Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 8056  Wstecz  Dalej

13-04-2014, Od: Marcin Odpowiedz
W tym konkursie są jakieś nagrody?

11-04-2014, Od: Katarzyna Odpowiedz
Polecam skrzypce z pracowni lutniczej Pana Bogdana Łakomca! Kupiłam skrzypce około miesiąca temu i jestem nimi zachwycona! Są bardzo wygodne i piękne!

12-04-2014, Od: Marek Odpowiedz
Ale to pewnie kilka tysięcy kosztowały?

11-04-2014, Od: Dominik Odpowiedz
co oznacza naklejka w srodku skrzypiec z napisen violinArt alta calidad en instrumentos de importacion 2012

08-04-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy marka Sandner posiada dobre skrzypce uczniowskie w cenie do 600 zł np. Sandner SV-300?

09-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Do 600 zł to nawet zmieści się ciut lepszy model SV-2

08-04-2014, Od: An Odpowiedz
Przepraszam, nie zauważyłam poprzedniej Pańskiej odpowiedzi.

08-04-2014, Od: Arek Odpowiedz
Sandner SV-300 czy te skrzypce są dobre na początek ?

08-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Dobre

07-04-2014, Od: Łukasz Odpowiedz
Czy skrzypce elektro-akustyczne są wartę jakiejkolwiek uwagi?

Nie bardzo. Na pewno nie do tysiąca złotych. Dopiero średnie modele np. Yamaha są sensowne jakościowo.

07-04-2014, Od: Sylwek Odpowiedz
Witam, mam 18 lat i chcę się nauczyć grać na skrzypcach bo zawsze mnie to pasjonowało, a nie miałem funduszy na ich zakup i lekcje. Jakie skrzypce były by dla mnie odpowiednie na start ?

07-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
A jakie są teraz fundusze? Najlepiej wybrać coś między 300 zł a 1500 zł. Im droższe skrzypce tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. Przy tańszych trzeba się więcej pomęczyć.

08-04-2014, Od: Sylwek Odpowiedz
Fundusze to około 800-1000 złotych.

W tym zakresie można polecić Sandner SV6 lub Pengano Custom ST

08-04-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

04-04-2014, Od: Paulina Odpowiedz
Czy firma Stagg to dobra firma ?
:)

04-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jak mierzyć tą dobroć. Generalnie nie jest to firma tylko marka założona 1995 roku w Belgii. Produkcja zlokalizowana w Chinach. Marka należy do firmy EMD MUSIC. Produkują głównie tanie instrumenty. Coś w stylu Everplay, więc jakość wykończenia zależy w dużej mierze od sklepu.

05-04-2014, Od: Paulina Odpowiedz
Dziękuje. Za odpowiedź. Kupiłam właśnie z tej marki wczoraj skrzypce, a że jestem początkująca nie wiem za dużo. Przeczytałam opinie w internecie o nich, że to bardzo dobra marka. :)

06-04-2014, Od: Michał Odpowiedz
Żeby ocenić czy w miarę dobre to można zrobić dokładne zdjęcia okolic prożka i podstawka z różnych kątów i umieścić w internecie do przejrzenia. Jeżeli są ze zwykłego sklepu to trzeba polecieć do lutnika na poprawki, bo na pewno będzie mało dokładne lub złe rozmieszczenie strun, wysokość, kształt podstawka itp.

06-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo dobra to nie, bo to jest tania marka. Może w miarę dobra jak na swoją cenę. Siłą rzeczy tak ogólnie nie może być dobra, bo stosuje się najtańsze drewno, upraszcza konstrukcję i skraca czas wykonania aby zmieścić się w cenie. Natomiast jeżeli lutnik ładnie je poprawił to da się na nich uczyć.

05-04-2014, Od: Ella Odpowiedz
Czy skrzypce Stagg VN są dobre ?

Zależy gdzie kupowane. Te Staggi które były u nas w sprzedaży zawsze poprawialiśmy zanim poszły do klienta. Fabrycznie, jak każde tanie, nie są zbyt dobrze wykończone. Natomiast po naszych poprawkach są całkiem w porządku do nauki. Ładnie brzmią. Zbliżone są jakościowo do Everplaya.

06-04-2014, Od: Maja Odpowiedz
Zależy jaki model, jak przygotowany do gry i do czego mają one służyć. Są to generalnie tanie skrzypce dla początkujących. Model EF jest ciut lepszy bo ma hebanowy osprzęt. Fabryczna wersja ze sklepu raczej się nie nadaje do niczego. Dopiero jak lutnik je poprawi, to będą w miarę w porządku na pierwsze 2 lata nauki (wersja budżetowa dla osób nie mogących wydać więcej). Potem trzeba wymienić na lepsze.

06-04-2014, Od: jull Odpowiedz
Witam. Chciałabym zakupić skrzypce do kwoty 700 zl. Myślę nad Corelli 4/4 i Franz Sander SV 2 4/4? Które z nich by Pan polecił? Nie gram zawodowo, ale jednak gram dużo dla przyjemności. Mam wrażliwe ucho i drażni mnie nie ładny dźwięk skrzypiec. Bardziej zależy mi na brzmieniu niż osprzęcie, ponieważ mam skrzypce z których mogę sobie przełożyć stroiki itp. Bardzo proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje i gratuluje bardzo ciekawej i przejrzystej strony.

Żadne skrzypce poniżej tysiąca nie mogą służyć dla osób już dobrze grających. Chyba że właśnie nie zależy komuś na dźwięku. Najtańsze co mogło by od biedy się nadawać to Sandner CV-4, ale to też trzeba sobie wypróbować, bo każdy ma inny gust. Jedna osoba powie że są cudowne i doskonałe i innej osobie bardziej przypadnie do gustu inny model. Tak na prawdę osobie która ma "wrażliwe ucho i drażni ją nie ładny dźwięk" należałoby polecić skrzypce lutnicze minimum ze średniej półki, czyli nie tańsze niż 20 tys zł, bo dopiero tu zaczynają się ładne brzmienia. Wszystko tańsze jest pójściem na duży kompromis i rezygnacją z prawdziwych walorów brzmieniowych.

04-04-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

04-04-2014, Od: Paulina Odpowiedz
Czy firma Stagg to dobra firma ?

03-04-2014, Od: Łukasz Odpowiedz
Uwaga! Proszę o pomoc w odnalezieniu moich skradzionych skrzypiec. Skradziono je z mieszkania w okolicach Katowic. To jedyne zdjęcie instrumentu jakie mam.
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10176073_728399427192200_1225289889_n.jpg
Bardziej charakterystyczny jest futerał. Dołączam zdjęcia...niestety słabej jakości. Futerał był z ciemnobrązowego zamszu, w środku jasny zamsz. Ze złotymi dodatkami (suwakami, klamrami). W futerale były skrzypce, smyczek, kalafonia, sprzęt do nagłośnienia oraz różne drobiazgi. Gdyby ktoś z Was...gdzieś...coś...będę wdzięczny za każdą pomoc!!!

22-07-2012, Od: Stanisław Odpowiedz
Czy stroik Tuner Micro Clip jest dobry do strojenia skrzypiec? Jakie są najlepsze struny do skrzypiec?

01-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Ten firmy D'Addario? Mało popularny w Polsce. W zasadzie nadaje się prawie każdy, aby nie zbyt tani bo będzie tandetny. Dobrze jak ma tryb chromatyczny i skrzypcowy. Najlepiej z grubsza nastroić tunerem, wystarczy strunę A, a potem już na ucho grając po dwie puste struny równocześnie. Wyjdzie lepiej niż za pomocą tunera.

22-07-2012, Od: Michał Odpowiedz
O takim tunerze nie słyszałem, ale mogę się wypowiedzieć o strunach. Struny wiadomo, są tanie od 30 zł za komplet do kilkuset złotych, może są jeszcze droższe. Dla początkujących dobry jest optymalny wybór- czyli ok 100-130 zł. Dla bardziej zaawansowanych może 200 zł. Ja osobiście polecam struny Thomastik, solidna robota wg. mnie, duża wytrzymałość, szlachetny dźwięk. Ceny Thomastik'ów zaczynają się mniej więcej od 120 do kilkuset, oczywiście zależy jaki komplet, na jakim nam zależy, na jakim brzmieniu. Tu jest orientacyjna "tabela brzmieniowa" Thomastik'ów, jeśli tak można ją nazwać ;-)
http://www.henglewscy.com.pl/UserFiles/File/oferta/sound%20chart_A2.pdf

01-04-2014, Od: JArek Odpowiedz
Uwaga! Podany przez Michała odnośnik zawiesza niektóre przeglądarki i komputery. Lepszy jest ten: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

01-04-2014, Od: Daria Odpowiedz

30-12-2013, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam
Ostatnio odkopałem w szafce skrzypce.Nie znam się kompletnie na tego typu instrumentach. W środku jest karteczka z napisem "Sepp Hornsteiner Mittenwald 1977". Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat takich skrzypiec,proszę o informacje.

29-03-2014, Od: Mateusz Odpowiedz
Mogę wysłać fotki na e-mail.

26-03-2014, Od: ela Odpowiedz
hej;)czy ktoś z Was naprawiał
futerał na skrzypce?
nie wiecie ile to kosztuje??

27-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
To żadna informacja ile kosztuje, bo jedna naprawa może kosztować 20 zł, a inna 200 zł. Najlepiej zadzwonić do kaletnika i opisać swój problem. https://http://www.google.pl/search?q=naprawa+futeralow

26-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
Witam,
jak nawilżacie skrzypce domowym sposobem, bo jak czytalem wiele opini o kupnych nawilzaczach.

Pozdrawiam

26-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Karotką albo limonką. Ewentualnie wilgotną gąbką zamkniętą w pudełku z dziurkami.

26-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszam do szkółki muzycznej u Zbyszka w Warszawie. Gitary, śpiew, różne instrumenty. http://zbyszekmurawski.pl/?page_id=241

24-03-2014, Od: ela Odpowiedz
hej;)czy ktoś z Was naprawiał
futerał na skrzypce?
nie wiecie ile to kosztuje??

24-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Przy pracach serwisowych trzeba liczyć średnio 50-60 zł godzina plus materiały. Jak jest dużo do poprawienia to może wyjść drożej niż zrobienie nowego futerału.

24-03-2014, Od: Gabi Odpowiedz
zdaje mi się, że zdjęcie do skrzypiec corelli jest złe . Bo w sklepie jest jasne a jak się wejdzie ciemne jak wersja leworęczna

24-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
One są ręcznie malowane, więc bywają różne odcienie. Widok na zdjęciach zależy też tak jak w rzeczywistości od oświetlania. Generalnie są one zawsze dość ciemne półmatowe robione na staro z rozjaśnianymi krawędziami.

21-03-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam, czy może ktoś podpowiedzieć w jaki sposób można odczytać wiek skrzypiec???

22-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba udać się do lutnika z zpal. Samodzielna ocena będzie mało pewna.

20-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Dostaliśmy miły list od klientki. Pozwolę sobie zacytować: "Witam. Zapomniałam napisać po otrzymaniu skrzypiec (pengano st custom) pani profesor bardzo zadowolona, mówi że nawet lepsze od tych które zamierzałam kupić (stentor) córka zachwycona a więc jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc przy wyborze instrumentu, pozdrawiam Anna."

20-03-2014, Od: karolina Odpowiedz
3 lata temu skonczylam I stopien szkoly muzycznej na skrzypcach. Od tego momentu gram okazyjnie, swieta itp. Chcialabym bardziej profesjonalnie zacząć grać, uczeszczac na jakies zajecia. Moze cos polecacie ? Mieszkam w ok. Legnicy . Moze jakieś utwory ,etiudy?

20-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
Czy skrzypce Sandner SV-300 są bardzo dobre na początek czy średniej jakości. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 8056  Wstecz  Dalej