Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9889  Wstecz  Dalej

18-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej tak.

18-02-2013, Od: Ela Odpowiedz
nie mogę się doczekać!

19-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Nie trzeba czekać. Można zamówić mailem już teraz. Jest to tuner AM-T50 i kosztuje 30 zł.

18-02-2013, Od: Gitarzystka Odpowiedz
czy kiedyś będą na tej stronie gitary elektryczne?

Raczej nie będzie

18-02-2013, Od: Robert Odpowiedz
Czy i kiedy na stronie sklepu będą prezentowane gitary akustyczne?

Mamy aktualnie dostępne takie gitary akustyczne: http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=122642&us_id=213350 Można też u nas zamówić dowolne modele Ibaneza w dobrej cenie. Strona skrzypce.pl raczej będzie tylko skrzypcowa. Gitary w przyszłości trafią na oddzielny serwis http://www.gitara.org.pl/

18-02-2013, Od: ? Odpowiedz
czy ta politura petz co usuwa kalafonię i inne zabrudzenia .....jest do stosowania na lakerze czy na strunach?????

Petz jest do lakieru. Do czyszczenia strun są inne preparaty. Środki do czyszczenia strun zawierają często alkohol. Nie wolno ich stosować do lakieru.

17-02-2013, Od: ? Odpowiedz
jaką pan poleca stronę internetową gdzie można kupić stroik elektroniczny.Jestem początkująca.

17-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
U nas są niezłe tunery po 30 zł.

18-02-2013, Od: ? Odpowiedz
Elektroniczne?nie chodzi mi o kamerton.:)

18-02-2013, Od: Beata Odpowiedz
chcę kupić skrzypce córce 3/4 używane. Sprzedająca pisze,że są angielskiej firmy inter musik i tam kupione i jej dziecko grało na nich 3 lata, a nauczycielki w szkole muzycznej je chwaliły. Nie mam mozliwości ich posłuchac. Czy warto je kupić. Cena 350 zł z futerałem

Wszystko zależy jaki model. Te podstawowe serii Knight Academy są warte 60 GBP czyli ok. 290 zł nowe. Są trochę słabsze niż Everplay, ale na początek powinny się nadać. Tylko cenę za używane (jeżeli są w dobrym stanie) należało by wynegocjować na jakieś 150 zł. Po trzech latach mogą być już trochę zużyte. Wymiana smyczka to 90 zł, struny 50-100 zł, przegląd i poprawki lutnicze 100-150 zł. Warto też odnotować że wszystkie skrzypce angielskiej firmy intermusik są produkowane w Chinach. Nie jest to absolutnie jakaś wada. Jeżeli jednak o wyborze ma decydować angielskie pochodzenie to należy o tym zapomnieć, bo wszystkie instrumenty uczniowskie europejskie, amerykańskie i japońskie są wykonywane a Azji.

17-02-2013, Od: Grażyna___ Odpowiedz
czy ten środek do czyszczenia joha z tej strony jest do lakieru skrzypiec czy do czego?

Do lakieru. Tak jak przy każdym środku warto zrobić próbę w mało widocznym miejscu, szczególnie jeżeli to drogi instrument.

16-02-2013, Od: Jula Bożek Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce używane i niedrogie dla córek w rozmiarze: 1/32 lub 1/16 oraz 1/10 lub 1/8 do nauki gry w szkole Suzuki najlepiej z warszawy proszę o kontakt jbs@wp.eu

Jeżeli to początek nauki to może być Everplay, a z lepszych Pengano lub Stentor, ewentualnie Sandner

17-02-2013, Od: ? Odpowiedz
POMOCY !!!!
Co zrobić gdy ruszył się kołek i teraz nie umiem nastroić skrzypiec !!!! Błagam pomocy jestem początkująca !

Po prostu kręci się kołkiem naciągając strunę do odpowiedniej wysokości dźwięku. Nie za wysoko bo pęknie. Żeby kołek się nie cofał trzeba go wciskać jednocześnie z kręceniem, tak jakby się chciało wkręcić śrubę. Jeżeli słuch ma się nie wyrobiony to można kontrolować wysokość dźwięku tunerem elektronicznym lub komputerowym, albo smartfonem z odpowiednim programem do strojenia.

14-02-2013, Od: Kinga Odpowiedz
Czy granie na gitarze pomoże mi w nauce gry na skrzypcach?(np.w strojeniu)

17-02-2013, Od: marek Odpowiedz
witaj tak pomoże ci ale kup sobie kamerton dmuhany do skrzypiec i strój według niego ale ostrzegam skrzypce są znacznie trudniejsze aniżeli gitara i jakikolwiek inny instrument życze ci powodzenia i zapalu do nauki gry pozdrawiam marek

17-02-2013, Od: Kinga Odpowiedz
Bardzo dziękuję panie marku za tą odpowiedź!!!

15-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Pomoże, bo lewa ręka umie już naciskać struny.

15-02-2013, Od: karolina Odpowiedz
dobrze.Wymieniłam już strunę D nie widzę różnicy miedzy innymi dzwiękami poszczególnych strun ale wydaje misię że ta struna z innego kompletu jest grubsza od struny G czy to normalne? za odpowiedź bardzą dziękuję!!!

Czasem tak bywa, bo to zależy od konstrukcji strun. Nawet w ramach jednego kompletu bywają grubości nie zawsze proporcjonalne do wysokości strojenia. Są komplety gdzie D jest najgrubszą struną z tych trzech owijanych, a bywa też że najcieńszą.

14-02-2013, Od: triter Odpowiedz
Jakie polecacie strony do nauki?

14-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
http://www.violinonline.com/ http://www.youtube.com/results?search_query=violin+lesson

12-02-2013, Od: ? Odpowiedz
Które skrzypce są lepsze verona custom czy corelli praworęczne ?

13-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Są podobnej jakości.

12-02-2013, Od: ania Odpowiedz
czy everplay 6xx ma te najtańsze struny,ale zdatne do grania?

13-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Zdatne i nie całkiem najtańsze. Bywają gorsze struny zwłaszcza w tańszych modelach.

12-02-2013, Od: MSPromo Odpowiedz
Posłuchajcie jak mogą brzmieć inaczej skrzypce. Polecamy!!!

http://www.youtube.com/watch?v=1qmRgwToE0w&list=PLYf_L2zDoAAqp367AK8AKblhQIelf7l3v&index=3

10-02-2013, Od: Kasia Odpowiedz
czy łatwo nastroić skrzypce tunerem a może łatwiej na słuch jestem, początkująca i na razie nie wybieram się do szkoły muzycznej.

11-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od słuchu. Jak ktoś ma bardzo dobry i wyrobiony słuch to szybciej i łatwiej nastroi na słuch, a jeżeli nie ma doświadczenia lub słyszy gorzej to łatwiej nastroi tunerem. Tuner elektroniczny wymaga jedynie wzroku. Nawet osoba całkowicie głucha pięknie nastroi skrzypce.

12-02-2013, Od: www.marcinskaba.com Odpowiedz
Trzeba również pamiętać o rodzaju stroju, co w przypadku skrzypiec jest sprawą gruntową. Mamy tutaj nietemperowany, więc najlepiej jeśli stroikiem to tylko sprawdzamy dźwięk "A" a resztę w kwintach. Dla mniej wprawionych są stroiki, które umożliwiają również strojenie w tym specyficznym stroju każdej struny , np. Clean Tuner dostępny w aplikacjach na Androida.
Pozdrawiam a zainteresowanych tematem zajęć nauki gry na skrzypcach, zapraszam na witrynę: www.marcinskaba.com

12-02-2013, Od: skrzypek Odpowiedz
http://smyczkowo.pl/sprzedam-przetwornik-przystawke-shadow-sh-945-nfx-v-t18306.html

11-02-2013, Od: ? Odpowiedz
czy będzie kiedyś na tej stronie tuner elektroniczny???

Tak, ale nie wiem dokładnie kiedy.

11-02-2013, Od: Agnieszka Odpowiedz
czy jak sie zmienia jedną strunę to trzeba wszystkie wymienić jeżeli te co chcę założyć jest z innej firmy???

11-02-2013, Od: Piotr Odpowiedz
Można wymienić jedną i sprawdzić czy się podoba. Jeżeli słychać dużą różnicę w charakterze brzmienia na sąsiedniej strunie to można też ją wymienić z nowego kompletu.

10-02-2013, Od: ? Odpowiedz
jak myślicie czy powstałby ładny dzwięk gdyby zmieszało się struny z everplaya 6xx(pękła mi prawie najgrupsza struna , co napisałam poniżej:))z tymi strunami z tego sklepu za 25 zł lub 35 zł chyba:) jestem początkująca.....

Najlepiej sprawdzić to doświadczalnie. Początkujący zwykle nie zauważają wielkich różnic między poszczególnymi typami strun. Tylko uwaga żaby za mocno nie naciągać. Struny raczej same nie pękają tylko w wyniku zbyt mocnego naprężenia.

06-02-2013, Od: karolina Odpowiedz
jakie struny są najlepsze do everplay 6xx???urwła mi sie prawie najgrupsza strona (chcałabym kupić struny z tej strony)

08-02-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Pirastro Pitanito są niezłe.

06-02-2013, Od: karolina Odpowiedz
a i czy moza mieszać różne struny(w sensie z firm np: piriastro z .......)

Można mieszać, nawet niektórzy to robią specjalnie, ale może się zdarzyć wówczas nieco inny charakter brzmienia na poszczególnych strunach.

05-02-2013, Od: ? Odpowiedz
gdym miała kupić środki do czyszczenia i usuwania.....z tych najtańszych to jakie bym musiała kupić???oczywiście w tym sklepie internetowym:)

Joha jest niezła do czyszczenia lakieru.

08-02-2013, Od: ELa Odpowiedz
witam, czy są dostępne skrzypce 1/10 Pengano Tonelli,

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 9889  Wstecz  Dalej