Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

29-12-2017, Od: Wioletta Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, jak rozumiem, to skrzypce średniej jakości? Szukam instrumentu dla siostry, z okazji urodzin - zawsze marzyła o grze na skrzypcach i myślę, że zapał jej nie wygaśnie, przynajmniej nieprędko. Ile należałoby dołożyć do skrzypiec, aby posłużyły na dłużej, nawet jeśli zaczyna grać na nich osoba początkująca? Chciałabym odnaleźć skrzypce, które będą satysfakcjonujące dla obu stron:) finansującej oraz grającej.

30-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Średni poziom dla początkujących amatorów to 1300-1800 zł. Więc jeśli ma to być taki instrument docelowy na dłużej, to warto ciut dozbierać. Inna strategia to kupić coś za 350-650 zł i za 2-3 lata, w miarę postępów, wymienić na lepsze.

29-12-2017, Od: Marcin Odpowiedz
Dzień dobry!
Chciałbym się Pana poradzić, która gitara będzie lepsza na początek. Ibanez JamPack czy Cort AD810?
A może poleca Pan jakąś inną? :)
Pozdrawiam.

29-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepsza byłaby taka: http://skrzypce.pl/products/earth70.html To dlatego, że ma bardzo stabilne drewno. To pozwala na wyjątkowo precyzyjną regulację, dzięki czemu palce nie będą bolały. Druga zaleta to świetne strojenie, nie psujące słuchu. W gitarach niestrojących mózg zaczyna tolerować fałsze i przestaje słyszeć prawidłowo. I trzeci aspekt to znacznie lepsze brzmienie niż w gitarach sklejkowych, co zachęca do grania i przyspiesza naukę.
Z tańszych sklejkowych jest trudniejszy wybór, bo nie ma modeli które jednocześnie miałyby te trzy zalety: brak wypaczeń, strojenie i brzmienie. Sporo też zależy od partii i egzemplarza. Brałbym pod uwagę Cort 810, Harley(tani i całkiem niezły), lub Yamaha. Pod względem łatwości grania raczej Cort, bo ma bardzo wygodny i dość stabilny gryf.

27-12-2017, Od: Lucyna Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanie. Widziałam ,że dzieci mają taśmą zaznaczone miejsca stawiania paluszków :) chciałabym mieć też tak zaznaczone czy jest to możliwe aby mi Pan na podstrunnicy nakleił jakaś taśmę>

27-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Można samodzielnie nakleić kawałki taśmy klejącej. https://www.youtube.com/results?search_query=violin+tapes To dość proste, ale nie każdy nauczyciel to zaleca i nie każdemu uczniowi. Może warto spytać. W razie czego mogę pomóc nakleić.

27-12-2017, Od: Lucyna Odpowiedz
dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

26-12-2017, Od: Lucyna Odpowiedz
Przeczytałam, że przyjmujecie spowrotem skrzypce zakupione w Państwa sklepie. Ponieważ chcę zacząć się uczyć gry na skrzypcach( ukończyłam kiedyś sm w klasie wiolonczeli) pomyślałam , że może macie do sprzedania jakieś używane skrzypce 4/4 . Pozdrawiam Lucyna

27-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Czasem trafiają się, ale lepiej kupić nowe z gwarancją. W używanych do wymiany są materiały eksploatacyjne jak struny, włosie. Niekiedy są już wytarte kołki i języczki mikrostroików, więc trudniej stroić. A jak mocniej używane, to nawet podstrunnica ma już dołki i struny brzęczą. Jak trafi się z kolei mało używane, to bywa jeszcze gorzej, bo skrzypce nie grane rozsychają się, rozklejają i wypaczają, zwłaszcza zimą. Koszty serwisowe mogą być wyższe niż korzyść wynikająca z zakupu używanych.

22-12-2017, Od: ANIA Odpowiedz
Mógłby pan coś więcej o nich napisać? A zwłaszcza o cv4? Z góry dziękuję i pozdrawiam

23-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Poprawnie wykonane i dobre w swojej klasie cenowej. Przewidywalne i powtarzalne. Nie miałem żadnych zastrzeżeń, po za tym że robiłem drobne korekty prożka i podstawka jak we wszystkich. To całkiem niezłe skrzypce szkolne, zwłaszcza dla osób które poszukują czegoś możliwie typowego, a nie lubią szaleństwa, eksperymentów, ani zbytniego wyróżniania się. Przekładając na samochody to przyzwoita Skoda, Volkswagen, Opel, a nie Alfa Romeo, Saab czy Rover. To samo mogę powiedzieć o skrzypcach Yamahy.

22-12-2017, Od: ANIA Odpowiedz
Skrzypce Sandner SV-6 czy CV-4? które lepsze i czy jest między nimi duża różnica w brzmieniu?

22-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Lepsze CV-4, ale w tej sytuacji wybrałbym Antyka+ lub Modenę+.

21-12-2017, Od: Sebastian Odpowiedz
Witam, dwa miesiące temu kupiłem skrzypce nowe Sandner SV300, rozmiar 4/4 córka gra, ale strasznie roztrajają się. Nie mam pojęcia co mam robić.

22-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tu są już kołki hebanowe, więc nie ma z nimi problemów. Może błąd przy samej obsłudze, lub kwestia przesmarowania. Przy strojeniu kołkami proponuję nie tylko przekręcać, ale także dociskać, jakby się chciało śrubę wkręcić. Oczywiście z wyczuciem, bo niewielki ruch kołkiem daję dużą zmianę naprężenia struny i wysokości dźwięku. Można odrobinę przesmarować styk kołka ze skrzynką za pomocą szkolnej kredy lub specjalne pasty zacieśniającej jak Bootels lub Hidersine.
W każdych skrzypcach kołki to tradycyjne drewniane kliny, a nie przekładnie ślimakowe jak w gitarze. Drewno reaguje na zmiany wilgotności zmianą wymiarów. W sezonie zimowym zwykle jest zbyt sucho, więc skrzypiec nie trzymamy luzem, tylko w futerale. Można kupić higrometr i nawilżacz do futerału, aby trzymać stałą wilgotność około 50%.

18-12-2017, Od: Rafał Odpowiedz
Dobry wieczór.
Jak Pan sądzi ile trzeba by czekać na dostawę na śląsk : Gitara akustyczna 4/4 z pełnym pudłem Dreadnought tuningowana w pracowni Pengano podpalana. Czy jest szansa jeszcze przed Świętami?

21-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jak na razie 99% dochodzi terminowo, ale jest ten 1% ryzyka na ostatnią chwilę.

18-12-2017, Od: Zuzanna Odpowiedz
Witam, czy poleca Pan dla 23-latki na początek nauki gry na skrzypcach model marki Sandner SV-300?

18-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to jest całkiem dobry wybór w tym zakresie cenowym. Żeby przeskoczyć na zauważalnie wyższy poziom, to już trzeba tysiąc złotych przekroczyć.

18-12-2017, Od: Zuzanna Odpowiedz
Moja nauczycielka stwierdziła, że Stentor też byłyby dobre. To dobry wybór?

18-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tyle że nie mają hebanu, ale to nie przeszkadza. Polecam zwłaszcza przy długiej szyi, bo mają wyższe podbródki.

17-12-2017, Od: ? Odpowiedz
Jak długo trzeba czekać na dostawę.

17-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle 1 dzień.

17-12-2017, Od: Przemek Odpowiedz
Witam, z jakiego materiału wykonane są kołki w EP 6xx, z jakiego w EP Prima?

17-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
W obydwu modelach kołki są z drewna czernionego, pewnie bukowego, ale w wyższym modelu jest to drewno lepsze gatunkowo, selekcjonowane, twardsze, dłużej sezonowane, mniej reaguje na zmiany pogody, wolniej się zużywa i wyciera, oraz jest dokładniej obrobione i spasowane ze skrzynką kołkową.

17-12-2017, Od: Magdalenaaaaaaaa Odpowiedz
Witam, co pan sądzi rozpoczęciu nauki gry na skrzypcach w wieku 15 lat? Moja córka bardzo chciałaby rozpocząć naukę. Słyszałam że w tym wieku jest bardzo ciężko się nauczyć grać, a w szkołach muzycznych już się nawet nie można zapisywać się w tym wieku. Czy jest możliwość nauczenia się grać w tym wieku? Czy są jakieś realne szanse na czystą i ładną grę, czy już przepadły? Jeżeli nie to ile mniej więcej zajmie nauczenie się grać czysto i ładnie? Dodam jeszcze że córka nie ma zbytnio kontaktu z muzyką, ponieważ u mnie w rodzinie nikt na niczym nie gra?

17-12-2017, Od: Magdalenaaaaaaaa Odpowiedz
Przepraszam tam na końcu nie miało być znaku zapytania

17-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba rozwiać mity, bo to spore nieporozumienie. Wiele osób sądzi, że dzieci w wieku 7 lat są już za stare na profesjonalną naukę gry. Być może to za późno na szkolenie pod solowe występy w Carnegie Hall, ale przecież nie za późno na spełnianie marzeń i naukę amatorską. Bardzo wielu uczniów rozpoczyna naukę w wieku 50 lat i dobrze sobie radzą. Ważny jest zapał do pracy, a nie metryka, jeśli chcemy po prostu grać dla własnej przyjemności.

14-12-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Ukulele w cenach 220 i 240 zł to uk21-30 i uk24-30? Ma Pan może porównanie do modelu UK21-50M?

15-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, oznaczenie zgadza się, ale nie są to zwykłe wersje sklepowe, tylko z dodatkami i po korektach, co poprawia strojenie, brzmienie i wygodę gry. UK21-50M też mamy, ale to słabszy model. Coś w stylu 30M za 200 zł - Nie ma kluczy olejowych, bindingów, tyle ze przód jaśniejszy ze sklejki świerkowej.

16-12-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej przez przypadek źle skopiowałem nazwę modelu, chodziło mi o uk21-50, który własnie prezentuje się o wiele lepiej i z tego co mogłem usłyszeć przez internet, brzmi trochę inaczej, dlatego też mnie zainteresował. Nie wiem czy miał Pan ten konkretny model w ręku.

16-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, miałem kilkadziesiąt sztuk i możliwe, że nadal jakieś mam, ale nie zauważyłem różnic brzmieniowych większych niż wynikają z różnic między egzemplarzami. Dlatego ostatnio nie zamawiałem tego modelu. Brzmienie w internecie raczej nie ma związku z brzmieniem rzeczywistym. 99% efektu zależy od toru nagraniowego, mikrofonów, ustawienia, pomieszczenia, realizacji dźwięku, przetwarzania, od samego muzyka, użytych strun, a po drugiej stronie także od całego toru odsłuchowego i głośników. Zupełnie nie można sugerować się nagraniami.

16-12-2017, Od: Sławek Odpowiedz
W takim razie jeśli przez weekend nic innego mnie nie przekona, to zamówię uk24-30. Im więcej poświęcam czasu na znalezienie czegoś odpowiedniego, tym trudniej podjąć decyzję, jak to zwykle bywa.

16-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Grają podobnie, a zaletą jest to, że klucze nie mają luzów. Brzmienie można sobie dostosować potem doborem strun. Bardzo dużo zależy od jakości strun.

13-12-2017, Od: Weronika Odpowiedz
Witam, gram juz 4 lata na skrzypcach, ale musiałam je oddac, bo były wypożyczone że szkoły muzycznej. Teraz zamierzam kupić własne, ale się nie orientuję. Szukam czegoś do 800 zł.

13-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Może Salvatini za 849 zł?

14-12-2017, Od: Weronika Odpowiedz
A coś tanszego? Tak do 600 zł

14-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Sandner SV-300 jest OK.

13-12-2017, Od: darek Odpowiedz
witam wie pan jakie struny dać do gtary everplay ap 300 bo mam zalożone la belle criterion i brzeczą basowe na progach

14-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To kwestia regulacji lub zbyt małej wilgotności. Jeśli na pierwszych kilku progach brzęczą, a dalej jest dobrze, to trzeba odrobinę zluzować pręt. Jeśli brzęczą tylko na dalekich progach, to podnieść prożek dolny w mostku od strony basów. Generalnie grubsze struny mają mniejszą amplitudę drgań i nie obijają się o progi tak jak cienkie struny. Komplet AC112 Thomastik ma grubą strunę E6 .059. A La Belle chyba .050. Tylko czy gitara to .059 wytrzyma...

13-12-2017, Od: Anna Odpowiedz
Czy u pana można kupić gitarę Fender FA 115?

13-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Można zamówić, ale to nie jest popularny model na naszym rynku. Występuje głównie w czeskich i niemieckich sklepach. Ściąganie z zagranicy to zawsze pewna komplikacja, kłopot z odsyłaniem w razie czego.

12-12-2017, Od: Zbigniew Odpowiedz
Przed ok. 2 laty kupiłem u Państwa skrzypce Sandner SV300, rozmiar 3/4. Są nadal w bardzo dobrym stanie. Chciałbym teraz kupić podobny, być może wyższy model, w rozmiarze 4/4. Czy przyjmujecie poprzednie skrzypce w rozliczeniu?

12-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Przyjmujemy, ale znacznie więcej pieniędzy uzyska Pan sprzedając samodzielnie na OLX lub w innych serwisach.

12-12-2017, Od: Maja Odpowiedz
Poszukuje skrzypiec 1/8 (smyczek juz mam) ze strunami, zeberkiem, futeralem przygotowane do gry i do ew odbioru w w-wie

12-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszam, są dostępne.

12-12-2017, Od: Maja Odpowiedz
prosze o numer tel w sprawie kupna malych skrzypiec

12-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Proszę kliknąć "Info" w menu po lewej.

12-12-2017, Od: Leszek Odpowiedz
Czy jest możliwość wystawienia skrzypiec na allegro ? Widziałem tam że posiadacie sklep. Interesowało by mnie ze względu że allegro posiada fajny system ratalny.

12-12-2017, Od: Leszek Odpowiedz
Interesuje mnie jeden z kliku modeli dostępnych w waszym sklepie w pewnym przedziale cenowym: Skrzypce Franz Sandner SV 6, Skrzypce 4/4 Virtuoso Custom (C+), Pengano Custom 4/4, Skrzypce Antyk plus (4 stroikowe), Pengano Custom 4/4. Jeśli to możliwe to prosiłbym o podpowiedź które lepiej wybrać. Mają być dla osoby dorosłej, która chciała by nauczyć się grać amatorsko, w szkole muzycznej grała wcześniej na flecie poprzecznym, gitarze.


Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 13484  Wstecz  Dalej