Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9184  Wstecz  Dalej

23-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmienie zależy w dużym stopniu od techniki gry, ale także od strun. Proszę spojrzeć na wykres jak różne brzmienia można uzyskać różnymi kompletami strun: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg Na strunach fabrycznych różnice są niewielkie. Warto też brać pod uwagę, że zbytnie ocieplanie brzmienia na etapie nauki nie jest zalecane, bo nie słyszy się błędów. Ocieplenie w tanich skrzypcach często jest kosztem ostrości, selektywności, głośności i tłumienia górnego pasma. Dźwięk czysty, jasny i krystaliczny bywa czasem lepszy do nauki. Zależy to tez od indywidualnych predyspozycji. Na pewno warto nauczyć się techniki vibrato, bo to od razu uszlachetnia brzmienie.

19-11-2015, Od: Woytas Odpowiedz
Witam. Co sądzicie o skrzypcach z sygnaturą A. Schroetter Germany wrozmiarze 1/2? Pozdrawiam

19-11-2015, Od: Ben Odpowiedz
Wróżenie z fusów. Wartość może być od 50 zł do 1000 zł. Trzeba by coś o nich wiedzieć. Jaki to model? Na pewno nie należy sugerować się naklejkami Germany, USA itp. bo najczęściej oznacza to skrzypce chińskie. Nazwa kraju ma podkreślić gdzie znajduje się biuro importera. Jedynie bardzo stare skrzypce były robione w Niemczech. Albo bardzo drogie. Kolejna sprawa że nie wiemy na ile są zużyte. Jak były przechowywane. Czy nie są rozeschnięte. Skrzypcom wyjątkowo nie służy długi okres nie używania. Trzeba przyjrzeć jak są wyregulowane, czy wymagają inwestycji, wymian eksploatacyjnych itp.

21-11-2015, Od: Woytas Odpowiedz
Model AS-v160-074, tyle wiem teraz... Słaby, czy jakiś wyższy?

23-11-2015, Od: JJ Odpowiedz
To jest tak, że stare niemieckie manufaktury są jeszcze w stanie wykonać skrzypce, ale koszt przekracza zwykle 10 tys zł. W przypadku tanich skrzypiec uczniowskich Chińczycy są w stanie wykonać za tą samą cenę o wiele lepsze skrzypce niż europejskie, bo tam lutnik za to samo wynagrodzenie popracuje 7 razy dłużej. A to właśnie poświęcony czas i dopracowanie szczegółów decyduje o końcowej jakości. Także drewno chińskie jest lepsze przy tej samej cenie bo ekolodzy nie pilnują tam lasów jak w Niemczech. Ze względu na to wszystkie niemieckie modele uczniowskie są wykonywane w Chinach. Hofner stworzył markę Alfred Stingl do tego celu, a Paesold markę Andrew Schroetter. Jak zamawia się kontener skrzypiec to Chińczycy nakleją dowolną nazwę. Wielkich fabryk jest kilka, a nazw tysiące. Oczywiście takie same skrzypce można kupić u polskiego importera o połowę taniej, bo nie płaci się Niemcom daniny za ich biura i nazwę. To samo jest ze skrzypcami niby z USA, Belgii, Anglii, Włoch czy Japonii. To te same chińskie skrzypce tylko z inną nalepką. Jeśli tak to lepiej wspierać polskich importerów jak Everplay. Jest o połowę tańszy niż bliźniak Stentor z tej samej fabryki tylko sprowadzany bezpośrednio, a nie przez biuro w Anglii. To samo gitara Everplay jest ponoć z tej samej fabryki co Hohner tylko tańsza bo sprowadzana bezpośrednio, a nie przez Niemcy. Po co płacić daniny zachodnim czy amerykańskim biurom?

23-11-2015, Od: Ben Odpowiedz
V160 to najsłabszy model już nawet nie produkowany. Zwykłe chińskie skrzypce. Lepsze modele tej marki to 180, 185 i 280.

23-11-2015, Od: Woytas Odpowiedz
Dzieki. Będę szukać czegoś u polskich dystrybutorów. Teraz w użyciu jest Ever Play 1/4 w 3 klasie PSM, w co celowac dalej - Państwa zdaniem? Zostac przy Ever Playu, myślę też o Strunalu 220 Jan Dvorak (szkola zdaje się tez takie ma do wypozyczenia?!), proszę o poradę??

23-11-2015, Od: Ben Odpowiedz
To zależy od postępów w nauce, możliwości budżetowych i wymagań nauczycieli. Strunal ze smyczkiem i futerałem, które kupuje się oddzielnie, przekroczy pewnie tysiąc złotych. Zwłaszcza że trzeba jeszcze zrobić poprawki i regulacje, bo jakość ostatnio spada, a cena rośnie. Warto też pomyśleć o lepszych strunach. Może w takim razie coś pośredniego? Pengano SI Dark lub Salvatini 7?

18-11-2015, Od: Mka Odpowiedz
Witam, czy skrzypce Sandner CV-4 będą dobre dla osoby grającej na niezłym poziomie czy lepiej zainwestować w wyższy model Sandnera lub w inną "markę" ?

20-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Albo te, albo można spróbować Padvę. Też są niezłe. Jeżeli jest rezerwa w budżecie to droższe modele będą lepsze.

19-11-2015, Od: Marcelka Odpowiedz
Chałabym kupic dobre skrzypce do 1000 zł . Pomocy !

20-11-2015, Od: Benek Odpowiedz
1000 zł to są przeciętne skrzypce. Dobre kosztują kilka tysięcy. Z takich do tysiąca to można wybrać Pengano SI albo Salvatini 7 i pomyśleć o lepszych strunach niż fabryczne.

18-11-2015, Od: Tomeqk Odpowiedz
Dzień dobry. Proszę o opinię na temat gitary Pro Arte GC240 II. Dystrybutorzy reklamują jako wykonaną w Europie i z drewna. Czy warto ją kupić?

20-11-2015, Od: Aga Odpowiedz
Jeśli to robią w Rumunii lub w Czechach, to niestety brzmienia będą pudełkowe, a wykonanie toporne. Dopiero modele za kilka tysięcy zł da się Europie wykonać znośnie. Po prostu przy płacach europejskich brakuje czasu przy tak niskim budżecie. A co nagle to po diable.

20-11-2015, Od: Benek Odpowiedz
W jakiej Europie? Gdzie konkretnie? Przecież tu nie ma fabryk. Wykonanie gitary wymaga na prawdę wiele godzin pracy. Jeżeli Chińczyk przy tym budżecie popracuje 70 godzin, to Europejczyk za tą same kasę po 10 godzinach powie że ma dosyć. Nie dokończy nawet w połowie. Powstanie kompletny bubel z grubsza ociosany i maznięty. Tak wyglądały ostatnie instrumenty z dogorywających europejskich fabryk: toporne do bólu i nie dokończone. Jeśli ktoś by rezygnował z chińskiej jakości na rzecz reklamy made in Europe to byłby absurd. Robi się więc pewien myk. Dwa główne elementy wycina maszyna w Europie, 99% pracochłonnych prac robi się w Chinach i końcowa kontrola znowu w Europie. Tak się da i można wtedy nakleić upragniony znaczek made in Europe. Ale to jest obejście przepisów w celach reklamowych wyłącznie. Jakość dają godziny spędzone przy produkcji. Za te same pieniądze 7 razy więcej jakości kupi się w Chinach. Do tego drewno nie pilnowane przez ekologów. Dlatego wszyscy tam produkują. Właśnie dla jakości. Nie dajmy się czarować napisem made in Europe.

16-11-2015, Od: Wiesław Odpowiedz
Witam .Moje pytanie jest takie czy moge oddać do ustawienia nową ( gryf,menzura itp . żeby np. nie brzęczały struny)gitarę elektryczną ? Prosze o odpowiedz jak długo trwa takie ustawienie lutnicze ? i jak cena za usługę? Pozdrawiam

16-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Może żeby było jasne: tania gitara sama zmienia kształty i wymiary, więc cyzelowanie i staranie się nie ma sensu. Można zrobić szybko, z dużym zapasem bo i tak się pokrzywi. Natomiast drogą gitarę warto dopieszczać i ustawiać dokładniej, bo drewno nie zmieni znacząco kształtu i wymiaru. Można z niej wyciągnąć znacznie więcej precyzji, ale zajmuje to oczywiście wielokrotnie więcej czasu.

16-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jaka gitara. W przypadku taniej gitary stosuje się szybkie metody uproszczone, które są wystarczające aby uzyskać bardzo dużą poprawę. Wtedy koszt nie przekracza 100 zł, a czas maksymalnie dwie godziny. Natomiast przy droższej gitarze dokładność początkowa i stabilność drewna jest znacznie większa więc trzeba poświęcić wiele godzin żeby uzyskać jeszcze większą precyzję. Stosuje się bardziej wyrafinowane metody, wymagające dużej dokładności i czasu. Wtedy cena może dojść do 300 zł.

16-11-2015, Od: Wiesław Odpowiedz
Gitara to Ephiphone LP MB za 1299 zł. więc nie bardzo droga .Pozdrawiam

17-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Taka gitara jest fabrycznie na tyle dobra, że zwykle walczy się już tylko o subtelności na grubość włosa. Szybkie i zgrubne metody dające spektakularny efekt w taniej gitarze, tutaj mogą dać efekt prawie niezauważalny. Trzeba by zobaczyć jak to wygląda. Czy jest o co walczyć.

18-11-2015, Od: Wiesław Odpowiedz
To prawda , że gitara stroi ale struny są tak nisko na pierwszych progach , że karta kredytowa ledwo wchodzi.Mam wrażenie , że nawet podnosi je minimalnie do góry.Nawet przy spokojnym graniu słychac brzęczenie , na poszczególnych progach tez, sam nie chce regulować gryfu i innych podzespołów ,wydaje mi się też ,żę struny są zbyt cienkie co zauważył też sprzedawca.Odwiedze Panstwa na początku grudnia i oddam do dopieszczenia bo chce , zeby służyła w dobrym zdrowiu jak najdłużej.Pozdrawiam ,swietna robota na youtube :)

19-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Pod pierwsze progi karta kredytowa ma nie wchodzić, więc jest raczej OK. Wizytówka powinna wejść. Mogę zobaczyć to wszystko się wyjaśni. Jednak w grudniu jest co roku ogromna ilość zamówień na święta. Mimo pracy po 18 godzin dziennie powstaje wielodniowa kolejka. To nie jest dobry czas na dodatkowe prace. To już lepiej w styczniu.

16-11-2015, Od: Julia Odpowiedz
Witam, ostatnio spadła mi kalafonia na podłogę i cała się rozwaliła. Czy jest szansa na jej naprawę czy trzeba kupić nową?

16-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Można spróbować skleić spirytusem

17-11-2015, Od: Julia Odpowiedz
Zdecydowałam się zakupić nową, jednak nie chcę żeby była za droga, ponieważ nie jest to planowany wydatek, więc budżet ograniczony. Która byłaby nie najgorsza i nie za droga?

17-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Geipel jest niedroga.

15-11-2015, Od: Krs Odpowiedz
Witam, czy skrzypce "Antyk Plus" będą dobre dla osoby która gra już 3 lata i bardzo szybko się rozwija? Jakie skrzypce poleca państwo do 1300zł.

15-11-2015, Od: Maja Odpowiedz
Jeżeli bardzo szybko się rozwija to być może wykorzysta już zalety droższych instrumentów za 2-3 tys zł. Ale jeżeli budżet jest ograniczony to Antyk będzie w porządku. Ewentualnie coś z lepszych modeli Stentora, Sandnera, albo Padova za 1540 zł.

16-11-2015, Od: Krs Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, które skrzypce będą lepsze skrzypce "Antyk" czy Stentor 1550?

16-11-2015, Od: Maja Odpowiedz
Są podobne jakościowo. Antyk ma struny z metalowym rdzeniem, a Stentor z nylonowym. Trochę się różnią kolorem, wykończeniem i futerałem. Materiały te same. Kwestia gustu co się bardziej spodoba.

16-11-2015, Od: Mrs Odpowiedz
Dobrze, to kupię chyba Antyka, czy struny Thomastik Dominant będą do tych skrzypiec dobre?

16-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
OK, można zrobić taką operację. To będzie razem 1440 zł.

16-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Te struny mają mniejsze naprężenie niż fabryczne i być może większą amplitudę drgań. Co się z tym wiąże być może warto byłoby zrobić trochę inne ustawienia lub dobrać egzemplarz. Sprawdzę czy można zamówić razem ze zmianą strun.

14-11-2015, Od: Józia Odpowiedz
Sprzedam tanio bilet wstępu ( dla jednej osoby) na koncert w warszawskiej PROXIMIE, który odbędzie się jutro ( w niedzielę : 15.11.2015 r. ). Naprawdę warto bo to jubileusz Alibabek ( TRIBUTE TO ALIBABKI ), 50- lecie, wystąpi wielu artystów.
Kontakt : kiboko-toto@tlen.pl

12-11-2015, Od: aga Odpowiedz
Witam,które skrzypce będą lepiej brzmiały w rozmiarze 1/8 : sandner sv 300 czy pengano s light?Kompletnie się na tym nie znam i nie chcę żeby nauczcielka nas pogoniła :)A może inne w tym rozmiarze będą lepsze?

12-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jakość brzmienia jest dość podobna. Czy się spodoba to zależy trochę od gustu i wymagań nauczycielki. Ogólna zasada jest taka że droższe modele są lepsze od tańszych, a mniej to zależy od nazwy. Po prostu na droższe fabryka może dać lepsze drewno, lepszych fachowców, poświęcić więcej czasu i dokładniej je wykonać. To wpływa na trwałość, brzmienie, łatwość nauki i przyjemność z gry. Sandner ma łagodniejszy charakter brzmienia, a Pengano ostrzejszy. Rodzice przeważnie wolą ciepłe brzmienie, a nauczyciele jaśniejsze i ostrzejsze bo lepiej słychać błędy. Różnice nie są tu jednak duże.

12-11-2015, Od: aga Odpowiedz
Hmm...a które by Pan wybrał dla siebie, biorąc pod uwagę cały zestaw?

13-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej Sandnera

05-11-2015, Od: ? Odpowiedz
Które skrzypce są lepsze, sandner SV2 czy sv6? Jakie są w brzmieniu

05-11-2015, Od: Ben Odpowiedz
SV6, a jeszcze lepsze CV-4. Ogólna zasada jest taka, że im droższe tym lepsze, bo producent daje lepszy gatunek drewna, dłużej sezonowane, bardziej doświadczony lutnik wykonuje i przeznacza się więcej czasu na dopracowanie. Każdy z tych elementów ma wpływ na trwałość, łatwość gry i na brzmienie. Ale najwięcej jakości brzmienia na etapie początkowym zależy od ucznia, czyli od ilości i efektywności ćwiczeń. Zalety instrumentu można wykorzystać dysponując odpowiednią techniką. Pierwsze tygodnie nauki to będzie zarzynanie kota nawet na Stradivariusach za milion kosmodolców. Trzeba przez to przejść.

06-11-2015, Od: ? Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz, a co możecie powiedzieć o skrzypcach Auditorium?

06-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Zbliżone jakościowo do SV300, tylko jasny osprzęt.

04-11-2015, Od: Kasia Kosobudzka Odpowiedz
lubi placki

03-11-2015, Od: Marlena Odpowiedz
Witam, potrzebuję kupić struny do skrzypiec. Zależy mi na tym, aby były one nie bardzo drogie i miały jak najciepleszy dźwięk.

03-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To muszą być takie http://skrzypce.pl/products/struny_sandner_CV.html

03-11-2015, Od: Darek Odpowiedz
Witam Państwa ! Myślę o zakupie skrzypiec dla syna w rozmiarze 4/4 i cenie 650 - 800 zł. Zastanawiam się nad Sandner SV-2, A.Salvatini seria 110, Verona Violin Custom FT-V11C. Syn jest po szkole muzycznej 1-go stopnia, preferowany raczej miękki dźwięk. Może jeszcze jakiś inny model oprócz wymienionych przeze mnie ?

03-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Po szkole raczej nie należy kupować skrzypiec poniżej tysiąca złotych, chyba że traktować to trochę jako zabawę, nie do dalszej nauki. Z wymienionych SV-2 najlepiej się sprawdzi.

03-11-2015, Od: Darek Odpowiedz
OK, dzięki :) Właśnie chodzi o sporadyczne granie tak dla siebie, żeby nie zatracić umiejętności grania.

01-11-2015, Od: Smyczek Odpowiedz
Zapraszam do zakupu smyczka 4/4

http://olx.pl/oferta/smyczek-skrzypcowy-4-4-CID751-IDcjIwB.html

01-11-2015, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień dobry, jestem zainteresowana zakupem skrzypiec uczniowskich w cenie ok. 1000-1200zł. Jeśli chodzi o wybór Stentor Conservatoire - Gewa Set i Antyk Plus - które mają najcieplejsze, miękkie brzmienie? A może Pengano Custom zasługują na uwagę? Czy w sklepie stacjonarnym jest szersza oferta? Z góry dziękuję za poradę.


Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9184  Wstecz  Dalej