Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9720  Wstecz  Dalej

24-09-2016, Od: Małgosia Odpowiedz
Witam. Ostatnio kupiłam skrzypce (nie tutaj od razu mówię) i dostałam dodatkowo struny Pengano. Czytając na tej stronie "najlepiej używać je w skrzypcach dekoracyjnych, do grania najlepiej kupić droższe".
To co w tym momencie mam mieć pretensje do sprzedającego, że wysłał mi "nieużytkowe" struny, czy jak mam ten opis odebrać???

25-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Proszę uważnie czytać. To tylko pewne zalecenia. Nie jest napisane, że są nieużytkowe, czy że nie można na nich grać. Wiele osób gra z powodzeniem na takich właśnie strunach i większość nowych skrzypiec jest w nie wyposażona. Można je normalnie używać. To jest tylko rada, że nieco lepsze są struny o wartości 150 zł, niż struny o wartości 15 zł. Sporo nowicjuszy sądzi, że struny to struny. A jednak są pewne różnice w precyzji wykonania, materiałach i warto to odnotować. Są na rynku struny o wiele gorsze, ale są też o wiele lepsze.

23-09-2016, Od: Kasia Odpowiedz
Czym się różnią skrzypce Yamaha V5SC od V5SA?

24-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wizualnie SA mają jaśniejszy osprzęt (palisander) i oddzielnie mikrostroiki. SC osprzęt ciemniejszy i strunociąg zintegrowany Wittenra. Mogą też być różnice związane z selekcją drewna i doborem pracowników, ale nie da się tego przedstawić w formie parametrów czy danych katalogowych. Po prostu na droższe modele producenci zawsze wybierają lepsze drewno, lepszych specjalistów i więcej roboczogodzin.

21-09-2016, Od: as Odpowiedz
Witam,
Skrzypce sprzedawane u Państwa są ustawione? Chodzi mi o duszę.

21-09-2016, Od: Benek Odpowiedz
Najwięcej poprawek po fabryce robi się na prożkach i podstawkach, bo tu są zawsze wielkie błędy utrudniające naukę. W tanich skrzypcach najistotniejsza jest mechanika, bo tanie drewno zawsze wypacza się po produkcji, a rzeczy podstawowe i zdawało by się łatwe, są zrobione źle. Wykonują je zwykle praktykanci i uczniowie. Drobne niuanse brzmieniowe na etapie nauki początkowej nie są tak istotne, jak to żeby skrzypce nie były krzywe, żeby dało się smyczkiem wybrać właściwą strunę, żeby prożek nie utrudniał nauki, żeby struny były na prawidłowej wysokości i równo rozmieszczone. Tymczasem większość instrumentów ze wspaniałych dużych salonów nie spełnia takich podstawowych wymagań. Dusza jest akurat mniej istotna, bo przeważnie stoi tu gdzie trzeba. Z resztą uczeń nie zauważy różnicy gdzie stoi dusza, natomiast inne niedoróbki będą mu bardzo przeszkadzać i utrudniać i to na nich trzeba się skupić.

21-09-2016, Od: Maj Odpowiedz
Dokładnie. W aucie amator nie stwierdzi, czy ma w geometrii kąt pochylenia koła dwa czy trzy stopnie. To ważne dla zawodowca. Natomiast amator od razu zauważy brak wycieraczek, krzywą kierownicę czy kanciasty fotel.

21-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, dusza jest ustawiona w pozycji typowej, możliwie neutralnej. W skrzypcach lutniczych stosuje się niekiedy korekty i odchylenia od typowego położenia, co ma określony wpływ na brzmienie. Nie jest tak, że jedno ustawienie jest prawidłowe. Wiele zależy od gustu i oczekiwań muzyka. Takie zaawansowane korekty muszą być robione już na docelowych strunach oraz w korelacji z dopracowaniem podstawka, który także wpływa na barwę dźwięku i głośność. Do precyzyjnych korekt skrzypce powinny być rozegrane i wysezonowane. Ustawienia pod gust muzyka trwają niekiedy kilkanaście godzin, co w tanich skrzypcach nie ma uzasadnienia ekonomicznego, bo podwoiłoby cenę przy marnym efekcie. W nowych skrzypcach fabrycznych przyjmuje się więc ustawienie podstawowe 2-3mm za stopą podstawka. Dusze przewrócone lub przestawione są korygowane. Wpływ położenia duszy na dźwięk jest opisany w Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_post Ale Uwaga na eksperymenty. Znana anegdota: Gdy Panu Wodeckiemu pewien lutnik poprawił odrobinę duszę, jego skrzypce już nigdy nie zagrały tak jak dawniej. Przestroga aby nie poprawiać na siłę tego co działa.

21-09-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-zagraj-i-zakochaj-sie-w-ich-dzwieku-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

20-09-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
Chciałabym u Państwa zakupić skrzypce do grania amatorskiego dla osoby dorosłej, rozmiar 4/4. Mogę przeznaczyć na ten cel ok. 2500?. Jeśli trzeba, mogę trochę dołożyć na np. lepsze struny czy smyczek aby kupić naprawdę dobry zestaw w tej cenie.

20-09-2016, Od: Smyczki Odpowiedz
http://biuro.siedziba.pl/smyczki/

20-09-2016, Od: Futerały Odpowiedz
http://biuro.siedziba.pl/futeraly/

20-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wchodzą w grę cztery instrumenty: Tosca 2350 zł, Traviata 2650 zł, Roma 2550 zł, oraz Steiner 68 2790 zł. Wszystkie ceny bez futerałów i ze smyczkiem podstawowym selekcjonowanym. Futerał podstawowy prostokątny to około 160-200 zł. Dobre futerały powyżej tysiąca zł. Smyczki ze średniej półki, adekwatne do instrumentu 300-500 zł. Można zamienić ten podstawowy na lepszy odejmując 80 zł.
Jeśli nie ma możliwości osłuchania, tylko zakup zdalny, to mogę poprosić zaufanego muzyka żeby wybrał z tych czterech według własnej oceny i gustu. Struny będą już dobrej jakości w tej cenie, odpowiednio dobrane do instrumentu.

19-09-2016, Od: Anna Odpowiedz
Witam,
Chciałabym kupić skrzypce 4/4 dla córki(piąty rok nauki w ognisku - bardziej amatorsko niż w szkole muzycznej) Myślę o Pengano Custom ST lub Antyk Plus. Proszę o poradę, co wybrać?

19-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Radzę Antyk Plus, bo nie są rasowane z tańszych, tylko jest to od początku wyższy model. Będą lepsze.

19-09-2016, Od: Anna Odpowiedz
Dziękuję, zatem pewnie się zdecydujemy.

19-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Witam. W ubiegłym tygodniu pytałem o Hofnera AS-160E.
Planowałem zakup używanych ale po przeczytaniu Pańskich uwag chyba zrezygnuję. Zbyt wielkie ryzyko. Wolę kupić nowy instr. może troszkę niższej klasy ale sprawdzony i ulepszony w Pana pracowni. Dysponuję kwotą ok. 800 zł. To będzie prezent dla dorosłej osoby po szkole średniej w klasie skrzypiec do cichego ćwiczenia w domu na słuchawkach.

W szkole średniej zapewne grał na skrzypcach o wartości powyżej 3 tys zł, więc odczuje różnicę przy skrzypcach poniżej tysiąca. Zwłaszcza że elektryka podraża. To znaczy że skrzypce elektryczne za 800 zł są jakościowo na poziomie skrzypiec akustycznych za 600 zł. Weźmy nawet same struny, które w nowych skrzypcach są warte 20 zł, a ta osoba pewnie grała na strunach za 200 zł. To oczywiście może sobie zmienić. Tylko zwracam uwagę na różnice. Poprawki faktycznie wiele dają dobrego. Mieszcząc się w cenie można poprawić rozmieszczenie strun, kształt podstawka, ale już trudno byłoby nie podnosząc ceny powalczyć o idealny kształt podstrunnicy.
Ogólnie w tej cenie najlepsze będą Pengano. Jeśli to nie będzie służyć do dalszego rozwoju, tylko jako zabawa amatorska to powinny wystarczyć.

19-09-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam.
Chciałbym przesiąść sie po kilkunastu latach samodzielnej nauki amatorskiego pogrywania na gitarze klasycznej kupionej za niewielkie pieniądze na elektroakustyka z przedziału 1000-2000. Brzmienie mojego pudla juz mnie nie cieszy :)Poczytałem, pooglądałem na Youtube Pana fachowych wypowiedzi bez owijki w bawełnę :)i poproszę o doradzenie w co celować. Czy u Pana można kupic także inne gitary oprócz tych ze strony czy allegro ? Tam znalazłem Ibaneza AW65 z przetwornikiem który wydaje sie być fajną gitarką. Czy posiada Pan doświadczenie z gitarami Takamine GD20CE-NS (ok1600) czy GD71CE-NAT (ok1900)czy taniutkiego GD11MCE-NS(do1200) całego z mahoniu. O takamine naczytalem sie dużo pochlebnych opini. Można je jakos porównać z Ibanezem. Osobiście najbardziej podobaja mi sie naturalne kolory w pełni matowe. Czy gitara cala z mahoniu to dobry wybór np Ibanez AW54CE ? Kilkakrotnie słyszałem też żeby dozbierac do 3000 i kupić Furcha D40 z przetwornikiem który brzmieniowo bije inne o głowę. Poproszę o poradę.

Nie mam dużego doświadczenia z drogimi modelami, ale na pewno jest zależność jakości od ceny. Można się spodziewać że droższe będą lepsze. Natomiast mahoń ładnie wygląda, ale to nie jest topowy materiał na przody pod względem muzycznym. Króluje świerk, a do cieplejszych brzmień także cedr. Tego bym się trzymał. Z drugiej strony Martin potrafi zrobić świetnie grającą gitarę także ze sklejki za 3-4 tys zł, więc pewnie i mahoń da się dobrać taki żeby grał. Ale to lepiej samemu posłuchać na żywo. Każdy ma inne upodobania i inaczej odbiera dźwięk. Technicznie każda z tych gitar powinna być dobra, a co się spodoba, to już kwestia gustu.

17-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Witam. Co sądzi Pan o skrzypcach elektrycznych Hofner AS-160E-v. Czy ma Pan jakieś informacje o tym modelu np. często powtarzający się defekt? Mam zamiar kupić używane a podejrzanie dużo ogłoszeń jest z tym modelem :)

17-09-2016, Od: Ela Odpowiedz
Jeśli sprowadzają z Chin, a tak jest w modelach AS, to ponad miesiąc płynie statek w ciężkich warunkach równikowych. Często w kontenerach stoi woda i jest gorąco. Nawet jeśli fabrycznie dopracują, co jest rzadkością, to jednak po takiej dostawie drewno zmienia kształty i wymiary. Trzeba robić korekty, a Niemców na to nie stać. Jeżeli niemiecka marka, to tylko taka która ma w Polsce oddział z lutnikiem na pokładzie. Albo instrumenty autentycznie niemieckie, czyli powyżej 2000 EUR.

17-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wczoraj wysyłałem AS-160V akustyczne. Były dobre, ale ustawione koszmarnie. Godzinę je poprawiałem i doprowadzałem do porządku. Spore korekty prożka, podstawek do wymiany i dorobienia od nowa. Trzy egzemplarze miały te same problemy. Jeśli tamte też takie są, to po zakupie należy od razu odwiedzić lutnika i zapłacić za korekty. Niestety praca w Niemczech jest bardzo droga. Poprawki i regulacje podrożyłyby produkt pewnie o jakieś 100 EUR. Dlatego nie poprawiają i tak to wygląda.

19-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Tego się obawiałem. Ale czy w takim razie można powiedzieć, że ten pseudo Hofner to ta sama półka brzmieniowa i jakościowa co np. Harley Benton HBV 840 ?

17-09-2016, Od: Ben Odpowiedz
Nie miałem w ręku, ale faktycznie dużo osób pozbywa się tego po zakupie, a w sklepach widuje się napis "Produkt wycofany z oferty." lub "B-Stock" czyli z wadami lub ze zwrotów. Modele AS to w zasadzie nie Hofner, tylko podmarka Alfred Stingl. Nie są niemieckie, tylko zwykłe chińskie. 30% taniej kupimy to samo jakościowo, lecz pod inną marką, importowane bezpośrednio, bez płacenia tantiem na niemieckie biura i znaczek firmowy.

17-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Tego się obawiałem. Ale czy w takim razie można powiedzieć, że ten pseudo Hofner to ta sama półka brzmieniowa i jakościowa co np. Harley Benton HBV 840 ?

18-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej porównywalne do skrzypiec za 900 zł. Te tańsze są w zasadzie nie dokończone, bo przy tak niskim budżecie brakuje środków na dopracowanie. W Harleyach trzeba dopracować prożek, podstawek, poprawić rozmieszczenie i wysokość strun, czasem popracować przy kołkach. Szczególnie współpraca i spasowanie podstawka z przetwornikiem piezo ma duży wpływ na brzmienie. Także akcesoria w tańszych modelach są mocno okrojone. Gorsze smyczki, futerał nawet nie ma kieszeni i jest płaski i cienki, co zagraża skrzypcom. Słuchawki można od razu wyrzucić do kosza. Jest masa różnych takich drobnych innych mankamentów wynikających z niedofinansowania. Więc to jednak nie to samo. Pracy przy tańszych skrzypcach jest więcej niż przy droższych.
Zakup w sklepie zagranicznym to też pewne utrudnienia, spore koszty ewentualnych przesyłek. W polskich sklepach można korzystać ze zwrotów. Jeśli mamy coś odsyłać do Niemiec to nagle kurier żąda 300 zł za paczkę. To już się nie opłaca.

16-09-2016, Od: Damian Odpowiedz
Witam. Co polecają Państwo jako pierwszą gitarę akustyczną do nauki i późniejszego amatorskiego grania? Przymierzałem się do Yamaha f310, ale niestety jej Państwo nie posiadacie na stronie.Budżet ograniczony do 600 zł.
Pozdrawiam

17-09-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Posiadamy od ręki ten model, ale nie prezentujemy go na stronie. Można zamówić mailem. Cena jak wszędzie, czyli 561 zł, z tym że u nas już po korektach i regulacjach, a nie surowa. Jeszcze lepszy jest Cort, ale trzeba by dozbierać 100 zł.

17-09-2016, Od: Damian Odpowiedz
Dziękuję za sugestię. Myślę że zdecyduje się na tego Corta. Chodzi o model Cort AD810E OP czy inny?

Nie zupełnie. Chodzi o model Earth, bo ten ma przód z litego świerku. Pozostałe te tańsze są całe ze sklejki tak jak Yamahy 310. Mail ze strony info.

18-09-2016, Od: MG Odpowiedz
Witam czy ktos podpowie mi odnosnie saxofonu jaka jest roznica miedzy ustnikami drozszymi 500 zl-100zl ? Dzieki MG

18-09-2016, Od: Ala Odpowiedz
Różnica jest w jakości, trwałości i precyzji wykonania. Na droższych gra się zwykle łatwiej i przyjemniej.

18-09-2016, Od: mg Odpowiedz
Jak poznac utalentowane dziecko? GRA 6 miesiecy I wszystko umie co jej sie zada skrzypce u was zaczynala porady itp?

Pokazać doświadczonemu nauczycielowi z akademii.

17-09-2016, Od: Hubert Odpowiedz
Witam. Czy posiadają państwo skrzypce 4/4 elektryczne dla leworęcznych? A jeśli nie , to gdzie można takie zdobyć?

Tanich modeli nie robi się w wersji leworęcznej. Trzeba na zamówienie, albo przerabiać, ale nie jest to proste.

15-09-2016, Od: Paweł Odpowiedz
Witam,
Szukam skrzypiec 4/4 dla córki (4 klasa SM 1st.). Myślę o Sandner CV-4 lub CV-6. Do tej pory gra na skrzypcach 3/4 Yamaha. Proszę o poradę, które wybrać, ewentualnie polecić coś dobrego w podobnej cenie.
Pozdrawiam

16-09-2016, Od: SPIN Odpowiedz
CV-4 to będzie poziom zbliżony do Yamahy. Jeśli ma być krok do przodu to raczej CV-6. Na obydwa modele mamy 10% promocji w stosunku do oficjalnego cennika. Natomiast jeżeli coś zbliżonego ceną do CV-4, to może Modena? Ciekawy instrument z charakterem.

16-09-2016, Od: Paweł Odpowiedz
Rozumiem, że można u Państwa zamówić CV-6.
Jaki będzie czas oczekiwania i jaka ostateczna cena.

16-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle kilka dni się czeka. Zestaw rozszerzony i dodatkowo korygowany 2290-10%=2061 zł.

15-09-2016, Od: marek Odpowiedz
Zastanawiam się nad zakupem skrzypiec Padva lub Pengano V200 Elite. Jakie są zalety i wady obu? Które wybrać?

15-09-2016, Od: marek Odpowiedz
I prosiłbym jeszcze o porównanie skrzypiec Yamaha i Strunal w podobnej cenie, około 1500 zł.

15-09-2016, Od: Benek Odpowiedz
Strunal i Pengano to podobna filozofia. Solidna budowa europejska, dość surowe, co może wielu osobom odpowiadać. Opcje wyposażenia kupuje się oddzielnie. Coś jak Volkswagen czy Mercedes standard.
Yamaha wiadomo - jak Toyota Corolla. Delikatniejsza, subtelniejsza konstrukcja, jak to u Japończyków. Dopracowana, przewidywalna, poprawna, ale ciut nudna.
Padva budzi największe emocje jak AlfaRomeo. Starano się wycisnąć maksimum możliwości i indywidualnego charakteru. Podobny styl jak Antyk, Sonata czy Modena. Skrzypce z duszą. Czy się spodobają sporo zależy od gustu.

06-09-2016, Od: monika Odpowiedz
moja corka rozpoczyna nauke w szkole muzycznej i instrument bedzie miec wypożyczony. natomiast ja chcialabym rozpoczac prywatnie rownolegle nauke i potrzebne mi sa jakiesskrzypce. prosze o jakies sugestie. konkretne modele na tej stronie. dziekuje

06-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależnie od budżetu Everplay za 399 zł albo Sandner za 599 zł lub 699 zł. W wersji bardzo oszczędnościowej może być Sandner za 350 zł.

06-09-2016, Od: monika Odpowiedz
skrzypce chcę,by były na tyle dobre, żeby córka osiagając rozmiar 4/4 i mając juz wyższe umiejętności mogła z nich też korzystać.moga być za 600-700 zł.

06-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Na okres gimnazjum polecane są instrumenty powyżej 1700 zł. Ale jeśli osiągnie rozmiar 4/4 wcześniej, to może takie za 700 zł będą wystarczające. Sporo zależy też od wymagań nauczyciela i od budżetu domowego. Z ciut lepszych można rozważyć Antyk plus za 1300 zł.

15-09-2016, Od: ? Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce 1/2 Padva Set zakupione w sklepie Henglewscy. Bardzo ciepłe brzmienie. Cały zestaw skrzypce, smyczek, szyna, futerał. 850zł
tel. 504 336 906

15-09-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce 1/2 Padva Set zakupione w sklepie Henglewscy. Bardzo ciepłe brzmienie. Cały zestaw skrzypce, smyczek, szyna, futerał. 850zł

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9720  Wstecz  Dalej