Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 8552  Wstecz  Dalej

14-12-2014, Od: Com Odpowiedz
Maja, dokładnie tego się obawiam przy kupnie używanych skrzypiec - że ja się na tym nie znam, oddam do eksperta i może wyjść, że zapłacę drugie tyle za doprowadzenie do stanu używalności. Dlatego właśnie skłaniam się raczej przy nowych skrzypcach - będę musiałam sama je rozegrać, ale przynajmniej mam jakąś gwarancję, że od początku nadają się do gry. Trudniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego instrumentu.

14-12-2014, Od: Maja Odpowiedz
Radzę Sandnera SV-4, bo w swojej klasie są najbardziej przewidywalne, starannie wykończone, a poszczególne egzemplarze są równe niemal jak ze sztancy. Verona i Corelli są bardziej szalone i różnorodne pod względem materiałowym i wykończeniowym. Każde trochę inne. Pełen artyzm, ale staranność nieco mniejsza niż niemiecka precyzja Sandnera. Wszystkie cztery marki, bo jeszcze Pengano, mają swoich zwolenników, więc nie można powiedzieć które lepsze. Znacząco lepsze będą znacząco droższe niż tysiąc złotych.

11-12-2014, Od: beata Odpowiedz
Czy skrzypce Corelli maja podstrunnice hebanowa?

11-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Cały osprzęt hebanowy

10-10-2009, Od: dami Odpowiedz
Ja nigdy nie grałem na skrzypcach... Mam takie pytanie jak chwytać e-moll? Widziałem jak violin-online układ palców na chwytni ale tam są tylko oznaczenia durowe prawda?

18-10-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Tam są pojedyncze dźwięki. e-moll lub E-dur chwyta się na gitarze gdzie jednym uderzeniem w struny można uzyskać więcej niż dwa dźwięki na raz. Na skrzypcach nie chwyta się e-moll jako całość, ale można grać w tonacji e-moll lub E-dur wykorzystując dźwięki danej gamy:
e-moll: e, fis, g, a, h, c, d
E-dur: e, fis, gis, a, h, cis, dis

10-12-2014, Od: kaśka c; Odpowiedz
hej nie wiem jak zagrać fis dis gis.. itp wytłumaczycie mi jakuś?

07-09-2014, Od: cjcicijdicdc Odpowiedz
cdji

26-06-2014, Od: Skrzypek Odpowiedz
Właśnie! Jarek ma rację

09-12-2014, Od: Aleksandra Odpowiedz
Dzień dobry, mam pytanie czy na ulicy Niskiej znajduje się Państwa sklep stacjonarny? Widzę, że można kupić skrzypce przez internet i odebrać tam osobiście, ale ciekawa jestem czy jest możliwość przyjścia pod dany adres i "wybrania instrumentu na żywo"?

08-12-2014, Od: Paweł Odpowiedz
Witam,

Szukam porządnych pierwszych skrzypiec dla początkującego na Święta i na zagranicznych portalach usłyszałem wiele dobrego o modelu Stentor SR1500 Violin Student II 4/4. Czy spotkaliście się Państwo z tymi skrzypcami? Warto, czy może macie w ofercie równie dobry, a do tego przygotowany przez lutnika instrument w podobnej cenie (jeśli tak - który)? Bardzo proszę o pomoc. :)

Pozdrawiam!

08-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, Stentora robi ta sama fabryka co Everplaya, tylko przechodzą przez firmę angielską co im podnosi cenę. W futerałach Everplay często spotykamy książeczki Stentora ;-) Everplay EV-6xx to coś pomiędzy modelem Stentora 1018 a 1400. Model SR1500 ma osprzęt hebanowy i tym głównie się różni, ale cena już na poziomie 750 zł z poprawkami. Ja bym wybrał raczej Sandnera SV-4 w tej cenie albo Pengano SI. Sandner dokładniej zrobiony, Pengano ładniejsze i też świetnie brzmią jak na tą półkę cenową.

09-12-2014, Od: Paweł Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jak przy Sandnerze SV-4 i Pengano SI wypadają Verona Custom i Corelli?
Niższa cena jest dość kusząca i podobają mi się bardziej wizualnie ze względu na ciemniejszą barwę - przynajmniej egzemplarze widoczne na zdjęciach. Biorę również pod uwagę Sandner SV-2.

09-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli podobają się matowe, to Verona Custom i Corelli są dość często wybierane. To ciekawe modele. Sandner i Pengano są w połysku, zwłaszcza Pengano. Zaletą tych droższych zestawów jest także dobra jakość futerałów i smyczków oraz taka ogólna staranność wykończenia.

09-12-2014, Od: Paweł Odpowiedz
Prosiłbym w miarę możliwości o szybką odpowiedź, bo chciałbym już na tej podstawie coś na skrzypce.pl wybrać - prezent na Święta. ;)

08-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Ciekawy eksperyment: wystawiliśmy na Allegro super tanie skrzypce z prawdziwym opisem, że są beznadziejne. Zgodnie z prawdą. Inni sprzedawcy wystawiają te same skrzypce, ale bardzo je zachwalają mimo że są niezdatne do grania. Podają też nieprawdziwe dane techniczne. Skrzypce z takimi fałszywymi opisami sprzedają się jak świeże bułeczki 10 razy lepiej.
Są dwa wnioski z tego eksperymentu:
1. Klienci chyba lubią być oszukiwani.
2. Trzeba nieźle nakłamać żeby dobrze sprzedawać.

06-12-2014, Od: dominik Odpowiedz
gdzie dostanę kostki do gry oraz pasek ?

06-12-2014, Od: Marek Odpowiedz
Jak długo wytrzymają struny jelitowe grając tak po 3 godziny dziennie?

01-12-2014, Od: kamil Odpowiedz
gdzie moge dostac ksiazke Zbigniew Soja szkoła gry na skrzypcach

05-12-2014, Od: Iwona Odpowiedz
Witam,pilnie poszukuję książki autor Zbigniew Soja Nauka gry na skrzypcach.

05-12-2014, Od: :) Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedź.

04-12-2014, Od: :) Odpowiedz
I jeszcze pytanie czy w styczniu te skrzypce podróżeja? A jeśli tak to o ile?

04-12-2014, Od: Aga Odpowiedz
Skrzypce mało drożeją. Średnio tle co inflacja. Styczeń nie ma znaczenia, tylko nowa dostawa jak wchodzi, to może być w innej cenie. Bywają też obniżki gdy złotówka nabiera wartości.

04-12-2014, Od: :) Odpowiedz
Jakie brzmienie maja skrzypce pengano SI dark,sandner sv4 i sv6? Które są lepsze,pengano czy sandner?

04-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
SV-6 są już wykupione na Święta. SV-4 są całkiem w porządku. Bardzo dokładnie wykonane. Pengano SI to skrzypce tej samej klasy, brzmią podobnie, tylko wykończenie ciemniejsze i bardziej kontrastowe.

26-11-2014, Od: Julia Odpowiedz
Czy mógłby ktoś polecić skrzypce leworęczne dla początkującej osoby dorosłej ?

02-12-2014, Od: Adam Odpowiedz
To że jesteś osobą leworęczną, nie oznacza że wymagasz instrumentu dla osoby leworęcznej, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna.
Nie wszyscy leworęczni są 'całkowicie' leworęczni i prócz pisania większość czynności wykonują prawą ręką. To zależy od tego, czego che twój 'mózg'. O to w jakim układzie lewo/prawo czujesz się komfortowo, samo pisanie lewą ręką nie jest decydujące.

27-11-2014, Od: Ben Odpowiedz
Na rynku jest tylko jeden model - Corelli. Jest jeszcze Gewa ale nie polecana. Jakość Everplaya, a cena o tysiąc zł wyższa. Przy skrzypcach pracują obie ręce, więc warto sprawdzić, przymierzyć się czy praworęczne nie będą lepsze. Większość osób leworęcznych gra na typowych skrzypcach.

02-12-2014, Od: Adam Odpowiedz
Potrzebuję porady dot. wyboru 'żeberka'. Posiadam ciżkie (700g) skrzypce elektryczne Stagg evn 4/4.
Jestem szczupłą osobą i mam długą szyje, żeberko powinno umozliwić wypełnienie tej przestrzeni i regulacje nachylenia tak aby skrzypce trzymały się przytrzymywane podbródkiem.
Ponieważ gdy zbyt duży ciężar osiada na lewej ręce, powoduje jej usztywnienie, gra jest wolniejsza i może utrwalić ścisk/napięcie w ręce który uniemożliwi naukę vibrato.

02-12-2014, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam, zamówiłam skrzypce Richard 301 (z dolnej półki cenowej). Instrument został zaakceptowany przez nauczyciela (który
uczy w ognisku muzycznym przy szkole muzycznej), jego zdaniem:
"ładnie brzmią i na ten etap nauki są zadowalające". Po nastrojeniu strój utrzymał się, lekcja była udana. Zamówienie zostało szybko zrealizowane, instrument dobrze zapakowano, dostarczono na trzeci dzień. Skrzypce ładnie się prezentują. Dziecko natychmiast zakochało się w instrumencie i grało, grało, grało z własnej inicjatywy. Zamówiłam też żeberko Hox (niższe) i wreszcie skrzypce dobrze układają się na ramieniu (wcześniej dziecko dwa lata grało z gąbką i instrument opadał, teraz poprawiło się jego trzymanie). Polecam zakupy na skrzypce.pl, dodatkowe plusy to: kontakt ze sprzedającym i niespodzianka dla małego skrzypka.

30-11-2014, Od: Jakub Odpowiedz
Zastanawiam się nad zakupem skrzypiec everplay 4/4, mógłby mi ktoś powiedzieć, czy to dobry wybór jak na pierwsze skrzypce, do nauki. Oczywiście cena jest stosunkowo niska, 350 zł. Jeśli zechciałby mi ktoś polecić dobre(mogą być droższe) skrzypce do nauki, byłbym wdzięczny.

30-11-2014, Od: Maja Odpowiedz
Są wystarczające do nauki, choć kosztują poniżej 200 zł. 350 to już z całym osprzętem, kosztem smyczka, futerału i dodatków. Marka z 20 letnim doświadczeniem na polskim rynku. Znana z tego że nie odpuszcza i w każdej nowej dostawie są ulepszenia. Ciągle idą do przodu. Konstrukcja bez wielkich uproszczeń z litym drewnem i prawdziwym ożyłkowaniem. Ważne żeby kupić w sklepie specjalizującym się w skrzypcach tak jak skrzypce.pl, ponieważ są tu wykonywane dodatkowe prace w kierunku zwiększenia dokładności rozmieszczenia strun, wysokości, kształtu podstawka, co wpływa na łatwość gry i na brzmienie.
Oczywiście jak ktoś ma większy budżet to może wybrać sobie model z przeciętnej półki amatorskiej, czyli za około 1200 zł. Im wyższa cena tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. W tej klasie też ważny jest punkt sprzedaży, bo fabryczny standard wykończenia nie gwarantuje pełnego zadowolenia. Żeby wyrobić się w tak niskiej cenie czas pracy przy skrzypcach jest skrócony pięciokrotnie i w związku z tym precyzja wykończenia szczegółów jest warta dopracowania. Można wybrać sklep który od razu robi autentyczne poprawki (nie mylić ze zwykłym przeglądem lutniczym), albo skoczyć do swojego lutnika po zakupie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

30-11-2014, Od: Jakub Odpowiedz
A co myślisz o skrzypcach Pengano S Light? Cena w sumie przystępna 540 złoty(za cały zestaw) to nie są wielkie pieniądze, zastanawiam się jeszcze nad skrzypcami marki Corelli, akurat jest promocja. Dzięki za już udzieloną pomoc i z góry dziękuję za kolejną odpowiedź ;)

01-12-2014, Od: Maja Odpowiedz
Pengano to lekka konstrukcja, jasne czyste brzmienie, dobry smyczek i futerał, dopracowany podstawek. Wygląd typowy. Jeszcze lepsze i ładniejsze będą Pengano SI, ale to już trochę wyższa cena. Corelli masywne, grubsze drewno, brzmienie bardziej zadziorne, dużo dodatków, wykończenie w macie na staro.

01-12-2014, Od: Jakub Odpowiedz
Spojrzałem do portfela i stwierdziłem, że stać mnie na Pengano SI, więc prawdopodobnie jutro je zamówię. Dzięki za pomoc, chociaż w sumie mam jeszcze jedno pytanie ^^ Czy jestem w stanie nauczyć się gry na skrzypcach samodzielnie? Jestem raczej typem indywidualisty, a i ceny lekcji dla osób dorosłych mnie przerażają. A i dziękuję za opisanie brzmień, poczytałem/posłuchałem trochę i muszę przyznać, że Corelli niezbyt mi odpowiada ^^

01-12-2014, Od: Maja Odpowiedz
Zwykle można samodzielnie, choć po pierwszych przymiarkach warto odbyć ze dwie lekcje. "Violin Lesson" na YouTube będzie pomocne i strona http://www.violinonline.com/

30-11-2014, Od: Jasia Odpowiedz
Można kołek samemu postawić? Jak to zrobić? Przez efkę czy otworzyć pudło?

30-11-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
Przez efkę jakiś kawałek druta koniec zaostrzyć na szlifierce , zagiąć tak 1,5 cm.pod kątem prostym mniejwięce ,nabić ten kołeczek i prubować go postawić tak żeby nie był pochyło a prosto do płyt,troche z lewej strony podstawka

30-11-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
Jeżeli nie mają pęknięć nie są rozklejone,trzeba je wyprubować co są warte.Bez tego kołka nie będą grały trzeba go postawić.Można to zrobić samemu albo dać jakiemuś muzykowi albo lutnikowi.Bez pruby ich się nie oceni a mogą być dobre skrzypce

30-11-2014, Od: Jasia Odpowiedz
Przede wszystkim strunociąg. Pan ze sklepu muzycznego powiedział, że również podstawek, chociaż moim zdaniem niczego mu nie brakuje. Wewnątrz pudła lata kołeczek, który powinien rozpierać przednią i tylną ścianę (czy to jest bardzo istotne dla gry?). Brakuje jednej struny. Włosie w smyczku porwane. No i ubytki na lakierze, ale to raczej drugorzędna sprawa. Skrzypce zostały kupione w czasie wojny, w Austrii u producenta. W internecie szukałam czegoś na temat tej firmy. Nie znajduję jej wśród najlepszych i dlatego biorąc pod uwagę wiek instrumentu, mocno się zastanawiam, czy nie lepiej kupić coś nowego. Z drugiej strony te skrzypce mają dla mnie wartość sentymentalną.

29-11-2014, Od: Jasia Odpowiedz
Mam stare skrzypce Heidegger. Czy to dobra firma? Czy warto inwestować w renowację takich skrzypiec? Będę wdzięczna za poradę.

29-11-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
A co przy nich jest do poprawki?

29-11-2014, Od: Jasia Odpowiedz
Mam stare skrzypce Heidegger. Czy to dobra firma? Czy warto inwestować w renowację takich skrzypiec? Będę wdzięczna za poradę.

26-11-2014, Od: Marek Odpowiedz
Czy ładne mają brzmienie struny pirastro chromcor?

27-11-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Czy ładnie to trochę kwestia gustu. To jakby zapytać czy kolor niebieski jest ładny. Z pewnością ma swoich zwolenników. Podobnie Chromcory, ostatnio był starszy klient który nie chciał żadnych innych. Najeżą chyba do czterech najczęściej wybieranych obok Tonica, Dominant i Vision

27-11-2014, Od: Marek Odpowiedz
A jakie byś mógł polecić do 300 zł.żeby ładnie brzmiały?

27-11-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Warto kupować różne i eksperymentować co dobrze współgra z danymi skrzypcami. Ostatnio zachwycające łatwością gry były PIRASTRO OBLIGATO, ale trudno stwierdzić na ile to zasługa strun, a na ile skrzypiec. Występują one z E stalową za 320 zł i E złoconą za 350 zł.

27-11-2014, Od: SPIN Odpowiedz
Od tygodnia ruszyły Promocje Świąteczne! Warto się pospieszyć, bo teraz dzieci otrzymują Wiernego Słuchacza, a dorośli biżuterię muzyczną. Wystarczy w uwagach wpisać "Poproszę Prezent". Ilość prezentów jest ograniczona. Nie czekajcie do ostatniej chwili, bo widać że wielu modeli zabraknie tuż przez Gwiazdką, a ceny mogą tylko wzrosnąć jak co roku.

27-11-2014, Od: xtra Odpowiedz
przepraszam ale gdzie te promocje??
mowa o stronce www, czy o czym mowa wogóle??

27-11-2014, Od: SPIN Odpowiedz
W dziale "Sklep" (menu po lewej stronie). Prezenty są do wszystkich skrzypiec.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 8552  Wstecz  Dalej