Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9075  Wstecz  Dalej

26-02-2012, Od: ? Odpowiedz
no

14-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pengano ma hebanowy osprzęt, a Verona bukowy barwiony. Heban jest trwalszy. Podstrunnica hebanowa wytrzymuje bez remontu często ponad 10 lat. W Corelli też mamy osprzęt hebanowy.

14-02-2012, Od: ? Odpowiedz
Panie Jarku chodziło mi bardziej o brzmienie niż osprzęt

14-02-2012, Od: ,,, Odpowiedz
W takim razie Corelli czy Pengano?

14-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Dlaczego przy niektórych skrzypcach oferuje pan dodatki a przy innych z kolei już nie?

Bo niektórzy zdecydowanie wolą sprzęt tańszy bez dodatków. Szczególnie przy lepszych instrumentach jak np. Strunal. Ta firma sprzedaje gołe skrzypce nawet bez smyczka i futerału. Firma wychodzi z założenia, że skoro ktoś decyduje się na ciut lepszy model, to nie potrzebuje płacić dodatkowo kilkadziesiąt złotych za badziewne dodatki które wyrzuci. Taka osoba dokupi sobie oddzielnie porządne struny za 150 zł, dobre żeberko za 100 zł, godziwy smyczek za 250 zł, fajny futerał za 300 zł. A wiec są amatorzy słabych dodatków w mega zestawach które, nie czarujmy się, podnoszą jednak cenę, a są też amatorzy niższej ceny bez dodatków i tacy kompletują zestaw samodzielnie.

14-02-2012, Od: Wandzia Odpowiedz
No właśnie???

Jeszcze taka podpowiedź - jeżeli mamy super wypasiony zestaw z 10 dodatkami i w tej samej cenie inne skrzypce gołe, to należy się spodziewać, że te gołe będą lepsze jakościowo. Tu producent przeznaczył więcej środków na dobre materiały i wykonanie, a zaoszczędził na fajerwerkach w postaci super bogatego zestawu. I odwrotnie - jeżeli producent przeznaczył pieniądze na masę oprzyrządowania i bogactwo wyposażenia, tu musiał zaoszczędzić na instrumencie. Cudów nie ma.

14-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Wychodząc z tego założenia to Verona jest lepsza od Corelli, dlatego, że ma mniej dodatków i płaci się za instrument, pomimo tego, że jest wykonana z innego drewna?

15-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
I tak i nie. Verona jest dokładniej wykończona, z dużą estetyką, ale osprzęt ma z tańszego drewna, co oznacza że wytrzyma 10 lat a nie przykładowo 20 lat. To też zależy oczywiście od ilości godzin ćwiczeń i sposobu przechowywania. Potem mały remont i można grać dalej :-)

14-02-2012, Od: ? Odpowiedz
Naprawdę zależy mi na dobrych skrzypcach amatorskich, nie na tandecie która pogra dwa lata i do wyrzucenia, więc zastanawiam się nad Veroną i SI Dark, które de facto ocenia pan na dobre, trwałe na więcej niż te "dwa lata", ale wybór jak dla mnie jest naprawdę trudny.

Po za tym, jeśli jednak się na któreś zdecyduję to czy w pana sklepie dałoby się do nich skompletować kilka rzeczy?

I jeszcze jedno pytanie, póki nie ma mnie pan dosyć :)
Czy smyczki z oferty pana sklepu są lepsze niż te które dodane są to tych dwóch modeli?

17-02-2012, Od: lala Odpowiedz
Skrzypce tak po prostu wyrzucisz? To jest drogi instrument więc go nie wyrzucaj tylko sprzedaj (za więciej niż kupiłeś

15-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Obydwa modele są dobre i trwałe. Nie mieliśmy reklamacji. Ponieważ to ta sama kategoria i półka cenowa to można wybierać na oko co się bardziej podoba. Skrzypce znacząco lepsze są jednak znacząco droższe.
Skompletować można. Najtańsze smyczki są takie jak w zestawach, a droższe są nieco lepsze.

16-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Tak, wiadomo, że skrzypiec do tysiąca złotych nie ma co porównywać z lutniczymi.
No i teraz się nie mogę zdecydować który model wybrać :)

17-02-2012, Od: lorina Odpowiedz
Lutnicze to skrzypce o ładnym brzmieniu (chyba) I kosztują 22 tysiące zł.

17-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Skrzypce lutnicze można kupić w cenie powyżej 3000 zł a jak się ma znajomych lutników to i taniej ; )
Ale im droższe skrzypce tym po prostu lepsze ...

16-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
I mi nie chodzi o estetykę, tylko o brzmienie, bo to chyba ważniejsze ...

17-02-2012, Od: zosia Odpowiedz
tak w ogóle o co chodzi?

26-02-2012, Od: LILI De wili dehgfyuiuiu7iui rili okokokokokokokokokokokokokkkkkokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkooookokokosdlkejrcjk Odpowiedz
Ale długa rozmawa

24-02-2012, Od: him Odpowiedz
w jakich godzinach otwarty jest sklep w warszawie ?

25-02-2012, Od: misiu Odpowiedz
pon.-pt. 10.00-18.00

24-02-2012, Od: jan Odpowiedz
dla niezdecydowanych, kupiłem córce corelli 4/4 - uczy się w 6 klasie szkoły muzycznej I stopnia, dzisiaj skrzypce przeszły bardzo pozytywnie ocenę nauczyciela

24-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za uznanie, mam wiele sygnałów że ten model sprawdza się. Ostatnia dostawa bardzo udana. Faktycznie brzmią ciekawie pomimo niezbyt gęstych słojów drewna. Jednak mówiąc szczerze byłbym ostrożny z bardzo śmiałym polecaniem instrumentu raczej z półki dla początkujących uczniom już mocno zaawansowanym. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, od podejścia nauczyciela i od budżetu domowego. Raczej nauczyciele zalecają instrumenty powyżej dwóch tysięcy złotych dla uczniów już biegle grających. Jest mi bardzo miło że Corelli z ceną poniżej tysiąca zdobyło akceptację do takiego wyższego zastosowania, ale proszę tu o rozwagę. Jeżeli rodzice mogą finansowo udźwignąć większy wydatek, to na pewno pomoże to dziecku w nauce i ułatwi postępy.

24-02-2012, Od: misiu Odpowiedz
w marcu? wiem że niedawno pisało że w lutym. Kiedy w marcu? Mam nadzieje że na początku bo zależy mi żeby już zacząć naukę.

Było napisane wcześniej, że w grudniu, ale jak to transport morski - wszystko zależy od pogody na morzu, kierunku i siły wiatrów, od działań piratów somalijskich, bo jak są aktywni to opływa się Afrykę itd. Na koniec mogą się zdarzyć jeszcze niespodzianki celne, problemy z dokumentacją i wiele wiele innych zdarzeń. Mimo szczerych chęci nie da się podać precyzyjnie terminu. To nie wynika ze złej woli. Transport lotniczy jest ciut bardziej przewidywalny ale dochodzi 100 zł do ceny każdego instrumentu, a tego nikt nie chce. Sytuacja obecnie jest taka że statek już wpływa do Gdyni więc jest bliżej niż dalej.

24-02-2012, Od: misiu Odpowiedz
Zaciekawił mnie Pan, Panie Jarku. Skąd Verona jest sprowadzana? I właściwie jakiej narodowości jest to firma?

Wszystkie instrumenty muzyczne tańsze niż 4 tys zł są wykonywane w Azji. Zdecydowana większość światowej produkcji pochodzi z Chin. Najwięcej skrzypiec na świecie produkuje Fengling. Z tej fabryki pochodzi pół miliona skrzypiec rocznie i pracują tam tysiące lutników. Niewielka ilość instrumentów w wyższych cenach pochodzi z Indonezji i Korei, trochę z Indii.

Marki które znamy w Polsce to nie są nazwy fabryk. Po prostu jak importer zleca produkcję i sprowadza kontener instrumentów to prosi żeby nanieść nazwę taką lub inną. Jego starania w kontaktach z producentami i końcowe dopracowanie i ustawienie instrumentu owocuje lepszym lub gorszym produktem. Gdzie importer zleca produkcję to jego tajemnica. Skrzypce droższe z napisem made in Germany, ale tańsze niż 4 tys. zł robi się tak, że niemiecka firma sprowadza zwykle z Chin drewno, maszyna wycina górę i dół, płynie to do Chin na pracochłonny montaż i produkcję, po czym wraca na końcowe sprawdzenie przez niemieckiego lutnika.

Wszystkie uczniowskie instrumenty robi się w Chinach bo tam można uzyskać wyższą jakość za tą samą cenę. Zawsze produkt chiński będzie lepszy niż europejski czy amerykański. Powód jest prosty - jeżeli mamy budżet produkcyjny 50$ na materiał i 50$ na robociznę, z czego wyją skrzypce za 600 zł detal, to w Chinach dostaniemy za to doskonałe sezonowane drewno wyżynne o dobrym brzmieniu i zatrudnimy na 3 tygodnie (tyle robi się skrzypce) najwyższej klasy lutnika. W Europie lub USA za tak marne pieniądze kupimy tylko marną sklejkę paździeżową i zatrudnimy najwyżej więźnia lub jakiegoś stolarza pijaka. Skrzypce wyjdą gorsze niż chińskie. Lutnik za 50$ zdecydowanie nie będzie u nas strugał skrzypiec. Nawet za 500$ raczej nie zgodzi się.

23-02-2012, Od: ... Odpowiedz
Czy skrzypce można grawerować na bokach w niewielkim stopniu? Może to je jakoś uszkodzić?

23-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z lutniczymi to bym uważał, natomiast fabryczne można zaryzykować.

24-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Nie chodzi o przebicie się dogłębne przez płytę tylko lekkie wyżłobienie drewna.

22-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Kiedy będzie następna dostawa Verony? Nie chodzi mi teraz o tą lutową, lecz następną. W maju planuję zakup, dlatego muszę wiedzieć czy będą też dostępne na Allegro.

Czy na Allegro również sprzedaje pan akcesoria dostępne tu, w sklepie?

Ta dostawa wystarczy do września, następna w grudniu.

24-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Mam nadzieję, że jeden egzemplarz przeczeka na mnie do maja :)

23-02-2012, Od: Editt Odpowiedz
O co chodzi z 1/2 skrzypce, 4/4 skrzypce?

Chodzi o rozmiar: http://skrzypce.pl/rozmiary.html

21-02-2012, Od: misiu Odpowiedz
Kiedy będą dostepne verony???

W marcu

21-02-2012, Od: Marianna Odpowiedz
Pytałam o everplay, si light i veronę, nie mogę wydać powyżej 600zł. Które z tych najlepsze?

Mnie się najbardziej podoba Pengano SI

23-02-2012, Od: misiu Odpowiedz
Kiedy będą dostepne verony???

W marcu - to dość pewny termin

Lepsze everplay, pengano S.L. czy verona custom?? Proszę o szybką odpowiedź, bo chcę zakupić :))

22-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Verona, wszyscy polecają Veronę.

21-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z tych trzech to Pengano SI Dark. Mają osprzęt hebanowy i są ładnie ustawione.

Pytałam o everplay, si light i veronę, nie mogę wydać powyżej 600zł. Które z tych najlepsze?

20-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Panie Jarku proszę o link do konta na Allegro, jeśli można :)

20-02-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Nie trzeba, znalazłam: nikl?

20-02-2012, Od: jurek Odpowiedz
a więc odnośnie strun to żeby to jakoś w miarę brzmiało to trzeba wydać na nie minimum 50 zł ,tańszych niema co kupować? a czy jest sens do starych skrzypiec (z niższej półki) kupować struny za 150 czy 200 zł?

20-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Sporo daje wymiana strun na lepsze nie tylko w brzmieniu i strojeniu ale też w łatwości wydobywania dźwięków. Wszystko zaczyna lepiej wychodzić. Z metalowych strun często wybierane są Pirastro Piranito i D'Addario Helicore. Jak ktoś woli cieplejsze brzmienie na nylonach to zwykle dobrze sprawdzą się Pirastro Tonica, THOMASTIK DOMINANT, PIRASTRO OBLIGATO. Te ostatnie drogie, ale miałem wrażenie że same grają.

20-02-2012, Od: ... Odpowiedz
Wiele osób poleca Thomastika i one są najlepsze.

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9075  Wstecz  Dalej