Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 7869  Wstecz  Dalej

07-09-2009, Od: Grayla Odpowiedz
powiedzcie mi chodzicie moze na prywatne lekcje? ile placicie za godzine nauki??

06-09-2009, Od: ? Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420

05-09-2009, Od: ? Odpowiedz
:D

a tak było?
bo na początku wpierw się uczymy trzymania skrzypiec i smyczka, prawda? ;)

05-09-2009, Od: anqa Odpowiedz
gratuluję, ja też byłam wybitnie podniecona 1 lekcją... a jak po niej przyszłam (wbiegłam) do domu, to szpanowałam, że umię grać smyczkiem na pustych strunach... teraz to już 5 lat chodzę na lekcje ;)

Jejku! Nie mogę się doczekać już I lekcji! Mam w poniedziałek i zwariuję, heh :D Strasznie jestem przejęta. I chociaż wiem, że na początku będę się uczyła podstaw trzymania i tego typu zadań, to i tak się niezmiernie cieszę! :D moje marzenie się spełniło! warto marzyć i dążyć do celu ;)

25-08-2009, Od: Paweł Odpowiedz
Przy jakim wzroście mażna używać skrzypiec 4/4 ?

02-09-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Zakładając proporcjonalną budowę ciała od ok. 156 cm. W zasadzie decydująca jest długość ręki od szyi do środka dłoni. Żeby się wygodnie grało skrzypce nie mogą być dłuższe niż ta odległość. Skrzypce 4/4 mają 59 cm, kolejne rozmiary są o ok. 8% mniejsze. Oczywiście to tylko przybliżone zalecenia. Wiele zależy od układu dłoni, budowy ciała, elastyczności. W doborze rozmiaru może pomóc nauczyciel.

25-08-2009, Od: Martyna Odpowiedz
Kupiłam nowy smyczek, bo stary już powoli wyłysiał. Dałam 150zł, wydawało mi sie, ze będzie ok, a tu tak trzeszczy przy graniu, kalafonia dobra, ale już sama nie wiem:( Ratujcie:(

30-08-2009, Od: weroniczka Odpowiedz
Poprostu nalożyłas za duzo kalafoni musisz strzepną c i pograc troche i przestanie;] Wiem bo gram już 6 lat ponad i mam to samo;]

28-08-2009, Od: Julia Odpowiedz
Hej ! Znacie może jakieś strony z prostymi nutami na skrzypce ?? Typu sto lat itd.Nic nie mogę znaleźć. ... Dopiero zaczynam się uczyć a gra ze słuchu idzie mi ciężko. pomóżcie :(

24-08-2009, Od: Piotrek Odpowiedz
Samemu uczyć się jest ciężko bo nikt ci nie powie jeżeli będziesz robiła coś źle. Ja też chciałem być samoukiem i wydawało mi się że dobrze trzymam instrument ale jak znalazłem nauczyciela okazało sie że musze nad tym jeszcze popracować. Aczkolwiek da sie nauczyć z dobrą książką i chęcią nauki. Co do skrzypiec to ja kupiłem tu te skrzypce "verona violin" i jestem z nich zadowolony. Ale pamiętaj też że skrzypce trzeba stroić przed każdym graniem a to już jest trudnijsze. Ale spróbować zawsze warto. Ja spróbowałem i nie żałuje :) . Także powodzenia ;)

20-08-2009, Od: Konata Odpowiedz
Mam pytanie. Mam 14 lat i chciałabym podjąć się gry na skrzypcach. Jestem samoukiem i nie chcę, żey ktoś mnie uczył. Czy mam jakieś szanse z książką i instrumentem? I jaki rozmiar będzie dla mnie najlepszy przy wroście 159 cm? Czy opłaca się kupywać na tej stronie skrzypce? Jak tak to polecilibyście jakieś ;).

Proszę o kontakt na e-maila konata_96@buziaczek.pl

19-08-2009, Od: Agata Odpowiedz
Polecam muzykę skrzypcową na ślub. Tworzy niezapomniany klimat. Polecam dwie strony o skrzypcach: http://www.skrzypce.org oraz http://www.elitevent.pl Można tam znaleźć kilka kawałków granych na skrzypcach na ślubach.

15-08-2009, Od: Paweł Odpowiedz
Ja bym polecał kalafonie z tej firmy szczególnie a skrzypce to tak samo bo naprawdę opłaca się kupić w tej firmie skrzypce :) pozdrawiam

12-08-2009, Od: Klauduś ;) Odpowiedz
do Justyna; :) Jeśli masz krzyżyk na pierwszej lini od góry i trzecim polu to grasz zamiast każdego C -> cis i zamiast F->Fis :)) czyli grasz Cis D E Fis G A H Cis .... tak mi się wydaje :D ale nie jestem po szkole muzycznej więc być może się mylę...:D pozdrawiam ;)

11-08-2009, Od: Kotek Odpowiedz
Dzięki anqa.

Jeżeli ktoś jeszcze zna jakieś różnice gry to pliss piszcie

11-08-2009, Od: anqa Odpowiedz
Kotek,skrzypce są mniejsze i brzmią wyżej; altówka natomiast ma niższe brzmienie i nuty zapisuje się w innym kluczu, a technika gry, myślę, że jest taka sama...Ale jestem skrzypaczką i tylko teorytycznie wiem jak się na niej gra :D

10-08-2009, Od: Kotek Odpowiedz
Ludziska plis powiedzcie mi jaka jest róznica pomiędzy grą na skrzypcach a altówcw bo nie mam pojęcia xzym się różnią

06-08-2009, Od: Justyna Odpowiedz
Hej! mam bardzo ważną sprawę. Czy jeśli na pierwszej linii tej do góry i na 3 polu jest krzyżyk, to nuty: G, D, A, E gram z nim czy bez ? błaaagam o odp. ! i z góry dzięki

05-08-2009, Od: anqa Odpowiedz
all_star jeśli mi dasz swojego maila, to ci napiszę i wyślę oryginalne foty moich skrzypiec, dobrze? :D

05-08-2009, Od: ? Odpowiedz
Anqa to moj adres: michal.rozak@gmail.com

05-08-2009, Od: anqa Odpowiedz
4 się bardzo kruszy ;/

05-08-2009, Od: Lenka. Odpowiedz
Dzięki za odp w sprawie kalafoni, jeśli ktoś się jeszcze orientuje to proszę, piszcie :)

A mam jeszcze pytanie- czy po skończeniu nauki gry na skrzypcach w konserwatorium można iść na jakąś wyższą uczelnię, studia muzyczne itp., a potem wykonywać jakiś zawód z tym związany (np. Gra w filharmonii)??
Ile czasu trwa nauka w konserwatorium a potem ewentualnie na studiach czy jakiejś innej wyższej szkole? Jak to wygląda?? ;)

05-08-2009, Od: all_star Odpowiedz
Mam proźbę... zamierzam kupić skrzypce w cenie 400-600 zł... czy kroś ze nających się na tym może polecić mi coć... będę bardzo wdzięczny :]

04-08-2009, Od: Kamilkaa ;d Odpowiedz
1 nie polecam do kitu sa takie . polecam 2 lub 3 miał. mam 3 wygodna ;d

03-08-2009, Od: Lenka. Odpowiedz
Hej ;) Jakie kalafonie polecacie??
Którą z tych byście wybrali? :

http://allegro.pl/item696856390_kalafonia_do_skrzypiec_074_sklepmuzyczny24.html
http://allegro.pl/item692007335_kalafonia_do_skrzypiec_tanio_szybko_fv.html
http://allegro.pl/item699563187_kalafonia_do_skrzypiec_lub_altowki_nowa.html
http://allegro.pl/item680220119_stagg_ros_vn3_kalafonia_do_skrzypiec.html

Nie jestem zawodowym muzykiem, ale jakość troszkę się liczy :)
Pozdrawiam ;)

30-07-2009, Od: Ania Odpowiedz
Mam 15 lat i uczę się gry na skrzypcach od 3 lat. Teraz chodzę do szkoły suzuki. Umiem już nawet 3 pozycje. Mam pytanko: czy mam szansę dostania się do szkoły muzycznej . Mieszkam w Bytomiu????

28-07-2009, Od: anqa Odpowiedz
Asiu, nie jest za późno! poświęcisz temu trochę czasu i osiągniesz sukces ;D uważam,że nauka na tym instrumencie przynosi wiele radości ;)

28-07-2009, Od: anqa Odpowiedz
kira, wybierz to to wolisz-skrzypce lub altówkę. a jeśli nie wiesz to obejrzyj różne nagrania w internecie z tymi oto instrumentami ;) to powinien yć twój wybór i nikt nie powinien ci nic narzucać ;D

21-07-2009, Od: Julia Odpowiedz
Hej! Chciałabym się dowiedzieć ile trwa nauka podstaw gry na skzypcach? Ile czasu potrzeba aby opanować je na tyle aby zagrać łatwe utwory?

26-07-2009, Od: Paweł Odpowiedz
Zależy ile będziesz ćwiczyła

23-07-2009, Od: Weronika Odpowiedz
trudno mi określić ponieważ ja gram 6 lat i ....no mozę z 1 rok;D

25-07-2009, Od: ? Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420

25-07-2009, Od: Kasia Odpowiedz
Chciałam sobie kupić skrzypce i zacząć się uczyć grać ale jestem w tych sprawach zupełnie ciemna. Jakie skrzypce są najlepsze dla początkujących? Jaki rodzaj jest najlepszy przy wzroście 170cm ?
Z góry dziękuję za pomoc.

25-07-2009, Od: Asia Odpowiedz
Mam 14 lat. bardzo chciałam bym nauczyć się grać na skrzypcach. Gram już na gitarze. Czy w takim wieku opłaca mi się zacząć grać? Czy nie jest za późno ?

17-07-2009, Od: kira Odpowiedz
Nie wiem co wybrać jak byłam jeszcze w szkole to chciałam kupić skrzypce, ale nauczycielka gry na tym instrumencie poleciłą mi altówkę czy to jest dobry wybór czy raczej potem nie będę mogła się przestawić na skrzypce i jaka jest między altówką a skrzypcami różnica?
Proszę pomóżcie mi dokonać wyboru

20-07-2009, Od: Paweł Odpowiedz
Wierz między skrzypcami a altówką jest bardzo dużo różnicy !

19-07-2009, Od: Weronika Odpowiedz
Hej. No wiec ja już gram na skrzypcach 6 lat. skończylam szkołe muzyczną I stopnia i bardzo kocham muzyke i skrzypce..Teraz dostaląm sie do II stopnia do sącza..i bardzo sie z tego Ciesze. Myśle ze powinnaś wybrac skrzypce ponieważ, są bardziej uczuciowe...wiem co mówie bo gram . altówka ma wyższe dźwięki i jest większa...moim zdaniem buuuczy.;p Trzymam kciuki za Ciebie:* wybierz skrzypce xdd
Pozdrawiam:)

15-07-2009, Od: aaa Odpowiedz
Zapraszam na Polskie Forum Lutnicze http://www.lutnictwo.phorum.pl

15-07-2009, Od: Aga Odpowiedz
wiecie co, ja mam 19 lat i planuje kupic sobie skrzypce, niby wiem ze lepiej uczyc sie od dziecka ale ja nie mialam takiej mozliwosci. Fascynuje mnie ten instrument i zamierzam sobie za niedlugo go kupic z wlasnych pieniedzy, jestem bardzo cierpliwa i wiem ze skrzypce beda mnie uspokajac :D:D wszelkie uwagi 'profesjonalistow' mile widziane :D:D

12-07-2009, Od: anqa Odpowiedz
Julia, ja mam skrzypce Verona Custom i jestem z nich zadowolona, ale je sprzedaję, bo sobie chcę już kupić duużo droższe skrzypce lutnicze...<ale Verona Custom są wspaniałe do nauki ;p> wystawię moje na Allegro, to później podam link ;D

12-07-2009, Od: Julia Odpowiedz
Hej. Proszę o radę . Mam 17 lat i planuje rozpocząć naukę gry na skrzypcach. Nie wiem tylko jaki instrument wybrać.
Czy na początek nauki wystraczą te firmy EverPlay?
Zastanawiam się jeszcze nad Verona Violin Custom FT-V11 ale są troche droższe, a nie wiem jaki będzie mój zapał do gry.Czy jest miedzy nimi ogromna różnica?Doradzcie.

12-07-2009, Od: anqa Odpowiedz
Olimpia, mnie się jeszcze nigdy nie złamał smyczek, a moje pierwsze skrzypce to były jakieś (mimo wszystko to pięknie brzmiały) te Staggi a teraz mam Verona Violin Custom FT-V11... A uważam, że starsze "za stare" osoby na skrzypce są bardziej odpowiedzialne i chętniej ćwiczą od małych dzieci ;)) A A ty Olimpia masz skrzypce lutnicze?

11-07-2009, Od: violina Odpowiedz
hej prosze pomozcie mam skrzypce niemieckie fabryczne dostalam je od kumpeli jako tako brzmia ale PO CZYM GOLYM OKIEM ROZPOZNAC ZE SKRZYPCE SA ROZKLEJONE LUB SIE ROZKLEJAJA???? BRAKUJE W NICH KLEJU? gdy patrze przez efy widac takjakby niewielka biala plamke co to moze byc??? dzieki za odp pozdro

10-07-2009, Od: hgftr Odpowiedz
A ja zaczołem gry na skrzypcach gdy miałem 14 lat ! I teraz gram w orkiestrze symfonicznej a gram na skrzypcach około 8 miesięcy i gram lepiej od tych co grają w pierwszych !

08-07-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Hej, wczoraj po raz kolejny zlamal mi sie smyczek ;p zresztą nie pierwszy raz ( 3 albo 4) w tym samym miejscu co poprzednie pekniecie, byl klejony najpierw przez lutnika, potem przez tate, a nastepnie przez znajomego stolarza. Teraz po 4 peknieciu musze kupic nowy, bo raczej nie wystarczy na dlugo :D Jakie smyczki polecacie? Ja kupilam wlasnie ten ponad poltora roku temu na allegro, wlasnie taki: http://www.allegro.pl/item658963175_smyczek_do_skrzypiec_drewno_brazylijskie_bf_15.html
wtedy jeden z najlepszych z klasy najgorszej ;p. Drugi raz takiego nie kupię bo sie boje, ze moze sie powtorzyc ta sama sytuacja, chyba ze to byl tylko pechowy smyczek ;). Jaki kupic aby na troche wystarczyl?:) Pozdrawiam ;p

07-07-2009, Od: Ol. Odpowiedz
kaja <--- a można wiedzieć ile masz lat? oczywiście, nie musisz mówić ;)
i masz rację, te 3-4 lata szybko miną. za 3 lata, to ja maturę będę miała...
w ogóle ten rok zleciał tak szybko, a dopiero co było rozpoczęcie roku.
także, ja bym chciała być po wakacjach, tęsknię za moją szkołą muzyczną ;) a na razie to śmigam na skrzypcach sama :D

05-07-2009, Od: ? Odpowiedz
Zakochana ---> rozumiem, że pisząc "ich" miałaś na myśli rodziców, tak?
może być ciężko, skoro uczyłaś się przez 4 miesiące gry na pianinie i to porzuciłaś. cóż, powiedz im, że bardzo tego pragniesz. zacznij czytać książki na temat skrzypiec, słuchaj dużo utworów skrzypcowych.
ja w ten sposób przekonałam swoich ;)
mama od razu się zgodziła, tylko musiałam jakoś ubłagać i tatę :D i się udało!

misia <--- PSM - Państwowa Szkoła Muzyczna

07-07-2009, Od: Zakochana Odpowiedz
dzięki

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 7869  Wstecz  Dalej