Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9982  Wstecz  Dalej

15-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależnie od budżetu. Im wyższa cena tym lepsza jakość, więc gra się łatwiej i przyjemniej. Wyższa półka amatorska to kilka tysięcy złotych, ale na początek wystarczy coś ze średniej półki. Sandner SV6 lub Pengano SI Dark są całkiem przyjemne.

14-12-2016, Od: Joanna Odpowiedz
Witam, poszukuję skrzypiec 1/4 dla sześciolatki. Zastanawiam się, które wybrać - Franz Sandner SV 300O czy M. Mönnich Ebony Set (są ładniejsze:). Do tej pory córka grała na 1/8 Pengano SI Dark, ale nauczycielka powiedziała, żeby kupić niedrogie skrzypce. Co Pan poleci?

14-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Ładność to kwestia gustu. Ostatnio są modne matowe, więc częściej są wybierane SV-300. Także szybciej dostępne. Na Monnich Ebony trzeba trochę zaczekać. Ciekawy jest też Beginner, ale też nie wiadomo czy będzie przed Świętami.

13-12-2016, Od: Krystian Odpowiedz
Witam serdecznie. Czy może się Pan wypowiedzieć na temat gitary Lag T66D?

Testowałem i mam taką na półce. Ładnie wygląda. Brzmienie dość typowe. Geometria do poprawy, ale to zawsze robię, więc spoko. Po korektach całkiem fajna gitara.

13-12-2016, Od: Paweł Odpowiedz
Panie Jarku, Proszę mi doradzić, którą gitarę z szerokim gryfem by Pan polecił? Pengano PF30 czy HB? Pomijając oczywiście że jedna jest akustyczna a druga elektroakustyczna z wcięciem - chodzi o jakość wykonania i brzmienie.

Brzmienie to kwestia gustu. Pengano ma bardziej zrównoważone brzmienie, oryginalne i ciekawe. Długie wybrzmiewanie. HB bardziej konwencjonalne, jakby mniej środka i przez to dość efektowne. Brzmienie HB słyszałem w wielu gitarach. Współczesne gitary często eksponują dół, nie zawsze w ładny sposób. Brzmienie Pengano jest bardziej wyjątkowe, intrygujące z lekką nutką folkową, mocnym środkiem. Warto posłuchać na żywo. Może to kwestia strun? Choć też cała konstrukcja jest masywniejsza. Gitara waży średnio 2kg. Ma przepiękny połysk lakieru jak na tą cenę. Drewno wygląda super. HB jest matowa. Też niczego sobie. Chyba nie pomogłem.

13-12-2016, Od: Magdalena Odpowiedz
Przez pomyłkę w sklepie wpisalam 2 sztuki skrzypiec Sandner Sv300 rozmiar 3/4, a proszę tylko 1 sztukę. Bardzo proszę o korektę zamówienia.
Mój e-mail szajner@hotmail.com
Przepraszam za kłopot i proszę o wyrozumiałość.

13-12-2016, Od: Magdalena Odpowiedz
Czy dla 11 latka można już kupić Skrzypce w rozmiarze 3/4?

13-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
1/2, 3/4 lub 4/4. Zależy od długości ręki. https://www.google.pl/search?q=violin+size&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiazorciPHQAhWCkiwKHTa_C0AQ_AUICCgB&biw=1280&bih=890

12-12-2016, Od: Magdalena Odpowiedz
Czy zakupione u Państwa Skrzypce będą sprawdzone przez kurnika i ustawione?

Tak, wszystkie są poprawiane, więc będzie się grało łatwiej i przyjemniej niż na przeciętnych sklepowych.

Przepraszam lutnika miało być

Proszę mi doradzić, które Skrzypce lepsze dla osoby początkującej: SandnerSV-300 czy Stentor 1400? Które wybrać? Które lepsze?

Są bardzo podobne. Jeśli podobają się matowe to Sandner, a jeśli połysk to Stentor. Sandner ma trochę lepszą podstrunnicę, taką jak w Stentorach 1500.

12-12-2016, Od: Sylwek B. Odpowiedz
Witam, jestem bardzo zainteresowany gitarą któą Pan testował, a mianowicie Epiphone PRO-1, z uwagi na fakt że uczył bym się na niej grać razem z córką a nie chce jej zrazić od razu bolącymi paluszkami ;), moje pytanie czy ma Pan taką gitarkę na stanie , jeśli tak to w jakiej cenie wraz z przesyłką ? lub ewentualnie inną (fender - jeśli była by dla nas odpowiednia ) z góry dziękuję za odpowiedz.....

12-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Mam dwie sztuki podpalane. Po poprawkach to bardzo miękka gitara. 469 zł +przesyłka +20 zł (+25 zł pobranie)

11-12-2016, Od: Łukasz Odpowiedz
Dzień dobry, własnie na youtube zobaczylem test gitarki nova iga 3/4
https://youtu.be/qcm-pjVaPZE. Czy macie taka w ofercie?

11-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Są po 250 zł już z korektami.

A nie, przepraszam, jednak mam typową wersję z malowaną podstrunnicą.

08-12-2016, Od: Zbigniew Odpowiedz
Witam. Zakupiłem gitarę akustyczną, jednak pomimo informacji ze sklepu, że została przygotowana przed wysyłką, wciąż średnio wygodnie się na niej gra. Ma założone struny 12-52 i chciałbym wymienić je na 10-47 oraz ewentualnie trochę poprawić ustawienie. Jakie byłby tego koszty? Struny już zakupiłem.

To pewnie w jakimś innym sklepie, bo nasze są dobrze przygotowane. Na tym polega różnica. W zwykłych sklepach przygotowanie polega na stwierdzeniu, że jest w normie jak na daną cenę, natomiast u nas każdy instrument bez wyjątku idzie pod pilnik i jest korygowany.
Oczywiście jeżeli instrument jest zbyt tani, to nie ma możliwości przerobienia go na lutniczy. Trzeba zostawić rezerwę na samoistne ruchy drewna i wypaczenia. Późną jesienią ustawia się ciut wyżej niż wczesną wiosną. Trzeba też brać pod uwagę, że fabryczne profile tanich gryfów nie pozwalają na takie ustawienia jak w droższych instrumentach. Korekty tanich instrumentów są mimo to bardzo efektywne i często pozwalają na dwukrotne zmniejszenie sił działających na palce. To dlatego, że stan fabryczny jest zwykle fatalny. Wiadomo - tania produkcja w pośpiechu bez dużej precyzji i do tego ponad miesiąc na morzu w tropikalnych warunkach, co dodatkowo wypacza drewno.
Struny cienkie paradoksalnie trzeba ustawiać ciut wyżej niż grube, bo mają większą amplitudę drgań. Koszty nie są duże. Przegląd bezpłatny, a regulacje zwykle od 30 do 150 zł zależnie od ilości potrzebnych korekt, elementów do poprawienia, wymaganej precyzji i stanu gitary. Zwykle im tańsza gitara tym tańsze korekty, bo można zastosować prostsze metody dla osiągnięcia procentowo takiej samej poprawy.

09-12-2016, Od: Sylwek Odpowiedz
Witam.
Szukam skrzypiec 3/4 dla córki, 4 klasa szkoły muzycznej... Co mógłby Pan polecić. Dziękuje

10-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od budżetu. Na średnim poziomie to będzie Padva, Modena, Antyk I Plus. W wersji bardzo oszczędnościowej Pengano ST, Sonata, Antyk Plus

07-12-2016, Od: Monika Odpowiedz
Zastanawiam się nad zakupem skrzypiec na prezent dla dorosłego faceta (32 lata), który nigdy nie grał.
Jakie skrzypce wybrać?

08-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Na start optymalny, a przy tym dość tani będzie Sandner SV-300. To najtańsze skrzypce z osprzętem hebanowym. Sprawdzone, stabilne i bezawaryjne. Jeśli trzeba oszczędzić to Richard Sandner za 350 zł lub Everplay za 399 zł. A jeśli można poszaleć to Pengano ST. To już średnia półka amatorska. Gra się łatwiej i przyjemniej.

08-12-2016, Od: Monika Odpowiedz
Dziękuje za szybką odpowiedź. Zastanawiam się nad polecanym przez Pana modelem Sandner SV-300.
Na stronie sklepu otwiera się pusta strona po kliknięciu na tym modelu, nie można przeczytać szczegółowego opisu i zobaczyć zdjęć.

08-12-2016, Od: Monika Odpowiedz
Wina przeglądarki, w IE widać opis i zdjęcia.

Firefox też działa. To co nie działa? W telefonie pewnie. Wówczas trzeba przejść na prostszą wersję: http://skrzypce.pl/index_noflash.html

09-12-2016, Od: Monika Odpowiedz
Problem był w przeglądarce Chrome.

08-12-2016, Od: Kamil Odpowiedz
Czy ktoś może wie gdzie znajdę jakiś polski manual do stroika Cherub WST-660V Clip Tuner? W pudełku była jedynie instrukcja angielska i japońska. Próbuję już kilka godzin go rozgryźć, żeby nastroić skrzypki :D

Brzdąkasz strunę - strzałka po lewej za nisko, strzałka po prawej za wysoko, po środku dobrze. Oczywiście jeśli struna E1 jest tak bardzo opuszczona że pokazuje A2, no to trzeba kilka półtonów podjechać w górę. Tak samo jeśli brzdąkasz A2, a tuner pokazuje D3, to też jest dużo za nisko.

07-12-2016, Od: EWELINA Odpowiedz
Witam, moja córka uczęszcza do II klasy skrzypiec, gra na skrzypcach 3/4, chciałam jej kupić skrzypce Rainbow fantasia, tylko nie wiem czy to dobre skrzypce.

07-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Ha, ha! Ostatnie zdanie opisu: "kwas szczawiowy i trudne sprawy aby grać od razu.". To w pełni wyjaśnia czy to dobre skrzypce. Skrzypiec do szkoły nie kupuje się w sklepach z grillami, gaciami i drutem kolczastym. To zawsze jest porażka.

07-12-2016, Od: ewelina Odpowiedz
Co w takim razie Pan poleca?

Z tanich to choćby Sandnera SV-300, a jeżeli budżet pozwala, to coś z zakresu 1300-1800 zł. To jest przeciętny poziom instrumentu dla ucznia. Przekroczenie tysiąca złotych sporo zmienia w łatwości i przyjemności grania. Nawet Pengano ST za 1100 zł robi różnicę w stosunku do modeli po 500 zł.

07-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
Skrzypce zabawkowe z supermarketu do prawdziwej nauki? Raczej nauczyciele tego nie poprą. Czy widziała Pani kiedyś w orkiestrze zamalowane skrzypce akustyczne? Raczej nie. To dlatego, że grube farby wytłumiają brzmienie. Zmalowanie pięknego drewna to także trochę profanacja materiału. Coś jak skrzypce z plastiku.

Czytała Pani opis tych skrzypiec? Zacytuję w całości, bo to urocze: "Rainbow fantazja skrzypce strój w kolorze różowym jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych instrumentów lakierowane. Wyposażony w wiele podobieństw do tradycyjnych skrzypiec, Spuce i klon ciała i chinrest Murzynki, to skrzypce jest łatwy do gry i ma pełny dźwięk. Kołki drewniane i podstrunnicy zrobić instrument wygodny łatwy w obsłudze. Zawarte w tym stroju skrzypce jest łuk, kwas szczawiowy i trudne sprawy aby grać od razu."

Te skrzypce mogą mieć tyle wspólnego z instrumentem, co ich opis z językiem polskim. Zauważa Pani, że nie ma w internecie dokładnych zdjęć szczegółów konstrukcyjnych? Wiadomo dlaczego.

07-12-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Witam.
Dzisiaj przyszły mi skrzypce. Jest problem z kolkiem do strojenia struny G, gdy chcę nastroic tą strunę, przeskakuje z powrotem, przez co nie da się jej nastroić. Nie wiem czy to wynika z tego że za dużo ze skrzypcami nie miałam do czynienia i robię coś źle, ale aż taka zielona jeśli chodzi o instrumenty też nie jestem. Wiem, że przez Internet za dużo pan mi nie ma jak pomóc. Zastanawiam się tylko czy da się jakoś temu zaradzić czy będę musiała je zwrócić?

Tak, to wynika z braku wprawy. Skrzypce były nastrojone przed wysyłką, więc gdyby była jakaś wada, to została by wykryta. Skrzypce nie mają przekładni ślimakowych jak gitary, tylko tradycyjne kliny drewniane. Jeśli tylko kręcimy, to będzie się luzować, bo struna ciągnie w przeciwną stronę. Trzeba jednocześnie przekręcać i wciskać jakby się chciało śrubę wkręcić.
Można stosować pasty do kołków zacieśniające, ale wtedy w obie strony idzie ciężej. Domowym sposobem można posmarować odrobinę miejsce styku kołka ze skrzynką kołkową zwykłą szkolną kredą, która zwiększa tarcie. W bardzo tanich skrzypcach można zaryzykować odrobinę pyłu z kalafonii, ale z tym ostrożnie bo jest niebezpieczeństwo zaklejenia na amen. Ogólnie proszę się nie przejmować, bo do strojenia trzeba nabrać trochę wprawy. Nieco łatwiej stroi się skrzypce powyżej tysiąca zł, bo drewno jest twardsze, a kliny ciaśniej spasowane, ale i takie tanie skrzypce nie sprawiają problemów gdy załapie się technikę.

07-12-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Ma pan rację. Dziękuję.

07-12-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
to proszę wysłać Corta 810
tel. 509924020
mam nadzieję, że jest zmodyfikowany przez Pana
:)

OK, proszę wrzucić do koszyka i wpisać adres: http://skrzypce.pl/products/AD810.html Każdy instrument jest u nas korygowany przed wysyłką.

06-12-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
gram bardzo słabo, ale oglądałem Pan filmiki o gitarach i chciałbym zakupić gitarę u Pana.
miałem taka gitarę
https://www.facebook.com/krzysztof.kruczek.71/videos/vb.100001586388801/1061070587289144/?type=2&theater

mam do wydania 500 zł

Ja bym teraz brał Corta 810 jeżeli w macie, lub korygowanego Harleya jeżeli ma być w połysku. Cort to jaśniejsze brzmienie, cieńsze struny, więcej środka. Rada na ten moment, bo bywają różne partie. Nie ma tak, że jedna marka jest super. To jest drewno. Raz przyjdzie udana dostawa, a innym razem marna. Trzeba pytać. Transport morski też różnie sponiewiera kontenery. Po niektórych instrumentach widać że dostały w kość na morzu, a czasem że przeszły gładko, albo trafiło się drewno stabilniejsze, lepiej sezonowane.

05-12-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
ma do sprzedania skrzypce 4/4 lutnicze z 1911 r. Georg Krywalski. Więcej na stronie:https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-lutnicze-4-4-g-krywalski-1911-CID751-IDhLDIw.html#46e8a8165c
Pozdrawiam

05-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
To chyba nie jest prawdziwe ogłoszenie prywatne. Jeśli kilka osób niby prywatnych wyświetla zdjęcia swoich skrzypiec na jednej i tej samej kanapie, to jest lekko podejrzane.

02-12-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
W zestawie do skrzypiec dostajemy tylko smyczek, futerał i kalafonię, czy może także żeberko i stroik? Bo nie wiem czy dokupić to osobno czy nie. Tak samo zastanawiam się, które skrzypce wybrać Sandner sv-2 czy Pengano S light? I ostatnie pytanie. Ile kosztuje wysyłka?

03-12-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Jeśli podobają się bardziej z połyskiem to Pengano, a jeśli matowe w żywym kolorze to SV2. Wysyłka od 15 do 25 zł. Widać opcje po włożeniu do koszyka.

03-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
Cudów ekonomicznych nie ma w żadnym sklepie. Przećwiczone to mam na gitarach z Allegro. Jeśli coś jest dodane niby darmo, to jest po prostu wliczone w cenę. W zestawach ekstremalnie "bogatych" zwykle sam instrument jest najtandetniejszym elementem. A te wszystkie niby gratisy są w jakości odpadowej. Tylko wyrzucić na śmietnik i kupić właściwe.

03-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W zestawie są elementy niezbędne - skrzypce, futerał, smyczek, kalafonia. Niektórzy nie używają żeberek, albo używają gąbek, poduszek pompowanych, szyn w kształcie fali lub bumerangu, więc to już każdy dobiera indywidualnie jeśli potrzebuje. Podobnie z tunerem. Są osoby strojące na słuch, do innego instrumentu, do dźwięku wzorcowego z internetu, do kamertonu itp. Wciskanie elementów opcjonalnych do zestawu mija się z celem, bo podnosi cenę, a nie każdy dokładnie tego potrzebuje. Lepiej zamawiać osobno.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9982  Wstecz  Dalej