Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7932  Wstecz  Dalej

02-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
Oryginał w dobrym stanie jakieś 50 tys zł. Jednak 99,9% ofert z datami wcześniejszymi niż 1850r to są późniejsze kopie. Jest zwyczaj wklejania do środka nie daty wytworzenia ani nazwy lutnika/stolarza który to wykonał, tylko wklejało się nazwisko dawnego mistrza i datę powstania modelu na którym skrzypce te były wzorowane.
Co do pęknięcia, to wymaga remontu. Jeżeli jest duże uszkodzenie w okolicy duszy, to skrzypce mają tylko wartość muzealną (jeżeli są stare i oryginalne, co jest mało prawdopodobne).
Co do wyceny na odległość - Najbardziej prawdopodobna wartość to około 30 zł. Podobnie jak z główną wygraną w lotto jest cień szansy jeden do miliona że są warte tysiąc razy więcej. Są wiec dwa wyjścia. Kupić w kiosku los lotto i liczyć na główną wygraną, albo skoczyć do lutnika ze stowarzyszenia zpal i poprosić o wycenę.

01-03-2014, Od: Monika Odpowiedz
Co sądzicie o rozpoczęciu nauki gry na skrzypcach po trzydziestym roku życia? Co prawda jakieś podstawy już miałam, ale to było ponad 20 lat temu. Zachęcacie czy odradzacie? :)

01-03-2014, Od: Kasia Odpowiedz
Się nie pytać, tylko brać do nauki. ;)

01-03-2014, Od: Monika Odpowiedz
Nooo, to dałaś mi kopa :)

21-02-2014, Od: WŁADYSŁAW Odpowiedz
KUPIĘ DOBRE,ORYGINALNE,UŻYWANE STEINERY 4/4.TEL.792094593.MAIL:wladyslawsalyga@onet.eu

22-02-2014, Od: Aga Odpowiedz
Oryginalne są kosmicznie drogie. Nie tak drogie jak Strdivarius, ale powyżej 20 tys zł.

01-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
No i..?

21-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Tu można kupić niedrogo używanego Steinera: http://www.ymak.de/product_info.php?products_id=8231&language=en Jest to raczej oryginał. Cena dość okazyjna bo potrafią kosztować dwa razy tyle.

21-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Obawiam się że oryginał w dobrym stanie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. Dobra kopia pewnie około 4 tys. Teraz jak się zamawia kontener skrzypiec w fabryce to nanoszą dowolną nazwę. Stąd taki wysyp skrzypiec wzorowanych ma modelach dawnych mistrzów. Można i za 300 zł kupić Steinery, z tym że one nawet nie leżały obok prawdziwych. Z resztą i dawniej też jak lutnik coś wystrugał to wklejał do środka karteczkę na czym się wzorował. Czyli jeżeli wykonał kopię sto lat temu to i tak wklejał "Jacobus Steiner 1638".

26-02-2014, Od: Lukasz Odpowiedz
co myslicie o instrumentach z fabryki instr lutniczych lubin legnicki ? da sie grac na takich skrzypcach czy lepiej kupic nowe za 500zl ?

26-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy w jakim stanie i jak ustawione. Przeważnie są gorsze od nowych, ale może to zależeć od egzemplarza.

26-02-2014, Od: justyna Odpowiedz
czy rozmiary skrzypiec nie powinny byc dopasowywane wedlug wzrostu a nie wieku ? jestem bardzo niska 163cm i zastanawiam sie nad skrzypcami 3/4 a mam 17lat

26-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od długości rąk. Raczej 4/4. Można zmierzyć długość ręki wyciągniętej jak do gry od szyi do środka dłoni. Jak jest 60 cm lub więcej to 4/4.

Jest okazja do zakupu wysokiej klasy skrzypiec 3/4 ELYSIA z rabatem 20%. Standardowa cena to 2 tys zł.

25-02-2014, Od: Piotr Odpowiedz
Czyli 1600 zł zamiast 2000 zł. Dobra cena.

22-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Uważajcie, bo na Allegro nadal grasuje oszust który oferuje zwykłe chińskie staggi poniżej 400 zł jako skrzypce lutnicze niemieckie z hebanem. Nawet na zdjęciach widać że to zwykłe drewno barwione, a skrzypce fabryczne z Chin. Nie dajcie się nabrać. Nowe skrzypce lutnicze kosztują minimum 5 tys zł. Samo drewno na takie skrzypce kosztuje tysiąc i do tego prawie miesiąc pracy fachowca. Nie mogą kosztować 10 razy mniej.

22-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Dokładnie. Takie skrzypce kupicie w innych sklepach znacznie taniej. Nie warto przepłacać, bo one nawet nie leżały obok lutniczych. Gościu nabrał już kilkanaście osób a serwis nie reaguje.

22-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Sprzedawca napisał: Producent: "Universe of Music". Co za bzdura. To jest hasło reklamowe belgijskiego staga produkowanego w chinach, czyli slogan, a nie żadna nazwa firmy. Taka ściema żeby kupujący nie mógł trafić na żadne informacje, ani zorientować się że przepłaca.

19-02-2014, Od: Sewcio Odpowiedz
SKRZYPCE EVERPLAY czy te skrzypce sa dobre jak na poczatek nauki

21-02-2014, Od: WŁADYSŁAW Odpowiedz
Byłem właścicielem skrzypiec STEINER od 1950 r.Koncertowały w Polskim Radio do 1939 r.Zostały mi skradzione.Obecnie posiadam STEINERY niepewne jeśli chodzi o oryginał,drugie czeskie o aksamitnym dżwięku,ale ciche,trzecie EVERPLAY .Te ostatnie są głośne średnio,lecz mało w nich skrzypiec dla mnie.Mam jeszcze 3/4 lutnicze dobre,ale rozmiar ...Trafiają mi się głośne niemieckie ,lutnicze firmy GEORG FLOSMAN,w cenie 1000 zł,Wyglądają na kilku dziesięcioletnie.Uprzejmie proszę o doradę, czy są tyle warte.Posiadane sprzedam,jeśli kupię te niemieckie.792094593.

Panie Władysławie, skrzypce to sprawa gustu. Co się podoba jednej osobie, może nie podobać się innej. Warto samemu sprawdzić. Niech Pan wpadnie i przetestuje sobie Pengano C ST za tą samą cenę dla porównania. Wtedy upewni się Pan czy warto.

19-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jak najbardziej. Wiele szkół bazuje na tym modelu. To są najtańsze z tych które się nadają. Oczywiście im droższe tym lepsze, więc jak są rezerwy budżetowe to można pokusić się o wyższy model.

19-02-2014, Od: lukasz Odpowiedz
witam, czy spodnia plyta pudla rezonansowego calosciowa jest lepsza i ma jakies wieksze znaczenie jezeli chodzi o dzwiek od tej sklejanej z dwoch polowek ? to tak z ciekawostek :) ktos wie?

19-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Chyba nikt nie robił takiego eksperymentu żeby z tego samego kawałka drzewa zrobić identyczne skrzypce z łączeniem i bez. Tylko wtedy dałoby się porównać.

19-02-2014, Od: Ela Odpowiedz
Spodnia płyta w ogólnie nie ma tak dużego znaczenia. Liczy się przede wszystkim wierzch. Natomiast co do łączenia z dwóch połówek to częsty zabieg. Płyta z całości wymaga ścięcia drzewa o dwa razy większej średnicy, które może być 5 razy droższe. Tak wielkie drzewo nie zawsze ma dobre właściwości akustyczne. Jeżeli porównamy dwa instrumenty w tej samej cenie, to łączone będą lepsze. Lepsze są dwie połówki dobrej jakości i jedna całość marnej jakości. Gdyby było inaczej nie łączono by z połówek.

11-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

15-02-2014, Od: Dasia Odpowiedz
Witam, a jakie miasto?

15-02-2014, Od: Dasia Odpowiedz
sory nie zauważyłam warszawsiego ;__;

11-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Witam, Ile kosztują lekcje? Jaki adres, dzielnica?

12-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Zapraszam do kontaktu na adres mailowy ragges@wp.pl

12-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Ale tak orientacyjnie? Chwilowo nie mam dostępu do maila.

17-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
60zł

17-02-2014, Od: Michał Odpowiedz
Trzeba dojechać? Jaka to dzielnica?

17-02-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Na terenie Ursynowa i okolic dojazd jest bezpłatny. Cena dotyczy godziny zegarowej.

15-02-2014, Od: anna Odpowiedz
mam pytanie skrzypce połówki ale polskie jaka firma,oraz czy firma Ever Play.to nie chińska pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz

17-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Macie rację, ale z jednym trzeba uważać. Są w sprzedaży chińskie komplety zbyt wytanione np. po 200-250 zł. Po odjęciu kosztu osprzętu, strun, futerału smyczka itp. łatwo wyliczyć że na same skrzypce zostaje producentowi jakieś 5 USD. To jest za mało nawet w Chinach. Wówczas powstaje wyrób skrzypcopodobny do dekoracji nie do grania. Trzeba tego unikać. W prawdzie wyda to jakiś dźwięk, ale będzie on okropny, skrzypce pokrzywione, nie strojące, a gra ekstremalnie trudna, nie mówiąc nawet o kosztach regulacji i ciągłych napraw. Raczej nie należy schodzić z oszczędnościami poniżej 299 zł.

17-02-2014, Od: Wojtek Odpowiedz
Ja kupiłem takie za 250 zł na Allegro, bo myślałem że jak tyle osób bierze to dobre. Niestety nie nadawały się do grania. Nawet smyczek trzeba było wyrzucić. Niby jest gwarancja, ale jak na tą cenę to wszystko w normie, po prostu duży margines tolerancji. Jak coś nie działa to albo wina użytkownika albo materiał eksploatacyjny płatny, albo regulacja płatna nie zaliczająca się do gwarancji. Koszty przerosły 400 zł a gra nie wychodziła. W końcu kupiłem ustawionego Everplaya i po kłopocie. Niby 50 zł różnicy a w jakości przepaść. Gra się łatwo i przyjemnie. Palce nie bolą. Od razu robi się spore postępy :-)

16-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Poniżej 6 tys. zł nie ma co liczyć na nie chińskie. Jeżeli mówimy o kompletach za 500 zł to rachunek jest prosty. Trzeba odjąć futerał, smyczek, osprzęt, oraz koszty (marże, podatki itp.). Na wytworzenie samych skrzypiec producentowi pozostaje 40 USD (20 USD drewno +20 USD robota). Jakie drewno kupimy za to w Europie? Dyktę jakąś, bo drewno akustyczne kosztuje prawie tysiąc złotych. A w Chinach owszem, jest w tej cenie lite drewno dobrej jakości. A robota? Dobry chiński fachowiec popracuje przy skrzypcach za taką pensję z tydzień i ładnie je dopracuje. A w Polsce? Ile czasu poświęci pracownik za tą cenę? Dwie godziny? Wyjdzie jakiś krzywy koszmar z paździerza a nie skrzypce. Na skrzypce powinno się poświęcić kilka tygodni pracy żeby je dopracować. Dlatego przy tym budżecie europejskie skrzypce nigdy nie wyjdą tak dobrze jak chińskie.

15-02-2014, Od: Marek Odpowiedz
Trzeba odróżnić markę od firmy w sensie fabryki. Z polskich marek można polecić Everplay i Pengano. Skrzypce uczniowskie wszystkich światowych marek są wykonywane wyłącznie w fabrykach chińskich, bo tam można uzyskać znacznie wyższą jakość przy założonym budżecie. Fabryki instrumentów uczniowskich z Europy, USA, Japonii i Australii dawno przestały istnieć ponieważ wytwarzały instrumenty znacznie gorsze jakościowo niż chińskie.
Jeżeli koniecznie potrzebujesz skrzypce nie tyle polskiej marki co wykonane w Polsce, to podstawowy model może zrobić Pan Henglewski za ok. 9 tys zł. Natomiast najtańsze europejskie wykonuje Pan Sevcik za ok. 6 tys zł. Mówimy o modelach uczniowskich, bo mistrzowskie czy koncertowe są wielokrotnie droższe.

10-02-2014, Od: Jan Odpowiedz
Witam co myślicie o tych skrzypcach? allegro.pl/nowosc-skrzypce-elektroakustyczne-pengano-4-4-i3934836776.html

10-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Dobre skrzypce dla początkujących i do gry amatorskiej. Jeżeli w planach nie ma podłączania pod wzmacniacze i nagłośnienie, to lepiej wybrać model bez elektryki, np Sandner lub Pengano SI.

09-02-2014, Od: Miranka Odpowiedz
Pilnie poszukuję struny do skrzypiec piccolo E, firmy Super- Sensitive, model 5117.albo może ktoś zna firmę, która produkuje takie struny w Polsce lub w Europie.
Potrzebna jest dla amerykańskiego wirtuoza, który będzie miał wkrótce koncerty w Polsce i może być za mało czasu, żeby struna dotarła tutaj z Florydy.
W marcu i w kwietniu można będzie skorzystać z mistrzowskich lekcji gry na skrzypcach u wirtuoza.
Nauka i doskonalenie gry na skrzypcach akustycznych i elektrycznych.

Kontakt: miranka@onet.pl

09-02-2014, Od: Aga Odpowiedz
Raczej nikt tego w Polsce nie ma. To jakaś lokalna garażowa produkcja rodzinna bez światowej dystrybucji.

07-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Szukam skrzypiec dla osoby, która dopiero chce zacząć grać. Proszę o pomoc i propozycje!

08-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
W jakim budżecie? Nie można schodzić poniżej 300 zł bo to by było ogromne utrudnienie nauki. Jeżeli jednak można wydać więcej, to warto bo będzie się grało łatwiej i przyjemniej. Można rozważyć Veronę, Pengano SI, Sandnera SV6.

04-02-2014, Od: Dorota Odpowiedz
Poszukuję skrzypka(skrzypaczki) i klarnecisty do zespołu ludowego, Proszę o informacje.

06-02-2014, Od: Jakub Odpowiedz
Witam znalazłem ogłoszenie a w jakiej meijscowosci??

03-02-2014, Od: Ania Odpowiedz
Witam
Mam w planie kupić skrzypce ale w sklepie powiedzieli mi że będę musiała przygotować je sama, i tu moje pytanie czy zdołam zrobić to sama w domu czy niezbędna bedzie wizyta u lutnika?

06-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Kupując przez tą stronę nie trzeba już chodzić do lutnika. Skrzypce będą gotowe do grania.

05-02-2014, Od: Adam Odpowiedz
Dokładnie to samo jest z tanimi gitarami. Można się męczyć i grać na twardej gitarze, ale lepiej ją poprawić i mieć przyjemność z grania.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 7932  Wstecz  Dalej