Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9982  Wstecz  Dalej

15-03-2013, Od: A Odpowiedz
sprzedam skrzypce lutnicze http://smyczkowo.pl/sprzedam-skrzypce-lutnicze-z-pracowni-henglewscy-t18314.html

14-03-2013, Od: ? Odpowiedz
?jaki istrument jest najbardziej ,,przyszłościowy" ??

15-03-2013, Od: Adam Odpowiedz
Lutniczy Stadivarius za milion, bo wówczas nawet jak zostanie się wybitnym wirtuozem to nie będzie trzeba zmieniać instrumentu. Uczniowie raczej nie korzystają z instrumentów przyszłościowych tylko dostosowują instrument do swojego poziomu gry i posiadanego budżetu. Zwykle w szkole podstawowej stosuje się instrumenty fabryczne 300-1500 zł, w szkole średniej manufaktury 2-4 tys zł, w szkole wyższej lutnicze pow. 5 tys zł. Potem jest już tylko drożej. Kolega który gra zawodowo w orkiestrze uważa że jego smyczek wart 10 tys zł jest zbyt tandetny na ważny koncert i wypożycza pięć razy droższy. O skrzypcach nie wspomnę. Na szczęście gra zawodowa nie każdemu grozi. Jeżeli ktoś mało ćwiczy to dla niego "przyszłościowy" oznacza instrument za 700 zł.

12-03-2013, Od: Anna Odpowiedz
1Czy jakieś środki do czyszczenia politury itd. można stosować do gitary klasycznej nie aż tak okropnie drogiej ?
2Czy gitarę elektryczną można podłączyć do wzmaczniacza mikrofonowego?
:)

14-03-2013, Od: ? Odpowiedz
ale chyba politura np z tej strony jest do usuwania rysków na skrzypcach nie do usówania kalafoni?

12-03-2013, Od: Master Odpowiedz
Można użyć od biedy środków do czyszczenia skrzypiec, jednak takie środki typowo skrzypcowe mają za zadanie także usuniecie resztek kalafonii. W gitarze nie potrzeba tak silnych środków, które nie są całkowicie obojętne dla lakieru. Dlatego lepiej kupić do gitary inny preparat. Przy tanich gitarach można stosować środki do czyszczenia mebli lakierowanych. Najlepiej zrobić najpierw próbę w mało widocznym miejscu.

Gitarę można podłączyć do wzmacniacza mikrofonowego jeżeli jest on do mikrofonów dynamicznych a nie pojemnościowych. Chodzi o to żeby nie było napięcia na wejściu. Jeżeli jest zasilanie na gnieździe to można spróbować przez kondensator separujący. Oczywiście wystąpi niezgodność impedancji, co może objawiać się szumami lub słabym sygnałem, ale jakoś tam powinno działać. Myślę że będzie coś słychać. http://www.gitara.org.pl/#Do-czego-mozna-podlaczyc-gitare-elektryczna

28-02-2013, Od: :) Odpowiedz
Koleżanka mówi , że powinnam usunąć wilki z moich skrzypiec ????Co tow ogóle jest?????

14-03-2013, Od: Pocket Odpowiedz
To są takie dzikie psy

02-03-2013, Od: Magda Odpowiedz
Teoria i podstawy fizyczne występowania wilków są dość dobrze tu opisane: http://mafija.fmf.uni-lj.si/seminar/files/2010_2011/ViolinWolf.pdf Generalnie chodzi o częstotliwości rezonansowe nakładające się na ton naturalny słyszalne jako wibracje lub zawodzenie przypominające wycie wilka. U początkujących często występuje podobny efekt podczas nieumiejętnego prowadzenia smyczka. Łatwo wówczas wywołać wilka z lasu. Jeżeli smyczek podskakuje nam na strunach i nie jest gładko i pewnie prowadzony to trzeba popracować nad techniką. Jeżeli zaś słyszymy wilka na jednej strunie w konkretnym jednym miejscu na chwytni, to istotnie może tam czyhać wilk. Przeganiamy go wieszając ciężarek na tej strunie pomiędzy podstawkiem a strunociągiem.

13-03-2013, Od: Adam Odpowiedz
Stagi nie są już tak dobre jak przed laty. Nawet wyższe modele EF wymagają wielu poprawek. Aby zaoszczędzić na lutniku lepiej kupić Everplaya, Pengano, Stentora lub Sandnera, bo są one dużo lepiej dopracowane i ustawione.

13-03-2013, Od: Marcin Odpowiedz
Nauka gry na skrzypcach w Warszawie. Wykwalifikowana karda nauczycielska, autorski program nauczania. Muzyka zarówno klasyczna jak i rozrywkowa. Więcej info: www.marcinskaba.com

08-03-2013, Od: ? Odpowiedz
witam.chciałabym się zapytać mam na stroiku od gitary dwa ustawienia ten pan od którego kupywałam mówił że te drugie jest dla zawodowców a moja koleżanka mi powiedziała(gdy miałam ustawione na tym co ten pan mi powiedział)że jest nie nastrojona zaś moja nauczycielka mówi mi że na tym co mi koleżanka mówi będzie lepiej grać dlaczego?o co z tymi przyciskami nie mam pojecia kogo się słychać.

10-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej sprawdzić w instrukcji. Zwykle jest tryb gitarowy lub skrzypcowy do strojenia na pustych strunach i tryb chromatyczny który pokazuje wszystkie dźwięki.

12-03-2013, Od: ? Odpowiedz
no wlasnie niestety instrukcja ta nie ma polskiego tłumaczenia : )
a ten stroik nakłada sie na głuwke niewiem nie mam stroika do skrzypiec(ale skrzypce mam) i nie wiem gdzie zaklada sie ten stroik skrzypcowy cherub wst-550g nie jest to jakis drogi tuner kupilam go za 40zl .
są po prostu takie lampeczki jak jest nie nastrojona gitara to ci leci ci nadul na przyklad -10 .na tych lampeczkach na poszczególnej strunie
nie wydaje mi sie ze to tuner skrzypcowy ale zawsze moge sie mylić. :)

13-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
wst-550G to tuner do gitary. G-gitara. Skrzypcowy nazywa się wst-550V, a chromatyczny wst-550C. Nie wymaga on instrukcji. Po prostu stroi się aż zaświeci się lampka na zero. Lampki powyżej oznaczają za wysoki dźwięk a poniżej za niski. Lampki po lewej stronie wyświetlają nazwę struny którą stroimy.

12-03-2013, Od: ? Odpowiedz
Czy chwyty z ,,poprzeczkami" można zastąpić zwyktymi np: f-dur c-durem???

12-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Można poprzez zmianę tonacji wszystkich akordów w danym utworze. Np. jeżeli piosenka ma akordy F, C i G to podnosząc o dwa półtony otrzymamy G, D i A. Trzeba śpiewać ciut wyżej ale gra się łatwiej. Inna metoda uniknięcia poprzeczki to uproszczenia akordu do trzech lub czterech dźwięków, ale wówczas trzeba pilnować żeby nie trącać strun nie złapanych. Jeszcze inaczej: czasem pasuje F7 zamiast F. Można spróbować. Kolejna metoda to zastosowanie kapodastera na pierwszym progu. F będzie łapane jak E. Oczywiście trzeba przełożyć o pół tonu pozostałe akordy, co może spowodować konieczność użycia chwytu barowego

11-03-2013, Od: WIOLETTA Odpowiedz
WITAM SPRZEDAM SKRZYPCE 1/2 PRAWIE NOWE .ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT daro73.08@wp.pl

11-03-2013, Od: ? Odpowiedz
WITAM SPRZEDAM SKRZYPCE 1/2 PRAWIE NOWE

07-03-2013, Od: rafał Odpowiedz
Czesc mam pytanie wiem że to nie o skrzypcach mam flet prosty jakis drewniak za 25 zł , i nauczyłem sie gamy c-dur 'c ,d e f g a h , no i sobie patrze a tutaj pisze cos takiego jak 2 ''oktawa'' http://teoriamuzyki.files.wordpress.com/2012/02/gama_c-jpg.png?w=500&h=121 mam grac d na 2 oktawie tak samo jak na 1 ? czy o co z tym chodzi mam mocniej dmuchnąc , nie rozumiem tego . prosze o pomoc :)

11-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Flet prosty ma znacznie więcej dźwięków niż jedna oktawa. Zobacz czy masz renesansowy czy barokowy. Różnią się ostatnią dziurką. Następnie znajdź tabelę, gdzie są rozrysowane chwyty do danych nutek na pięciolinii i wszystko będzie jasne. https://www.google.pl/search?q=flet+prosty tylko przełącz Google na grafikę.

07-03-2013, Od: ? Odpowiedz
znalazłem nuty do piosenki cicha noc http://www.8notes.com/scores/1458.asp 1 nuta wskazuje że trzeba zagrac pierwszą nute ''A'' czyli ''la'' http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm jednak o które ''A'' chodzi ? bo kompletnie nie czaje nic nie umiem z nut : <

11-03-2013, Od: Marek Odpowiedz
Widać wyraźnie o które A chodzi. Nie trzeba się znać. Patrzysz gdzie jest nuta na pięciolinii i na violinonline jeździsz myszą po chwytni aż znajdziesz tą nutę. W tym przypadku możesz ją zagrać na pustej drugiej strunie (bez naciskania palcami) albo daleko na chwytni na strunie trzeciej. Jak myślisz gdzie będzie ci wygodniej?

W tych nutach jest jeszcze jeden myk który możesz dla ułatwienia na razie zignorować. Mianowicie przy kluczu wiolinowym są dwa krzyżyki, co oznacza że należy grać wyżej o dwa półtony. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. I teraz ja mam pytanie do kogoś mądrzejszego i wyedukowanego muzycznie. Czemu nie namalować tych nutek tak żeby były gotowe do grania? Czemu biedny człowiek musi cały czas pamiętać o tych krzyżykach i każdą nutkę w głowie zmieniać na wyższą?

10-03-2013, Od: Wioletta Odpowiedz
chociaz wiem że to nie o skrzypcach czy ktos moze mi cos powiedziec o gitarze elektrycznej jack and danny z allegro?

10-03-2013, Od: Agata Odpowiedz
Jest w porządku. Dobra dla początkujących i do gry amatorskiej.

06-03-2013, Od: Piotr Bachór Odpowiedz
Ja mam 10 lat i chodzę do szkoły muzycznej w Bolesławcu dlatego chcę własne skrzypce jeżeli znacie inne strony piszcie.
DZIĘKI

07-03-2013, Od: ewa Odpowiedz
wedlug mnie najlepiej jest kupić z tej strony spin a le chociaż na początku bałam sie zakupu bo prawie sie złapałam na skrzypcach z allegro za 150 i według mnie tam skrzypiec lepiej nie kupywać nie masz tam zdjeć dokładnych a wiec jedno słowo:NIE RADZE !na tej stronie jest co innego masz dokładny opis i zdjecie i to nie jest zabawka to sie nazywa instrument DO GRANiA a nie bawienia .co do tej przesyłki jestem zachwycona cały czas bałam sie że coś pójdzie nie tak ale zadzwonili i powiedzieli ze przyjado za godzine i przyjechali instrument piękny dzwięczny teraz już chyba 5 raz zamawiam na tej stronie i nie mam żadne ale naprawde dobra ochrona. polecam

07-03-2013, Od: ewa Odpowiedz
A i wtedy kupilam everplaya 6xx polecam .naprawde spoko skrzypce

16-02-2013, Od: Goska Odpowiedz
Poszukuje skrzypiec 1/32 o dobrych parametrach tak aby dzieciak sie nie zniechecil. Co moze pan polecic?

18-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Są jeszcze Pengano po 480 zł

07-03-2013, Od: Goska Odpowiedz
A w ktore sa lepsze: Pengano czy Everplay? Nauczycielka mowi zeby zainwestowac w lepsze 1/16 bo maly bedzie mogl je uzywac najprawdopobniej od lipca?

17-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Ciężko dostać ten rozmiar w sensownej jakości. Everplay jest w porządku, ale nie pomieścili w tym rozmiarze miktostroików, więc najlepiej zamówić z wymianą strunociągu od rozmiaru 1/16 z mikrostroikami (+60 zł).

07-03-2013, Od: Potam Odpowiedz
dzień dobry! poszukuję skrzypiec 3/4 dla córki, IV klasa. jakiego instrumentu szukać przyzwoitej jakości i o sensownej cenie?

07-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od postępów i od posiadanego budżetu. Zwykle na tym etapie przechodzi się na skrzypce w okolicach tysiąca złotych. W wersji ekonomicznej można spróbować Pengano, Sandner, Stentor, a w bardzo ekonomicznej Everplay. Mamy Stentora 1542 w sensownej cenie 700 zł. Polecam.

07-03-2013, Od: karil Odpowiedz
a co oznaczają znaki np G# JESTEM SŁABY Z NUT ALBO CO TO JEST ''G#/ A(b)

07-03-2013, Od: Jacek Odpowiedz
G# to Gis, czyli pół tonu wyżej niż G. Na gitarze to jeden próg dalej a na skrzypcach mniej więcej na grubość palca. Można sobie odpalić tuner, nastroić strunę G na pusto i próbować odszukać właściwe miejsce obserwując tuner. A(b) to pół tonu niżej niż A, czyli to samo co G# w przypadku gitary. Na skrzypcach nie jest to dokładnie to samo, ale w fazie początkowej można pominąć subtelności.

06-03-2013, Od: karol Odpowiedz
MAM PEWNO PYTANIE , OGARNIAM NIECO NUTY ale tylko na flecie co jest dosc głupie bo wiem jak zagrac np game na flecie ,A JAK SIE GRA GAME NA SKRZYPCACH ? I DRUGIE PYTANIE CZY NA SKRZYPCACH GRA SIE TYLKO Z NUT ? CZY ISTNIEJE COS JAK TABULATURY NA GITARE CZY COS W TYM STYLU :) BO NIE WIEM CZY SIE NADAM BO OSTATNIO ZACZĄŁEM SIE UCZYC NUT ALE OGARNIAM TYLKO PROSTE PIOSENKI NA FLECIE TYPU : wlazł kotek na płotek , oda do radości .

07-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Na tej stronie zobaczysz jak ułożyć palce pod konkretną nutę: http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm

do "Ela" chyba nie

05-03-2013, Od: Anna Odpowiedz
Czy w szkole muzycznej lepiej uczyć sie na gitarz czy na skrzypcach. Jakie są plusy i minusy?

To zależy od nauczyciela ale natym i natym się fajowo gra

06-03-2013, Od: Piotr Odpowiedz
Ale fajne

05-03-2013, Od: Anna Odpowiedz
Czy jakieś środki politury itd. z tej strony można też użyć do gitary klasycznej?:)

05-03-2013, Od: I. Odpowiedz
Sprzedam włoskie,ręcznie robione,sygnowane skrzypce.Skrzypce wycenione są przez pracownię lutniczą w Poznaniu na 12 000.

Kontakt : 605 283 612

12-01-2013, Od: karolina1234 Odpowiedz
dobrze jaszcze spytam się czy ma pan w swoim sklepie muzycznym flety poprzeczne bez klapek i za ile???nie za drogie.do 300 zł..
..

14-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Niestety nie mam. W takich cenach występują jedynie flety dekoracyjne i zabawkowe nie zdatne do normalnego grania.

04-03-2013, Od: ? Odpowiedz
a widziałam na allegro za chuba 200 zł

28-02-2013, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam,
Szukam dla 9-latki grajacej od 3 lat i robiacej szybkie postepy skrzypiec 3/4.
Zalezy mi na jak najlepszej jakosci w cenie do mniej wiecej 1500-1700.
Dziekuje za wszelkie informacje.

04-03-2013, Od: dorota Odpowiedz
Witam serdecznie polecam lutnika, ma skrzypce w cenie jaka pana interesuje-podaję nr tel do mego przyjaciela lutnika-jest niesamowitym fachowcem 501437944

02-03-2013, Od: ? Odpowiedz
słyszałam od koleżanki, że jeśli przez efy dostanie ci się kalafonia to można włożyć parę ziarenek ugotowanego ryżu i wtedy te ziarenko zbierze ci przyczepioną kalafonię , a ja się teraz zastanawiam czy to prawda...............................?

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9982  Wstecz  Dalej