Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 10132  Wstecz  Dalej

03-06-2013, Od: Ela Odpowiedz
Może być dowolny który ma tryb skrzypcowy lub chromatyczny. Jednak najlepiej jest nastroić strunę A 440Hz według dowolnego wzorca np. z internetu lub z innego instrumentu, a pozostałe struny stroić na ucho w parach.

01-06-2013, Od: Leon Odpowiedz
Witam.kupiłem sobie skrzypce i są bardzo głośne czy to dobrze? :)

03-06-2013, Od: Marek Odpowiedz
Ogólnie dobrze, bo to znaczy że pudło rezonansowe pracuje jak należy czyli wzmacnia dźwięk strun. W bardzo tanich skrzypcach jest odwrotny problem że pudło nie gra, nie rezonuje. A tu jeżeli jest nośny dźwięk do dobrze. Zawsze łatwiej wyciszyć instrument niż podgłośnić. Jeśli przeszkadza przy uchu duża głośność to można zastosować tłumik. Druga możliwość to struny nylonowe zamiast metalowych, bo zwykle grają trochę ciszej i łagodniej. Pod cienką strunę na podstawku można podłożyć kawałek filcu lub tworzywa, to będzie grała spokojniej. Może być kawałeczek rurki z izolacji przewodu.

21-04-2006, Od: Anais Spiritual Band Odpowiedz
Anais Spirituals Band

Data: 11 maja 2006 r. godz. 19.00
Miejsce: Klub MELODIA Warszawa
Informacje:
www.loorenc.pl
Ceny biletów: 20 zł

Zespół w składzie:
- Agnes Anais – fortepian + vocal
- Michael Fedoroff – gitara
- Marcin Skaba - skrzypce
Na koncercie wystąpi zespół „Anais Spiritual Band”, który gra muzykę Nowej Ery i wnosi nowe trendy do muzyki. Jest to muzyka, która stanowi połączenie elementów różnych kultur, tym samym wpływa na integrację ludzi.

30-05-2013, Od: Natalia Odpowiedz
chciałabym skontaktować się z kimś z Zespołu w sprawie projektu koncertu w Szczecinie.
Pozdrawiam
albatros91@wp.pl

26-05-2013, Od: Projekt Interational Lutosławski Youth Orchestra Odpowiedz
Nabór do projektu!!!
Bezpłatne warsztaty, zajęcia relaksacyjne techniką Aleksandra, próby orkiestrowe....

Z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach projektu pod okiem wybitnej dyrygentki Ewy Strusińskiej tworzy wyjątkowy zespół – International Lutosławski Youth Orchestra (ILYO).

ILYO to projekt dający możliwość wspólnych działań muzykom w wieku 18-26 lat uwzględniających wykonawstwo muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Witolda Lutosławskiego.
Utworzona w ramach projektu polsko-niemiecka orkiestra młodzieżowa będzie uczestniczyła w szeregu warsztatów muzycznych, zajęciach techniką Alexandra, próbach orkiestrowych oraz wykładach z udziałem uznanych europejskich muzyków, wybitnych wykładowców.
Grupę I skrzypiec poprowadzi: Eoin andersen z Mahler Chamber Orchestra
Grupę II skrzypiec poprowadzi: Irina Simon-Renes,
Altówki - Anna Puig
Wiolonczela - Ilkka Uurtimo
Kontrabas - Helena Ojanperä.

Szczegóły na stronie www.ilyo.filharmonia.szczecin.pl

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Warsztatów dostępne są na naszej stronie internetowej: http://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/rekrutacja

Termin rejestracji upływa 31 maja 2013 r.
Termin uzupełnienia Formularza rekrutacyjnego 14 czerwca 2013 r.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się z p. Karoliną Głowińską
rekrutacja@ilyo.filharmonia.szczecin.pl
info@ilyo.filharmonia.szczecin.pl

24-05-2013, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

23-05-2013, Od: Wojciech Odpowiedz
Witam,

Posiadam na sprzedaż zestaw: skrzypce Verona Violin Custom 4/4. Skrzypce polecam przede wszystkim początkującym skrzypkom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem. Skrzypce są w bardzo dobrym stanie, ograne przeze mnie. Obecnie nie potrzebuję już tych skrzypiec, ponieważ jestem już zaawansowanym skrzypkiem, więc na takim instrumencie, nie dam rady wszystkiego zagrać, jednak sam zaczynałem na nich i uważam, że dla początkujących te skrzypce będą bardzo dobrym wyborem. Nie używam ich także ze względu na to, że mam inne skrzypce - skrzypce lutnicze, o dużo większej wartości cenowej, przeznaczone dla bardziej zaawansowanych skrzypków. Takie skrzypce mają głębsze i czystsze brzmienie, jednak początkujący i tak tego nie odkryją od razu, bo aby to odkryć trzeba kilka dobrych lat grać i poznawać instrument.
Cały zestaw obecnie kosztuje- przynajmniej na allegro 649zł. Moja cena proponowana to: 400zł.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: starke66@gmail.com

21-05-2013, Od: H. Odpowiedz
Witam ponownie. :) W końcu zdecydowałam się na kupno skrzypiec Everplaya z tej strony, jednak mam pytanie odnośnie dwóch dostępnych modeli z serii6xx oraz 700, czy są między nimi jakieś istotne różnice?

21-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To robi zupełnie inna fabryka. Jakościowo 611 są lepsze niż 700.

22-05-2013, Od: H. Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Zamówienie złożone.

20-05-2013, Od: Warsztaty skrzypcowe z Piotrem Pławnerem (Poznań, 14-18 września 2013) Odpowiedz
Szanowni Państwo,

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, organizator Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych i Lutniczych im. H. Wieniawskiego, a także ogólnopolskich konkursów na instrumenty smyczkowe, już po raz drugi podjęło się organizacji warsztatów skrzypcowych przeznaczonych dla młodych, utalentowanych skrzypków.

Wspieranie rozwoju artystycznego młodzieży jest zadaniem, które zawsze warto podjąć. Nierzadko niecodzienne formy edukacji, czy spotkanie z tzw. wielką osobowością i człowiekiem, który odniósł sukces w swojej dziedzinie, mogą mieć znaczący wpływ na dalszy rozwój artystyczny i osobowy młodego człowieka.

“Warsztaty z Laureatem” to cykl spotkań uznanych skrzypków, laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego z młodymi muzykami, którzy chcą rozwijać swoje talenty w zakresie gry na skrzypcach i wybranych zagadnień interpretacji muzyki.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 14-18 września 2013 r., w siedzibie Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego, przy ul. Świętosławskiej 7 w Poznaniu. Warsztaty będą otwarte oraz bezpłatne, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona (przewidujemy udział 10 osób), a weryfikacji zgłoszeń dokona osobiście p. Piotr Pławner (w porozumieniu z organizatorem warsztatów).

Całość zakończy wręczenie dyplomów oraz prezentacja wyróżniających się uczestników (szczegółowy harmonogram zostanie przekazany w terminie późniejszym). Mile widziani będą również obserwatorzy – pedagodzy, rodzice i uczniowie klasy skrzypiec, którzy nie będą brali czynnego udziału w zajęciach.

W trakcie warsztatów, w dniu 15 września br., odbędzie się recital w wykonaniu zaproszonego do ich poprowadzenia zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego z 1991 r. – Piotra Pławnera, któremu przy fortepianie towarzyszyć będzie pianista, p. Piotr Sałajczyk.

Organizując “Warsztaty z Laureatem” chcieliśmy położyć szczególny nacisk na popularyzację polskiej muzyki współczesnej, a także twórczości Henryka Wieniawskiego, dlatego prosimy o uwzględnianie repertuaru mieszczącego się w ww. kategoriach. “Warsztaty z Laureatem” to również projekt, który ma na celu spotkanie dwóch grup: laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego oraz potencjalnych uczestników kolejnych konkursów skrzypcowych, w tym kolejnych edycji Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Warsztatów dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.wieniawski.pl/warsztaty_z_laureatem_2013.html

Termin składania zgłoszeń upływa 1 lipca 2013 r.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się z p. Magdaleną Wiśniewską (violin@wieniawski.pl, 61 852 26 42, wewn. 20).

19-05-2013, Od: H. Odpowiedz
Witam serdecznie. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś doradził mi w kwestii wyboru najtańszych skrzypiec.
http://allegro.pl/skrzypce-everplay-4-4-3-4-1-2-1-4-1-8-1-16-futeral-i3252811332.html , http://www.skrzypce.pl/products/prima.html , http://allegro.pl/skrzypce-drewniane-hessler-v-5-rozm-4-4-do-1-32-i3196310108.html . Które z tych dwóch everplayów lepiej kupić? Czy ich dźwięk zadowoli początkującego amatora? I zapytanie odnośnie skrzypiec z ostatniego linka - ktoś wie ile to jest warte?
Dodam, że niestety dałam się złapać na super skrzypce z allegro za 149zł, co na miesiące porządnie mnie zniechęciło do nauki gry na następnym instrumencie. Nie chciałabym popełnić tego samego błędu, chcąc jednocześnie przeznaczyć na razie ok. 300zł. Rozumiem, że transakcję z tej strony można przeprowadzić przez allegro? Pozdrawiam serdecznie.:)

19-05-2013, Od: Agata Odpowiedz
Te pierwsze są zdecydowanie najlepsze w swoim przedziale cenowym. Te z ostatniego linka są warte poniżej 100 zł. Sprzęt typowo dekoracyjny. Zacytuję sprzedawcę: "Skrzypce te mają opłakaną jakość i mieliśmy bardzo dużo reklamacji na nie". Ever Play serii 6xx do kompletnie drugi biegun. Na kilkaset sztuk przygotowanych i sprzedanych nie było żadnej reklamacji.

Czy dźwięk zadowoli amatora? To zależy kto zagra. Jeżeli to ów amator zacznie grać to nawet Stradivarius za milion dolarów nie zabrzmi od razu dobrze. Do ładnego brzmienia potrzebna jest technika. Jeżeli na Everplayu zagra dobry muzyk to zabrzmią cudownie i z pewnością dźwięk zadowoli każdego słuchacza. Znacznie więcej zależy od umiejętności niż od instrumentu. Dla początkujących ważne jest żeby skrzypce nie utrudniały nauki. Żeby nie były krzywe, żeby stroiły. Dlatego trzeba unikać instrumentów tańszych niż 290 zł. Zbyt tanie materiały i pospieszne wykonanie powodują, że instrument nie jest zdatny do grania.

19-05-2013, Od: H. Odpowiedz
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jeszcze dam sobie kilka dni na przemyślenie sprawy, ale najpewniej wezmę tego everplaya. Pozdrawiam :)

18-05-2013, Od: Marta Odpowiedz
Mam pytanie chciałam zacząć grać na skrzypcach tylko nie wiem jakie wybrać chodzi mi o to żeby miały ładne ciepłe brzmienie zastanawiam się nad pengano si dark, verona custom i corelli nie mam dużo pieniędzy a chodzi mi też o to żeby były dobrej jakości wiem ze droższe instrumenty są lepsze ale na razie nie mam tyle pieniędzy. Z góry dzięki za odpowiedz:)

18-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Ładne brzmienie ma Pengano SI, a najbardziej ciepłe brzmienie ma Sandner. Tu uwaga: nie jest tak, że im cieplejsze brzmienie tym lepsze. To kwestia gustu. Wiele osób woli jasne brzmienia, albo bogate w tony harmoniczne, albo przeciwnie skupione na tonie podstawowym. W pewnym zakresie można modyfikować brzmienie instrumentu doborem strun co dobrze obrazuje wykres firmy Thomastik: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

17-05-2013, Od: Natalia Odpowiedz
Bardzo potrzebuje kupić skrzypce. Mam mało pieniędzy. Mogę sobie pozwolić na instrument do 2000 zł. Wiem, że ciężko kupić dobry instrument w tej cenie ale proszę o pomoc. Znalazłam kilka instrumentów na Internecie (niestety nie mam możliwości pojechać tam i na nich zagrać). Wstawię tu kilka linków z instrumentami i proszę o opinie czy którykolwiek z tych instrumentów jest coś warty i czy będzie się dało na nim grać. Z góry dziękuję:)
http://tablica.pl/oferta/skrzypce-franz-michl-ID2Fiwx.html#716b8e847a
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-skrzypce-4-4-z-pelnym-wyposazeniem-wysokiej-klasy-futeral-ID2Euoz.html#716b8e847a
http://allegro.pl/stare-skrzypce-4-4-i3224177775.html
http://allegro.pl/skrzypce-lutnicze4-4-z-lat-20tych-jan-podesva-brno-i3235454070.html
http://allegro.pl/stare-lutnicze-skrzypce-4-4-duchon-i3238580411.html
http://allegro.pl/okazja-stare-skrzypce-4-4-i3242003375.html
http://allegro.pl/stare-skrzypce-stainer-manufaktura-nr7-i3241265019.html
http://allegro.pl/skrzypce-4-4-i3250230638.html
http://allegro.pl/skrzypce-lutnicze-4-4-sygnowane-duzo-zdjec-i3251352245.html
http://allegro.pl/stare-lutnicze-skrzypce-4-4-j-a-cermak-i3248907160.html
http://allegro.pl/skrzypce-lutnicze4-4-z-lat-20tych-jan-podesva-brno-i3250467584.html
http://tablica.pl/oferta/skrzypce-lutnicze-4-4-prod-krywalski-ID1zTaZ.html
http://tablica.pl/oferta/skrzypce-4-4-model-stainera-ID2SnAH.html

17-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Przez internet bez oglądania można kupić nowe skrzypce fabryczne w zaufanym sklepie. Wiadomo czego się spodziewać. Seryjna produkcja jest dość równa a ceny sklepowe są proporcjonalne do wartości muzycznej. Jest też możliwość wymiany. Natomiast kupowanie używanych bez oglądania i wizyty u lutnika to porażka. Można trafić na straszy bubel. To że instrument jest stary nie znaczy że jest dobry. Skrzypeczki mógł wystrugać z byle czego jakiś stolarz bez większego talentu i staranności. Druga sprawa to przechowywanie i eksploatacja. Stare skrzypce źle traktowane lub zużyte mogą się nie nadawać do grania, choć mogą mieć wartość muzealną. Trzecia sprawa - można trafić na dziwne brzmienie które się nie spodoba. Różne gusta bywają. Przy takim wydatku koniecznie trzeba posłuchać i sprawdzić u zaufanego lutnika.

17-05-2013, Od: Natalia Odpowiedz
A czy chociaż mógłby ktoś ocenić czy któreś są warte tego (albo które najbardziej) żeby po nie pojechać i je zobaczyć?

17-05-2013, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

16-05-2013, Od: Olga Odpowiedz
Witam. Mam pytanie. W ten poniedziałek idę do szkoły muzycznej na zapisy. A problem jest taki,że nie wiem na czym grać :( . Na 100 % na ide na fotepian ale chciałabym jeszcze iść na drugi . A więc skrzyce czy gitara. nie mam pojęcia . Proszę poradzcie mi na co pójść :( Ewentułalnie może być flet poprzeczny . Jak możecie to powiedzcie mi coś o tych instrumentach może gracie na którymś?:(

16-05-2013, Od: Maja Odpowiedz
Instrument bezprogowy lepiej rozwija słuch. Na skrzypcach nie można uczyć się na małpę w jakiej kolejności coś naciskać tylko trzeba słuchać co się gra i korygować dźwięk podobnie jak przy wykorzystaniu własnego głosu. To daje znacznie większe możliwości umuzykalnienia. Natomiast jeżeli ktoś ma słaby słuch i woli coś łatwiejszego, to może być gitara. Nawet osoby głuche stosunkowo dobrze grają na gitarze a fatalnie na skrzypcach.

16-05-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Moim zdaniem skrzypce były by fajne, albo flet, gitara też ale jest już powszechna. Ja mam skrzypce i jestem pozytywnie zaskoczony ich dźwiękiem w realu.

16-05-2013, Od: ? Odpowiedz
Jaka dobra Gitara z tej strony do szkoły muzycznej z usztywnionym pokrowcem na start??? Ja na razie mam fajną gitarę 220 zł DURANGO MG 900 Jest na niej napisane: Mexican Guitar. Trochę nie wieżę kupiłam ją w sklepie muzycznym ale bardzo dobrze się na niej gra nic się nie psuje ma miękkie struny nyolowe a i jest to gitara klasyczna. :-<


P.S.
Mam pytanie jeszcze jedne: nie mam pojęcia co mnie czeka na tym ,,egzaminie'' w szkole muzycznej wiem że będę musiala coś zaśpiewać. ale co jeszcze . Pomoóżcie !!!:(

16-05-2013, Od: Aga Odpowiedz
To jest zwykła chińska gitara z przodem ze sklejki lipowej czyli najgorsza wersja. Coś w stylu Startone. Wszystko zależy jaki egzemplarz się trafił i w jakim stopniu jest gryf pokrzywiony. Być może na pierwsze kroki nadaje się. Jednak do szkoły potrzebny jest inny instrument, przynajmniej przeciętny, co oznacza cenę ok. 1200 zł. Można przez tą stronę zamówić Alhambrę 3C. Na szkołę podstawową będzie w porządku, a potem trzeba pomyśleć o lepszej np. model serii 6,7,8.

Co czeka na egzaminie to trzeba zapytać w szkole, bo różne szkoły mogą mieć ciut inne wymagania.

12-05-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Ile mniej więcej razy muszę przeciągnąć kalafonią smyczek, która była dołączona do zestawu skrzypiec Ever Play ?

PS: Naprawdę polecam kupowanie tutaj, jak widać po komentarzach sprzęt jest warty swojej ceny, za 320 złoty mam skrzypce na których śmiało mogę zacząć naukę od podstaw ! Dziękuje bardzo za dobry sprzęt !

13-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle kilkanaście razy. Jak jest za mało kalafonii to smyczek nie gra. Jak jest za dużo to wszędzie osadza się pył z kalafonii. Po każdej grze trzeba ten pył usuwać ze skrzypiec i strun czystą suchą szmatką np. z mikrofibra lub flanela.

12-05-2013, Od: :) Odpowiedz
Witam, mam do sprzedania tanio skrzypce 4/4 Stainer.
Zainteresowanych zapraszam na maila:
gangren4@wp.pl

12-05-2013, Od: ? Odpowiedz
Co zrobić gdy na higometrze w futerale skrzypcowym jest ponad yt stopni? Jak to obniżyć troche ,czy mam to zlekceważyć bo to nie jest ważne?:)

12-05-2013, Od: Adam Odpowiedz
W okresie dużej wilgotności można przechowywać skrzypce nieco wyżej z dala od okna, kuchni i łazienki. Jeżeli nie mamy pod ręką absorbentów wilgoci (desykantów), to można dobrze wysuszyć suszarką garść soli kuchennej, wsypać do woreczka materiałowego i umieścić w futerale. Po upływie doby można skontrolować czy wilgotność zmniejszyła się. Najlepiej jak jest w przedziale 45%-65%

12-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli jest ponad 70% wilgotności to można zastosować desykant czyli pochłaniacz wilgoci: http://allegro.pl/akcesoria-lazienkowe-pochlaniacze-wilgoci-54052?order=qd

12-05-2013, Od: ? Odpowiedz
witam. jakie ma brzmienie gitara z tej strony zebra de lukse???? :D

12-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Jasne brzmienie bogate w tony harmoniczne, dobrze zrównoważone we wszystkich częstotliwościach z długim wybrzmiewaniem. Coś pomiędzy Musimą a manufakturą hiszpańską. Najlepsze brzmienie w swojej klasie cenowej.

11-05-2013, Od: Monika Odpowiedz
Witam,kupiłam gitarkę(Oscar Schmit-OC9) z bardzo sceptycznym nastawieniem..w miarę dobra gitara za tę cenę?To przecież niemożliwe!I powiem tak,ładne,solidne wykonanie,a co mnie ujęło? dwie rzeczy:po pierwsze jest"mięciutka" paluchy aż same chodzą,druga rzecz BASY!!!zaskoczenie totalne,wcześniej miałam Hohnera i przestawienie nie było zgrzytem a wręcz odwrotnie.Gitarę mam parę dni,więc odezwę się za jakiś czas,jak już ją wymęczę...na dzień dzisiejszy polecam!!!!

11-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Instrumenty kupowane na skrzypce.pl są faktycznie zwykle bardziej miękkie i lepiej przygotowane niż te same modele kupowane w innych sklepach. Tu przed wysyłką są robione regulacje gryfu oraz korekty prożka i mostka. Dzięki temu gra się łatwiej i przyjemniej.

Gitary Oscar Schmit OC9 i Hohner HC06 są zbliżone jakościowo. OC9 ma nieco grubsze pudło i przez to dobre basy. Jednak także HC06 ma wielu zwolenników ze względu na zrównoważone brzmienie, bogaty dźwięk i dobre wybrzmiewanie. Wybór zależy bardziej od gustu, więc nie przesądzałbym która z nich brzmi lepiej. Każdy słyszy to inaczej i czego innego oczekuje. OC9 ma ładnie uwidocznione słoje drewna, podstrunnicę palisandrową która się nie wyciera, sporą pojemność akustyczną, mocną konstrukcję i regulowany gryf. HC06 wygląda skromniej na tym tle, a mimo to przy bezpośrednim porównaniu jest dość często wybierana z uwagi na brzmienie. Jeszcze bardziej podoba się kupującym w tej klasie cenowej brzmienie Everplay Zebra deLuxe, ale to tak na marginesie.

Oczywiście charakter brzmienia instrumentu można w pewnym stopniu skorygować doborem strun pod własny gust. Trzeba eksperymentować. Nie widziałem takiego zestawienia dla gitar, ale np. dla skrzypiec Thomastik stworzył fajny wykres charakteru brzmienia dla swoich strun: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

08-05-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Witam jak psiałem, kupiłem przed chwilą skrzypce EP za 321 zł wraz z przesyłką za pobraniem. Mam nadzieje że dotrze szybko i cała ! Jak tylko dostane podzielę się wrażeniami !

06-05-2013, Od: Patryk :D Odpowiedz
Czy zna ktoś podobną strone jak Tab and play tylko że na skrzypce ?

07-05-2013, Od: Adam Odpowiedz
Tu jest coś takiego: http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm Do skrzypiec używa się zapisu nutowego a nie tabów i na tej stronie można sobie sprawdzać jak złapać daną nutkę na chwytni.

07-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Obawiam się że nie ma. Tabulatury na instrumenty bezprogowe są bardzo mało popularne.

28-04-2013, Od: Wika Odpowiedz
Kto z was ma skrzypce Corelli praworęczne ? Jaka jest wasza opinia na ich temat ?

05-05-2013, Od: marek Odpowiedz
ja mam takie siedmio miesieczne kompletne z pelna dokumentacja za pare groszy do sprzedania, Jak jestes zainteresowana napisz. pozdrawiam

07-05-2013, Od: karolina Odpowiedz
sama zastanawiam się nad kupnem :P

06-05-2013, Od: Patryk :D Odpowiedz
Mam jedno pytanie czy ktos tu odpowiada na te pytaaniaa?!?!?!?!?

07-05-2013, Od: Marek Odpowiedz
Jak ktoś wie to odpowiada.

03-05-2013, Od: Krzysztof Odpowiedz
Mam do sprzedania zabytkowe
skrzypce Gasparo da Salo 4/4
http://allegro.pl/skrzypce-zabytkowe-gasparo-da-solo-4-4-i3221978898.html
2 smyczki oryginalne (włosie do wymiany)

02-05-2013, Od: Joanna Odpowiedz
Kupię skrzypce 1/10, ewentualnie 1/16

02-05-2013, Od: Bogdan Odpowiedz
czy możecie mi napisać, jaki repertuar gracie/liście w klasach licealnych?

01-05-2013, Od: pako Odpowiedz
witam mam pytanie jaka jest różnica między skrzypcami Pengano SI Dark, a Verona Violin Custom FT-V11C??

01-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To zupełnie inny producent. Pengano SI ma nieco jaśniejsze, bogatsze brzmienie, lakier błyszczący, trochę lepszy futerał i smyczek.


Wyświetlono wiadomości 3101-3150 z 10132  Wstecz  Dalej