Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7905  Wstecz  Dalej

15-02-2014, Od: Dasia Odpowiedz
sory nie zauważyłam warszawsiego ;__;

11-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Witam, Ile kosztują lekcje? Jaki adres, dzielnica?

12-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Zapraszam do kontaktu na adres mailowy ragges@wp.pl

12-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Ale tak orientacyjnie? Chwilowo nie mam dostępu do maila.

17-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
60zł

17-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Trzeba dojechać? Jaka to dzielnica?

17-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Na terenie Ursynowa i okolic dojazd jest bezpłatny. Cena dotyczy godziny zegarowej.

15-02-2014, Od: anna Odpowiedz
mam pytanie skrzypce połówki ale polskie jaka firma,oraz czy firma Ever Play.to nie chińska pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz

17-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Macie rację, ale z jednym trzeba uważać. Są w sprzedaży chińskie komplety zbyt wytanione np. po 200-250 zł. Po odjęciu kosztu osprzętu, strun, futerału smyczka itp. łatwo wyliczyć że na same skrzypce zostaje producentowi jakieś 5 USD. To jest za mało nawet w Chinach. Wówczas powstaje wyrób skrzypcopodobny do dekoracji nie do grania. Trzeba tego unikać. W prawdzie wyda to jakiś dźwięk, ale będzie on okropny, skrzypce pokrzywione, nie strojące, a gra ekstremalnie trudna, nie mówiąc nawet o kosztach regulacji i ciągłych napraw. Raczej nie należy schodzić z oszczędnościami poniżej 299 zł.

17-02-2014, Od: Wojtek Odpowiedz
Ja kupiłem takie za 250 zł na Allegro, bo myślałem że jak tyle osób bierze to dobre. Niestety nie nadawały się do grania. Nawet smyczek trzeba było wyrzucić. Niby jest gwarancja, ale jak na tą cenę to wszystko w normie, po prostu duży margines tolerancji. Jak coś nie działa to albo wina użytkownika albo materiał eksploatacyjny płatny, albo regulacja płatna nie zaliczająca się do gwarancji. Koszty przerosły 400 zł a gra nie wychodziła. W końcu kupiłem ustawionego Everplaya i po kłopocie. Niby 50 zł różnicy a w jakości przepaść. Gra się łatwo i przyjemnie. Palce nie bolą. Od razu robi się spore postępy :-)

16-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Poniżej 6 tys. zł nie ma co liczyć na nie chińskie. Jeżeli mówimy o kompletach za 500 zł to rachunek jest prosty. Trzeba odjąć futerał, smyczek, osprzęt, oraz koszty (marże, podatki itp.). Na wytworzenie samych skrzypiec producentowi pozostaje 40 USD (20 USD drewno +20 USD robota). Jakie drewno kupimy za to w Europie? Dyktę jakąś, bo drewno akustyczne kosztuje prawie tysiąc złotych. A w Chinach owszem, jest w tej cenie lite drewno dobrej jakości. A robota? Dobry chiński fachowiec popracuje przy skrzypcach za taką pensję z tydzień i ładnie je dopracuje. A w Polsce? Ile czasu poświęci pracownik za tą cenę? Dwie godziny? Wyjdzie jakiś krzywy koszmar z paździerza a nie skrzypce. Na skrzypce powinno się poświęcić kilka tygodni pracy żeby je dopracować. Dlatego przy tym budżecie europejskie skrzypce nigdy nie wyjdą tak dobrze jak chińskie.

15-02-2014, Od: Marek Odpowiedz
Trzeba odróżnić markę od firmy w sensie fabryki. Z polskich marek można polecić Everplay i Pengano. Skrzypce uczniowskie wszystkich światowych marek są wykonywane wyłącznie w fabrykach chińskich, bo tam można uzyskać znacznie wyższą jakość przy założonym budżecie. Fabryki instrumentów uczniowskich z Europy, USA, Japonii i Australii dawno przestały istnieć ponieważ wytwarzały instrumenty znacznie gorsze jakościowo niż chińskie.
Jeżeli koniecznie potrzebujesz skrzypce nie tyle polskiej marki co wykonane w Polsce, to podstawowy model może zrobić Pan Henglewski za ok. 9 tys zł. Natomiast najtańsze europejskie wykonuje Pan Sevcik za ok. 6 tys zł. Mówimy o modelach uczniowskich, bo mistrzowskie czy koncertowe są wielokrotnie droższe.

10-02-2014, Od: Jan Odpowiedz
Witam co myślicie o tych skrzypcach? allegro.pl/nowosc-skrzypce-elektroakustyczne-pengano-4-4-i3934836776.html

10-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Dobre skrzypce dla początkujących i do gry amatorskiej. Jeżeli w planach nie ma podłączania pod wzmacniacze i nagłośnienie, to lepiej wybrać model bez elektryki, np Sandner lub Pengano SI.

09-02-2014, Od: Miranka Odpowiedz
Pilnie poszukuję struny do skrzypiec piccolo E, firmy Super- Sensitive, model 5117.albo może ktoś zna firmę, która produkuje takie struny w Polsce lub w Europie.
Potrzebna jest dla amerykańskiego wirtuoza, który będzie miał wkrótce koncerty w Polsce i może być za mało czasu, żeby struna dotarła tutaj z Florydy.
W marcu i w kwietniu można będzie skorzystać z mistrzowskich lekcji gry na skrzypcach u wirtuoza.
Nauka i doskonalenie gry na skrzypcach akustycznych i elektrycznych.

Kontakt: miranka@onet.pl

09-02-2014, Od: Aga Odpowiedz
Raczej nikt tego w Polsce nie ma. To jakaś lokalna garażowa produkcja rodzinna bez światowej dystrybucji.

07-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Szukam skrzypiec dla osoby, która dopiero chce zacząć grać. Proszę o pomoc i propozycje!

08-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
W jakim budżecie? Nie można schodzić poniżej 300 zł bo to by było ogromne utrudnienie nauki. Jeżeli jednak można wydać więcej, to warto bo będzie się grało łatwiej i przyjemniej. Można rozważyć Veronę, Pengano SI, Sandnera SV6.

04-02-2014, Od: Dorota Odpowiedz
Poszukuję skrzypka(skrzypaczki) i klarnecisty do zespołu ludowego, Proszę o informacje.

06-02-2014, Od: Jakub Odpowiedz
Witam znalazłem ogłoszenie a w jakiej meijscowosci??

03-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Witam
Mam w planie kupić skrzypce ale w sklepie powiedzieli mi że będę musiała przygotować je sama, i tu moje pytanie czy zdołam zrobić to sama w domu czy niezbędna bedzie wizyta u lutnika?

06-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Kupując przez tą stronę nie trzeba już chodzić do lutnika. Skrzypce będą gotowe do grania.

05-02-2014, Od: Adam Odpowiedz
Dokładnie to samo jest z tanimi gitarami. Można się męczyć i grać na twardej gitarze, ale lepiej ją poprawić i mieć przyjemność z grania.

04-02-2014, Od: Agata Odpowiedz
W zwykłym sklepie, w sklepach internetowych lub na Allegro przeważnie skrzypce nie są przygotowane. Są tylko po zwykłej fabrycznej kontroli lutniczej, która stwierdza że instrument jest w normie jak na tą cenę. Niestety owe normy dopuszczają całkiem spore niedokładności które bardzo utrudniają naukę. Kołki źle chodzą, podstawek się przewraca, jest złe rozmieszczenie i wysokość strun, więc gra się ciężko. Często kształt podstawka jest do poprawienia, bo trudno trafić grającemu we właściwą strunę itd. itp. Zwykłe ustawienie podstawka i nastrojenie nie rozwiązuje wcale problemu. Potrzebny jest pilnik, papier ścierny i sporo doświadczenia. Handlowcy i magazynierzy wysyłają jak leci i potem są problemy. Tylko nieliczni sprzedawcy jak Tonarelli jasno to podają, że ich instrumenty są fabrycznie słabe i zalecają poprawki lutnicze. Wielu sprzedawców pisze głupoty i przechwala się w stylu "profesjonalne", "lutnicze", "przygotowane (fabrycznie)". Dobre przygotowanie już w cenie taniego instrumentu jest na skrzypce.pl, a przy droższych instrumentach także u Hanglewskich. Oczywiście nie oznacza to przerobienia skrzypiec fabrycznych na lutnicze bo to nie możliwe, ale jest to dołożenie pół godziny uczciwej pracy fachowca w kierunku ulepszenia instrumentu. To diametralnie poprawia łatwość grania, brzmienie, strojenie i uprzyjemnia eksploatację.

04-02-2014, Od: Dendrolog Odpowiedz
Faktycznie sama nazwa drewna niewiele mówi o jego gatunku w sensie jakości i przydatności lutniczej. Ważne jest gdzie dane drzewo rośnie, w jakich warunkach, jak było sezonowane. Tego się nie podaje w parametrach.
Przód jest najważniejszy. Zwykle na przody daje się świerk. Poznamy go po dobrze widocznych prostych i dość gęstych słojach. Unikajcie przodów z lipy która ma bardzo nierówne, rzadkie i słabo widoczne słoje. Na boki i tył daje się często klon który ma wiele odmian ozdobnych, falistych albo jawor.
Dobra płyta świerkowa może kosztować nawet tysiąc złotych jeszcze przed zrobieniem skrzypiec. W tanich skrzypcach stosuje się odmiany szybko rosnące, w sprzyjających warunkach, sezonowane krótko (termicznie i mechanicznie). To oczywiście wpływa na brzmienie i stabilność.

04-02-2014, Od: lukasz Odpowiedz
Sandner SV-300 czy everplay za 500zl wypuklone na wzor mistrzowskich skrzypiec czy to tylko chwyt reklamowy ? :> znajdziemy je tutaj w sklepie, troche denerwujace jest, ze nie kazde skrzypce posiadaja dokladny opis, nie wiem z jakiego drewna jest wykonana spodnia plytka tego everplaya. czy ktos moze doradzic, ktore lepiej wybrac ? :)

04-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Kształt skrzypiec to nie chwyt reklamowy. To bardzo wpływa na brzmienie i emisję. Skrzypce oszczędnościowe cienkie i płaskie brzmią właśnie cienko i płasko. Akurat na tej stronie są wyjątkowo bogate opisy i zdjęcia, jak w żadnym innym sklepie. Nie są natomiast podawane rzeczy takie które nie są pewne. Fabryki wytwarzające tanie skrzypce często podają wymyślone informacje. Skrzypce robią z tego drewna które jest akurat pod ręką. Trzeba by przepiłować i dać do dendrologa żeby stwierdził co to jest. Tylko pytanie jakie to ma znaczenie dla kupującego? Żadne. Co mu da informacja że to akurat bubinga wyżynna albo sapelli zwane aboudikro z rodziny meliowatych? Oficjalnie jest to świerk i klon. Ważne żeby materiał był stabilny i dobry gatunkowo jak na tą cenę. Akurat i Everplay i Sandner jest ceniony przez nauczycieli za jakość materiału i wykonania. I to jest właśnie najważniejsza informacja. Że jest to lite drewno dobre gatunkowo, z prawdziwym ożyłkowaniem. Oczywiście są sklepy które podają to co klient chce usłyszeć, a nie to co jest wiadome. Wystarczy zajrzeć na Allegro.
A co wybrać? Dla zwolenników jasnego czystego brzmienia raczej Everplay, dla zwolenników ciepłego stonowanego brzmienia raczej Sandner.

03-02-2014, Od: Jacek Odpowiedz
Witam,
Czy ktoś zna sprzypce Valencia V400? Warto kupić na 1 rok nauki?

03-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Wygląda na tą samą fabrykę co Everplay i Stentor, więc rokowania dobre. Jednak przy tanich skrzypcach najważniejsze jest poprawienie ich, wyregulowanie i ustawienie przed sprzedażą. Jakość tych zabiegów decyduje o tym czy da się sensownie grać. Jeżeli trafi się kiepski i nie przygotowany egzemplarz, to nauka stanie się ekstremalnie trudna. Decydujący jest więc wybór sklepu a nie skrzypiec. Postaram się sprawdzić te modele i przyjrzeć się bliżej jak to wygląda.

03-02-2014, Od: Jacek Odpowiedz
Dzwoniłem do sklepu asortyment jest błędnie opisany w tym modelu nie ma 1/10. Chyba spróbuję kupić u Was.

Od ręki są Stentor i Sandner w rozmiarze 1/10. Gotowe do gry.

01-02-2014, Od: Karolina Odpowiedz
Witam Was. Chciałabym się dowiedzieć coś o skrzypcach PADVA SET 3/4 Henglewscy.Jakie są Wasze opinie o tych skrzypcach

03-02-2014, Od: Marcin Odpowiedz
Witam
mam na sprzedaż takie skrzypce od Henglewskich za 1200zł
504 336 906

02-02-2014, Od: Agata Odpowiedz
Sądzę, że sprawdzą się w rękach osób które mają już dość dobrą technikę. Wydobycie zalet tego modelu wymaga pewnych umiejętności i rozegrania.

03-02-2014, Od: Karolina Odpowiedz
Czy mogłabyś bardziej rozwinąć sprecyzować swoją odpowiedz. Dziękuję:)

03-02-2014, Od: Agata Odpowiedz
Osoby słabo grające twierdzą że brzmienie jest stłumione i matowe, a osoby dobrze grające że brzmienie jest kompletne i dobre jak na tą cenę. Podobne opinie są o Antyku. Mają potencjał, tylko trzeba umieć go wydobyć.

03-02-2014, Od: Krzysiek Odpowiedz
Witam, czy opłaca sie kupić te skrzypce http:// musicexpress.pl/instrumenty-smyczkowe/5805-carlo-giordano-vs-0-4-4-skrzypce.html ?

03-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Coś mi się tu nie podoba... Zdjęcie z napisami jest OK, ale te pozostałe to chyba inny produkt, albo może coś z przeceny? Struny trochę za wysoko i za gęsto na prożku, podbródek wytarty (używany?), otwory w skrzynce kołkowej z brzydkimi krawędziami jakby wiercone tępym narzędziem, plamy na chwytni (może rosa lub środek konserwujący), kołki wyglądają na palisander nie heban (były wymienione?), krawędzie efów ze śladami ingerencji - przestawiano duszę albo jakaś wada zdjęcia. Nic nie można powiedzieć o podstawku bo go nie ma na fotkach.

03-02-2014, Od: Benek Odpowiedz
W przypadku tej marki dystrybucja jest limitowana dla utrzymania wysokich marż i godnej obsługi. Idea bywa słuszna. Jednak polityka dystrybutora nie preferuje firm które starannie przygotowują instrumenty, lecz firmy które posiadają świetliste salony, marmury itp. Liczy się powierzchowność, a nie dusza. Takie też są te skrzypce. Mają ładną powierzchowność i dobrze wypadają na zdjęciach. Natomiast sądzę że od strony muzycznej można w podobnej cenie kupić lepsze. Tudzież w niższej cenie kupić równie dobre. Oczywiście to prywatna opinia, wyrobiona na podstawie kontaktu z dystrybutorem. Być może nie obiektywna, nie trzeba się z nią zgadzać.

Trudno ocenić z tych zdjęć, ale pewnie kilka rzeczy trzeba będzie poprawić. Np. rozmieszczenie strun, wysokość. Nie wiadomo jak wygląda i jak jest ustawiony podstawek, bo na zdjęciu jest akurat zdjęty. W ogóle nie wiadomo czy to ten sam egzemplarz. Żeby coś powiedzieć przydałyby się dokładne oryginalne zdjęcia i zbliżenia prożka i podstawka pod różnymi kontami i z różnych stron.

03-02-2014, Od: Michal Odpowiedz
Witam
Jakie polecacie skrzypce na początek do nauki?
Dysponuje budżetem do 500zł

03-02-2014, Od: Piotr Odpowiedz
Najlepiej Sandner lub Pengano. Są najdokładniej wykonane i ustawione do gry. Dobre materiały. A z tańszych Everplay

03-02-2014, Od: Michal Odpowiedz
A jeszcze mam pytanko czy skrzypce Stagg to to samo co Everplay?

Nie, to robi inna fabryka. Przed laty były równie dobre. Wydaje mi się że Everplay poszedł bardzo do przodu z jakością, a Stagg raczej stoi w miejscu, albo nawet się cofa.

01-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

01-02-2014, Od: Bartek Odpowiedz
Cześc wam! Dla mnie, kogoś kto zaczyna, jakie skrzypce opłaca sie kupić ? Polecicie cos ?

01-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli masz niewielki budżet to opłaca się kupić Everplaya za 299 zł, a jeżeli większy to Pengano SI, Veronę lub Sandnera SV-4 lub SV6.

31-01-2014, Od: Ada Odpowiedz
kupował ktoś kiedyś na thomann.de ? i jak? jestem ciekawa bo nigdzie nie mogłam znleźć opinii :P

01-02-2014, Od: Alek Odpowiedz
Trochę przesadzacie, bo są pewne rzeczy, które można bez większej obawy zamówić nawet tam. Tylko trzeba być pewnym fabrycznej jakości i tego że nie będziemy robić zwrotów ani wymagać poprawek. Jeżeli wybraliśmy instrument np. Yamahy za 5 tys zł to raczej będzie on w porządku już w stanie fabrycznym bez konieczności poprawiania czegokolwiek. Klawisze, elektronika z wyższej półki to powinno działać bez problemu. Natomiast tanie instrumenty zwłaszcza drewniane, gdzie wiadomo że drewno chodzi to faktycznie lepiej nie ściągać z zagranicy.

01-02-2014, Od: Marek Odpowiedz
Kolega reklamował drobne usterki przysłanej od nich gitary i otrzymał taką odpowiedź: "Proszę mieć na uwadze, że są to konstrukcje budżetowe, tak jak Pan zauważył co druga gitara ma jakieś mankamenty i upolować dobry egzemplarz jest trudno. Gitary przechodzą przez kontrolę jakości producenta i nie możemy ich u nich reklamować, ponieważ mają oni szeroką skalę tolerancji. W tym przedziale cenowym takie niedociągnięcia są normą. Dlatego też odradzamy Państwu dalszy zakup tego typu produktów, ponieważ reklamacje nie będą uwzglendniane, jeśli chodzi o drobne usterki."
Grubsze wady oczywiście można reklamować, o ile nie powstały w transporcie. Jeżeli przyjmiemy od kuriera paczkę, a zawartość okaże się potem połamana to jest po herbacie. Mamy stratę.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7905  Wstecz  Dalej