Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9026  Wstecz  Dalej

27-10-2015, Od: Aga Odpowiedz
Skrzypce poniżej 300 zł są tandetne i krzywe, przeznaczone głównie do zabawy i jako ozdoby, wiec gra się na nich bardzo ciężko. Potrzeba także dużo pieniędzy na ich ciągłe naprawy. Nawet zaraz po zakupie trzeba zwykle wydać kilkaset złotych na poprawki. A skoro tak, to lepiej od razu trochę dołożyć i mieć święty spokój, a przede wszystkim łatwość strojenia i grania.

27-10-2015, Od: Małgosia Odpowiedz
Hej czy warto kupić skrzypce za 289zł? Proszę o dość szybką odpowiedz.

16-10-2015, Od: Jurek2 Odpowiedz
Czy producent O.M. Mönnich ma dobrą renomę jeśli chodzi o produkcję skrzypiec albo akcesorii do skrzypiec?

Ja bym jej nie poleciła ale niebęde się wtrącała

16-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
O.M. Mönnich to nie jest producent tylko marka. Podobne do Everplay. Można na skrzypce.pl je zamawiać. Wersja z osprzętem bukowym kosztuje 550 zł, a z hebanowym 750 zł, ale co ważne już z poprawkami. Wersje fabryczne jak ze zwykłych sklepów wymagają korekt, żeby grało się wygodnie.

27-10-2015, Od: Beata Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce dla ośmiolatki (bardzo drobnej). Dotychczas grała na 1/4 EP (1,5 roku). Teraz jest w szkole muzycznej (większe wymagania, więcej ćwiczeń) i potrzebne są skrzypce 1/2. Co by Pan polecił w cenie do 1000 zł? Salvatini 7 jasne? Sandner SV6? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

27-10-2015, Od: Magosia Odpowiedz
Ja bym poleciła Salvatini 7 jasne.

03-01-2014, Od: Robert Odpowiedz
Nikt nic? W pudle rezonansowym znalazlem date 19.03.68" miejscowosc, ulice i podpis. Nic dziwnego gdyby nie to ze jest to napisane czerwonym dlugopisem... Tworca skrzypiec by sie tak podpisal czy raczej ktos kto je remontowal??. Zdjecia kilka postow nizej, pozdrawiam.

Tak kompozytor,artysta najpewniej tak by właśnie się podpisał a ja mam nadzieje że pomogłam na razie niemam skrzypiec ale kupieje z kieszonkowego na swoje urodziny (27 maja)

24-10-2015, Od: Sprzedam dobry smyczek Odpowiedz
http://olx.pl/oferta/smyczek-skrzypcowy-4-4-CID751-IDcjIwB.html

Zapraszam do zakupu :)

15-10-2015, Od: Katarzyna Odpowiedz
Dzięki za skrzypce i ekspresową dostawę. Dzięki temu pierwsza lekcja już za mną :) Śliczne są ^^

13-10-2015, Od: Sara Odpowiedz
Cześć, am pytanie odnośnie skrzypiec Black Panther. Te czy EP? albo jakie skrzypce polecacie w okolicy 400 zł?

14-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay będą dobre, tylko nie te najtańsze wersje jak Prima, Black czy Soloist. Te z serii premium EV-6xx są w porządku. Właśnie w okolicy 400 zł. Chwilo brak 4/4, bo są bardzo popularne i szybko wykupowane, ale już płynie nowy kontener z tym modelem.

11-10-2015, Od: mad Odpowiedz
czy smyczki kupowane oddzielnie posiadają jakieś opakowanie producenta? chodzi o to, jak rozpoznać czy zakupiony smyczek rzeczywiście jest tym oferowanym, a nie jakimś tanim o identycznym wyglądzie. Czy sprzedawca nie może oszukać w ten sposób. Bardzo będe wdzięczny za odp.
pozdrawiam

11-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Świetne pytanie. Oczywiście że można oszukać. Jednak tani smyczek od razu Pan rozpozna. Będzie bardzo krzywy i będzie miał liczne niedoskonałości estetyczne i wykończeniowe. Będzie problem z kształtem i naprężaniem oraz z włosiem. Tanim kosztem nie da się zrobić przyzwoitego smyczka, nawet z wyglądu. Spojrzy Pan na żabkę i będzie jakby siekierką ociosana. Każdy element jak owijka, skórka, osadzenie włosia będzie miał wygląd bardzo tandetny. To samo z resztą dotyczy całych skrzypiec. Też łatwo rozpoznać. Problem z odróżnieniem może się pojawić w zakresie 200-500 zł, ale tu też są różnice np. w wyglądzie żabki. Lepsze modele mają blaszkę z tyłu, elementy ozdobne, dokładniejsze wykończenie, lepszy kształt i sprężystość. Jeszcze lepsze są zwykle podpisane. Jeżeli chce Pan kupić taki za 5 tys zł czy droższy to już najlepiej w zaufanym sklepie specjalistycznym, ewentualnie sprawdzić go w ZPAL przed zakupem i dać do oceny muzykowi zawodowemu.

12-10-2015, Od: mad Odpowiedz
skoro smyczki w cenach 200-500 trudno rozpoznać, to i tańsze 100-150 również?
Zapomniałem dodać, że chciałem kupić taki troszke tylko lepszy (ok 100-150) od tych najtańszych. Nie jestem ostatecznie zdecydowany bo obawiam się że sprzedawca może przysłać taki za 60zl skoro wszystkie wyglądają bardzo podobnie.
Skoro smyczki <200zł mają tak bardzo podobny wygląd, czy jest sens płacić więcej, czy nie ma różnic między smyczkiem za 60zl a za 150zl?(nie mam na mysli róznic dekoracyjnych jak wykończenie, chodzi o te ktore ze zdjęć wyglądają identycznie).

12-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tanie smyczki bardzo się różnią od takich za 100-150 zł. Nie może ktoś wysłać smyczka za 60 zł, bo będzie od razu widać że to okropna tandeta. Gdyby chciał Pan kupić za 500 zł, to teoretycznie można by wysłać taki za 300 zł i trudno byłoby odróżnić. Ale smyczki za 60 zł i za 150 zł są bardzo łatwo rozróżnialne. Są ogromne różnice w wyglądzie i w działaniu takiego smyczka.
Czy warto płacić więcej? Zależy od poziomu gry. Dla początkujących wystarczą takie po 90 zł. Tańsze bardzo utrudnią grę. Natomiast zawodowi muzycy grają czasem na smyczkach po 10 tys zł, a na ważne koncerty wypożyczają znacznie droższe, bo te za 10 tys zł są dla nich za słabe. Znam taki przypadek. Wszystko jest więc względne.

14-10-2015, Od: mad Odpowiedz
czy inaczej gra się smyczkiem okrągłym i oktagonalnym, czy kształt pręta nie wpływa na grę? przy żabce wszystkie są oktagonalne.
Druga sprawa , rodzaj owijki, czy osoba
przyzwyczajona do metalowej(srebrnej) nie będzie odczuwać dyskomfortu grając na takiej rowkowej(plecionej jakby).

14-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To są kwestie raczej estetyczne. Obydwa rodzaje owijek i prętów spotyka się zarówno w tanich jak i drogich smyczkach. Za owijkę nie trzyma się smyczka (wyjątek: dzieci, górale, Rosjanie, osoby z wielką dłonią). Owijka z tworzywa zawsze wygląda tak samo. Owijka posrebrzana wygląda ładniej na początku, a potem brzydziej bo ciemnieje lub koroduje. Im tańszy smyczek tym szybciej zrobi się brzydka.

14-10-2015, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Beyond the Veil
https://http://www.youtube.com/watch?v=0O2g0v_mMSk

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. dominikchmurski@gmail.com
tel.600-466-333

12-10-2015, Od: Katarzyna Odpowiedz
Dobra, to już chyba ostatnie pytanie przed zakupem :)
Czy aukcja http://allegro.pl/skrzypce-sandner-futeral-promocja-i5631739841.html dotyczy modelu 301/RV1 czy to jakiś inny model? Jeśli inny, to który radziłby Pan wziąć?
Interesowałby mnie też jednoczesny zakup podpórki HOX i tłumiku hotelowego ze sklepu na stronie. Da się to jakoś połączyć? Ile będzie za wysyłkę?

12-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
TO jest to samo. Najprościej wrzucić wszystkie trzy pozycje do koszyka na skrzypce.pl, wpisać adres i już. W koszyku widać koszty wysyłek.

11-10-2015, Od: Agata Odpowiedz
Witam, planuję u Państwa w sklepie zakupić skrzypce EP oraz gitarę Ever Play EV-12xCEQ - wszystko na początkową naukę dla dzieci - mam nadzieję, że to dobry wybór - proszę o komentarz.
czy przy takim zakupie mogę liczyć na gratis w postaci futerału na gitarę - nie widzę aby był w zestawie.

Tak, tylko trzeba rozmiar skrzypiec dobrać. Gitara może być trochę za duża, a skrzypce raczej nie. W uwagach można dopisać co potrzeba dołożyć. Futerał to nie dam rady, ale pokrowiec OK.

12-10-2015, Od: Agata Odpowiedz
Czy jak zamówię dzisiaj (pon) sprzęt dojedzie na środę?

10-10-2015, Od: Jurek Odpowiedz
Witam, mam zamiar zakupić w Państwa sklepie skrzypce Pengano S Light. W opisie napisane jest, że ,,Na życzenie możemy dodać żeberko lub higrometr". Czy żeberko to będzie wliczone w cenę skrzypiec czy osobno?

Będzie wliczone w cenę zestawu ale wyszczególnione osobno na rachunku.

11-10-2015, Od: Jurek Odpowiedz
Eh, to znaczy, że jeśli skrzypce kosztuję, powiedzmy 500 zł to po dodaniu żeberka cena się nie zmieni?

Jak jest taka promocja w opisie że można dodać, a nie dokupić, to oczywiście nie wpłynie to na cenę.

12-10-2015, Od: Agata Odpowiedz
Niestety nie ma tego w opisie a i w sklepie nie widzę pokrowców na gitarę. Czy jest coś dostępne?

11-10-2015, Od: Katarzyna Odpowiedz
Ostatnio pytałam o skrzypce Richard Sandner 301/RV1. Co jeszcze warto do nich dokupić (np. jaki zestaw do czyszczenia i pielęgnacji)? Do czego służą mikrostroiki i strunociągi?

Najlepiej czyścić pył z kalafonii po każdym graniu zwykłą czysta suchą szmatką, wiec nie potrzeba nic specjalnego. Dokupić można żeberko (szyna, podpórka na ramię) za 28 zł, bo trochę to ułatwia trzymanie zwłaszcza przy długiej szyi.
Mikrostroiki służą do precyzyjnego dostrajania i są umieszczone na strunociągu. Strunociąg ciągnie struny. Są do niego podczepione. Z przeciwnej strony znajduje się folga. Taka gruba żyłka która łączy wąski koniec strunociągu z guzikiem który jest na dole skrzypiec.

09-10-2015, Od: Ada Odpowiedz
Czy warto kupić skrzypce Stentor 1400 czy Pengano S Light?

Są podobnej jakości, ale Pengano chyba ciut lepsze.

09-10-2015, Od: renata Odpowiedz
witam,mam możliwość kupienia skrzypiec z 97 r.Stanisława Króla-lutnika z Zakopanego,czy ma ktoś może wiedze o jakości i cenie tych skrzypiec ?z góry dziękuje :)

09-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystko zależy od tego, czy są autentyczne oraz od ich stanu, jak były przechowywane, czy nie utraciły swoich właściwości. Niezbędna jest więc wizyta u lutnika. Mogą być warte kilkaset złotych albo kilka tysięcy złotych. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gXVaF2k4xnI

08-10-2015, Od: mad Odpowiedz
Czy opłaca się kupować smyczek do skrzypiec za 100zł (obecnie używam skrzypce elektryczne), jeśli w przyszłości planuję zakupić skrzypce tradycyjne w przedziale do 500zl. Czy w takich kompletach skrzypiec dołączane są smyczki lepsze niż za 100zl czy gorsze.

08-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
W nowych skrzypcach są smyczki i struny o wartości poniżej 100 zł.

08-10-2015, Od: Katarzyna Odpowiedz
Jaką serię Ever Play najlepiej kupić? Chodzi mi skrzypce z najniższej półki cenowej, tak do max 400zł. Czy Prima będą OK czy lepiej kupić Soloist albo EV-614?

Prima to zabawka, Soloist na pograniczu. Najłatwiej będzie grać na EV-6xx. To jest seria premium. Numer zależy od rozmiaru. 614 to rozmiar 1/4. Ważne jest też gdzie się kupuje, bo mało który sklep robi od razu poprawki w cenie. Na skrzypce.pl wszystko jest bezpłatnie poprawiane i regulowane, więc oszczędza się na wizycie u lutnika.

Dziękuję. Tylko widzę, że u Państwa dostępne dopiero od listopada :( A jak się mają do nich Richard Sandner 301/RV1 ?

Sandner też w porządku. Całkiem ładnie wykonane. Lite drewno, dusza, prawdziwe ożyłkowanie.

a może jakiś inny model jeszcze?

Z innych godnych polecania to już większy budżet jest potrzebny 600-700 zł. np. SV-2

08-10-2015, Od: Magda Odpowiedz
Które skrzypce Państwo polecacie 1/2 Sandner sv300 czy Sandner sv-2.Które mają ładniejsze brzmienie

08-10-2015, Od: Aga Odpowiedz
SV-2 będą lepsze. Brzmienie zależy głównie od techniki gry, ale z pewnością na SV-2 da się uzyskać ładniejsze brzmienia. Są tu lepsze jakościowo materiały i dokładniejsze wykonanie.

07-10-2015, Od: Ada Odpowiedz
Witam, czy mógłby ktoś dokładniej opisać skrzypce Beginner Promo. Chętnie bym je kupiła ale nie ma opisu, więc się waham. Chciałabym kupić je dla osoby całkiem początkującej.

07-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo przyzwoite skrzypce, można polecić.
Instrument posiada płytę o lekko zarysowanej fali, utrzymany w tonacji z odcieniem pomarańczowym. Na wyposażeniu strunociąg metalowy z zamontowanymi mikrostroikami, hebanowa podstrunnica, podbródek boczny, kołki typu Schweizer, fabryczne struny i podstawek. W zestawie smyczek drewniany z żabką habanową i naturalnym włosiem oraz lekki futerał profilowany z kieszenią, schowkiem i miejscem na dwa smyczki.

05-10-2015, Od: Magda Odpowiedz
chciałabym kupić skrzypce 1/16. czy ktoś z Państwa ma do sprzedania?

05-10-2015, Od: Magda Odpowiedz
chciałabym kupić skrzypce 1/16. czy ktoś z Państwa ma do sprzedania?

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9026  Wstecz  Dalej