Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 7906  Wstecz  Dalej

12-09-2009, Od: Heniek Odpowiedz
Witam. Zaczynam uczyć wnuczkę 5 lat, 110 cm wzrostu gry na skrzypcach w Ognisku Muzycznym. Proszę o radę, jakie kupić skrzypce. Dziękuję

20-09-2009, Od: Renata Odpowiedz
Uczę synka, ma 4,5 roku i 106 cm wzrostu. Skrzypce !/8 są za duże. Doskonałe są 1/16. Mniejsze są lepiej akceptowane przez dziecko.

06-10-2009, Od: Heniek Odpowiedz
Dziękuję Renacie za rady. Kupiłem 1/16. Są bardzo dobre dla wnuczki - tak określił nauczyciel

13-09-2009, Od: Gosia Odpowiedz
dla wnuczki dobre powinny być skrzypce 1/10 lub 1/8. Nalezy przymierzyc skrzypce z dzieckiem, aby sprawdzic czy sa odpowiednie. Kiedy dziecko trzyma skrzypce i chwyci dlonia slimak (najdalsza, zaokraglona czesc skrzypiec:) reka dziecka powinna miec ksztalt lekkiego luku, nie moze byc wyprostowana! Generalnie lepiej miec skrzypce troszke za male niz za duze, to powoduje duze spiecia i zly uklad reki, co potem trudno naprawic.
pozdrawiam, Gosia

04-10-2009, Od: ? Odpowiedz
http://www.myspace.com/dominikchmurski

03-10-2009, Od: ? Odpowiedz
hihi mam szczescie ja verone violin custom kupilam na poczatku wakacji za 499 :) miałam szczescie niedługo zaczne grac ;)

26-09-2009, Od: Ewa Odpowiedz
Czy mając 25 lat można się jeszcze czegokolwiek nauczyć z gry na skrzypcach?? To moje marzenie, ale trochę się niepokoję swoją "starością".

03-10-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Na karierę w Teatrze Wielkim raczej za późno, ale grę amatorską dla własnej przyjemności można rozpocząć w wieku 50 lat. Mieliśmy już wielu takich starszych klientów, którzy nauczyli się grać proste melodie i mają z tego dużo frajdy.

26-09-2009, Od: Zakochana Odpowiedz
Czy ktoś mi może polecić jakieś dobre skrzypce z tej strony? Pliss!! I czy by można było zmienić ich kolor?

Generalnie im droższy model, tym lepsze materiały, precyzja wykonania, brzmienie, strojenie, a także większa łatwość wydobywania pożądanego dźwięku. Skrzypiec nie można zamalować na inny kolor bo stracą brzmienie, ale dysponując budżetem ok. 2000 zł można zamówić skrzypce plus profesjonalne lutnicze lakierowanie na wybrany kolor.

24-09-2009, Od: magdalena Odpowiedz
Witam serdecznie.Moja córka rozpoczyna nukę gry na skrzypcach.Muszę kupić skrzypce 1/4.Czy mógłby mi ktoś polecić jakiej firmy?Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję

25-09-2009, Od: Gosia Odpowiedz
Ja niedawno dla swoich uczniów zamówiłam z tej strony skrzypce EverPlay, wydają się całkiem niezłe jak na proponowaną cenę i początek nauki. Jeżeli stać cię na wiekszy wydatek to bardzo polecam czeskie skrzypce firmy Strunal.

Strunal był dobry kilka lat temu. Teraz są bardzo niedopracowane. Jeżeli Strunal, to po korektach lutniczych.

28-09-2009, Od: anime001 Odpowiedz
Wie ktoś może jaki jest powód ciągłej zmiany ceny skrzypiec Verona Violin Custom ???

Weszły nowe dostawy, które były zamawiane pół roku temu przy bardzo słabej złotówce. Pogorszyła się też jakość wykonania. Nadal są dużo lepsze niż tanie modele, ale lepszym wyborem jest obecnie Start I lub Sonata. Z Veronami lepiej poczekać na dostawę w styczniu. Będzie znowu lepsza jakość i niska cena ok. 500 zł, bo umocniła się złotówka.

28-09-2009, Od: janusz Odpowiedz
kupie skrzypce, niedrogo, mogą być do remontu. moje gg:10532293

28-09-2009, Od: ? Odpowiedz
coraz więcej ludzi chce grać na jakimkolwiek instrumencie.
tak, jakby naszła moda :D
i dobrze! :D
ja jestem wniebowzięta po lekcjach :D naprawdę się cieszę, że dopięłam swego, że spełniłam swoje marzenie ;-)

28-09-2009, Od: Kasiakk Odpowiedz
Ewo, oczywiście, że tak:) Jestem zdania, że marzenia trzeba spełniać nie zważając na wiek:) życzę powodzenia, trzymam kciuki i w razie czego pisz :)

25-09-2009, Od: Mateusz Odpowiedz
do: Justyn. Polecam wolfa super flexible. Zależy na jakim poziomie grasz, ale jesli zalezy ci na szczególach, a powinno, to grając na tym żeberku uzyskasz lepsze brzmienie instrumentu.

26-09-2009, Od: ? Odpowiedz
Polecam wolf forte primo, sam na nim gram i jestem bardzo zadowolony:)

24-09-2009, Od: Alicja Odpowiedz
czy w Plocku mozna naprawic skrzypce,cZy ktos sie tym zajmuje

22-09-2009, Od: ? Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420

15-09-2009, Od: justyn Odpowiedz
hej! ma ktoś z was jakieś żeberko z tej strony ? które jest najlepsze ? bo nie mogę się zdecydować. prosze o rady

17-09-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Wolf Forte Secondo - najchętniej wybierane przez nauczycieli.

15-09-2009, Od: WAZNE Odpowiedz
lepiej wziasc przesylke kurierska czy pocztowa za pobraniem?

17-09-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Jak jest ktoś obecny cały czas pod adresem docelowym, to lepszy jest kurier (szybszy, pewny, bezpieczny). Jeżeli nikogo nie ma w ciągu dnia, to lepsza jest poczta, bo dostaje się awizo i można odebrać paczkę w urzędzie.

15-09-2009, Od: WAZNE Odpowiedz
czy ma ktos ksiazke z tej stronki Skrzypcowe ABC? oplaca sie kupic? byly jakies problemy z przesylka lub dosawa? jest duzo ilustracji i opisow? potrzebuje ksiazke z barwnymi ilustracjami i opisami o skrzypcach
wiec moze powinnam kupic sobie jakas inna? co polecacie jesli chodzi o ksazke skrzypcowa? PROSZE O POMOC DZIEKUJE BARDZO

15-09-2009, Od: Wiki Odpowiedz
hej ja mam ta ksiazke .. jest ona przez wiele osób polecana odnosnie dosyłki nie masz sie o co martwic wszystko ok.. jest duzo rysunkow opisów itd (postawa,trzymanie skrzypiec i tak dalej) a chcesz sie uczyc tylko z niej czy dodatkowo do lekcji zakupujesz ksiazke?

15-09-2009, Od: ? Odpowiedz
dzieki za odp przymierzam sie do prywatnych lekcji z nauczycielem bo saemu to mozna sie chyba nauczyc na pianinie podstawy jesli chodzi o skrzypce nezbedny jest nauczyciel wiem to mam 18 lat nigdy na niczym nie gralam jestem juz troche za stara nawet na granie dla przyjemnosci wszyscy mi to mowia ale nie zrazam sie i szukam dalej a skrzypce mam od kumpei taka chinska zabawke na razie nie stac mnie na nic innego.... co mysliie o wyrobach pieknych i podobno dobrych jakosciowo wyrobow panstwa Henglewskich? szczerze oplaca sie tam kupowac? cena przeklada sie na jakosc czy nie? prosze o odp

14-09-2009, Od: Kinga Odpowiedz
Witam, 4 lata temu byłam częstym gościem tej stronki i właśnie wtedy rozpoczęła się moja przygoda z tym cudownym instrumentem. Zaczęłam od skrzypiec z tej stronki, a więc Ever Play. Po 3 latach grania kupiłam sobie nowe skrzypce, mam więc teraz tanio do sprzedania skrzypce Ever Play 4/4, ale bez smyczka i futerału, gdyż nadal z nich korzystam. Dla zainteresowanych kupnem kontakt gg 9982305

14-09-2009, Od: justyna Odpowiedz
hejo. miałabym takie pytanie ;p jak zagrać nutę na strunie E pod 3 dodaną linią górną, na 3 dodanej linii górnej oraz nad 3 dodaną linią górną. nie wiem, odmierzcie mi to jakoś w cm, albo coś bo sama nie mogę trafić, a tylko tego mi brakuje żebym dobrze zagrała poloneza z pana tadeusza. i napiszcie jeszcze jak wy to robici że trafiacie w tak wysokie tony, bo mi się nie zawsze udaje. :)

12-09-2009, Od: anqa Odpowiedz
tak ale również zachętą jest już "gra" na nich xD

11-09-2009, Od: Magdalena Odpowiedz
Czy mozna startować na studia muzyczne bedac po zwykłym liceum ? prosze o odp na moj email jesli łaska xD markowska2@interia.pl

11-09-2009, Od: Magdalena Odpowiedz
Szukam nauczyciela z dużym doświadczeniem .Mój email;markowska2@interia.pl
Na terenie miasta Bielsko-Biała.

08-09-2009, Od: ? Odpowiedz
ja chodzę do OM, ale moja kuzynka (ona mieszka w innym mieście ;) chodzi na prywatne i płaci 60zł/h. ale różnie jest, są tacy, co biorą za 15zł, a są tacy, co za 100zł. także, każdy inaczej bierze ;)

07-09-2009, Od: ? Odpowiedz
http://www.myspace.com/dominikchmurski skrzypce elektryczne - zapraszam do przesłuchania

07-09-2009, Od: Kinga Odpowiedz
Witam, 4 lata temu byłam częstym gościem tej stronki i właśnie wtedy rozpoczęła się moja przygoda z tym cudownym instrumentem. Zaczęłam od skrzypiec z tej stronki, a więc Ever Play. Po 3 latach grania kupiłam sobie nowe skrzypce, mam więc teraz tanio do sprzedania skrzypce Ever Play 4/4, ale bez smyczka i futerału, gdyż nadal z nich korzystam. Dla zainteresowanych kupnem kontakt gg 9982305

07-09-2009, Od: Grayla Odpowiedz
powiedzcie mi chodzicie moze na prywatne lekcje? ile placicie za godzine nauki??

06-09-2009, Od: ? Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420

05-09-2009, Od: ? Odpowiedz
:D

a tak było?
bo na początku wpierw się uczymy trzymania skrzypiec i smyczka, prawda? ;)

05-09-2009, Od: anqa Odpowiedz
gratuluję, ja też byłam wybitnie podniecona 1 lekcją... a jak po niej przyszłam (wbiegłam) do domu, to szpanowałam, że umię grać smyczkiem na pustych strunach... teraz to już 5 lat chodzę na lekcje ;)

Jejku! Nie mogę się doczekać już I lekcji! Mam w poniedziałek i zwariuję, heh :D Strasznie jestem przejęta. I chociaż wiem, że na początku będę się uczyła podstaw trzymania i tego typu zadań, to i tak się niezmiernie cieszę! :D moje marzenie się spełniło! warto marzyć i dążyć do celu ;)

25-08-2009, Od: Paweł Odpowiedz
Przy jakim wzroście mażna używać skrzypiec 4/4 ?

02-09-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Zakładając proporcjonalną budowę ciała od ok. 156 cm. W zasadzie decydująca jest długość ręki od szyi do środka dłoni. Żeby się wygodnie grało skrzypce nie mogą być dłuższe niż ta odległość. Skrzypce 4/4 mają 59 cm, kolejne rozmiary są o ok. 8% mniejsze. Oczywiście to tylko przybliżone zalecenia. Wiele zależy od układu dłoni, budowy ciała, elastyczności. W doborze rozmiaru może pomóc nauczyciel.

25-08-2009, Od: Martyna Odpowiedz
Kupiłam nowy smyczek, bo stary już powoli wyłysiał. Dałam 150zł, wydawało mi sie, ze będzie ok, a tu tak trzeszczy przy graniu, kalafonia dobra, ale już sama nie wiem:( Ratujcie:(

30-08-2009, Od: weroniczka Odpowiedz
Poprostu nalożyłas za duzo kalafoni musisz strzepną c i pograc troche i przestanie;] Wiem bo gram już 6 lat ponad i mam to samo;]

28-08-2009, Od: Julia Odpowiedz
Hej ! Znacie może jakieś strony z prostymi nutami na skrzypce ?? Typu sto lat itd.Nic nie mogę znaleźć. ... Dopiero zaczynam się uczyć a gra ze słuchu idzie mi ciężko. pomóżcie :(

24-08-2009, Od: Piotrek Odpowiedz
Samemu uczyć się jest ciężko bo nikt ci nie powie jeżeli będziesz robiła coś źle. Ja też chciałem być samoukiem i wydawało mi się że dobrze trzymam instrument ale jak znalazłem nauczyciela okazało sie że musze nad tym jeszcze popracować. Aczkolwiek da sie nauczyć z dobrą książką i chęcią nauki. Co do skrzypiec to ja kupiłem tu te skrzypce "verona violin" i jestem z nich zadowolony. Ale pamiętaj też że skrzypce trzeba stroić przed każdym graniem a to już jest trudnijsze. Ale spróbować zawsze warto. Ja spróbowałem i nie żałuje :) . Także powodzenia ;)

20-08-2009, Od: Konata Odpowiedz
Mam pytanie. Mam 14 lat i chciałabym podjąć się gry na skrzypcach. Jestem samoukiem i nie chcę, żey ktoś mnie uczył. Czy mam jakieś szanse z książką i instrumentem? I jaki rozmiar będzie dla mnie najlepszy przy wroście 159 cm? Czy opłaca się kupywać na tej stronie skrzypce? Jak tak to polecilibyście jakieś ;).

Proszę o kontakt na e-maila konata_96@buziaczek.pl

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 7906  Wstecz  Dalej