Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7999  Wstecz  Dalej

15-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Odradzam czarne, odradzam tonelli, Everplay brak 1/8, więc pozostaje do wyboru Pengano S Light i Sandner SV-300. Obydwa modele są dobre. Można wybierać na oko, bo jakość jest zbliżona. Jeżeli wolimy połysk to Pengano, jeżeli mat to Sandner. Pengano ma minimalnie jaśniejsze brylantowe brzmienie, a Sandner cieplejsze, bardziej stonowane. Nie są to jednak duże różnice, a charakter brzmienia można regulować w przyszłości doborem strun. http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

17-03-2014, Od: Zuza Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź i radę :)

13-03-2014, Od: Kuba Odpowiedz
Propozycja do właścicieli strony (Jarek/Maja?).

Rozważaliście, żeby w obrębie strony założyć forum? Moduł ogłoszeń jest OK ale już od długiego czasu nie wystarczy. Wiele wartościowych wątków ginie w masie wiadomości jakie się pojawiają. Tak samo jak wiele dobrych rad, komentarzy z Waszej strony i innych doświadczonych osób. Można by to wszystko zorganizować tak by dyskusje mogłyby być prowadzone w uporządkowany sposób, nie trzeba by było też odpowiadać na te same pytania XX razy. Wasza strona stała się swoistym centrum skrzypków samouczków i nie tylko. Można by to wykorzystać i jeszcze dopracować, co z pewnością przyciągnęło by jeszcze więcej osób a co za tym idzie - potencjalnych klientów :) Sam zacząłem naukę jakieś 2 miesiące temu i przyznam się szczerze przekopywałem się przez tę tonę ogłoszeń by znaleźć przydatne informacje - i znalazłem! Jednak wieki mi to zajęło bo stron komentarzy naprawdę dużo :)

Co myślicie?

Pozdrawiam serdecznie!
Kuba

15-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jest w planach podział na kategorie.

14-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
http://agola-music.pl/pl/p/Skrzypce-Sandner-12-SV-300-/275 Co sądzicie.

15-03-2014, Od: Agata Odpowiedz
Lepiej kupić je na skrzypce.pl bo będą przygotowane do gry i już z kalafonią w zestawie. Nie trzeba biegać do lutnika na poprawki ani kupować oddzielnie kalafonii.

12-03-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

11-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

11-03-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy grę na skrzypcach naprawdę można zacząć mając kilkanaście lat ? Bo wszyscy mówią, że trzeba zacząć będąc dzieckiem. Pewnie że tak jest lepiej, ale chyba możliwe jest nauczyć się grać mając więcej lat.

11-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jaki jest cel. Jeżeli zostać wirtuozem i dać koncert solowy w Carnegie Hall to ośmiolatek będzie stanowczo za stary na rozpoczęcie nauki. Jeżeli natomiast celem będzie zagranie dla własnej przyjemności, dla przyjaciół, kilku prostych melodii, np. kolędy na święta, albo zrobienie romantycznej niespodzianki dla ukochanej, to można startować z nauką w wieku 80 lat. Tylko ruchomość stawów może być ograniczeniem, nie wiek.

09-03-2014, Od: Damian Odpowiedz
Witam! Czy była by wyraźna różnica dźwięku dla kogoś kto gra niecały rok na skrzypcach za 400zł (zestaw),
a zmieniłby je na Sandner CV-4?

09-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
To jest wyższa klasa skrzypiec, więc będzie różnica. Jednak nie należy nastawiać się na to że zagrają one same. Chodzi o to żeby nie było rozczarowania. Im lepsza technika gry, tym więcej można wydobyć z lepszych skrzypiec i więcej skorzystać na takiej zamianie.

09-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, czy są jakieś skrzypce na początek nauki w dobrym stanie w przedziale cenowym do 300 zł?

09-03-2014, Od: Agata Odpowiedz
Najlepiej Everplaya z tej strony, bo będą przygotowane do gry. Nie trzeba już do lutnika biegać i dodatkowo płacić.

27-02-2011, Od: andrzej Odpowiedz
Witam Panstwa , mam do sprzedania przepiękne ,solistyczne skrzypce 4/4 Otakar Fr. SPIDLEN Z 1932 ROKU. Instrument z certyfikatem , prosze nie mylić z opina lutniczą.kontakt; andrea@life.pl

05-11-2013, Od: irena Odpowiedz
proszę podać cenę, potrzebuję dla studenta 2 -roku.

09-03-2014, Od: antek Odpowiedz
1200zł ?

09-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Czy palisandrowa podstrunnica jest dobra? I czy skrzypce marki Dimavery Violin są dobre?

09-03-2014, Od: Adam Odpowiedz
Lepsza jest hebanowa. A czy ta konkretnie jest dobra, to trzeba sprawdzić czy ma prawidłowy profil. Powinna być lekko wklęsła po długości. Ogólnie tanie model tej marki są raczej kiepskie, a drogie na przeciętnym poziomie.

09-03-2014, Od: JA Odpowiedz
http://www.artmusic.pl/offer/257/12546/leonardo-lv-1544-kit-44.html#tab=tab-1 CZY SĄ ONE DOBRE?

09-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Niezbyt dobre, bo to najniższy model. Żabka nie hebanowa, podbródek kanciasty, mała precyzja wykonania. Żeby dokładnie ocenić trzeba by zbadać konkretny egzemplarz, bo bywają bardzo różne.

Witam! Czy jeżeli w opisie skrzypiec pisze, że są ręcznie robione to znaczy, że przez lutnika, czy coś typu manufaktura?

Ok, dziękuję za odpowiedź :). Jeszcze jedno pytanie, czy jest wyraźna różnica dźwięku dla kogoś kto gra niecały rok pomiędzy skrzypcami za powiedzmy 400zł (zestaw),
a Sandner CV-4?

09-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
Trzeba jeszcze dodać, że im niższa cena tym większe uproszczenia konstrukcyjne. A więc wypukłość płyty nie rzeźbiona tylko wytłaczana z płaskiej deski na ciepło, lakier nie spirytusowy z kilkunastu warstw, tylko zwykły dwuwarstwowy, a najtańsze wersje to nawet ożyłkowania nie mają.

09-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jak rozumieć słowo lutnik. Nie wynaleziono jeszcze maszyny do której wrzuci się drzewo i wyskoczą skrzypce. Skrzypce są więc ręcznie robione przez ludzi. Osoby które trudnią się wyrobem skrzypiec nazywany lutnikami. Najczęściej mówiąc lutnik mamy na myśli mistrza który pracuje przez miesiąc przy jednych skrzypcach robiąc je od początku do końca. Taki lutnik bierze za swoją pracę około 5 tys zł plus 1 tys zł materiały, bo z byle czego nie robi. Skrzypce w pełni lutnicze poznamy po cenie od 6 tys zł zł w górę (jeżeli wyjdą niezbyt dobre). Jeżeli będą udane to mogą kosztować 10 razy więcej. Sam smyczek może przekroczyć 6 tys zł jeżeli wyjdzie na prawdę dobry. A teraz schodząc na ziemię - żeby zrobić popularne skrzypce poniżej tysiąca trzeba użyć 10 razy tańszego materiału i 10 razy skrócić czas pracy. Dokonuje się tego cudu poprzez specjalizację. Jedna osoba tylko rzeźbi ślimaki, inna skleja, jeszcze inna maluje. I tak kilka lub kilkanaście osób tworzy zespół w fabryce lub manufakturze. Są to lutnicy, ale skrzypiec takich raczej nie nazywałbym lutniczymi.

03-02-2014, Od: Marcin Odpowiedz
Witam
Mam do spraedania skrzypce 1/2 -i 3/4 ze sklepu od Henglweskich
cena 1/2 - 1000zł
cena 3/4 - 1200zł
kontakt 504 336 906

11-02-2014, Od: Edyta Odpowiedz
jaki konkretnie model ? a miejscowość ? pozdrawiam

08-03-2014, Od: Marcin Odpowiedz
cena 1/2 - 1000zł
Padva Set

03-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Jaki dokładnie model?

cena 1/2 - 1000zł
Padva Set

SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

06-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. I mam jeszcze jedno pytanie: Chciałabym się uczyć gry na skrzypcach i nie wiem, dokładniej jakie skrzypce wybrać na początek, jeżeli by można jakieś linki Sklepów muzycznych, z góry dziękuję :-D

07-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Łatwiej odpowiedzieć na pytanie jakich skrzypiec nie wybierać. Trzeba unikać zbyt tanich modeli, bo utrudnią lub uniemożliwią naukę. Dolny rozsądny pułap to ok. 300 zł, przeciętny poziom uczniowski amatorski 1200-1600 zł. Wybór zależy więc od posiadanego budżetu. Wszystkie linki do sklepów podaje google. Ale tylko nieliczne sklepy takie jak skrzypce.pl usprawniają instrumenty przed sprzedażą. Jeżeli wybierze się zwykły sklep to warto od razu udać się do lutnika na poprawki.

07-03-2014, Od: renata Odpowiedz
witam serdecznie:)córka jest uczennicą V kl szkoły muzycznej,od niedawna gra na skrzypcach 4/4,niestety te wypożyczone ze szkoły nie są najlepsze(poprzednie 3/4 miały dużo lepsze brzmienie).W związku z tym zastanawiam się nad kupnem skrzypiec(nowych lub używanych)i chciałam zapytać jakie byłyby godne uwagi w przedziale do 1200 zł,na droższe niestety mnie nie stać :(dziękuje za odpowiedz

07-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję Sonatę - instrument dobry w swojej klasie, ciekawy brzmieniowo i wykonany starannie. Do tego jest dobre wyposażenie i struny.

06-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Sandner- co sądzicie?

07-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jedne z najlepszych w swojej klasie.

06-03-2014, Od: krzysztof Odpowiedz
witam, czy wierzchnia plyta świerkowa powinna byc calosciowa czy dwuczęsciowa i jaka to roznica i wplyw na dzwiek? jest tu jakis znawca ? :} i fajnie gdyby ktoś wypowiedzial sie rowniez na temat spodniej plyty w tej samej kwestii.. z gory dzieki. od dluzszego czasu mnie to zastanawia a w necie nie moge nic znalezc na ten temat. moze ktos zna jakis ciekawy artykul to po prosze o linki, albo sam chce sie pochwalic swoja wiedza :} pozdrawiam!

07-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Wpływ na dźwięk jest raczej niezauważalny. Wpływ na cenę ogromny. Spód ma znikome znaczenie w porównaniu z wierzchem. W necie nic na ten temat nie ma, bo nikt nie zrobił takiego eksperymentu żeby przeciąć porządną płytę całościową i zmarnować ją tylko po to aby przekonać się czy brzmienie się pogorszy. A porównywanie z instrumentem robionym z kawałka kompletnie innego drzewa nie prowadzi do żadnych wniosków. Praktyka jest taka: jak mamy całą płytę to robimy z całości. Jak mamy coś mniejszego z kleimy połówki. Jak trafi się dobre drewno, to instrument z połówek może brzmieć lepiej niż z całości. Nie ma ścisłej reguły.

06-03-2014, Od: krzysztof Odpowiedz
P.S nie chce zeby ktos pisal, ze to zalezy od drewna bla bla bla bo tyle to kazdy wie, prosze o szczegoly, zalozmy, ze drewno jest najwyzszej jakosci w jednym i w drugim przypadku.

07-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
Raczej nie ma to znaczenia. Najlepszy dowód że jeżeli skrzypce są pęknięte wzdłuż słoi, to sklejenie zwykle nie psuje brzmienia (o ile miejsce pęknięcia nie jest krytyczne).

05-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam, mam pytanie. Czy w najbliższym czasie tj. ok do około 5 miesięcy pojawią się w sklepie skrzypce z półki cenowej powyżej 1000zł?

06-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma w planach, bo zainteresowanie znikome. O takie skrzypce pyta jeden na 10 tys klientów, więc pewnie by latami leżały na półce. Można ściągnąć na zamówienie np. Gewa, Hofner po 1600 zł, albo Yamaha za 3 tys zł. Są to bardzo podstawowe modele z dolnej półki tych producentów. Mało kto chce grać na elektrycznych, bo są ciężkie, mało wygodne, a do uzyskania ładnego brzmienia potrzeba wyższego modelu i masę innej kosztowej elektroniki. Sensowny budżet ze średniej półki to 5 tys zł za taki komplet.

06-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Ok, dzięki za odpowiedź ;)

05-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Ups, nie dopisałem skrzypce ELEKTRYCZNE :)

04-03-2014, Od: Lukasz Odpowiedz
http://allegro.pl/show_item.php?item=4028231184&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 co myslicie o tych skrzypcach ?

05-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
A jesteś lutnikiem? Tak na pierwszy rzut oka: podstrunnica nie hebanowa i zdeformowana. Wypukła zamiast wklęsła. Boczek niepokojąco wystaje na dole przy uchwycie podbródka. Pewnie skrzypce były źle przechowywany w zbyt suchym miejscu. Płyta wierzchnia ma rzadkie słoje, pewnie się skurczyła i nie pasuje do boków. Wygląda to na rozklejone łączenie i trzyma się tylko na mocowaniu podbródka. Struny są za nisko, więc nie da się grać. Podstawek nie pasuje. Kołki nie są hebanowe. Smyczek nie ma włosia. Ogólnie raczej tanie skrzypce wymagające remontu. Dysponując takim budżetem można kupić znacznie lepszy instrument, np. nowego Sandnera SV-300. Chyba że to ma być do ozdoby a nie do grania, to wtedy można się pokusić o takie stare skrzypce, bo w salonie wyglądają zabytkowo.

04-03-2014, Od: lukasz Odpowiedz
mysle nad ich kupnem prosze doradzcie

06-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jakie ma być ich zastosowanie. Sam sprzedawca napisał: POLECAM LUTNIKOM I KOLEKCJONEROM. Więc dla lutnika lub kolekcjonera można je polecić, a do grania niestety nie. Oczywiście takich skrzypiec nie wolno kupować bez oglądania i ekspertyzy u lutnika ze stowarzyszenia zpal. Ich wartość z punktu widzenia muzycznego może być zerowa, a za takie pieniądze da się kupić nowe grające skrzypce, a nie tylko takie do postawienia przy kominku.

05-03-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy marka Hessler jest dobra. Czy mogliby mi Państwo podać inne dobre marki skrzypiec? DZIĘKUJĘ :>

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7999  Wstecz  Dalej