Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9224  Wstecz  Dalej

14-01-2016, Od: Eda Odpowiedz
Chcialabym sie nauczyc gry na skrzypcach mam 22 lata i nie wiem jakie skrzypce byly by najlepsze?

15-01-2016, Od: Ela Odpowiedz
Najlepsze byłyby prawdziwe lutnicze, ale kosztują kilka tysięcy złotych. Przeciętne skrzypce amatorskie do nauki to około 1500 zł, natomiast najtańsze a jeszcze zdatne do użytku po poprawkach to kwota 400-600 zł. Wybór zależy więc od posiadanego budżetu. Im droższe tym gra się łatwiej i przyjemniej. Na szczęście jakość brzmienia i grania zależy bardziej od włożonej pracy niż od modelu skrzypiec.

10-01-2016, Od: Marek Odpowiedz
Czy poduszki powietrzne są lepsze od żeberka do skrzypiec?

10-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od upodobań i budowy ciała. Niektórzy nic nie stosują, a inni gąbki, pady, poduszki, podkładki albo żeberka. Żeberka (podpórki, szyny) mogą mieć różne kształty np. fali albo bumerangu. Poduszki mogą sprawdzać się w małych rozmiarach, natomiast żeberka tu gdzie potrzeba podparcia sztywnego o większej wysokości np. przy długiej szyi.

09-01-2016, Od: Ada Odpowiedz
Który nawilżacz do skrzypiec będzie lepszy? Ten wkładany do skrzypiec czy do futerału?

10-01-2016, Od: Benek Odpowiedz
Spełniają taką samą funkcję. Wkładany do efa będzie pewnie droższy. Trzeba przy nim uważać żeby nie kapnąć wodą do środka i nie przestawić duszy, ale za to działa nawet wtedy gdy skrzypce są poza futerałem. Można z tym grać, jednak wymaga niemal codziennej uwagi i uzupełniania wody destylowanej. Zewnętrzny wkładany do futerału może mieć większa pojemność i zwykle jest tańszy. Działa na całe skrzypce łącznie z kołkami i gryfem.

09-01-2016, Od: henryk Odpowiedz
Mam duzy wybor skrzypiec roznej klasy i w roznej cenie woj slaskie tel 504050764

06-01-2016, Od: :) Odpowiedz
Kto mi pomoże i nauczy wibracji na skrzypcach, może zaglada tu jakis nauczyciel skrzypiec? To niech się odezwie na maila gangren4@WP.pl chętnie skorzystam z lekcji oczywiście za odpowiednią opłatą. Garwolin i okolice.

07-01-2016, Od: ? Odpowiedz
ja wiesz go

06-01-2016, Od: Klaudia Odpowiedz
10 lat temu uczyłam się gry na skrzypcach, teraz po latach chciałabym wrócić, by grać dla siebie i ewentualnie rodziny/znajomych. Jakie skrzypce Państwo by mi polecili kupić?

06-01-2016, Od: Maja Odpowiedz
Osoby już grające powinny wybierać skrzypce powyżej tysiąca złotych takie jak Modena, Padva lub Sandner CV-4. Jezlei budżet na to nie pozwala to można spróbować Salvatini serii 7 lub Pengano SI Dark.

06-01-2016, Od: Maciej Odpowiedz
Zapraszam do kupna "Pasaży jazzowych na skrzypce":

http://allegro.pl/pasaze-jazzowe-na-skrzypce-maciej-afanasjew-i5891640019.html

06-01-2016, Od: Laura Odpowiedz
Witam, czy 6.01 sklep jest otwarty?

05-01-2016, Od: Wojciech Odpowiedz
Czy możliwa jest u państwa regulacja gitary akustycznej? Jaki jest orientacyjny jej koszt?

05-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy ile elementów trzeba poprawić i jakiej wartości jest sama gitara. Przy zwykłych tanich gitarach jest to od 30 sam prożek do 120 zł ze szlifem. Przy drogich gitarach trzeba zastosować inne bardziej pracochłonne metody i wtedy koszt wyniesie od 120 zł do 480 zł. Wycena i przegląd jest bezpłatny.

05-01-2016, Od: krzys Odpowiedz
Witam.
Jestem zainteresowany zakupem gitary akustycznej Ibenez Jumpack. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć szerokość gryfu przy pierwszym progu. Czy mogę liczyć na informację

Standard 43 mm. Gdyby miało być inaczej zawsze będzie informacja. Tanich modeli nie produkuje się z inną szerokością.

05-01-2016, Od: MARZENA Odpowiedz
Proszę mi podpowiedzieć jaki kupić saksofon altowy dziewczynce która zaczyna naukę. Wolałabym aby nie była to jakaś kosmiczna cena bo jesli zapał minie to instrument będzie leżał a jesli zachce grac dłużej to wtedy zainwestuje w coś porządnego. Pozdrawiam

05-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
Z każdym instrumentem jest tak, że zapał na pewno minie jeśli kupi się najtańszy. Załóżmy że dziewczynka nigdy nie jadła jabłek. Jeżeli chcemy sprawdzić czy się rozsmakuje w tych owocach, to nie można kupić po taniości spleśniałego kwasiora z robalem. A potem jak zapał nie minie to zainwestować w Golden Delicious. To tak nie zadziała. Jakiś minimalny poziom jakości musi być zapewniony.
Najlepszy jest złoty środek. Jeśli najtańszy kosztuje tysiąc zł, przeciętny 3 tys zł, a dobry 10 tys zł to wybieramy w wersji ekonomicznej sprzęt powiedzmy dwa razy droższy od najtańszego. To jest logiczna strategia. Nadal będzie tańszy niż przeciętny ale już nie złom. Wybierając najtańszy mamy gwarancję wyrzucenia pieniędzy w błoto. Tak jest z każdym instrumentem, owocem i ogólnie z każdym przedmiotem.

05-01-2016, Od: Szymon Odpowiedz
Dzień dobry,
Zakupiłem na państwa stronie internetowej tłumik hotelowy i higrometr Pocztą Polską z przedpłatą.
Chciałbym się zapytać, czy sklep wysyła e-mail z potwierdzeniem otrzymania płatności, lub wysłania towaru.
Miłego Dnia
Szymon

Dzień dobry, Wysyłamy powiadomienia przy przesyłkach kurierskich. Poczta jest zawsze w drodze dzień po otrzymaniu płatności i sama przysyła powiadomienia. Jest to tak zwana preawizacja. Gdyby Poczta nie przysłała powiadomienia ani SMSa to można mailem zapytać o numer przesyłki.

17-05-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Witam, jest jakaś strona albo coś w tym stylu w internecie że jest pokazane jak czytać nuty do skrzypiec ? Na razie nie wchodzi w grę nauczyciel do gry na skrzypcach. Ale za jakieś 1-4 miesiące sie to zmieni. A chciałbym już coś grać z nut, pomoże ktoś,jestem zielony jak ta strona w nutach !

18-05-2013, Od: Marek Odpowiedz
Nuty określają wysokość i długość dźwięku. Wejdź na stronę: http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm Dowiesz się jak daną nutkę złapać na chwytni. Druga połowa sukcesu to wiedza jak długo trwa dany dźwięk. Na tej stronie widzisz całe nuty w postaci pustego kółka. Załóżmy że grając wolno cała nuta trwa 2 sekundy. Puste kółko z masztem to półnuta (grasz o połowę krócej), pełne kółko z masztem to ćwierć nuta, a dodatkowo z chorągiewką to ósemka (osiem razy której niż cała nuta). Żeby skumać bierzesz nuty od znanego utworu jak np. Pojedziemy na łów i patrzysz jak to wygląda w praktyce.

20-05-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Powiem tak i czy ktoś się zgodzi czy nie, ale ta strona jak i tutejsi ludzie są fantastyczni ! Dziękuje P. Marku za pomoc, mam nadzieje że w następnym roku strona będzie działać tak dobrze jak teraz i będą tak samo atrakcyjne oferty abym mógł zakupić coś lepszego !

Jeszcze jedno pytanko jak już pisze: Jak stroje struny, to 4 nuta najgrubsza ma około 198 Hz ale za nic nie mogę tak ustawić, albo jak jestem na 220 Hz to za dużo jak chce zmniejszyć o te 20 Hz wzrasta od razu do ponad 400 Hz. Ile kosztuje strojenie u lutnika ?

PS. Macie przystawki do skrzypiec ? lub do gitar w postaci "klamerki" ?

03-01-2016, Od: Agaaaaq Odpowiedz
Mam pytanie !czy ten powyższy link to tam są wszystkie nuty czy są wszystkie co trzeba umieć czy są jeszcze jakieś ? A i jak grać smyczkiem zawsze tak samo czy też są różne sposoby ?a jak są to kiedy grać tym a kiedy tym?

03-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
Tu są pokazy jak operować smyczkiem: https://www.youtube.com/results?search_query=vilin+bowing

23-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To wygląda na błąd tunera, który pewnie wykrywa wyższą harmoniczną. Proponuję brzdąkać zamiast przeciągać smyczkiem lub użyć innego tunera, albo spróbować na słuch w parze z trzecią struną. Strojenie u lutnika nie ma sensu, bo stroi się przed każdą grą. Chyba że lutnik mieszka obok i można codziennie wpadać.

Przystawki klamerki są po 20 zł, ale efekt jest marny na czymś takim. Niestety dobre przystawki jak Fishman, Shadow, David Gage, K&K kosztują kilkaset złotych.

02-01-2016, Od: Kaśka Odpowiedz
Dzień dobry mam pytanie czy lepsze będą te skrzypce:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5875527135&ref=last-visited
Czy Black Panther które zakupię tutaj? :)
Dodam że dopiero zaczynam się uczyć i szczerze nie wiem czy coś z tego będzie i budżet raczej mam bardzo ograniczony w granicach 300-350 :)

02-01-2016, Od: Ela Odpowiedz
Było wiele razy mówione - nie kupuje się skrzypiec w sklepach zagranicznych które sprzedają grille, gacie, imadła, drut kolczasty i skrzypce, bo to po prostu nie będzie instrument tylko zabawka.

02-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Te co są na Allegro po 300 zł niby w promocji u nas kosztują 229 zł. To modele typowo dekoracyjne lub do zabawy. Dlatego takie niewyraźne zdjęcia. Oczywiście pisząc prawdę o nich nic by nie sprzedali. Widać że osprzęt jest plastikowy i nie będzie dobrze działać. Za tą samą cenę można kupić Hesslera który jest w całości z drewna i w dodatku już przygotowany do gry. Czyli oszczędzamy jeszcze dodatkowo 200 zł na wizycie u lutnika zaraz po zakupie. A najlepiej jeszcze ciut dołożyć i kupić Everplaya EV-611 tylko nie czarnego broń Boże. Czarne robi gorsza fabryka. Gruba czarna farba ładnie wygląda tylko na zdjęciach a fatalnie w realu. Bardzo widać wady, rysy, plamy, szybko się niszczy. Brzmi gorzej bo gruba warstwa wytłumia, a fabryka ma pokusę do zastosowania odpadów czyli drewna spleśniałego i zagrzybionego skoro i tak go nie widać.

01-01-2016, Od: Mika Odpowiedz
Witam, jakie struny są w skrzypcach Sandner CV-4 ? Są dobre jakościowo i ładne w brzmieniu?

01-01-2016, Od: Minor Odpowiedz
W starych dostawach były nylonowe. W nowych są dość dobre jakościowo ale już metalowe. W tym roku koszty produkcji wzrosły o 25% i dolar podrożał o 25%. Aby uniknąć podwyżek o połowę ceny (tego nie znieśliby klienci), wszyscy dostawcy zostali zmuszeni do pogorszenia jakości instrumentów poprzez cięcie kosztów. Stąd w każdym modelu spotykamy gorszy osprzęt niż dawniej, gorsze materiały i dodatki, oraz mniej staranne wykończenie. Budżet musi się zgadzać. CV-4 nadal są konkurencyjne i mają ładne brzmienie jak na swój poziom cenowy, bo po prostu wszystkie modele w każdej klasie cenowej uległy pogorszeniu. Innymi słowy żeby kupić równie dobre skrzypce jak CV-4 były rok temu trzeba teraz wydać około 2500 zł. Siła złotówki zależy w dużej mierze od siły gospodarki. Jeżeli chcemy aby wszystkie produkty z importu były dla nas tanie należy wspierać ludzi którzy znają się na ekonomii i gospodarce. Przy silnej złotówce za takie same skrzypce zapłacimy tylko 1000 zł. To samo z każdym innym produktem importowanym, czyli w zasadzie ze wszystkim co wymaga sporo pracy ręcznej.

01-01-2016, Od: Benek Odpowiedz
Na szczęście ładne brzmienie bardziej zależy od wytrwałości ucznia niż od instrumentu. Brak kasy można spokojnie nadrobić zaciekłością i rozwijaniem techniki. Cierpliwy uczeń wydobędzie piękniejsze brzmienie ze skrzypiec za 400 zł niż uczeń mało ćwiczący i leniwy ze Stradivariusa za milion dolarów. Takie są fakty i jest to bardzo pocieszające dla licznych Janków Muzykantów. Liczy się głównie zaangażowanie, pasja i wytrwałe ćwiczenie.

31-12-2015, Od: :) Odpowiedz
Jak tu nauczyć się wibracji na skrzypcach bez nauczyciela na własną rękę? Ogladam filmiki na YouTube próbuje i nic mi nie wychodzi. Może cos doradzicie...?

01-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
Chłopiec na jednym z filmów mówi że uczył się tego ponad dwa miesiące ćwicząc ciężko codziennie. Najpierw bardzo powoli i dokładnie, potem coraz szybciej.

01-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Nadal próbować różnych technik z filmów. W końcu zaskoczy. Czasem potrzeba kilku tygodni ćwiczeń. https://www.youtube.com/results?search_query=violin+vibrato

30-12-2015, Od: roby Odpowiedz
Witam. Powiem wprost na skroty że lewa reka trzymam kostke no a prawa reka jest na gryfie. Niech ludzie przetana gadac głupoty ze mozna do konca przejsc na normalna gitare praworeczna. To jest kwestja mozgu - pogadajcie z neurologiem :) gdy mam lewa reke na gryfie to palcami ruszam jakbym byl po jakims wypadku czy coś. No i tutaj ciekawostka - ja gram dla zabawy i nie wiele umiem jeszcze ale mimo ze w lewej dloni mam kostke to jestem w 100% praworeczny. Nie wiem jak to dziala. lewa reka smigam az sie struny palą :) a tu nic. Zreszta trzymajac prawa reke na gryfie mam pewnosc trzymania strun bo prawa reka jest "mocniejsza" i ja gram tak prosto jak Keith Richards np. moj idol zresztą :)))) .

30-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Ciekawe zagadnienie. Faktem jest że pracują obie ręce, więc może zdarzyć się że leworęcznej osobie bardziej pasuje praworęczny instrument, a praworęcznej osobie instrument leworęczny jak u Ciebie. Jednakże może to być mylne pierwsze wrażenie. Jeśli są to proste ruchy kostką góra dół to OK, ale jeśli dojdziesz do technik zaawansowanych typu fingerstyle, gdzie kciuk i palce muszą robić jednocześnie coś innego, to może okazać się że ręka prowadząca, dobrze wyćwiczona w codziennych czynnościach poradzi sobie lepiej. Coś jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=S33tWZqXhnk

30-12-2015, Od: Agata Odpowiedz
Witam, czy można w Państwa sklepie zakupić nawilżacz do skrzypiec? Jeśli tak to czy taki do futerału czy bezpośrednio do skrzypiec i w jakiej cenie?

30-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Gitarowe mam po 20 zł. Można je trzymać w futerale skrzypcowym. To jest plastikowe pudełko z otworami i gąbką w środku. Można wykonać samodzielnie z jakiejś mydelniczki z gąbką w środku i otworami. Nie może kapać! Typowo skrzypcowe nawilżacze kosztują 60 zł. Jest to pasek wkładany do otworu efa. Co kilka dni trzeba kontrolować i zasilać w wodę destylowaną. Inna metoda to mała karotka lub limonka umieszczona w futerale i zmieniana co tydzień lub dwa jak obeschnie.

29-12-2015, Od: Poldi Odpowiedz
Uwaga na Sandnery 600P. Nie pochodzą one od oficjalnego polskiego dystrybutora, więc nie są obsługiwane przez oficjalny serwis. Co za tym idzie nie są należycie przygotowane do grania i wymagają poprawek. Dziś oglądałem taki model w rozmiarze 1/2 i prożek był kompletnie nie obrobiony. Struny na prożku rozmieszczone krzywo i na kosmicznej wysokości prawie 2 mm! Typowe ustawienie to 0,5 mm. Tak złe ustawienie spotyka się jedynie w skrzypcach po 100 zł. Jeżeli kupiliście coś takiego że pod struny przy samym prożku wchodzi swobodnie karta kredytowa i jest luz to warto udać się do lutnika na poprawki. Przy tak wysokim ustawieniu fabryczny gra się ekstremalnie niewygodnie i mogą być problemy ze strojeniem.

27-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Od dobrych 8 lat gram na gitarze klasycznej, nic specjalnego, bardzo niska półka. W końcu nadszedł czas na zmiany i zamierzam kupić gitarę akustyczną, i tutaj pojawia się moje pytanie: która z gitar, Ibanez V50 NJP, czy Ever Play elektroakustyczny z tunerem Cherub G-Tone GT3 byłoby lepszym zakupem pod względem jakościowym?

28-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jakościowo to bardzo podobne gitary ze wskazaniem na Ibaneza, bo jednak dołożenie elektryki zawsze jest kosztem niższego budżetu na inne elementy.

28-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Tak właśnie myślami skłaniam się ku Ibanezowi, bo na razie jakoś specjalnie nie zależy mi na elektryce. Dziękuję za odpowiedź! :)

Tylko trzeba koniecznie kilka rzeczy poprawić i doregulować żeby grało się miło i przyjemnie. Tanie gitary są zwykle twarde, bo fabrycznie brakuje czasu na ich staranne wykończenie. Także samo drewno jest dość niestabilne. Łatwo zmienia kształty i wymiary już po produkcji.

29-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Czy takie poprawki byłyby wliczone w cenę jeżeli zdecydowałabym się na kupno gitary w Państwa sklepie?

29-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, u nas od razu robimy korekty prożka, dobieramy wkładkę w mostku, korekty progów oraz regulację zakrzywienia gryfu. Dzięki temu gra się znacznie łatwiej.

29-12-2015, Od: SPIN Odpowiedz
Napływa mroźne wschodnie powietrze które jest ekstremalnie suche i bardzo groźne dla drewnianych instrumentów, parkietów, mebli, blatów itp. Pamiętajmy w tym czasie o nawilżaniu pomieszczeń albo włóżmy do futerału nawilżacz, karotkę lub limonkę. Instrumenty trzymamy opakowane nisko w chłodniejszym miejscu z dala od grzejników.

25-12-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Jaką gitarę klasyczną polecacie na początek. Żeby nie było problemów z nastrojeniem to najważniejsze. Fajne brzmienie mile widziane, ale niestety bardziej istotna będzie niska cena. Zapał może okazać się słomiany, więc nie chcę zbyt wiele inwestować :)

Z ciekawych tanich modeli proponuję Yamahę lub Washburna w okolicach 400 zł. Tańsze modele nie stroją dobrze, nie brzmią dobrze, a co gorsze są niewygodne w graniu. Mogę jakąś naszykować za 250-300 zł, ale przy tanim drewnie nie da się dobrze ustawić i wyregulować. Takie drewno łatwo wypacza się, samoczynnie zmienia kształty i rozmiary. To są gatunki szybko rosnące i nie sezonowane żeby zmieścić się w cenie poniżej 300 zł. Należy traktować to bardziej jak zabawkę niż instrument. Przeciętny poziom amatorski to około tysiąc złotych, ale powiedzmy że już te za 400 zł są w miarę grywalne i nie powinny sprawić problemu.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9224  Wstecz  Dalej