Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9185  Wstecz  Dalej

30-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Gitarowe mam po 20 zł. Można je trzymać w futerale skrzypcowym. To jest plastikowe pudełko z otworami i gąbką w środku. Można wykonać samodzielnie z jakiejś mydelniczki z gąbką w środku i otworami. Nie może kapać! Typowo skrzypcowe nawilżacze kosztują 60 zł. Jest to pasek wkładany do otworu efa. Co kilka dni trzeba kontrolować i zasilać w wodę destylowaną. Inna metoda to mała karotka lub limonka umieszczona w futerale i zmieniana co tydzień lub dwa jak obeschnie.

29-12-2015, Od: Poldi Odpowiedz
Uwaga na Sandnery 600P. Nie pochodzą one od oficjalnego polskiego dystrybutora, więc nie są obsługiwane przez oficjalny serwis. Co za tym idzie nie są należycie przygotowane do grania i wymagają poprawek. Dziś oglądałem taki model w rozmiarze 1/2 i prożek był kompletnie nie obrobiony. Struny na prożku rozmieszczone krzywo i na kosmicznej wysokości prawie 2 mm! Typowe ustawienie to 0,5 mm. Tak złe ustawienie spotyka się jedynie w skrzypcach po 100 zł. Jeżeli kupiliście coś takiego że pod struny przy samym prożku wchodzi swobodnie karta kredytowa i jest luz to warto udać się do lutnika na poprawki. Przy tak wysokim ustawieniu fabryczny gra się ekstremalnie niewygodnie i mogą być problemy ze strojeniem.

27-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Od dobrych 8 lat gram na gitarze klasycznej, nic specjalnego, bardzo niska półka. W końcu nadszedł czas na zmiany i zamierzam kupić gitarę akustyczną, i tutaj pojawia się moje pytanie: która z gitar, Ibanez V50 NJP, czy Ever Play elektroakustyczny z tunerem Cherub G-Tone GT3 byłoby lepszym zakupem pod względem jakościowym?

28-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jakościowo to bardzo podobne gitary ze wskazaniem na Ibaneza, bo jednak dołożenie elektryki zawsze jest kosztem niższego budżetu na inne elementy.

28-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Tak właśnie myślami skłaniam się ku Ibanezowi, bo na razie jakoś specjalnie nie zależy mi na elektryce. Dziękuję za odpowiedź! :)

Tylko trzeba koniecznie kilka rzeczy poprawić i doregulować żeby grało się miło i przyjemnie. Tanie gitary są zwykle twarde, bo fabrycznie brakuje czasu na ich staranne wykończenie. Także samo drewno jest dość niestabilne. Łatwo zmienia kształty i wymiary już po produkcji.

29-12-2015, Od: Basia Odpowiedz
Czy takie poprawki byłyby wliczone w cenę jeżeli zdecydowałabym się na kupno gitary w Państwa sklepie?

29-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, u nas od razu robimy korekty prożka, dobieramy wkładkę w mostku, korekty progów oraz regulację zakrzywienia gryfu. Dzięki temu gra się znacznie łatwiej.

29-12-2015, Od: SPIN Odpowiedz
Napływa mroźne wschodnie powietrze które jest ekstremalnie suche i bardzo groźne dla drewnianych instrumentów, parkietów, mebli, blatów itp. Pamiętajmy w tym czasie o nawilżaniu pomieszczeń albo włóżmy do futerału nawilżacz, karotkę lub limonkę. Instrumenty trzymamy opakowane nisko w chłodniejszym miejscu z dala od grzejników.

25-12-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Jaką gitarę klasyczną polecacie na początek. Żeby nie było problemów z nastrojeniem to najważniejsze. Fajne brzmienie mile widziane, ale niestety bardziej istotna będzie niska cena. Zapał może okazać się słomiany, więc nie chcę zbyt wiele inwestować :)

Z ciekawych tanich modeli proponuję Yamahę lub Washburna w okolicach 400 zł. Tańsze modele nie stroją dobrze, nie brzmią dobrze, a co gorsze są niewygodne w graniu. Mogę jakąś naszykować za 250-300 zł, ale przy tanim drewnie nie da się dobrze ustawić i wyregulować. Takie drewno łatwo wypacza się, samoczynnie zmienia kształty i rozmiary. To są gatunki szybko rosnące i nie sezonowane żeby zmieścić się w cenie poniżej 300 zł. Należy traktować to bardziej jak zabawkę niż instrument. Przeciętny poziom amatorski to około tysiąc złotych, ale powiedzmy że już te za 400 zł są w miarę grywalne i nie powinny sprawić problemu.

25-12-2015, Od: Grzegorz Odpowiedz
Witam. Zastanawiam się nad zakupem u Was gitary klasycznej. Nie grałem jakieś 15 lat, wcześniej poziom "ogniskowy". Zastanawiam się nad "Ever Play zebra deluxe" lub Washburn'em. Którą z tych gitar polecacie?

I jeszcze jedno pytanie. Czy w cenie moge liczyć na przygotowanie gitary dla osoby leworęcznej?

Obydwie są dobre jak na swoją cenę, ale nie są symetryczne, więc przeróbka kosztowna. Tanio da się przełożyć Yamahę. Mamy je po 400 zł, a z przełożeniem na lewą rękę 450 zł.

22-11-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce 1/8. Nie mam specjalnych wymagań co do brzmienia itp. Żeby dało się je skutecznie nastroić i zagrać. Polecicie jakąś tanią firmę? Ever play może być na początek? Córeczka na razie ma 2,5 roku (jest b. duża) i grać nie umie, ale ma niepohamowany pociąg do moich skrzypiec. Chcę kupić jej własne zanim rozwali moje :)

27-11-2015, Od: iwona Odpowiedz
mam skrzypce zakupione we wrzesniu 1/8 niestety córcia potrzebowała 1/4 dlatego moge odsprzedać,były zakupione na tej stronie sandner moj tel 782-794173

23-11-2015, Od: Ela Odpowiedz
Tylko nie kupuj w byle jakim sklepie. Czy będzie się grało dobrze czy źle bardziej zależy od sklepu niż od marki instrumentu. W specjalistycznych sklepach skrzypcowych zawsze poprawia się skrzypce, usprawnia i reguluje, żeby grało się łatwiej. W sklepach wielobranżowych często nie mają o tym pojęcia. Tak samo z gitarami.

23-11-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Celna uwaga. Właśnie byłam w sklepie muzycznym i wnioski mam podobne

22-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay będą dobre. Wiele osób i szkół z nich korzysta. Tylko nie Primy lecz te premium po 399 zł EV6xx.

23-11-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Dzięki za info

25-12-2015, Od: Aneczka Odpowiedz
Chyba winna jestem informację, że kupiłam u Was i gorąco sklep polecam. Zresztą myślę teraz o zakupie gitary dla pewnego młodzieńca i mam nadzieję, ze też u Was, ale o tym nowy wątek

22-12-2015, Od: Oliwia Odpowiedz
Witam,
właśnie rozpoczynam swoją przygodę ze skrzypcami, ale trudno u mnie z wyborem, zastanawiam się mianowicie nad : Skrzypce Pengano SI Dark czy Franz Sandner SV 2, a może jakieś inne ?? Bardzo proszę o pomoc w wyborze
Dziękuję :)

22-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy co bardziej wpada w oko. Jeśli wykończenie w połysku z widocznymi słojami drewna to Pengano, a jeżeli modny ostatnio lakier matowy to Sandner. Jakościowo są dość podobne

23-12-2015, Od: Oliwia Odpowiedz
a może najlepiej sv 6?

23-12-2015, Od: Oliwia Odpowiedz
wizualnie Pengano :)
bardziej chodzi mi właśnie o jakość i przyjemność grania ;)

21-12-2015, Od: wiki Odpowiedz
Zaczynam grac na skrzypcach, ale nawet nie umiem wydobyc z nich dzwieku tylko szumy... Co mam zrobic?

21-12-2015, Od: Ben Odpowiedz
Wystarczy natrzeć smyczek kalafonią.

21-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jakie to skrzypce? Gdzie kupione? Może nie były przygotowane do grania?

20-12-2015, Od: Pawel Odpowiedz
Witajcie,

Chce kupic przystawke do skrzypiec. Zastanawiam sie nad kupnem barcus berry na nim gra Jelonek, shadowem, fishmanem.. kompletnie nie wiem ktory wybrac a w sklepach muzycznych z tego co sie zorientowalem nie ma wyboru i przetestowac nie mozna. Potrzebuje od czasu do czasu podlaczyc skrzypce na koncertach do mixera. Prosze o pomoc.

19-12-2015, Od: Gonzo Odpowiedz
Co to za jeden. Jakieś namiary?

18-12-2015, Od: Mati Odpowiedz
Witam serdecznie.Kiedyś pogrywałem na gitarze akustycznej ale że młody byłem to i czasu nie było za dużo na naukę i gitara poszła do "żyda". Niedawno dostałem gitarę akustyczną na urodziny (z lidla) iiii- hmmmmm czegoś mi w niej brak. Chodzi o brzmienie - lipa. Wysyłam zapytanie odnośnie doradztwa - jaka gitara? Jestem początkującym a zarazem potrzebuję czegoś co ma większe odstępy między strunami albowiem na niektórych akordach tłumie struny sąsiadujące. Proszę o doradztwo ( przedział do 1000 zł)Serdecznie pozdrawiam

19-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Akustyk z szerszym gryfem do 1000 zł to tylko Pengano lub Harley. Obie brzmią całkiem fajnie. Można polecić.

18-12-2015, Od: Zbyszek Odpowiedz
Noszę się z zamiarem zakupu skrzypiec dla córki lat 12. Jest to etap wstępny do nauki początkowej . jaki model by pan zaproponował i czy są one przygotowane do gry ?

18-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Witam. Zależy jakim budżetem Pan dysponuje. Przeciętny poziom instrumentu na początek nauki to około 1000-1500 zł. Ale jeżeli trzeba oszczędzić to już takie za 399 zł po naszych poprawkach będą zupełnie grywalne. Tańszych nie polecam, bo tanie drewno niesezonowane wygina się, wypacza, zmienia wymiary, a tu potrzebna jest precyzja. To samo można powiedzieć o czasie pracy potrzebnym do wykonania. Przy ekstremalnie tanich skrzypcach trzeba to zrobić 20 razy szybciej niż należy, więc nie ma szans na dokończenie pracy. Powstają takie atrapy lub zabawki. Wyroby skrzypcopodobne.
Polecam z tych tanich Everplay EV-611 za 399 zł, a ze średnich Sandner SV-2 za 699 zł.

15-12-2015, Od: Beata Odpowiedz
Chciałabym kupić córce skrzypce 9 lat dziewczynka.Są na olx Valencia 4/4.Nie wiem czy jest to oferta godna uwagi

16-12-2015, Od: Ben Odpowiedz
Zależy jak są przygotowane, wyregulowane i w jakim stanie. Sama regulacja, dopasowanie prożka i podstawka może kosztować 150 zł. Jeżeli struny i włosie do wymiany to dojdzie kolejne 150 zł. Przy założeniu że stan jest bardzo dobry to za model V400 można dać orientacyjnie ok. 250 zł, a za model V160 jakieś 200 zł. Ale koniecznie trzeba przejrzeć, bo z tanich skrzypiec dość często te sporo używane są już zużyte, a te mało używane rozeschnięte i wypaczone.

12-12-2015, Od: Krzysztof Odpowiedz
Kupiłem nowe mieszkanie, a w piwnicy należącej do niego znalazłem nowe zafoliowane pudełko z napisem barcus-berry Cello. Czy ktoś wie co to jest?

13-12-2015, Od: Ben Odpowiedz
Jakiś przetwornik piezo do wiolonczeli?

13-12-2015, Od: Krzysztof Odpowiedz
Być może. Sam na pewno z tego nie skorzystam więc z chęcią to sprzedam.

11-12-2015, Od: Przemek Odpowiedz
Czy można poznać średnie koszty przesyłki skrzypiec? Nie mam niestety żadnych perspektyw odbioru w warszawie.

12-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Proszę dodać skrzypce do koszyka, a wyświetlą się wszystkie opcje i koszty (od 15 do 25 zł)

10-12-2015, Od: Agata Odpowiedz
Dzień dobry,
Wczoraj otrzymałam przesyłkę z Antykami Plus. Wszystko świetnie spakowane i przygotowane. Potwierdzam piękne brzmienie skrzypiec. Szybka realizacja i profesjonalne doradztwo! Szczerze polecam.

08-12-2015, Od: Bassem Odpowiedz
Hello,
I'm interested in model Sandner CV-4 (in promotion) size 4/4 but i think it's unavailable isn't it ?

If it would be available what comes with the Violin is self ?
Thank you

08-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Hello, Model CV-4 is avaiable at this moment with case, bow and rosin. This is a good model in its price class level.

08-12-2015, Od: Bassem Odpowiedz
Would you recommend it (Sandner CV-4) as a good quality violin? if it's unavailable what other model would you recoment please ?
Thank you.

08-12-2015, Od: Magda Odpowiedz
witam. jestem zainteresowana skrzypcami EverPlay 6xx. Córka właśnie zaczyna naukę gry na skrzypcach i chciałabym zakupić jakiś niezły model w przystępnej cenie. Zastanawiam się nad jakościa, z czego są wykonane i czy podbródek i kołki są drewniane.

08-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mimo że są wielokrotnie tańsze od przeciętnych skrzypiec uczniowskich/amatorskich, to są wykonane na tyle dobrze, że można się na nich uczyć i grać. Po poprawkach i regulacjach jakie robimy gra się łatwiej i przyjemniej. Wiele szkół i nauczycieli korzysta z tych modeli. Są całe drewniane łącznie z osprzętem i jest to lite drewno, a nie sklejka.

03-12-2015, Od: Paweł Odpowiedz
Witam,
Czy była by możliwość zamówienia u Was gitary Harley Benton CG-45 NS ?
Widzę że macie w ofercie gitary marki HB.
Jaka by była cena wraz z regulacją lutniczą ?

07-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Już za późno. Gitara zostanie zatopiona wraz z dwoma naszymi skrzypcami. Szkoda, bo był to świetny egzemplarz. Oglądajcie naszą gitarę i skrzypce w nowej reklamie BZ WBK z braćmi Golec. Nasze skrzypce już brały udział w reklamie Żywca na deszczu, a teraz zostaną całkowicie zatopione.

03-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mam od ręki za 330 zł. Bardzo dobry egzemplarz. Wyjątkowo smukły a jednocześnie stabilny gryf. Dała ustawić na 2,0-2,5 mm nad 12 progiem bez pobrzękiwania. Prawie jak elektryczna. Jestem zadziwiony.

04-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze jest taka zaleta, że jest ona już sezonowana. Świeże instrumenty zawsze się trochę wypaczają. Spece od drewna mawiają, że drzewo rośnie jeszcze 2 lata po ścięciu. Instrument świeży wymaga częstych regulacji.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9185  Wstecz  Dalej