Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 10295  Wstecz  Dalej

29-03-2017, Od: Iza Odpowiedz
Bardzo dziękuję za pomoc :) W takim razie zdecyduję się na Antyk.

28-03-2017, Od: Aga Odpowiedz
Witam,
Czy warto zapłacić te 200 zł więcej i kupić sandnera sv-300 zamiast everplay i faktycznie odczuć różnicę ? Skrzypce dla osoby dorosłej początkującej
Pozdrawiam

28-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Przy pierwszych próbach nie odczuje się dużej różnicy, po za jedną - że hebanowe kołki odrobinę stabilniej trzymają przy zmianach wilgotności powietrza. Natomiast im więcej umiejętności, tym w bezpośrednim porównaniu bardziej wychwytuje się subtelne różnice między tańszymi, a droższymi modelami. Szczególnie gdy przesiadamy się na skrzypce powyżej tysiąca złotych, lub na przykład z ekstremalnie tanich zabawkowo-dekoracyjnych na normalne instrumenty.

27-03-2017, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam serdecznie! Czy jak zamówię dzisiaj Gitarę elektroakustyczną HB z elektroniką Custom Line to czy w czwartek będę mógł ją odebrać osobiście ponieważ będę w pobliżu. Cy gitara będzie wcześniej przygotowywana do grania.

27-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, jest dostępna, przygotowana, można w czwartek odebrać.

26-03-2017, Od: Michał Odpowiedz
Czy wysyła Pan potwierdzenie złożenia/przyjęcia zamówienia?

26-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak

26-03-2017, Od: ? Odpowiedz
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

23-03-2017, Od: Martyna Odpowiedz
Czym się różnią skrzypce Pengano Antyk Plus od Pengano Antyk I Plus? Skąd taka różnica w cenie? Czy Pengano Antyk Plus są w wersji z 4 mikrostroikami?
Poszukuję skrzypiec do nauki i hobbystycznego grania, może zacznę z dzieckiem naukę w instytucie Suzuki od września. Właściwie zastanawiałam się nad egzemplarzami do 1000zł, ale nie chciałabym się zniechęcić "skrzypiącym" instrumentem, więc może warto zainwestować więcej?
I jeszcze mam takie pytanie laika: czy wszystkie skrzypce są jednakowo głośne? Miałam już pierwszą lekcję gry na instrumencie w domu i zaskoczyło mnie jak głośne są skrzypce z bliska:) Mieszkam w bloku i się zastanawiam, czy nie lepszym wyborem na te pierwsze miesiące nauki były by skrzypce elektryczne...

23-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jest to w opisie wyjaśnione. Plusy są selekcjonowane, dodatkowo tuningowane i mają więcej wyposażenia. Są 4 mikrostroiki i nie trzeba oddzielnie dokupować smyczka ani kalafonii. Wyższe modele mają lepszej jakości materiały, dłużej sezonowane, stabilniejsze, o lepszych walorach brzmieniowych, są dokładniej wykonane przez bardziej doświadczonych lutników. Głośność reguluje się tłumikami i doborem strun. "Skrzypienie" może oznaczać że trzeba popracować nad techniką prowadzenia smyczka. Bardziej to zależy od umiejętności, oraz użytych strun, smyczka i kalafonii.

22-03-2017, Od: Zosia Odpowiedz
Dzień dobry, lepszym wyborem co do skrzypiec byłyby A. Salvatini seria 7 ciemne, czy Sandner sv-6?

22-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Można wybrać co się bardziej podoba, bo jakość zbliżona i nawet ta sama fabryka dostarcza. Żeby była zauważalna różnica, to proponuję jeszcze rozważyć Antyka.

17-03-2017, Od: Grzegorz Odpowiedz
Witam serdecznie! Rozglądam się aktualnie za pierwszymi własnymi skrzypcami (od tygodnia uczę się grać na pożyczonych, które jednak mam do dyspozycji tylko przez krótki czas) i chciałbym zapytać, jak duża jest różnica w jakości instrumentów w przedziałach do 700zł, 800zł, 900zł oraz 1000zł (mowa o rozmiarze 4/4). Czy mógłby Pan wybrać najlepsze według Pana propozycje w tych przedziałach oraz krótko je uzasadnić? Niestety im dłużej szukam informacji o przystępnych cenowo instrumentach, tym większy mam mętlik w głowie. Nie ukrywam, że wolałbym na instrument wydać jak najmniej, gdyż zaoszczędzone pieniądze pójdą na większą ilość prywatnych lekcji. Jednocześnie jednak chciałbym, by późniejsza gra na zakupionych skrzypcach mogła sprawiać przyjemność, a one same, przy średnio intensywnym użytkowaniu, mogły wytrwać ze mną lata. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

19-03-2017, Od: Ben Odpowiedz
Jeśli to ma być na 2-3 lata nauki i potem do wymiany, to wystarczą tańsze za 400-600 zł. Np Sandner SV300. Ale jeśli mają wytrwać i służyć w przyszłości osobie która już coś będzie potrafiła zagrać, to lepiej wybrać przeciętny poziom amatorski za 1300-2000 zł. Jakość jest proporcjonalna do ceny. Za jakością idzie dokładność wykonania, stabilność, trwałość i brzmienie. Po prostu na droższych gra się łatwiej i przyjemniej. Do tańszych trzeba więcej determinacji i wytrwałości.

20-03-2017, Od: Grzegorz Odpowiedz
Zmiana planów. Udało mi się zwiększyć budżet na instrument. :) Teraz zastanawiam się właściwie nad 3 modelami - Pengano Custom, Sonata i Stentor Conservatoire. Szczególnie podoba mi się Sonata, ale ciekawy jestem, czy istnieją duże różnice między tymi skrzypcami, szczególnie w brzmieniu (Stentor jest w końcu nieco droższy, a i tańsze Pengano chwalicie jako wyjątkowo dobrze wykonane) lub czy może nie powinienem się zainteresować jakimiś innymi w tej cenie? BTW, fajnie, gdybyście nagrywali próbki dźwięku dla większej części asortymentu niż dotychczas, to by ułatwiło wybór.

20-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To już zależy od gustu i preferencji. Każde z nich będą w porządku. Pengano i Sonata są bardzo podobne, w połysku, z wyraźnie widocznymi słojami drewna, robione bardziej na staro. Dzięki cieńszym elementom struny łatwo pobudzają je do grania. Lutniczo wyciśnięte maksimum w ramach tej ceny i materiału. Stentor nieco inne podejście, z wyglądem bardziej gładkim, nowoczesnym, typowo szkolne fabryczne, bardziej solidna budowa, podobne nieco do Yamahy.

Próbki dźwięku mogą być mylące, bo efekt nagrania prawie nie zależy od skrzypiec, a bardziej od akustyki pomieszczenia, techniki muzyka, mikrofonów, toru nagraniowego, realizacji dźwięku, oraz od urządzeń odsłuchowych czyli ustawień karty muzycznej i samych głośników. Ucho ludzkie słyszy różnice między skrzypcami zbudowanymi identycznie z takich samych materiałów. Warto sobie uzmysłowić, że w nagraniu słuchamy krążka gumowego w sześciennej budzie, a nie drgającego litego drewna obudowanego kształtem skrzypiec. To kompletnie inne źródło dźwięku i brzmi inaczej. Dodatkowo bardzo dużą różnicę robi pomieszczenie i technika gry.

14-03-2017, Od: Mrm Odpowiedz
Witam! Jaki instrument do szkoły muzycznej II stopnia do 3500 zł?

14-03-2017, Od: Ben Odpowiedz
Przypomnę słynny cytat Pani Profesor z konkursu Wieniawskiego: "Dla licealisty poniżej 20 tys zł nie ma czego szukać". Na tym poziomie może się trafić osoba wymagająca.

14-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Mogę poprosić lutników o wybranie, ale na tym poziomie sporo zależy od gustu nauczyciela. Co jednemu trafia w oczekiwania, innemu może nie leżeć. Jak jest możliwość, to warto żeby nauczyciel osobiście sprawdził.

13-03-2017, Od: Marek Odpowiedz
Witam serdecznie. Chciałbym kupić gitare akustyczna. Nie potrafie jeszcze grać ale wszystko przede mna. I tutaj moje pytanie jaki model wybrać? Czy Fender squire jest dobrym pomysłem?

13-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od budżetu. Jeśli trzeba oszczędzić to można wybrać sklejkowego Squiera, a jeśli są większe możliwości, to radzę Corta za 750 zł, który ma lity przód, klucze olejowe i podstrunnicę palisandrową. Także drewno mniej się wypacza, więc można dokładniej wyregulować. Gra się wtedy łatwiej i przyjemniej.

12-03-2017, Od: Mateusz Odpowiedz
Szanowny Panie Jarku,
Chciałbym oddać do naprawy gitarę klasyczną firmy Yamaha model C30M. Prawdopodobnie w wyniku uderzenia odkleiła się jedna z listewek wewnątrz pudła rezonansowego. Czy podejmuje się Pan również tego typu napraw "ratunkowych"?

12-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Mogę prowizorycznie podkleić, ale jeżeli dostęp jest trudny, to pewnie lepiej zrobi to ktoś ze stowarzyszenia, bo dysponują bardziej specjalistycznymi narzędziami i techniką: http://www.zpal.pl/adresy-pracowni-lutniczych-2/

12-03-2017, Od: Krzysztof Odpowiedz
Chciałbym zakupić gitarę elektro-akustyczną z szerszym gryfem np. Pengano lub inną.
Jaka jest możliwość u pana sklepie i jakie są przykładowe modele i ceny.

Są dostępne elektroakustyki Harleya: http://skrzypce.pl/products/HB48.html

11-03-2017, Od: Adam Odpowiedz
Witam. Nigdy w życiu nie grałem na skrzypcach i chciałbym wybrać jakieś w miarę tanie, elektro-akustyczne na początek. Dodam jeszcze, że gram na innych instrumentach (np. gitarze czy keyboardzie), mam dobry słuch muzyczny i zależy mi, żeby nie były drogie, tak na początek myślę, że ok. 600 zł. Przepraszam, jeżeli ta suma jest śmiesznie mała, nie wiem ile kosztują dobre skrzypce, przynajmniej takie zdatne do gry. Jeżeli jest to za mało, proszę mnie poprawić.
Zastanawiałem się nad wyborem tych skrzypiec: [url]http://allegro.pl/skrzypce-elektryczne-harley-benton-hbv-800-vw-i6141644225.html[/url]
Spotykałem się z różnymi opiniami, proszę o radę, czy te skrzypce nie będą złe.

Jeśli o czymś zapomniałem, proszę się upomnieć.
Pozdrawiam, Adam.

Te się nie bardzo nadają, bo to elektryka pasywna bez zasilania i przedwzmacniacza. To tak samo jak z gitarami. Układ piezo musi mieć swoje zasilanie, żeby sensownie działać. Druga wada tych skrzypiec to gruby lakier nietransparentny, który wytłumia brzmienie akustyczne. Lepiej więc kupić sobie normalne skrzypce, a gdy pojawi się konieczność nagłośnienia, to przez mikrofon, albo dokupić sensowną przystawkę aktywną np. SHADOW SH 945 NFX.
Dla osób które chcą grać głównie z podłączeniem pod wzmacniacz, alternatywą są skrzypce typowo elektryczne aktywne za około 900 zł. Tańsze będą zbyt tandetne, krzywe i trzeszczące co utrudni grę i będzie niezbyt przyjemne. Oczywiście do tego przyda się jakiś wzmacniacz i multiefekt, bo dźwięk wprost z takich skrzypiec jest dość surowy, podobnie jak w przypadku gitary elektrycznej.

11-03-2017, Od: Jarosław94 Odpowiedz
Witam serdecznie!
Jestem zainteresowany kupnem gitary. Interesuje mnie Yamaha F310, jest to gitara akustyczna. W Pana sklepie zdaje się, że takowej nie ma. Ile kosztowałaby ona u Pana z pełnym zakresem usług? Ewentualnie jaką by Pan mógł polecić.
Przyznam szczerze, że jestem laikiem i nigdy nie grałem na gitarze, bardzo chciałbym zacząć swoją przygodę z muzyką.

11-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
W sumie to już niewiele brakuje w budżecie do Corta za 750 zł z litym przodem i kluczami olejowymi. To duży przeskok jakościowy. Może taką?

11-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Są Yamahy F310 po 600 zł. Całkiem w porządku na początek i do gry amatorskiej. Mogę przygotować.

08-03-2017, Od: tomasz Odpowiedz
Witam
Co pan sądzi o gitarze: Cort AD880CE BK i ile by taka gitara kosztowała u pana?

08-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
One chodzą po niecałe 700 zł. Całkiem w porządku, ale chyba trzeba trochę zaczekać na dostawę u dystrybutora.

08-03-2017, Od: Tomek Odpowiedz
Witam czy Jest możliwość przy kupnie w Pana sklepie naklejenia na podstrunnice do skrzypiec naklejki z "progami" ?

08-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
D'Addario robiło naklejane progi, jak gitarowe, ale to się zupełnie nie sprawdzało, bo taśmy się rozwarstwiały. Z resztą zupełnie nie o to chodzi w skrzypcach żeby były progi. To byłoby kompletne ograniczenie swobody i wielu technik typowych dla skrzypiec.
Co innego płaskie paseczki taśmy pomocniczej. Ogólnie lepiej tego nie robić z gotowców, bo każde skrzypce są inne i każdy uczeń trochę inaczej stawia palce. Uniwersalne naklejki przeważnie nie stroją dokładnie. Lepiej wyciąć sobie paseczek z folii przylepnej, przykleić i obserwować efekt na tunerze. Jeśli jest źle to przesunąć odrobinę i w ten sposób znaleźć odpowiedni punkt. Warunkiem powodzenia jest idealne nastrojenie pustych strun.
https://www.youtube.com/results?search_query=violin+tape

04-03-2013, Od: ? Odpowiedz
chciałabym się zapytać czy:
1.czy gitare o trzeba jakoś tak odpowiednio dbać smarować jakimiś środkami jak skrzypce i wymieniać struny jakby tak zeszedło mi to coś co pokrywa te struny co sprawia że wyglądają jak metalowe i że się tak świecą(a zeszło mi to coś na tych grubszych strunach ,mam struny nyolowe)
2jaka jest różnica gdy gra się kostką cieńszą a nie grubszą na której lepiej ?
3czy na stronie www.gitara.org.pl będzie forum gitarowe ?:)

07-03-2017, Od: Krzychu Odpowiedz
A nie wiem, zapytaj na forum specjalistów

05-03-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W gitarze nie trzeba smarować strun. Kiedy struny zużyją się to trzeba je wymienić. Kostkę używamy taką jaka wydaje się wygodna. Trzeba popróbować. Kostek używamy przeważnie w gitarach akustycznych i elektrycznych z metalowymi strunami. Na gitarach klasycznych (struny nylonowe) zwykle gra się palcami. Forum pewnie powstanie w przyszłości.

07-03-2017, Od: Monika Odpowiedz
witam :) jakie struny do skrzypiec 4/4 na konkus.zastanawiam się nad pirastro Evah Pivazzi srebrna G ;ub Larsen Tzigane. jakie opinie ? a może coś całkiem innego ?

04-03-2017, Od: Kamil Odpowiedz
Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat skrzypiec luis and clark ?
https://luisandclark.com/the-instruments/the-violin/
Warto to kupić ?

04-03-2017, Od: Ben Odpowiedz
Jeżeli zobaczymy te skrzypce w jakiejś orkiestrze, to pewnie warto. Jeżeli nie, to pewnie marketingowa ściema.

04-03-2017, Od: Magdalena Odpowiedz
Witam
Czy mogę prosić o informację jakie skrzypce dla 8 latki która dopiero ma zacząć naukę gry ? Ja jestem zupełnym laikiem więc chciałam jeszcze zapytać o to jak to wygląda jeżeli zakupie u was skrzypce to powinnam je jeszcze nastroić czy wy to robicie (czy to są jakieś dodatkowe koszty , co powinnam jeszcze dokupić do takiego zestawu ,czy są jeszcze jakieś rzeczy niezbędne dla początkującego dziecka ?

04-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Dodatkowo można dokupić żeberko na ramię za 28 zł i tuner ułatwiający strojenie (wystarczy wzrok, nie trzeba mieć słuchu).

Witam, Rozmiar pewnie 1/4, natomiast model zależy od budżetu. Najbardziej typowym wyborem na początek jest Sandner SV300. To najtańsze skrzypce z osprzętem hebanowym. W wersji bardziej ekonomicznej można wybrać Richarda RV1, a jeśli budżet jest mniej ograniczony to np. Sonatę. Im droższe tym gra się łatwiej i przyjemniej.
Instrument stroi się samodzielnie przed każdą grą. Natomiast to co robimy zawsze bezpłatnie to dodatkowe korekty po produkcji i przygotowanie do gry.

03-03-2017, Od: Alicja Odpowiedz
Dzień dobry. Mam do Pana pytanie. Jaką gitarę klasyczną lub akustyczną(do 500zł) by mi Pan polecił? Jestem niską osobą i mam małe i dość wrażliwe dłonie.

Najlepiej będzie pasował klasyczny Fender za 490 zł. Bardzo wygodny gryf. Granie nie wymaga wysiłku.

02-03-2017, Od: Iza Odpowiedz
Dzień dobry. Jestem początkująca i poszukuję skrzypiec elektrycznych. Czy skrzypce elektryczne Pengeno będą wystarczająco dobre na początek czy lepiej troszkę dołożyć do czegoś lepszego (tak do 1200zł)? Jeśli tak, to co Pan poleca?
Dziękuję i pozdrawiam.

02-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Myślę że są wystarczające do nauki. Żeby przeskoczyć na zauważalnie wyższy poziom, to już trzeba kupić Yamahę.

02-03-2017, Od: Marek Odpowiedz
Witam mam upatrzone dwie gitary Epiphona Aj220sce albo Harley Benton clj-503ce, która wg Pana warta jest uwagi i w jakiej cenie mógłbym je u Pana nabyć z jednoczesnym przygotowaniem do użytku?. Ewentualnie może być coś innego szczególnie zależy mi na cutawayu. Dziękuję i pozdrawiam.

02-03-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Te zmieszczą się w kwocie 1000 zł. Do gry głównie akustycznej byłbym za Epiphone, a jeśli częściej z podłączeniem to kształt Harleya. Pewnie będzie ciut mniej basu i mniejsza tendencja do sprzęgania.

02-03-2017, Od: Marek Odpowiedz
Jeszcze jedno a w jakiej cenie można u Pana nabyć Corta GA5F-MD?

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 10295  Wstecz  Dalej