Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9841  Wstecz  Dalej

23-10-2016, Od: Kamil Odpowiedz
W DHL jest możliwość odbioru paczki poza miejscem zamieszkania. Wybiera się z listy dostępnych lokalizacji. Tylko to chyba nie dotyczy paczek pobraniowych.

24-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie jest możliwość, ale koszty dwa razy większe, bo nie można jak zwykle przez brokera, tylko trzeba nadać przez DHL24. Teoretycznie jest też opcja przekierowania przez odbiorcę po uzyskaniu kodu PIN na stronie: https://przekieruj.dhlparcel.pl Jednak nikt tego nie próbował w praktyce aby przekierować pobraniówkę na DHL Service Point. A jakie to miasto? Kod pocztowy?

24-10-2016, Od: DHL Odpowiedz
"Uprzejmie informujemy, iż nie jest możliwe przeklierowanie przesyłki za pobraniem do punku Parcelshop.".

Przepraszam, nie DHL Service Point, bo to jest do zagranicznych, tylko DHL Parcelshop. Wysłałem zapytanie i ciekawe co odpowiedzą. Raczej nie będzie to możliwe, bo regulamin Parcelshop ogranicza wymiary: "W punktach możesz odebrać paczki do 25kg o wymiarach do 80x60x60cm". Skrzypce z futerałem mają 90 cm.

21-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wysyłamy DHL. Nie znam żadnego kuriera któremu można wyznaczyć własne godziny dostawy. Znany jest tylko dzień. Natomiast można zapłacić podwójnie i w dużych miastach wybrać dostawę poranną do 12:00 lub wieczorną 18:00-22:00.

24-10-2016, Od: Karolina Odpowiedz
Przy ostatnim moim zamówieniu kurier DHL dzwonił 2 razy kilka godzin wcześniej dopytywać czy będę mogła odebrać paczkę po czym umówił się w miejscu pracy bez problemu więc chyba zależy na kogo się trafi, czasem można się dogadać :)

W cenie usługi nie ma dzwonienia, ale kierowcy czasem robią to prywatnie. Zależy od człowieka oraz od tego ile ma paczek. Bywają okresy że kierowca ma blisko sto przesyłek i wtedy na pewno nie wykona tylu telefonów. Żeby mieć pewność lepiej zamawiać w miejsce gdzie ktoś jest obecny. Do pracy, znajomej firmy, do sklepu, do sąsiada itp.

18-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Te reklamy pisze jedna osoba pod różnymi imionami? Chodzi o względy podatkowe, czy żeby kupujący sądzili że to prywatna okazja, a nie działalność?

18-10-2016, Od: Ela Odpowiedz
He, he, no tak, Niby różne osoby, a kanapa dziwnie podobna. Zdjęcia stylizowane na amatorskie, a sprzedaż pewnie przemysłowa z tanimi smyczkami i futerałami.

18-10-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-zagraj-i-zakochaj-sie-w-ich-dzwieku-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

18-10-2016, Od: Karol Odpowiedz
Witam,
lutnicze skrzypce 4/4 XIX w http://www.olx.pl/oferta/lutnicze-skrzypce-4-4-xix-w-CID751-IDhLB6D.html#576b59309c

18-10-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce lutnicze G. Krywalski 1911 r. Więcej informacji na stronie http://www.olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-g-krywalski-1911-CID751-IDhLDIw.html#576b59309c

15-10-2016, Od: Kasia Odpowiedz
Dzień dobry,
Szukam gitary elektroakustycznej. Gram już kilka lat i szukam czegoś dobrego na koncerty. Szukam czegoś, co maiłoby wspaniałe brzmienie akustyczne, ale również i po podłączeniu do wzmacniacza miało mocny dźwięk. Na razie mój szukam czegoś w granicach 1500-2000, ale jeśli znalazłby się jakiś instrument godny uwagi, mogłabym spróbować zwiększyć budżet.

14-10-2016, Od: Lud Odpowiedz
Czy przy prawidłowo trzymanych skrzypcach podbródek powinien być niemalże cały przykryty brodą, czy może być go trochę widać? Istnieje możliwość, że potrzebuję inaczej wyprofilowanego podbródka?

15-10-2016, Od: Smyk Odpowiedz
Dobór podbródka i żeberka to w zasadzie oddzielna dziedzina sztuki gry. Niektórzy poświęcają wiele tygodni na eksperymenty z doborem i położeniem tych elementów, podobnie jak z ustawieniem całego aparatu gry. Inni zaś biorą skrzypce pod pachę, smyczek jakkolwiek w garść i grają bez zwracania uwagi na drobiazgi. Osoby metodyczne, które skupiają się na przygotowaniach, łatwiej osiągają dalsze postępy. Osoby niechlujne, grające byle jak, startują szybko z nauką, szybciej coś zaczynają grać, ale potem mają trudności i złe nawyki utrudniające postępy.
Ciekawe studium przypadków http://www.violinistinbalance.nl/musicians.htm

15-10-2016, Od: Agata Odpowiedz
Wszystko racja. To na pewno ułatwia. Często pracuje się kilka lat nad ustawieniem postawy i elementów wspomagających. A z drugiej strony mamy jedną z najlepszych skrzypaczek, która podbródek kompletnie ignoruje i ma ustawiony nie tu gdzie broda. https://www.youtube.com/watch?v=UtnaJ2ZkN60 To dość dobra odpowiedź na pytanie. Przecież mogła by mieć dobrany podbródek środkowy usytuowany centralnie i ładnie opierać brodę. Więc z jednej strony warto dążyć do wygody, żeby skrzypce były komfortowym przedłużeniem ciała, a z drugiej strony jak widać można osiągnąć najwyższy poziom ignorując te zasady. To chyba zależy od charakteru i podejścia konkretnej osoby.

12-10-2016, Od: Patrycja Odpowiedz
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie do skrzypiec Verona Violin Custom 3/4.
Przymierzamy się do kupna większych skrzypiec (do tej pory dziecko uczyło się na Everplay 1/4 i nauczyciel uznał, że juz raczej trzeba kupić 3/4. Przymierzaliśmy Pengano S Light, jednak nauczyciel stwierdził, że są dość ciężkie. W związku z tym moje pytanie, czy Verona Violin Custom są lżejsze? Czy poleciłby je Pan dla dziecka 8 lat?

12-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Zależy od egzemplarza. To ręczna robota i naturalny materiał. Raz wyjdzie grubszy raz cieńszy. Te cięższe przeważnie dłużej się rozgrywają. Dobrze chodzą nawet na twardszych strunach. Te lżejsze łatwiej pobudzić do drgania, ale są bardziej kapryśne i awaryjne. Jak we wszystkim potrzebny jest złoty środek. Za lekkie też nie są dobre. Te Verony które mam na miejscu ważą 444g. i 455g., a dla porównania wyższy model Salvatini 490g. i też brzmi całkiem nieźle. Czasem połówka waży 430g, więc te Verony akurat dość lekkie jak na swój rozmiar. Jeśli ktoś takie preferuje to będą dobre. Co najwyżej jak się rozegrają, to struny lepsze dokupić. A taki zasadniczy przeskok jakościowy to już trzeba magiczne tysiąc zł przekroczyć.

13-10-2016, Od: Patrycja Odpowiedz
Dziękuję,. To byśmy się zdecydowali na Salvatini. Bardaiej podobają nam się ciemne. W opisie dot. Antonio Salvatini Seria 7 Jasne jest informacja, że są lekkie. Czy te ciemne również?

13-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Bywają bardzo różne. Mogą się różnić ciężarem o 20%. Jak minie gorący okres, to można poprosić magazyn dystrybucyjny o zważenie.

07-10-2016, Od: Ania Odpowiedz
Wiem, że takich pytań było już masę, chociaż z tego co zauważyłam, co dostawa, to nieco inne skrzypce, a ja na dniach chciałabym złożyć zamówienie :) Plus, co osoba, to też inny problem, dylemat etc.
Od lat marzą mi się skrzypce, na sam zakup pierwszego instrumentu mogę przeznaczyć jakieś 800 zł (bo mam obawy, że jednak okaże się, że "to nie to"). Z ciekawości posłuchałam skrzypiec i mam wrażenie, że Sandnery z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu, zupełnie mi nie odpowiadają. Najbardziej skłaniam się chyba ku Pengano S Light, Hoefner AS-1600V i ewentualnie Antonio Salvatini (zarówno seria 1, jak i 7). Domyślam się, że od fabrycznych skrzypiec za wiele wymagać nie mogę, ale zależy mi na ciepłym dźwięku.
Wizualnie chyba najbardziej odpowiada mi Hoefner, ale cóż... Sama nie umiem dobrze wybrać. W przypadku skrzypiec jestem zielona.

07-10-2016, Od: Ela Odpowiedz
Ciepłe brzmienie można uzyskać doborem strun i techniką gry (prowadzenie smyczka, vibrato). https://www.google.pl/search?q=violin+string+chart

07-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
A gdzie to było słuchane? Tylko na żywo da się ocenić brzmienie. Z nagrań można jedynie stwierdzić czy skrzypce grają czy nie i czy ładnie wyszła realizacja dźwięku.

08-10-2016, Od: Ania Odpowiedz
No niestety w internecie :(

08-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Słuchając w internecie trzeba brać poprawkę, że nie słuchamy skrzypiec. Słuchamy głośnika czyli jakiegoś plastikowego pudełka, gdzie źródłem dźwięku jest drgający krążek gumowo kartonowy, a nie drgająca płyta drewniana obudowana kształtem skrzypiec. Jeśli między egzemplarzami skrzypiec słychać subtelne różnice mimo identycznej budowy i materiału, to słuchanie głośnika zbudowanego kompletnie inaczej niż skrzypce mija się trochę z celem. Zwłaszcza, że mamy po drodze masę przetwarzania dźwięku. Mikrofony zbudowane zupełnie inaczej niż nasze uszy, elektronikę, tor cyfrowy, kodowanie stratne. Co więcej - ogromny wpływ na brzmienie w nagraniu ma także pomieszczenie, muzyk i jego technika, użyte struny, cechy indywidualne egzemplarza i jego ustawienie, realizacja dźwięku w studio i masa innych drobiazgów. Także to że instrument inaczej brzmi przy uchu a inaczej z przodu.
Często bywa, że najdroższe skrzypce świata brzmią w nagraniach jak becząca koza, a innym razem skrzypce super tandetne udaje się podbarwić i nagłośnić tak że robią wrażenie. Tak jak z piosenkarzami studio czyni cuda. Dobry przykład to próbki Hofnera nagrane profesjonalnie w kościele. Nie sądzicie chyba że zagrają tak u was w domu w niewprawnych rękach amatora. Nie ma co się sugerować nagraniem. I tak 90% efektu zależy od techniki gry, a nie od instrumentu.

09-10-2016, Od: Ania Odpowiedz
Prawda... Nie pomyślałam o tym, że nagłośnienie może mieć aż tak ogromny wpływ.

11-10-2016, Od: Ania Odpowiedz
A któryś z tych modeli można mi jakoś wybitnie polecić, czy nie ma między nimi specjalnych różnic i polegają one jedynie na cenie, wyglądzie, ewentualnej trwałości materiałów?

11-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W tym zakresie, poniżej poziomu przeciętnego, trudno szukać wybitności. Gdyby przypadkiem czy raczej cudem takie wyszły, o niewspółmiernej wartości muzycznej, to fabryka zaraz podniosłaby cenę powyżej tysiąca. Można więc mówić raczej o solidności. Przy tanich skrzypcach istotniejsze są kwestie mechaniczne. Tak tanie drewno bardzo się wypacza, co widać po wielu modelach.

Nauczyciele najczęściej wybierają Sandnera. Są one także trwałe i stabilne. Brzmienie dość łagodne. Ale skoro Sandner nie podoba się, to może dozbierać do Antyka? Jest spora różnica. A z tańszych to może Salvatini 7 lub Pengano SI?

Jakoś tak nieświadomie zakochałam się w wyglądzie skrzypiec Hofnera i najbardziej się ku nich skłaniam.
Nie chcę też wydać zbyt wiele na pierwsze skrzypce, by w razie gdyby jednak "się znudziły", nie bolała aż tak bardzo kieszeń. Co prawda nie sądzę by po prawie 20tu latach marzeń o skrzypcach coś takiego miało nastąpić, ale zawsze taką ewentualność biorę pod uwagę.

Całkiem fajne. Zamawiałem je z dużego salonu i były fatalnie ustawione. Struny ponad pół centymetra nad chwytnią i bardzo nierówno na prożku, ale po korektach jest w porządku i gra się całkiem przyjemnie.

A jak wypadaj w porównaniu (jeśli o porównaniu można mówić przy tych cenach) z Pengano S Light?

Nie ma wielkich różnic. Te same kształty, materiały i wykonanie. Kto wie czy nie pochodzą z tej samej fabryki. To co można zauważyć to odrobinę cieńszy i mocniej wykrojony podstawek w Pengano oraz trochę inny futerał.
Żeby przeskoczyć pewien poziom trzeba przekroczyć tysiąc złotych. Dziś na konkursie Wieniawskiego pani profesor powiedziała, że skrzypce dla licealisty to 12-18 tys zł, a my tu mówimy o skrzypcach 20 razy tańszych uwzględniając jeszcze że w zestawie prawie połowę wartości stanowi smyczek, futerał, dodatki i osprzęt.

10-10-2016, Od: Ela Odpowiedz
Ponieważ trwa 15 Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, to może ktoś jest ciekawy jak brzmi Legenda na tanich skrzypcach: https://www.youtube.com/watch?v=z04NtHcftBM

09-10-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam,
mój syn rozpoczął naukę na skrzypcach (ma 7 lat). Nie wiemy dlaczego ciągle prostuje palec i ma problemy z trzymaniem smyczka.
W internecie znalazłem coć takiego. Czy warto to kupić?
http://mytune.pl/product-pol-4126-Things-4-Strings-BHB-BB-uchwyt-do-smyczka-do-skrzypiec.html

10-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Można pooklejać smyczek robiąc kieszonki na palce i trochę się pobawić jak tu np.: https://www.youtube.com/watch?v=w2xmaHouSto Szukajmy kreatywnych nauczycieli którzy sobie poradzą z niesfornymi palcami.

09-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
U nas na skrzypce.pl jest to trochę tańsze. Nie wyświetlamy, bo rzadko zamawiane.

Jak ze wszystkim są dwie szkoły - falenicka i otwocka. Jedni nauczyciele polecają wszelkie korektory chwytu, prowadnice, paseczki pomocnicze, usztywniacze nadgarstka, nakładki stopy gryfu, korektory postawy i masę innego szpeju. A inni uważają, że szybciej pójdzie nauka bez tego wszystkiego, gdy uczeń świadomie koryguje błędy. A może sam dojdzie do tego jak jest lepiej.

Dziś konkurs Wieniawskiego. 3 godziny temu właśnie mówiono w studio, że jedna z uczestniczek o zgrozo gra z prostym palcem (chyba o kciuk chodziło). I proszę. Daje radę na najwyższym poziomie. Z resztą samych technik uchwytu smyczka jest cała masa. Ja bym pozostawił wybór nauczycielowi. W końcu to on odpowiada za postępy. Jeśli uważa że z przyrządem będzie znacznie lepiej to może trzeba kupić.

09-10-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Panie Jarku na jaki adres mogę do Pana napisać w sprawie pomocy?

10-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W sprawie nadgarstka lewej ręki to są takie patenty usztywniające po 100 zł, ale mało kto je stosuje. Te wszystkie ułatwiacze jak prowadnice smyczka, nakładki itp. trochę rozleniwiają ucznia.

Things 4 Strings BHB-BB 155 zł. Nie wiem czy się sprawdzi. Taki domek dla małego palca można zbudować samemu w kilka minut:
https://www.youtube.com/results?search_query=violin+bow+pinky+house
To jak jazda rowerem na trzech kołach. Trudno się nauczyć, gdy boczne koła cały czas pomagają.

09-10-2016, Od: Ludwik Odpowiedz
Witam, czy jest jakaś różnica w brzmieniu everplay 6xx a sandner sv 300?

Everplay ma zwykle jaśniejsze, czyste brzmienie, a Sandner odrobinę stonowane, cieplejsze. Różnice są jednak minimalne, bo budowa elementów odpowiedzialnych za brzmienie jest w nich niemal identyczna i materiały też. Dla początkującego amatora różnica jest prawie nie do uchwycenia. Nauczyciele natomiast potrafią je rozróżnić. Jest także różnica w gatunku drewna kołków, podstrunnicy i podbródka.

09-10-2016, Od: Mirosław Odpowiedz
Witam.

Moja córka (8 lat) stwierdziła, że chce chodzić na lekcje nauki gry na gitarze. I chciałbym kupić jej jakąś gitarę akustyczną. Problem w tym, że jest leworęczna. I jeszcze tak naprawdę nie wiem czy przy grze będzie preferować w prawa stronę czy w lewą. Czy istnieją jakieś gitary, gdzie można przekładać (lub po pewnych nieskomplikowanych modyfikacjach?) struny do gry na prawą i lewą stronę? Co w tym przypadku kupić?

Akustycznych i większości klasycznych nie da się przekładać, bo mają skośne mostki dla kompensacji menzury. Jest to potrzebne, bo najczęściej mostek ustawia się niżej pod strunami wiolinowymi, które mają mniejszą amplitudę drgań. Struny basowe wyżej. Ponieważ dociąga się je z większej wysokości to nadmiernie podwyższają dźwięk na dalszych progach. Dlatego na mostku basy muszą być podparte dalej niż struny wiolinowe, aby to kompensować. Jeżeli odwróci Pan struny bez przefrezowania odwrotnego rowka na prożek dolny, to gitara będzie fałszować.

Jeśli nie wiadomo jak grać to trzeba pożyczyć gitarę i popróbować trzymać raz w jedną raz w drugą stronę, aby ustalić jak jest wygodniej. Być może będzie wszystko jedno, bo i tak pracują obie ręce.

07-10-2016, Od: Andrzej Odpowiedz
Czy smyczek w zestawie EverPlay seria 6xx jest w prosty? Oglądałem dziś w lokalnym sklepie zestaw, gdzie smyczek był lekko "zwichrowany". Nie było tragedii ale jednak...

08-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Smyczki w zestawach Everplay są wyjątkowo dobre jak na ten poziom cenowy. Są zwykle proste prawo-lewo, a jednocześnie wklęsłe od góry, tak że włosie zbliża się do pręta po zluzowaniu. Wiadomo że dobry smyczek kosztuje kilka tysięcy złotych, więc nie ma porównania, ale te są w zupełności wystarczające dla amatorów. Nie chodzi tylko o prosty kształt. Znaczenie ma sprężystość, ciężar, wyważenie, elastyczność, odskok, tłumienie drgań, spasowanie żabki i wykończenie, osadzenie i jakość włosia, reakcja na zmiany wilgotności i wiele innych parametrów. Należy unikać smyczków z żabkami brązowymi (nie hebanowymi). Są zwykle tandetne, niewygodne, nietrwałe i mają wiele wad utrudniających grę. Podobnie jest ze skrzypcami występującymi w wytanionych zestawach gdzie dołączono taki tandetny smyczek. Ale już nie będę opisywał spotykanych wad skrzypiec, bo to by zajęło całą stronę A4.

06-10-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Jakby ktoś miał watpliwości, czy dorosły też może się nauczyć dobrze grać na skrzypcach to polecam to obejrzeć. https://youtu.be/DaugRxMz7tw

05-10-2016, Od: Jakub Odpowiedz
Witam,

kupię dobre skrzypce 1/4 dla uczennicy 2giej klasy szkoły muzycznej.

Pozdrawiam

05-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Dobre skrzypce przekroczą 2 tys zł, przeciętne 1200-1800 zł. W tym rozmiarze częściej wybierane są tanie niż dobre. Z małego pudła i tak nie ma wielkiego brzmienia, a i umiejętności nie zawsze pozwalają na pełne wykorzystanie zalet lepszych instrumentów. Zwykle wiec pada wybór na tańsze. Ważne żeby tylko mechanicznie nie utrudniały nauki.
Z takich tanich najczęściej wybierane są Sandner SV-300 i Everplay-6xx. Trzeba zapytać nauczyciela czy zaakceptuje. Można rozważyć założenie lepszych strun za ok. 120 zł (Tonica, Vision, Dominant)

13-09-2016, Od: Hubert Odpowiedz
Witam. Czy posiadają Państwo skrzypce 4/4 dla osób leworęcznych ??? Chciałbym zacząć grać, ale jestem leworęczny. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego instrumentu .

13-09-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Oczywiście, są dostępne skrzypce leworęczne: http://skrzypce.pl/products/PenganoLH.html

14-09-2016, Od: Hubert Odpowiedz
A jeśli można wiedzieć, jakiej są jakości? Czy w zestawie jest futerał i smyczek? I czy polecają państwo ten model?

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9841  Wstecz  Dalej