Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7878  Wstecz  Dalej

03-02-2014, Od: Jacek Odpowiedz
Witam,
Czy ktoś zna sprzypce Valencia V400? Warto kupić na 1 rok nauki?

03-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Wygląda na tą samą fabrykę co Everplay i Stentor, więc rokowania dobre. Jednak przy tanich skrzypcach najważniejsze jest poprawienie ich, wyregulowanie i ustawienie przed sprzedażą. Jakość tych zabiegów decyduje o tym czy da się sensownie grać. Jeżeli trafi się kiepski i nie przygotowany egzemplarz, to nauka stanie się ekstremalnie trudna. Decydujący jest więc wybór sklepu a nie skrzypiec. Postaram się sprawdzić te modele i przyjrzeć się bliżej jak to wygląda.

03-02-2014, Od: Jacek Odpowiedz
Dzwoniłem do sklepu asortyment jest błędnie opisany w tym modelu nie ma 1/10. Chyba spróbuję kupić u Was.

Od ręki są Stentor i Sandner w rozmiarze 1/10. Gotowe do gry.

01-02-2014, Od: Karolina Odpowiedz
Witam Was. Chciałabym się dowiedzieć coś o skrzypcach PADVA SET 3/4 Henglewscy.Jakie są Wasze opinie o tych skrzypcach

03-02-2014, Od: Marcin Odpowiedz
Witam
mam na sprzedaż takie skrzypce od Henglewskich za 1200zł
504 336 906

02-02-2014, Od: Agata Odpowiedz
Sądzę, że sprawdzą się w rękach osób które mają już dość dobrą technikę. Wydobycie zalet tego modelu wymaga pewnych umiejętności i rozegrania.

03-02-2014, Od: Karolina Odpowiedz
Czy mogłabyś bardziej rozwinąć sprecyzować swoją odpowiedz. Dziękuję:)

03-02-2014, Od: Agata Odpowiedz
Osoby słabo grające twierdzą że brzmienie jest stłumione i matowe, a osoby dobrze grające że brzmienie jest kompletne i dobre jak na tą cenę. Podobne opinie są o Antyku. Mają potencjał, tylko trzeba umieć go wydobyć.

03-02-2014, Od: Krzysiek Odpowiedz
Witam, czy opłaca sie kupić te skrzypce http:// musicexpress.pl/instrumenty-smyczkowe/5805-carlo-giordano-vs-0-4-4-skrzypce.html ?

03-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Coś mi się tu nie podoba... Zdjęcie z napisami jest OK, ale te pozostałe to chyba inny produkt, albo może coś z przeceny? Struny trochę za wysoko i za gęsto na prożku, podbródek wytarty (używany?), otwory w skrzynce kołkowej z brzydkimi krawędziami jakby wiercone tępym narzędziem, plamy na chwytni (może rosa lub środek konserwujący), kołki wyglądają na palisander nie heban (były wymienione?), krawędzie efów ze śladami ingerencji - przestawiano duszę albo jakaś wada zdjęcia. Nic nie można powiedzieć o podstawku bo go nie ma na fotkach.

03-02-2014, Od: Benek Odpowiedz
W przypadku tej marki dystrybucja jest limitowana dla utrzymania wysokich marż i godnej obsługi. Idea bywa słuszna. Jednak polityka dystrybutora nie preferuje firm które starannie przygotowują instrumenty, lecz firmy które posiadają świetliste salony, marmury itp. Liczy się powierzchowność, a nie dusza. Takie też są te skrzypce. Mają ładną powierzchowność i dobrze wypadają na zdjęciach. Natomiast sądzę że od strony muzycznej można w podobnej cenie kupić lepsze. Tudzież w niższej cenie kupić równie dobre. Oczywiście to prywatna opinia, wyrobiona na podstawie kontaktu z dystrybutorem. Być może nie obiektywna, nie trzeba się z nią zgadzać.

Trudno ocenić z tych zdjęć, ale pewnie kilka rzeczy trzeba będzie poprawić. Np. rozmieszczenie strun, wysokość. Nie wiadomo jak wygląda i jak jest ustawiony podstawek, bo na zdjęciu jest akurat zdjęty. W ogóle nie wiadomo czy to ten sam egzemplarz. Żeby coś powiedzieć przydałyby się dokładne oryginalne zdjęcia i zbliżenia prożka i podstawka pod różnymi kontami i z różnych stron.

03-02-2014, Od: Michal Odpowiedz
Witam
Jakie polecacie skrzypce na początek do nauki?
Dysponuje budżetem do 500zł

03-02-2014, Od: Piotr Odpowiedz
Najlepiej Sandner lub Pengano. Są najdokładniej wykonane i ustawione do gry. Dobre materiały. A z tańszych Everplay

03-02-2014, Od: Michal Odpowiedz
A jeszcze mam pytanko czy skrzypce Stagg to to samo co Everplay?

Nie, to robi inna fabryka. Przed laty były równie dobre. Wydaje mi się że Everplay poszedł bardzo do przodu z jakością, a Stagg raczej stoi w miejscu, albo nawet się cofa.

01-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

01-02-2014, Od: Bartek Odpowiedz
Cześc wam! Dla mnie, kogoś kto zaczyna, jakie skrzypce opłaca sie kupić ? Polecicie cos ?

01-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli masz niewielki budżet to opłaca się kupić Everplaya za 299 zł, a jeżeli większy to Pengano SI, Veronę lub Sandnera SV-4 lub SV6.

31-01-2014, Od: Ada Odpowiedz
kupował ktoś kiedyś na thomann.de ? i jak? jestem ciekawa bo nigdzie nie mogłam znleźć opinii :P

01-02-2014, Od: Alek Odpowiedz
Trochę przesadzacie, bo są pewne rzeczy, które można bez większej obawy zamówić nawet tam. Tylko trzeba być pewnym fabrycznej jakości i tego że nie będziemy robić zwrotów ani wymagać poprawek. Jeżeli wybraliśmy instrument np. Yamahy za 5 tys zł to raczej będzie on w porządku już w stanie fabrycznym bez konieczności poprawiania czegokolwiek. Klawisze, elektronika z wyższej półki to powinno działać bez problemu. Natomiast tanie instrumenty zwłaszcza drewniane, gdzie wiadomo że drewno chodzi to faktycznie lepiej nie ściągać z zagranicy.

01-02-2014, Od: Marek Odpowiedz
Kolega reklamował drobne usterki przysłanej od nich gitary i otrzymał taką odpowiedź: "Proszę mieć na uwadze, że są to konstrukcje budżetowe, tak jak Pan zauważył co druga gitara ma jakieś mankamenty i upolować dobry egzemplarz jest trudno. Gitary przechodzą przez kontrolę jakości producenta i nie możemy ich u nich reklamować, ponieważ mają oni szeroką skalę tolerancji. W tym przedziale cenowym takie niedociągnięcia są normą. Dlatego też odradzamy Państwu dalszy zakup tego typu produktów, ponieważ reklamacje nie będą uwzglendniane, jeśli chodzi o drobne usterki."
Grubsze wady oczywiście można reklamować, o ile nie powstały w transporcie. Jeżeli przyjmiemy od kuriera paczkę, a zawartość okaże się potem połamana to jest po herbacie. Mamy stratę.

01-02-2014, Od: Marta Odpowiedz
Opinie są różne, bo to zależy od szczęścia co się trafi. Ogólnie to masowa przerobownia ze wszystkimi tego konsekwencjami. Moim zdaniem rada jest jak dla Koziołka Matołka: Po co szukać po szerokim świecie tego co jest bardzo blisko. Wybierając sklep zagraniczny trzeba sobie zdawać sprawę jaką barierą są zagraniczne przesyłki. Jeżeli coś nam się nie spodoba to kupując za granicą praktycznie rezygnujemy z prawa zwrotu. Poczta to koszt ok. 100 zł i duże ryzyko, a kurier to kilkaset złotych. No i jeszcze ważny element patriotyczny. Jeżeli mamy pod bokiem uczciwy sklep muzyczny to jaki jest sens dawać zarobić molochowi odległemu o tysiąc kilometrów? Tam nikt nie przygotuje instrumentu tak jak w Polsce, bo koszt pracy jest wielokrotnie wyższy. Przy tanich instrumentach właśnie przygotowanie do gry jest najważniejsze.

01-02-2014, Od: Aga Odpowiedz
Dokładnie - mały sklepik rodzinny z tradycjami to zupełnie inna bajka. Poprawią prożek, wyregulują gryf, ustawią wysokość mostka, zrobią korekty. Mega sklepy tylko pakują taśmowo to co przychodzi z Chin i nie bawią się w usprawnienia. Trzeba potem szukać lutnika i dopłacić 200 zł za korekty. Młotek i gwoździe można sobie kupić w sklepie wielkopowierzchniowym. Instrument wymaga jednak więcej troski i zaangażowania sprzedawcy.

30-01-2014, Od: Kasia Odpowiedz
hej chce sie nauczyc grac na skrzypcach i jestem ciemna jesli chodzi o ich wybór. Chodzi mi o takie dla początkujących.
Na co mam patrzyć przy wyborze?

31-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Przede wszystkim trzeba patrzeć na sklep, żeby nie kupić nie przygotowanych do gry, bo potem drugie tyle trzeba wydać na lutnika. A skrzypce to zależy od budżetu. Minimum 299 zł, bo tańsze są bardzo krzywe i nie brzmią. Im droższe tym lepszy materiał i dokładniejsze wykonanie więc gra się łatwiej i przyjemniej.

30-01-2014, Od: Asia Odpowiedz
Czy da się przerobić skrzypce akustyczne na elektryczne? Albo żeby było 2 w 1 ?

31-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
W pewnym sensie tak. Można dokupić przetwornik przypinany do skrzypiec. Zwykle lepszy efekt uzyskuje się za pomocą przetwornika umieszczonego pod podstawkiem, ale może on wpływać na brzmienie akustyczne, bo stanowi dodatkową barierę przy przenoszeniu dźwięku z podstawka na pudło. Tak wyglądają skrzypce elektroakustyczne: allegro.pl/show_item.php?item=3618326310

25-01-2014, Od: Looky Odpowiedz
co polecacie na poczatek, od czego powinienem zaczac i jakie skrzypce kupic do nauki. nie mam doswiadczenia z muzyka, nie znam nawet nut :) ale chcialbym grac.. czy w sklepie jest dostepny jakis podrecznik dla poczatkujacych bo widze tylko ABC skrzypiec dla dzieci. prosze o jakies wskazowki.. nie wiem jak sie do tego zabrac a raczej nie mam pieniedzy na prywatne lekcje itp

26-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Spokojnie można zacząć od podstawowego Everplaya. ABC jest fajne bo w prosty sposób tłumaczy podstawy. Podręczniki dla dorosłych są mocno teoretyczne i trudniejsze. Można też korzystać z lekcji w internecie. https://http://www.google.pl/search?q=violin+lesson

26-01-2014, Od: Bartek Odpowiedz
Cześć. Czy w skrzypcach Ever Play 600 po założeniu strun firmy PYRAMID brzmienie będzie lepsze?

26-01-2014, Od: Aga Odpowiedz
Będzie dość podobne. Lepsze brzmienie można uzyskać na strunach powyżej 150 zł. W fazie nauki początkowej podobny efekt poprawy brzmienia można uzyskać dość szybko samym ćwiczeniem techniki gry.

25-01-2014, Od: Looky Odpowiedz
P.S moze ktos z Poznania co tez zaczyna ? :) chetnie sie spotkam i pogadam.

25-01-2014, Od: Natalia Odpowiedz
Cześć, jaki komplet strun 4/4 polecicie dla osoby początkującej, tak do 90 zł?
Tendencja do rozrywania E :c

25-01-2014, Od: Alex Odpowiedz
A masz może maszynki (mikrostroiki)? Bo mi się udało nawet D zerwać, bo stroiłam kołkami c:

24-01-2014, Od: wika Odpowiedz
witam czy wie ktoś jak zabezpieczyć skrzypce przed kornikami??? PILNE

23-01-2014, Od: Magda Odpowiedz
Co sądzicie o smyczku BONDIX ?

24-01-2014, Od: Agata Odpowiedz
Jest w porządku dla początkujących, ale lepsze właściwości ma włókno węglowe. Bondix to kompozyt czyli rodzaj plastiku. Na tej stronie kupisz smyczek karbonowy który ma 60% włókna węglowego w cenie zwykłego bondixu. Włókna karbonowe to szlachetniejszy materiał, mocny, trwały, o dobrej sprężystości.

22-01-2014, Od: asia Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce 1/8. Zastanawiam się czy przy takim rozmiarze jest różnica między Ever Play a SV-300? Czy warto wydać więcej pieniędzy czy na razie wstrzymać się a dopiero gdy będzie starsze zainwestować w droższe? Dziecko gra już 2 lata.

23-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Różnica jest w lepszych materiałach i dokładności wykonania (proporcjonalna do różnicy w cenie). Zwykle co dwa lata przechodzi się na ciut lepszy instrument przy okazji zmiany rozmiaru. Zależy to jednak trochę od poczynionych postępów, zasobności portfela, opinii nauczyciela na ten temat itp.

21-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jak co roku ostrzeżenie pogodowe: Nadciąga mroźne i suche powietrze ze wschodu. Po dogrzaniu w pomieszczeniach wilgotność spada poniżej 30%. To duże zagrożenie dla parkietów, mebli, blatów i oczywiście naszych instrumentów. Drewno się kurczy i elementy przestają do siebie pasować. Należy nawilżać pomieszczenia, stosować nawilżacze do instrumentów, nie przegrzewać pomieszczeń, trzymać instrument nisko, w futerale, w chłodniejszym miejscu. Trzeba dużo grać, bo palce i oddech ładnie nawilżają instrument.

18-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Ostatnie pytanie przed zakupem: czy Ever Play VN 25 jest lepszy od Sandnera SV 300? Które lepsze?

20-01-2014, Od: początkujący :) Odpowiedz
Gdzie aktualnie można dostać VN 25? Znalazłem w historii, że tutaj były,

"25-10-2013, Od: Jarek
Wysyłamy VN-25 w promocji w cenie VN-20 http://skrzypce.pl/products/VN-20.html. (...)"

jednak aktualnie nie widzę na liście w sklepie.

Ma ktoś jakiś trop? :)
Pozdrawiam!

20-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Wczoraj poszły ostatnie dwie sztuki. Proponuję ewentualnie Veronę Custom, jest w promocji.

Chodzi mi bardziej o dźwięk, bo osprzęt można zawsze wymienić(przy okazji czy bukszpan dobrze się sprawuje (stroi)?.

19-01-2014, Od: Ela Odpowiedz
Jakość dźwięku jest podobna. Natomiast które brzmienie bardziej się spodoba to zależy od gustu. Preferencje są podzielone mniej więcej po połowie. Sandnera wybierają osoby które wolą cieplejsze bardziej stonowane brzmienie, a Everplaya preferują zwolennicy jasnego, otwartego i nośnego brzmienia. Różnice nie są jednak duże. Można je w sporym zakresie później modyfikować doborem strun.

19-01-2014, Od: MSVLA Odpowiedz
Posłuchaj znakomitych skrzypiec w muzyce dyskotekowej.
Szczęka opada...co za gość!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YVhQ8viID3U

18-01-2014, Od: iza.pelikan@wp.pl Odpowiedz
Poszukuję osoby do wycenienia skrzypiec (Szczecin). Wewnątrz jest napisane Romahn, anno, 1701 oraz reparirit dr Gucco, Rig'a 1886. ewentualne zdjęcia na maila. iza.pelikan@wp.pl

Ostatnie pytanie przed zakupem: czy Ever Play VN 25 jest lepszy od Sandnera SV 300? Które lepsze?

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7878  Wstecz  Dalej