Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9360  Wstecz  Dalej

06-04-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Przy tanich instrumentach ważne jest dobre wyregulowanie. W fabryce nie ma na to czasu. Niski budżet wymaga aby czynności wykonać 10 razy szybciej niż należy, czyli mniej dokładnie. Druga sprawa że instrumenty długo płyną w kontenerze przez strefę równikową. Zawsze powoduje to pewne wypaczenia, zwłaszcza w tanim drewnie. Dlatego dla dobrego strojenia, brzmienia i wygody gry warto przeprowadzić regulacje. Zyskuje się tyle jakby kupić o połowę droższy sprzęt. Czasem więc lepiej zamówić wysyłkowo, ale żeby to było gotowe do grania i ergonomiczne. Przesyłek nie trzeba się obawiać. Koszt nieduży, a jest gwarancja, ubezpieczenie i prawo zwrotu (stacjonarnie zwykle nie ma zwrotów). Przez 20 lat wysłałem 10 tysięcy instrumentów i żaden klient nie poniósł strat. Nie ma więc żadnego ryzyka.

05-04-2016, Od: Marzena Odpowiedz
Witam serdecznie, kupiłam u pana 4 lata temu skrzypce Verona Violin, niestety włosie pękło w smyczku i myślę, że lepiej wymienić cały. Czy poleca pan smyczek uczniowski ze swojej oferty czy lepiej zainwestować więcej i kupić Braziliana? Musze napomnieć, że zależy mi na ciemnym smyczku aby pasował do koloru skrzypiec, jednakże jego wykonanie i praktyka jest ważniejsze.

Pozdrawiam.

05-04-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Przy smyczkach za kilka tysięcy zdecydowanie wymienia się samo włosie, natomiast te tanie smyczki wymienia się w miarę zużycia w całości, bo to podobny koszt. Zwykle dla początkujących wystarczające są smyczki po 90 zł, a w miarę postępów przechodzi się na droższe o lepszych właściwościach. Decyzja zależy od postępów w grze oraz od możliwości budżetowych.

01-04-2016, Od: A. Odpowiedz
Czy mógłby ktoś doradzić, w jaki sposób najbezpieczniej jest wysłać skrzypce kurier czy poczta, czy futerał czy dodatkowo jakiś karton?

03-04-2016, Od: Ela Odpowiedz
Im grubiej tym lepiej. Może być futerał, pianka, karton. Najważniejsze jest wypełnienie wewnątrz futerału wolnych przestrzeni żeby skrzypce nie latały np. folią bąbelkową. Poczta czy kurier to nie ma dużej różnicy, aby nie najtańszy kurier. Można polecić DHL lub UPS, bo mają chyba najmniej awarii i najlepszą organizację.

01-04-2016, Od: Dominika Odpowiedz
Które skrzypce lepsze Salvatini 110/Sandner SV-2/Stentor 1400 czy Ever Play auditorium(czyli w przedziale 550-750zł) na 3 rok nauki?

03-04-2016, Od: Ben Odpowiedz
Na trzeci rok to już raczej Sandner SV-6, Salvatini serii 7, albo Antyk.

30-03-2016, Od: Em Odpowiedz
Mam pytanie, kiedy skrzypce Verona Violin Custom FT-V11 beda dostepne?

31-03-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Są zapowiadane na początek lata. Można nabyć od ręki ciemne Salvatini. To w zasadzie to samo, a może nawet ciut lepsze.

03-04-2016, Od: Em Odpowiedz
Salvatini wykonane sa z innego drewna z tego co widze?

03-04-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Takie same. W zasadzie wszystkie normalne skrzypce amatorskie powyżej 600 zł robi się tak samo: płyta wierzchnia: świerk, boki i tył: klon(jawor). Osprzęt: heban. Oczywiście im droższy model tym jakość, sezonowanie, walory dźwiękowe, trwałość i stabilność tego drewna jest lepsza. Tylko w najtańszych modelach stosuje się co popadnie, zwykle z jakichś odpadów lipowych, paździerza, dykty itp.

31-03-2016, Od: PAWEŁ Odpowiedz
Witam interesuje mnie zakup w Pana sklepie gitary elektroakustycznej Pengano PF29CEQBK. Czy będzie to dobra gitara na początek nauki???
Zależy mi by była miękka, struny obniżone - po prostu zależy mi na łatwości i przyjemności z grania na początku drogi.

01-04-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Nie wiem, bo to zależy od ręki i stylu grania. Akurat Pengano to wyjątkowy akustyk, bo ma szerszy gryf niż standardowy. Sprawdzi się to idealnie w dwóch przypadkach:
- Duże dłonie z grubymi palcami, które mieszczą się na gryfach 43mm. Spotkałem się z dużą wdzięcznością osób, które miały dłonie jak kowal i przeklinały wąziutkie gryfy.
- I drugi przypadek - jeśli chcemy grać na akustyku technikami klasycznymi, czyli palcami (fingerstyle). Wielu użytkowników gitar klasycznych uwielbia Pengano jeżeli chce bezboleśnie przesiadać się z klasyka na akustyka.

30-03-2016, Od: Piotr Odpowiedz
Witam, chciałbym zapytać o skrzypce elektryczne dostępne w Waszej ofercie. Który model szczególnie moglibyście polecić? Dysponuję budżetem w okolicach 800 zł.
Chciałbym też spytać co w ogóle sądzicie na temat zakupu skrzypiec elektrycznych, zamiast akustycznych. Mam jedynie możliwość grania w mieszkaniu w bloku i nie mogę być zbyt głośno. Czy zastosowanie tłumika do skrzypiec akustycznych byłoby lepszym rozwiązaniem?

31-03-2016, Od: Ben Odpowiedz
Moim zdaniem do nauki lepsze będą skrzypce akustyczne z tłumikiem. To jest prawdziwy instrument, a nie zwykła deska. Jakościowo też będą lepsze akustyczne, lżejsze, wygodniejsze. Yamaha robi sensowne elektryki ale tanie nie są.

03-02-2016, Od: Kamil Odpowiedz
Witam czy skrzypce Ever Play seria 6xx są warte swojej ceny? czy są ożyłkowane ? Czy podstawa, strunociąg, podbródek, żabka, kołki i mikrostroiki są wykonane z hebanu ? Czy pudło rezonansowe jest płaskie czy trochę wypukłe? Jeżeli dobrze rozumiem zestaw nie posiada "arm resta" i trzeba go samemu dokupić? Pozdrawiam

04-02-2016, Od: Ben Odpowiedz
Użycie hebanu w tak tanich skrzypcach byłoby wadą a nie zaletą, bo trzeba by potężnie spaprać całą resztę. Obciąć środki na inne materiały, skrócić wielokrotnie czas budowy, uprościć konstrukcję i wykonanie, rozszerzyć znacznie tolerancję wymiarów i błędów, dać znacznie gorsze tańsze dodatki jak smyczek, futerał i wykorzystać uczniów i praktykantów do budowy, aby dopiąć budżet. Wyszłyby tandetne toporne skrzypce zabawkowo dekoracyjne na hebanie. Jakiś absurd.

03-02-2016, Od: ? Odpowiedz
Przepraszam za ten spam, coś musiało pójść nie tak :) PS zapomniałem czy mostek/podstawek nie jest zbyt płaski ?

04-02-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Są najlepsze w swojej klasie pod warunkiem że zrobi się poprawki. Mają największy potencjał. Oczywiście jest prawdziwe ożyłkowanie obustronne, żadnych plastików ani sklejki, wszystko z litego drewna. Pudło wypukłe. Żeberko oddzielnie. Na szczęście nie dali hebanu, bo przy tej cenie oznaczało by to kompletne odpady hebanowe z licznymi wadami. Lepszy jest porządny buk czy klon niż jakiś zagrzybiony czy wypaczony heban ze śmietnika.
Proszę brać pod uwagę że komplet dobrego drewna na skrzypce kosztuje tysiąc złotych zanim zacznie się robić skrzypce. Tu mamy na cały instrument zaledwie 30 zł, bo reszta to koszt futerału, smyczka, osprzętu, transport, podatki, cło, marże i oczywiście robocizna. Jak można użyć hebanu, skoro jest on wielokrotnie droższy? Tylko ze śmietnika odpady. Tak niektórzy robią. Pytanie czy na etapie nauki jest ten heban potrzebny? Przy mało intensywnym użytkowaniu heban wytrzyma kilkanaście lat, a inne drewno jeżeli nie jest podłej jakości np. 8 lat do pierwszego remontu. Przeważnie jest to wystarczające. Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy woli zapłacić o połowę więcej za instrument z hebanem.

04-02-2016, Od: Kamil Odpowiedz
Głównie zastanawiałem się czy wszystkie dodatki nie są wykonane z plastiku... Czyli jeżeli dobrze rozumiem kołki mostek, podbródek, strunociąg, mikrostroiki nie są henabowe, ale nie są plastikowe ?

04-02-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Mikrostroiki oczywiście nie mogą być z żadnego drewna bo to są śrubki. Muszą być metalowe. Strunociągi zintegrowane z wbudowanymi mikrostroikami robi się z lekkich stopów, a niekiedy ze specjalnego tworzywa z metalowymi insertami. Drewniane strunociągi wymagają oddzielnych maszynek mikrostroików. Z czterema mikrostroikami są cięższe od zintegrowanych, więc częściej stosuje się je wtedy, gdy użytkownik korzysta tylko z jednego lub dwóch mikrostroików. Kołki, podstawek, podbródek, podstrunnica są drewniane. Prożek i żabka hebanowe.

06-03-2016, Od: Alfred Odpowiedz
Napisał Pan, że EverPlay 6xx "są najlepsze w swojej klasie pod warunkiem że zrobi się poprawki. Mają największy potencjał", ale rozumiem, że to "ustawienie" skrzypiec, o którym mowa w podstronie dotyczącej EverPlay, a które wykonują Państwo przed wysyłką starcza, tak? Czy trzeba później coś jeszcze z nimi zrobić, żeby zacząć grać?

06-03-2016, Od: Jarek Odpowiedz
U nas poprawiamy każde nowe instrumenty przed wydaniem klientowi. Będą więc gotowe do grania.

30-03-2016, Od: Magdalena Odpowiedz
Czytam sobie czasami dział "ogłoszenia" - z ciekawości. Zawsze jestem pod wrażeniem profesjonalizmu w odpowiedziach p. Jarka. Właśnie kupiłam u Pana trzecie już skrzypce dla córki -z poprzednich byłam bardzo zadowolona :)i wierzę, że tym razem nie będzie inaczej (skrzypce już w drodze). Kiedy ktoś pyta mnie gdzie kupiłam skrzypce dla dziecka zawsze polecam Pana sklep, bo naprawdę warto. Pozdrawiam serdecznie.

29-03-2016, Od: ncvj Odpowiedz
k

29-03-2016, Od: Monika Odpowiedz
Mam pytanie. Jak dobrać rozmiar skrzypiec dla dziecka?

29-03-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Takie żeby mieściły się na długość ręki wyciągniętej w lewo na skos jak do grania, mierzonej od szyi do środka dłoni. http://skrzypce.pl/rozmiary.html

26-03-2016, Od: marta Odpowiedz
mam 13 lat. zaczynam nauke gry na skrzypcach . w ile czasu moge nauczyc sie grac???

27-03-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
Ja mam 22 lata zacząłem 6 miesięcy temu i potrafie grać proste piosenki w 1 i 2 pozycji, umiem zagrać jakieś 80% Lata Presto Vivaldiego - umiem może to przesada bo nie używam artykulacji, jedną dynamiką gram i w trudniejszych momentach zmieniam tempo na wolniejsze, ale jeżeli o intonacje to całkiem spoko mi idzie. Ty jesteś w lepszej sytuacji bo jesteś dużo młodsza i masz szanse osiągnąć więcej ode mnie :)

Jeżeli masz zapał i jesteś ambitna to dasz radę nauczyć się szybko grać. Kryterium czasowego nie podam bo każdy jest inny :) ja np. miałem wcześniej doświadczenie z muzyką bo 6 lat grałem na gitarze akustycznej i elektryku, więc miałem jakieś doświadczenie muzyczne i rozumiałem więcej, potrafię się świadomie uczyć :) tobie na początek przydałby się nauczyciel :P

07-03-2016, Od: Karolina Odpowiedz
Mam pytanie natury technicznej - smyczek przestał się naciągać , śruba kręci się ale ewidentnie na odcinku na którym powinna zacząć naciągać żabkę ma jakby starte te ząbki i kręci się luźno w środku (tak, wykręciłam ją i sprawdziłam " na sucho" na wyjętej żabce). Czy da się kupić samą taką śrubę, czy lepiej zanieść smyczek do lutnika? Dodam że smyczek ma dopiero rok i jest zdecydowanie lepszej klasy niż poprzednie na których grałam dużo dłużej....

07-03-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli gwint puszcza to być może trzeba wymienić śrubkę lub ten element w który się wkręca. Kupowanie w ciemno może być nieskuteczne, bo może trafić się inny rodzaj gwintu. Najlepiej przymierzyć na miejscu u lutnika czy nowe elementy współpracują właściwie.

17-03-2016, Od: Karolina Odpowiedz
Dziękuję , faktycznie wizyta u lutnika pomogła, skończyło się na wymianie śrubki i już wszystko działa i jest nasmarowane :)

17-03-2016, Od: Kamil Odpowiedz
Witam, zakupiłem niedawno stare 100letnie Stainerki i chciałbym zakupić do nich odpowiedni futerał i Smyczek. Jakie państwo polecają?

13-03-2016, Od: Karol Odpowiedz
Witam, mam na sprzedaż skrzypce Josef Kloz z futerałem dwoma smyczkami, oraz dodatkami które widoczne na zdjęciach. Zarówno skrzypce jak i futerał oraz wszystkie dodatki są stare i oryginalne.
Rozmiar skrzypiec to 4/4 długość całkowita 59 cm, długość plecków 36 cm

Napis w środku skrzypiec brzmi dokładnie:

"Josef Klotz in Mittenwald an der Isar. Anno 17".

Na wszystkie pytania odpowiem przez telefon jak i mailowo. Proszę śmiało dzwonić.

Link do większej ilości zdjęć: https://goo.gl/photos/ZijtX2aFQsZsPaCFA

11-03-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Prosimy nie zamieszczać negatywnych wpisów na temat konkretnych firm, marek, osób lub kont Allegro. Nie mamy możliwości weryfikacji prawdziwości takich wpisów, więc będą one usuwane podobnie jak reklamy czy spam. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia lub chce podzielić się opiniami to odsyłam do systemów komentarzy danego sprzedawcy i serwisów specjalistycznych opiniowych, które mają własną obsługę prawną.

26-02-2016, Od: Michał Odpowiedz
Witam.
Właśnie zaczynam się uczyć grać na skrzypcach (hobbystycznie, na ile wolnego czasu po pracy starczy). Może ktoś polecić jakąś stronę z nutami w sam raz na początek? :)

Byłby ktoś w stanie pomóc mi z rozpisaniem na nuty kawałka: https://www.youtube.com/watch?v=_JVQCbAScXw ? Jestem na samym początku nauki i ze słuchu jeszcze ciężko;]

02-03-2016, Od: Ben Odpowiedz
A potrafisz zanucić tą melodię? Jeśli tak to może to może program ScoreColud Studio zapisze ci nuty? https://www.youtube.com/watch?v=HLwkogumCYI

04-03-2016, Od: Michał Odpowiedz
Super! Spróbuję, może się uda;) Dzięki!

02-03-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam czy ktoś słyszał lub grał na skrzypcach Christina Violin V02 4/4
Mam okazje kupić w dobrych pieniądzach . PROSZĘ O POMOC

02-03-2016, Od: Ela Odpowiedz
To zwykłe tanie chińskie skrzypce. Nic specjalnego, tyle że dobry marketing. Udają włoskie ;-) Oczywiście trzeba zrobić poprawki po zakupie. Wartość około 400 zł nowe, używane około 200 zł.

28-02-2016, Od: Ada Odpowiedz
Czy struny należy wymieniać co 6 miesięcy czy nie ma jakiegoś określonego czasu ich użytkowania ?

02-03-2016, Od: Maja Odpowiedz
Nowe struny zwykle grają trochę lepiej. To już każdy musi samemu ocenić czy warto. Na pewno warto przy zmianie kupić trochę lepszy model strun niż fabryczne. Są osoby które zmieniają co trzy miesiące, a są takie które grają do oporu, do zerwania owijki, nawet wiele lat.

02-03-2016, Od: Beata Odpowiedz
Witam,
gitary Ibanez PF15CEC i HB Custom, w asortymencie są w podobnych cenach. Zatem którą z nich polecałby Pan na początek? Czy faktycznie szeroki gryf bardzo ułatwia chwyty, czy różnica między szerokim a tradycyjnym jest nieznacząca? Pytam, bo Ibanez ma bardzo pozytywną, obszerną opinię, a HB nie.. Czy cena wynika tylko z marki? Pozdrawiam.

02-03-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Typową gitarą jest Ibanez PF15CEC z gryfem 43 mm. Szerszy gryf jest potrzeby jedynie wtedy gdy ktoś ma grubsze palce niż przeciętne, lub chce wykorzystać techniki klasyczne do gry na gitarze akustycznej. Czyli na przykład zamierza grać palcami jak na klasyku (fingerstyle). Przy typowych zastosowaniach akustyka do gry akordowej kostką, do solówek, przeważnie typowy wąski gryf 43 mm (taki sam jak w elektrykach) sprawdza się całkiem nieźle. Chyba że ktoś ma grube palce i woli szerzej rozstawione struny, żeby nie trącać przypadkowo sąsiednich.
Cena związana jest z jakością. Oczywiście znana marka zwykle podraża minimalnie produkt choćby z uwagi na prestiż i selektywną dystrybucję (brak wolnej konkurencji). Jednak generalnie jakość nie zależy od marki, lecz przede wszystkim od ceny. Im wyższa cena tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie.

02-03-2016, Od: Beata Odpowiedz
Bardzo dziękuję. Wezmę Pana słowa pod uwagę przy wyborze nowej gitary. Pozdrawiam.

22-02-2016, Od: Radek Odpowiedz
W dniu 18.02.2016r. złożyłem u Pana zamówienia na gitarę HB 48 plus stroik. Tego samego dnia wysłałem przelewem należną kwotę w całości. Czy - jak jak prosiłem w mailu-, będę mógł otrzymać przesyłkę w najbliższy piątek (do Gdyni)? Proszę również o informację:jakie struny są założone w tej gitarze?

23-02-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, informacja o przesyłce będzie wysłana mailem w czwartek. Struny są standardowe fabryczne, ale można je zmieniać na dowolne inne z wyjątkiem ekstremalnie twardych.

22-02-2016, Od: Evill Odpowiedz
Czy kosztowna będzie naprawa, doklejenie kawałków efów w skrzypcach?Może ktoś zna niedrogiego lutnika?

17-02-2016, Od: Dzidek Odpowiedz
Mam od Pana gitarę czarną PENGANO. Jest super. Ma ona tylko niestety czarną łezkę wokół otworu. Dostałem inną kolorystycznie ciekawszą i chciałbym ją wymienić. Jak mogę bezpiecznie usunąć tę czarną nie uszkadzając lakieru z gitary?

18-02-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Większość klejów puszcza na ciepło. Wystarczy podgrzać suszarką i zejdzie. Tylko oczywiście bez przesady żeby gitary nie ugotować.


Wyświetlono wiadomości 401-450 z 9360  Wstecz  Dalej