Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1801-1850 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

27-05-2019, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam. Zamierzam kupić gitarę akustyczną z szerokim gryfem. Znalazłem dwie Pengano PF30 oraz HB z elektroniką Custom Line. Bardziej skłaniałem się do zakupu tej drugiej gitary ze względu na cataway (i trochę ze względu na elektronikę). Ale zacząłem zastanawiać się jaka jest różnica w jakości tych gitar? Czy osoba, która gra amatorsko na gitarze (dla własnej przyjemności) jest w stanie wychwycić te różnice?

28-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nie będzie wielkich różnic, bo to są te same kształty, wymiary, materiały i podobny budżet produkcyjny.

23-05-2019, Od: Ola Odpowiedz
Szanowni Państwo! Czapki z głów za czas wysyłki. Zamówienie na skrzypce złożyłam we wtorek o 15, a w środę o 9 rano odbierałam je już od kuriera. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)

24-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dziękuję. Czasem kurier wyrobi się błyskiem, a czasem dwa dni idzie. Zależy trochę od rejonu.

22-05-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam, mam pytanie, w jaki sposób jest pakowana gitara do wysyłki i na co mam zwrócić uwagę odbierając paczkę, gitarę zamówiłem w poniedziałek i do tej pory nie została dostarczona przez kuriera DHL pozdrawiam Mariusz

23-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Gitara pakowana jest w podwójny karton pięciowarstwowy i najmocniejszą folię bąbelkową B4. Praktycznie nie ma możliwości uszkodzenia zawartości przy normalnym przewozie. Jednak gdyby były widoczne zewnętrzne zagniecenia kartonu, rozdarcia, dziury, czy inne uszkodzenia, to po ich wskazaniu Ustawa "Prawo przewozowe Art. 74" obliguje przewoźnika do umożliwienia kontroli zawartości przy odbiorze i sporządzenia protokołu ewentualnych strat. Taki protokół załącza się do reklamacji i w razie czego zostanie wypłacone pełne odszkodowanie. Awarie transportowe są jednak niezwykle rzadkie ze względu na dobre pakowanie.
Gitara zamówiona w poniedziałek została wysłana we wtorek i dotarła w środę na miejsce. Zgodnie z przysłanymi na mail lub SMS informacjami można przesyłkę śledzić na stronie DHL. Jeśli tak jak tutaj kurier nikogo nie zastał, to można przez stronę wybrać kolejny termin lub zmienić adres, tak żeby ktoś był obecny.

23-05-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam, wczoraj byłem cały dzień w domu ????, czekałem na przesyłkę, kurierowi widoczne nie chciało się jechać w tę stronę, to że nie było nikogo pod wskazanym adresem to jest kłamstwo ze strony kuriera DHL, pozdrawiam Mariusz

23-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Zgłosiłem skargę. DHL ma najlepszą dostarczalność ze wszystkich kurierów i najmniej reklamacji, ale raz na tysiąc paczek może zdarzyć się sytuacja wymagająca wyjaśnienia. Kierowcy to tylko ludzie i to bardzo słabo opłacani za wyjątkowo ciężką pracę. Oczywiście nie ma pewności czy to "kłamstwo". Jeśli w rejonie jeździ młody i niedoświadczony kierowca, to mógł zwyczajnie pomylić adres, nie trafić, lub pomylić status na terminalu. Rzadko wpisują fałsz z premedytacją, bo to ma krótkie nogi i grozi naganą lub wylotem z pracy.
Żeby to wyjaśnić, wystarczy złożyć reklamację przez stronę DHL, lub zadzwonić na 426-345-345. Wciska się 2, potem 2, mówi numer paczki i wciska 5 żeby rozmawiać z człowiekiem, nie z robotem. W takich przypadkach lepiej jeśli dzwoni odbiorca, ponieważ operator może połączyć się z danym kurierem i od razu wyjaśnić szczegóły dojazdu, lub umówić kolejną wizytę.

23-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
OK, widzę, że przesyłka już doręczona.

21-05-2019, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam!
Dziękuję za pomoc, było dokładnie z tym rowkiem jak Pan pisał.Już z tym sobie poradziłem i dziękuję serdecznie za pomoc.

Andrej HAWRYLUK

20-05-2019, Od: ? Odpowiedz
Witam
Brzeczy pusta struna jak struna szarpie palcem. Na progach nie brzeczy.
Pozdrawiam
Andrzej Hawryluk

20-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
No to proste - coś jest nie tak z rowkiem. Albo ma niewłaściwy kąt, albo zły kształt, albo za dużą głębokość. Wystarczy docisnąć strunę między pierszym a drugim progiem i zmierzyć odstęp struny do pierwszego progu. Jeśli nie ma żadnego odstępu, to rowek jest za głęboki. Powinien być prześwit na grubość kartki papieru.

20-05-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Dzień dobry zamówiłem u Pana gitarę akustyczną pengano, gitara będzie gotowa do grania?

20-05-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Dziękuję bardzo za wyjaśnienia pozdrawiam Mariusz

20-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nie tylko gotowa, ale skorygowana, czyli poprawiona i możliwie optymalnie wyregulowana. Gitary fabryczne też są gotowe, po przeglądzie, ale zawsze można je ulepszyć i ja to właśnie robię.

20-05-2019, Od: ? Odpowiedz
Dzień dobry zamówiłem u Pana gitarę akustyczną pengano, gitara będzie gotowa do grania?

18-05-2019, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam!
Zauważyłem że brzęczy na moim akustyku struna G3i to już po założeniu z kolei kolejnego kompletu strun. Co może być przyczyną takiego brzęczenia.Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej.

19-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Na których progach brzęczy?

06-05-2019, Od: ? Odpowiedz
Dzień dobry jestem zainteresowany kupnem dwóch instrumentów: ukulele z płytą wierzchnią z litego drewna i gitarą elektroakustyczną HB custom odebrałbym osobiście ale dopiero w sobotę 18 mają czy jest możliwość zamówienia tych instrumentów?

17-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W sobotę mogę wpaść w południe.

06-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Są cały czas dostępne. Można przypomnieć ze dwa dni wcześniej, żeby przygotować.

14-05-2019, Od: Małgorzata Odpowiedz
Witam. W grudniu kupilismy u Was skrzypce 1/2 dla córki. Po pół roku grania na smyczku zostało nie wiele włosia czy tak ma być? Czy wymieniacie włosie jesli tak to jaki to jest koszt razem z przesyłką?

15-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Przeciętny smyczek kosztuje 700 zł, natomiast te darmowe, co dają do zestawów mają wartość 10 razy mniejszą, więc szybciej się zużywają. Niektórzy grają na nich nawet kilka lat, ale to zależy od sposobu eksploatacji i warunków, głównie wilgotności. Zrywanie włosia zależy trochę od ucznia, czy postępuje ostrożnie, czy gdzieś zahacza, na ile silnie napręża i jak gra. Na koncertach widać, że niektórzy muzycy potrafią stracić 5 włosów na jednym utworze.
Oprócz zrywania może nastąpić wysuwanie się włosia z oprawy, szczególnie gdy jest zbyt sucho. Wtedy drewniane kliny kurczą się i włosie też się kurczy, powodując dodatkowe naprężenia. Więcej włosów wypada, gdy zbyt mocno napręża się smyczek śrubką, lub zapomina o luzowaniu po grze. Włosie jest materiałem eksploatacyjnym, tak jak struny. Można je zużyć w kilka miesięcy, a może wytrzymać kilka lat, zależnie warunków i sposobu używania. Nawet jeśli włos nie wypada i nie zrywa się, to i tak z czasem traci właściwości, bo po prostu wyciera się.
W smyczkach średnich i drogich opłaca się wymieniać włosie. Natomiast w tanich nie, bo nowy smyczek kosztuje 70-100 zł, czyli dokładnie tyle co wymiana włosia.
W tym konkretnym przypadku trzeba by zrobić przegląd, żeby sprawdzić czy jest jakaś wada, czy przyczyny eksploatacyjne. Gdyby była wada, to raczej włosie wypadłoby od razu w pierwszych dniach używania. Jeśli coś się dzieje po dłuższym czasie, to raczej ma związek z warunkami, głównie wilgotnością i sposobem eksploatacji. Przesyłka smyczka to koszt 15 zł. Niedrogie smyczki są po 90 zł.

13-05-2019, Od: Basia Odpowiedz
Witam jest możliwość zakupu instrumentu a potem wymiany na większy model?

13-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, oczywiście jest taka możliwość.

14-05-2019, Od: Basia Odpowiedz
W ramach poprzedniej ceny? Chodzi mi że kupuję za 500zl oddane stare i biorę nowe większy rozmiar też w tej cenie ale nje place juz?

14-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To by było dość dziwne zamienić stare zużyte skrzypce na nowe bez dopłat. Gdyby tak moje stare auto ktoś zechciał zabrać i dać nowe...
Ze skrzypcami jest tak, że po 2-3 latach akurat jest czas na wymiany eksploatacyjne. Warto wymienić komplet strun, włosie w smyczku, zrobić przegląd, korekty i regulacje, bo drewno zmienia z czasem kształty i wymiary. Niekiedy trzeba coś porobić przy podstawku i kołkach. Jeśli odkupujemy sprzęt używany, to oprócz przeglądu i wymian eksploatacyjnych, trzeba też zatrudnić pracownika, żeby porobił zdjęcia, opisy, zamieścił ogłoszenia, opowiadał na pytania zainteresowanych. Jako firma trzeba opłacić koszty reklamowe, prowizje, podatki, dać gwarancję itp. Skrzypce używane przez dzieci zwykle są już obdrapane, z uszkodzeniami, więc trzeba wystawić cenę sporo niższą niż na nowe, żeby znalazł się kupiec. Nie da się tego wszystkiego zrobić za darmo. Sama wymiana strun i włosia to już jest 200 zł, a inne koszty to zależy od stanu skrzypiec. Może być tak, że więcej uzyska się wystawiając samodzielnie na OLX, bo od osoby prywatnej klienci nie będą mieć takich wymagań jak od firmy.

12-05-2019, Od: michał Odpowiedz
Dzień dobry, jestem początkującym i dostałem oferte skrzypiec. Stuletnie skrzypce (być może z XIX wieku) po przeglądzie u lutnika, w bardzo dobrym stanie, gotowe do grania. Ponoć nie jest to Niemiecka manufaktura, a cena do negocjacji 900zł. Byłbym wdzięczny za doradzenie czy te skrzypce są warte tej ceny. Zdjęcia: https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60095687_280091106205416_4727462771766067200_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=175d254b412bc4322548a922433074e8&oe=5D7381FA https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60141853_338247890228187_4863908745979101184_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=8821a17d28389c2650aaf79bc31fb497&oe=5D72162F https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/59966867_800852760314559_8468066557128343552_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=7a12e9b9c18c7fddf22d27715b98ea4e&oe=5D2AC26E https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60363857_1228671117296313_148949706343448576_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=573f06f7ab806150ef13530c1bd0e62b&oe=5D58DFD2 https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60255257_2196207130461606_3721189425082793984_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=c9414b9dbce3eed12a782665250bdb77&oe=5D6D2B92

12-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Ze zdjęć nie oceni się skrzypiec. Trzeba je zanieść lub wysłać do przeglądu. Należy ocenić ich stan (także wewnątrz), stopień zużycia, przejrzeć uszkodzenia, miejsca klejenia, jakość napraw, sprawdzić ślady rozeschnięcia, oszacować wartość muzyczną i historyczną, wycenić koszty ewentualnych poprawek.

12-05-2019, Od: Filip Odpowiedz
Czy takie skrzypce nadają się dla początkującego? https://allegro.pl/oferta/gewa-pure-zestawy-ew-7673468146

12-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Są u nas te skrzypce: https://skrzypce.pl/products/pure.html
Każde skrzypce nadają się dla początkującego, z tym że im tańsze, tym będzie trudniej i potrzeba będzie więcej zapału. Im droższe modele, tym są lepsze zarówno dla początkującego jak i dla zawodowca, bo mają lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, więc gra się łatwiej i przyjemniej.
O ile zawodowiec da sobie radę nawet z najtańszymi skrzypcami, to dla amatora będą stanowiły duże utrudnienie mechaniczne.
Potocznie mówi się w handlu, że tanie skrzypce dobre są dla początkujących. Ale to dlatego, że początkujący nie zauważy licznych mankamentów tanich skrzypiec. Zawodowiec od razu to wychwyci i nie kupi.
Przy doradzaniu co wybrać, trzeba brać pod uwagę także budżet domowy. Przy małych możliwościach lepiej grać na kiju od szczotki niż wcale. Unikałbym jedynie ekstremalnie tanich modeli dekoracyjno zabawkowych ze sklejki. Ale już takie za 500 zł będą OK, jeśli zrobi się kilka korekt po fabryce.
Zupełnie inna rada będzie dla osoby z przeciętnym budżetem. Przeciętne skrzypce amatorskie na początek to około 1500 zł. Nauka pójdzie łatwiej, przy mniejszym wysiłku.
Jeśli natomiast ktoś zupełnie nie liczy się z zasobami, to model za 10 tys. zł będzie idealny dla początkującego. Tu już pojawią się konkretne brzmienia. Ale ważna uwaga: osoba początkująca nie wydobędzie na początku nauki walorów brzmieniowych ukrytych w instrumencie, bo do tego potrzeba dobrej techniki.
Dlatego dość optymalnym wyborem dla początkujących są skrzypce z zakresu od 500 zł do 2 tys zł (zaleznie od budżetu). Ważne żeby miały zrobione korekty i regulacje, a nie tylko przegląd jak to zwykle bywa. Chodzi o to, żeby geometria i mechanika nie dokładała problemów, bo już sama nauka jest dość trudnym wyzwaniem.

11-05-2019, Od: Piotr Odpowiedz
Dzień dobry
Czy zuzyte, lub stare struny wplywaja na szum podczas przeciagania smyczkiem? Smyczek mam ze swieżo wymienionym wlosiem, nasmarowany kalafonia przez lutnika, ale okropnie szumi. Myślę nad zakupem strun Tomastik Dominant tu na stronie, ale jeśli jest to kwestia instrumentu (fabryczne, uczniowskie) to może lepiej byloby zbierac na drozszy sprzet, bardzo proszę o porade
Pozdrawiam

11-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Każdy element ma znaczenie. Na nowym włosiu może być taki problem przez pewien czas. Trzeba rozegrać i intensywniej smarować kalafonią. Struny można wyczyścić płynem do strun, albo spirytusem. Wymiana na lepsze struny także może pomóc. Jeśli mimo to będzie szum, to można jeszcze użyć innej kalafonii, popracować nad techniką, a w ostateczności pomyśleć o lepszym instrumencie.

12-05-2019, Od: Piotr Odpowiedz
Dziękuję bardzo za porady, zastosuje je
Pozdrawiam serdecznie!

09-05-2019, Od: Witold Odpowiedz
(Za zgodą Pana Jarka). Mam do sprzedania, w dobrej cenie, skrzypce Pengano Antyk Plus zakupione u Pana Jarka 4 czerwca 2018 roku (gwarancja 2 lata). Skrzypce są w idealnym stanie, zadbane, założone niedawno struny Thomastik Vision. Do sprzedania cały komplet czyli skrzypce, smyczek i futerał. Zapraszam do kontaktu, nr tel. 609268663.

02-05-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień Dobry.
Czy miał Pan już doświadczenia z skrzypcami Gewa Aspirante Lefth. Marseille OBL ? Pojawiły się ostatnio na rynku i się zastanawiam czy są warte swojej ceny czy tak jak Pure Series Gewy mocno z ceną przesadzają. Obecnie mam leworęczne Everplay od Pana i niestety już " wyrosłam " dźwiękowo z nich. Cały czas słyszę, że technicznie gram coraz lepiej, ale teraz dalsze postępy mogę zrobić tylko z lepszymi skrzypcami. Niestety lutnicy chcą od 6 tyś. wzwyż i najzwyczajniej nie stać mnie na takie. Jeśli nie te co znalazłam to może ma Pan inna propozycję do 2- 2,5 tyś max?

05-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Lepsze będą niż zupełnie podstawowe, pewnie wystarczające na ten czas, ale nie spodziewałbym się wysokiego współczynnika jakość/cena. Niestety ciężko coś doradzić, bo popyt na leworęczne jest tak mały, że fabryki unikają seryjnej produkcji.

05-05-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Dziękuję za informacje. Tylko jescze jedno pytanie Ile by kosztowały te skrzypce gdybym chciała zamówić je u Pana wraz z dodatkowymi poprawkami?

08-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Z tego co widzę Internety podają najtaniej 1400 zł w niemieckich sklepach, a 1500 zł w polskich. Mogę sprzedać w takiej najniższej cenie, ale zrobię od razu korekty i regulacje.

08-05-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Witam proszę się w takim razie nie trudzić, jeżeli współczynnik jakość do ceny nie jest zbyt dobry.Na razie pogram jeszcze na tych co mam i dozbieram większą kwotę. Może będzie coś lepszego.

05-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Musiałbym popytać, ale pewnie cena taka sama jak w krajowych sklepach internetowych, tyle że już z korektami.

07-05-2019, Od: Marian Odpowiedz
Dzień Dobry,

Żeby założyć na skrzypce tłumik
Tourte trzeba zdjąć struny i przewlec je przez te dziurki w tłumiku?

Pozdrawiam

08-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Nie trzeba przewlekać. Tłumik ma przecięte boki i struny przejdą przez te nacięcia bez zdejmowania.

01-05-2019, Od: Daria Odpowiedz
Dzień dobry,
kiedyś widziałam na Pana stronie w ofercie sklepu bouzouki.Czy jest szansa, że kiedyś wrócą do oferty?

05-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Niestety było zbyt małe zainteresowanie. Tylko jedna sztuka rocznie, więc nie przewiduję powrotu. Fabryka nie chce wysyłać takich małych ilości. To zbyt nietypowy instrument.

06-05-2019, Od: Daria Odpowiedz
Wielka szkoda. A może jest Pan w stanie polecić kogoś sprawdzonego u kogo można by ten instrument zakupić?

06-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Może Gama z Gdańska? Mają takie różne ludowe instrumenty. A jak nie to z Niemiec ściągnąć.

05-05-2019, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam panie Jarku!
Dziękuję za opinię na temat Cort MEDIX.Rozważam zakup Cort Earth100F NS. Jak sądzi Pan czy będzie to dobry wybór. Aczkolwiek od czasu do czasu będę używał podłączenia, no i oczywiście większe pudło rezonansowe tak jak Pan mówi jest dużo lepszy dźwięk wydobywający się z pudła rezonansowego gitary.
Pozdrawiam.
Adrzej

05-05-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To już jest lite drewno z przodu, zamiast sklejki. Natomiast trzeba sprawdzić czy z literką "F" to nie jest przypadkiem wersja folkowa. No i czy w ogóle jest dostępna w Polsce, bo ostatnio słabo z zaopatrzeniem.

01-05-2019, Od: Milosz Odpowiedz
Witam
Czy skrzypce gasparo i modena+ są produkowane w Azji?
Czy skrzypce strunal 1930 sa godne polecenia i nadadza się dla średnio zaawansowanego skrzypka?


Wyświetlono wiadomości 1801-1850 z 13484  Wstecz  Dalej