Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 10042  Wstecz  Dalej

15-04-2013, Od: Jarek Odpowiedz
SV-300 nie odróżni się w nagraniu od SV-2. Nawet na żywo ciężko je rozróżnić przy testach w ciemno. Oto co pisze producent: "Różnica pomiędzy tymi dwoma modelami jest w wykończeniu oraz w lepszym osprzęcie skrzypiec SV-2. Różnica cenowa jak i różnica w wykończeniu nie jest duża."

13-04-2013, Od: ;) Odpowiedz
Super są te filmy prezentujące skrzypce i gitary z tej stronki, dzięki. Chętnie bym zobaczyła jeszcze jak brzmią skrzypce Verona Custom i Corelli. Pozdrawiam.

10-04-2013, Od: Patrycja Odpowiedz
Witam. Mam do sprzedania stare skrzypce straduari violin (sygnowane) z futerałem i smyczkiem (bez włosia), do małego remontu (trzeba wstawić nowe struny, w futerale kilka strun zapasowych) kontakt: 602196621 Mogę przesłać zdjęcia. Cena do uzgodnienia

07-04-2013, Od: Kejdoo Odpowiedz
Hej ;) Czy skrzypce Sandner SV-2 to dobry wybór na początek?

09-04-2013, Od: Marek Odpowiedz
Tu można zobaczyć i posłuchać: http://youtu.be/V7DvOvnxTTo A jak zamawiać to najlepiej właśnie przez tą stronę, bo i przesyłka jest bezpieczna i skrzypce dobrze przygotowane. Nigdy nie było problemów.

08-04-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo dobry. Przy tanich skrzypcach najważniejsza jest dokładność wykonania i ustawienia, żeby się nie męczyć niepotrzebnie i nie zniechęcić. Akurat Sandner to jedne z najlepszych skrzypiec pod tym względem, a do tego mają miłe dla ucha, ciepłe brzmienie.

08-04-2013, Od: Kejdoo Odpowiedz
Dzięki :D

08-04-2013, Od: agneha Odpowiedz
sprzedam skrzypce tylko 300zł z futerałem używane http://allegro.pl/skrzypce-3-4-w-komplecie-i3138241649.html

08-04-2013, Od: Adam Odpowiedz
Wygląda, że te skrzypce są ze sklejki lipowej i nie mają prawdziwego ożyłkowania. Wystarczy spojrzeć na rysunek słoi drewna w lewym górnym rogu oraz na przekrój efów. Futerał nie jest wart 200 zł. Takie futerały są w sklepach poniżej 100 zł nowe. Cały komplet ze skrzypcami i smyczkiem kosztuje ok. 200 zł nowy. Proponowana cena jest za wysoka. W tej cenie można kupić skrzypce z litego drewna z dobrym smyczkiem i od razu ustawione. Tu widać na zdjęciu że podstawek jest raczej za płaski i wymaga korekt. Nie wiadomo jak inne elementy.

06-03-2013, Od: KAROL Odpowiedz
Witam mam 14 lat , chciałbym nauczyć sie grac na skrzypcach każdy mówi że juz za stary ale poprostu chce sie nauczyc , nie chodzi mi tutaj o poziom jakichs orkiestr , tylko granie melodyjek , granie dla znajomych , znalazłem takie skrzypce http://allegro.pl/skrzypce-rozmiar-4-4-3-4-1-2-1-4-futeral-zeberko-i3027891669.html nie wiem czy sie do czegos nadają ale zamierzam sie narazie tylko uczyc a nie wiem czy sie nie zniechęce ,a jak narazie nie stac mnie żeby kupic na start skrzypce za 1000-2000zł , prosze o pomoc ponieważ zależy nmi :)

08-04-2013, Od: agnetha Odpowiedz
sprzedam skrzypce
http://allegro.pl/skrzypce-3-4-w-komplecie-i3138241649.html

06-03-2013, Od: Piotrek Odpowiedz
Z tego co widać na zdjęciach podstawek do poprawki, bo jest zbyt płaski, struny niemal w jednej linii. Zawodowiec sobie poradzi, choć w dalszych pozycjach nawet on może mieć kłopoty. Uczeń nie będzie trafiał we właściwą strunę. To samo rozmieszczenie strun na prożku - do poprawki. Nie bardzo widać jak z wysokością i nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi. Poproś może o zdjęcie wzdłuż podstrunnicy bo może być pofalowana.

06-03-2013, Od: Marek Odpowiedz
Widzisz na zdjęciach żabkę od smyczka? Jasny kolor wróży kłopoty tak samo jak połyskliwy plastik. Jeżeli ktoś pożałował kawałeczka hebanu na żabkę to cały smyczek będzie do bani. Zbyt oszczędnościowy. Od razu szykuj 100 zł na kupno nowego.

06-03-2013, Od: Ela Odpowiedz
Przyjrzyj się uważnie tym skrzypcom przy krawędziach - nie mają prawdziwego ożyłkowania. Widzisz te namalowane nierówno linie? Atrapa. To powinien być wyrzeźbiony rowek i wklejony paseczek drewna. Skrzypce dekoracyjne kupisz na tej stronie w dziale Sklep poniżej 200 zł, ale poczytaj najpierw. Jeżeli chcesz je do grania a nie do ozdoby to przemyśl sprawę.

06-03-2013, Od: Adam Odpowiedz
Kupując zbyt tanie skrzypce z pewnością się zniechęcisz, bo to będzie wielkie utrudnienie nauki. Tanie skrzypce są zbyt krzywe, tandetne i źle wykończone. Bardzo trudno na nich grać. Także od strony kosztów zakup taniego instrumentu wychodzi bardzo drogo, bo stale trzeba coś w nich poprawiać, biegać do lutnika, wymieniać elementy, a i tak efekt będzie marny. Optymalny inwestycja na początek to skrzypce w przedziale cenowym 350 zł - 700 zł, ale koniecznie z dobrego sklepu, bo niezwykle ważne jest staranne przygotowanie i naniesienie poprawek w stosunku do wersji fabrycznej. To znacznie ułatwia naukę i poprawia brzmienie.

05-04-2013, Od: Piotrek 667 898 936 Odpowiedz
Prosze dzwonic

05-04-2013, Od: Piotrek 667 898 936 Odpowiedz
Prosze dzwonic

05-04-2013, Od: Piotrek Odpowiedz
Mam Do szprzedania skrzypce stare mie wiem ktury rok nigdzie nie ma go

01-04-2013, Od: ŁukaszH Odpowiedz
Witam!
Szukam skrzypiec dla córki, II klasa szkoły muzycznej, będziemy się "przesiadać" na 1/2 w najbliższym czasie i chcemy jej kupić skrzypce ~1.200 zł -> co Pan poleca? Do tej pory grała na najprostszych ze szkolnej wypożyczalni...Sprawa dość pilna.

04-04-2013, Od: Marcin Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce Padva Set 1/2 zakupione w sklepie Henglewscy zaopatrzone w struny Obligato(grane 1 miesiąc) + nowy smyczek + podpórka. córka przeszła na 3/4
cena 990zł w sklepie same skrzypce 1548
Naprawdę polecam graja naprawdę ciepło i przyzwoicie (oczywiście do sprawdzenia)
tel. 504 336 906

04-04-2013, Od: Marcin Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce Padva Set 1/2 zakupione w sklepie Henglewscy zaopatrzone w struny Obligato(grane 1 miesiąc) + nowy smyczek + podpórka. córka przeszła na 3/4
cena 990zł w sklepie same skrzypce 1548
tel. 504 336 906

02-04-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W cenie 1150 zł mamy dobre zestawy Sonata i Allegro. Polecam raczej Sonatę. Za 900 zł jest Strunal 1/2. Ewentualnie zestaw Henglewskich za 1250 zł.

03-04-2013, Od: ŁukaszH Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiałem się nad zestawem od Henglewskich i różnicą pomiędzy Sonatą a właśnie tym zestawem - w czym tkwi tak naprawdę różnica? Przygotowanie przez lutnika?

03-04-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystkie te instrumenty są dobrze przygotowane. Różnice w cenach wynikają głównie z jakości materiałów i precyzji wykonania.

31-03-2013, Od: basia Odpowiedz
Czy jest jakaś duża róznica między kalafonią jasną a ciemną???

Niektórzy wolą jasne, a inni ciemne. Różnicy nie ma wielkiej więc najlepiej wypróbować co bardziej pasuje. Niektórzy producenci uważają że jasne lepiej sprawdzają się przy wysokich temperaturach i przy muzyce spokojnej kameralnej, a ciemne w zimnie i do gry w orkiestrze.

03-04-2013, Od: basia Odpowiedz
Czyli jak gram w kosciele to lepiej ciemną???

03-04-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Jak jest chłodno to może okazać się lepsza, ale to trzeba wypróbować, bo efekt zależy od współpracy wszystkich elementów - włosia, kalafonii, strun i skrzypiec. Może się okazać że na pewnych gatunkach włosia i rodzajach strun lepiej spisze się jasna kalafonia, a na innych ciemna. Do tego dochodzi zależność od temperatury i wilgotności. Trzeba więc eksperymentować.

29-03-2013, Od: Basia :)) Odpowiedz
Jak się mierzy rozmiar gitary? nie wiem jaki mam a chcę kupić nową!
ps.która gitara z tej strony ma sztywny futerała i czy będzie futerał kiedyś oddzielnie na tej stronie

Futerały są dostępne po 179 zł. Pojawią się na stronie za kilka tygodni. Teraz można zamawiać mailem lub dopisać w uwagach do normalnego zamówienia ze strony.

Rozmiary gitar są podobnie oznaczane jak w skrzypcach. Dla dorosłych i młodzieży powyżej 11 lat (powyżej 156 cm wzrostu) rozmiar 4/4. Dla dzieci 8-12 lat 3/4 czyli gitara o 8% mniejsza. Dla dzieci 5-8 lat 1/2, czyli 8% mniejsza niż 3/4 itd.

30-03-2013, Od: rolas Odpowiedz
http://gizycko.olx.pl/skrzypce-sygnowane-zbudowane-w-1893-roku-iid-497181740

24-03-2013, Od: Timek Odpowiedz
Myślicie, że skrzypce EP 6xx dostępne tutaj nadają się jako pierwsze skrzypce? Które wg. Was będą najlepsze z oferty tego sklepy do 500zl?

25-03-2013, Od: Agata Odpowiedz
Do 500 zł to Sandner i Pengano są niezłe a z tańszych to właśnie Everplay.

25-03-2013, Od: Timek Odpowiedz
Dziękuję! :D

21-03-2013, Od: ? Odpowiedz
Witam.Mam skrzypce 4/4 ale nie wiem jaki mam rozmiar gitary klasycznej , teraz chcę sobie kupić nową .Gdy mam skrzypce o tym rozmiarze to gitara klasyczna i wszystkit inne gitary będą pasowały?

22-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Dla osób o wzroście powyżej 154 cm zwykle pasują wszystkie instrumenty 4/4. Przy małych dłoniach i krótkich palcach można rozważyć gitarę klasyczną 4/4 z węższym gryfem - przykładowo Fender.

15-03-2013, Od: ? Odpowiedz
co myślicie o sklpie thomann

17-03-2013, Od: Agata Odpowiedz
Przykładowa odpowiedź na reklamację usterek taniej gitary: "Proszę mieć na uwadze, że są to konstrukcje budżetowe, tak jak Pan zauważył każda gitara ma jakieś mankamenty. Gitary przechodzą przez kontrolę jakości i nie możemy ich u nich reklamować, ponieważ mają oni szeroką skalę tolerancji w tym przedziale cenowym takie niedociągnięcia są normą. Dlatego też odradzamy Państwu dalszy zakup tego typu produktów, ponieważ reklamacje nie będą uwzględniane, jeśli chodzi o drobne usterki."

17-03-2013, Od: Adam Odpowiedz
Wadą jest brak lokalizacji w Polsce. Zdecydowanie lepiej jest korzystać z polskich sklepów. Ceny podobne, ale mniejsze koszty przesyłek, a w razie czego pomoc i serwis jest na miejscu, a nie za granicą.

15-03-2013, Od: ? Odpowiedz
przesyłka jest bezpieczna i te instrumenty nie za tanie
??????

20-03-2013, Od: Monika Odpowiedz
Przesyłka zagraniczna, więc mniej bezpieczna niż krajowa i dość droga, bo prawie 100 zł. Instrumenty z górnej półki w porządku, a te tanie nie bardzo.

18-03-2013, Od: keraj Odpowiedz
witam mam pytanie mam 22 lata i od roku uczę się grac na skrzypcach tak dla siebie i rodziny. mam stare skrzypce 3/4 pożyczone od wuja ale muszę je oddać i takie pytanko czy kupując skrzypce 4/4 łatwo przyzwyczaić się do wiekszego rozmiaru czy kupić skrzypce 3/4? mam 176 wzrostu:D

18-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Myślę że łatwo się przestawić bo to tylko 9% różnicy. Rozmiar 4/4 jest w tym przypadku bardziej prawidłowy i zwykle lepiej brzmi z uwagi na większe pudło. Różnica 9% w wymiarach to ok. 29% w objętości akustycznej.

19-03-2013, Od: keraj Odpowiedz
a czy skrzypce Verona Violin Custom FT-V11C to dobry wybór czy może polecacie inny model?? kupując skrzypce trzeba odrazu wymienić struny na nowe?? bo słyszałem że mają bardzo słabą jakość!!

19-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce Verona Custom są w porządku. Nauczyciele często je wybierają. Oczywiście żaden producent nie daje na starcie super drogich strun, bo byłaby to niegospodarność. Przecież takie struny wiszą na instrumencie wiele miesięcy od wyprodukowania do sprzedaży i ich wartość muzyczna z czasem maleje. Akurat struny w Veronach są w pełni grywalne. Wiele nowych skrzypiec ma znacznie gorsze struny. Opinie w necie trafiają się mniej pochlebne z dwóch powodów: albo ktoś kupił Veronę w sklepie który nie sprawdza instrumentu i trafił na wadliwą strunę, albo porównywał struny fabryczne z bardzo drogimi modelami przeznaczonymi do skrzypiec lutniczych. Ja bym radził pograć na tych co są, a za pół roku sprawić sobie np. Pirastro Piranito lub Tonica.
Sporo też zależy od smyczka. W przeciwieństwie do innych sklepów nie sprzedajemy jak leci. W Veronach połowę smyczków odrzucam na wstępie. Wysyłam tylko najlepsze, najbardziej udane i wybrane egzemplarze albo wymieniam smyczek na lepszy model jeżeli nie ma już z czego wybierać. W przypadku darmowego smyczka dodawanego w zestawie sytuacja jest podobna jak ze strunami. Nie są one najgorsze, ale warto po dwóch latach sprawić sobie smyczek za 300-400 zł. Jak się już umie coś zagrać, to można docenić zalety lepszych strun i lepszego smyczka. To daje instrumentowi nowe życie, a grającemu ułatwia i uprzyjemnia dalszą naukę.

19-03-2013, Od: Antoni Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 4/4 Jacobus Stainer in Absam - prope Oenipontum 1765 Made in Czechoslovakia. Skrzypce wymagają małej renowacji - brak jednej struny. Cena: 1200 zł tel. 797 894 476

19-03-2013, Od: Dorota Odpowiedz
Sprzedam stare skrzypce (4/4) HOPF. Pochodzą ze znanej manufaktury lutniczej. Są oryginalne i w dobrym stanie. tel. 797894476

17-03-2013, Od: Marta Odpowiedz
Niestety nie. Dobra jest Yamaha.

17-03-2013, Od: ? Odpowiedz
dlaczego co jestz nim nie tak jakie są minusy?

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 10042  Wstecz  Dalej