Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9026  Wstecz  Dalej

11-09-2015, Od: AGATA Odpowiedz
Chciałam zapytać, które skrzypce wybrać?
1.Sandner SV-300
2.Stentor STUDENT I 1400
Będę wdzięczna za odpowiedź (do tej pory syn grał na tym drugim modelu, ale musimy kupić większe)

11-09-2015, Od: Aga Odpowiedz
Sandner SV-300 jest w porządku. Bardzo starannie wykonane jak na swoją cenę, lepsze materiały. Przy małych skrzypcach precyzja jest szczególnie ważna. Pół milimetra odchyłki i już będą niegrywalne. Stentor zaś to jest Everplay sprowadzany przez Anglię zamiast bezpośrednio, przez co rośnie cena. Skrzypce są te same, z tej samej fabryki, a różnią się tylko napisami i futerałem. Jakość dobra, można polecić, ale taniej jest nabyć po prostu Everplaya, który ma bezpośredni import do Polski i dzięki temu jest 150 zł tańszy. Czasem nawet bywa że fabryka wrzuci do Everplaya ulotkę Stentora przez pomyłkę, więc mam pewność że to ta sama linia produkcyjna.

07-09-2015, Od: Katarzyna Odpowiedz
Szukam skrzypiec dla dziewczynki, która rozpoczyna dopiero naukę gry. Jakie skrzypce kupić na początek? Które będą lepsze?
1.http://www.henglewscy.com.pl/mod_catalog3/show/7963.html
2. Sandner SV-300
3. Antoni Debut acv32
a może Tonareli?
Będę wdzięczna za pomoc

08-09-2015, Od: Minor Odpowiedz
Beginer fajny, ale trzeba trochę zaczekać bo jest wrześniowy zator na poprawkach. Można nabyć w promocji: http://skrzypce.pl/products/beginner.html
Sandner SV-300 to klasa sama w sobie w dziale uczniowskim. Chyba najmniej mankamentów mechanicznych ze wszystkich tanich skrzypiec.
Antoni Debut i podstawowe Tonarelli są słabsze materiałowo i raczej mniej starannie zrobione.

07-09-2015, Od: Ola Odpowiedz
Witam wszystkich :)
Jestem tu nowa,a w kwestii skrzypiec ZUPEŁNIE zielona. Otóż mam lat 18 i byłabym pewnie już w 100% dorosła gdyby nie jedno niespełnione dziecięce marzenie. Otóż zawsze chciałam grać na skrzypcach,ale nie było mi to dane :(
teraz nadarzyła się okazja, by móc pobierać nauki, więc mam pytanie: Jakie skrzypce na początek?
Chcę grać w domu, dla siebie, nie w orkiestrach symfonicznych, dlatego nie chciałabym wydawać majątku czy musieć chodzić po sprzęt do lutnika...

Byłam nawet w sklepie muzycznym z tym samym pytaniem. Tam zaproponowano mi EverPlay'a. Z innego źródła słyszałam o Richard Sadner.

Na co się zdecydować? Jakieś wady, zalety?

07-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od możliwości finansowych. Przeciętny poziom skrzypiec uczniowskich amatorskich to 1000-1500 zł. Im droższe tym gra się łatwiej i przyjemniej, bo są dokładniej wykonane i z lepszych materiałów. W wersji ekonomicznej wystarczą skrzypce za 400 zł, ale wówczas ważne jest gdzie się je kupuje. Jest w nich wiele rzeczy do poprawienia, a nie każdy sklep to potrafi zrobić. Im tańsze tym więcej poprawek wymagają. Everplay jest w porządku, można polecić. Sandner też, choć warto dodać że Franz Sandner jest lepszy niż Richard Sandner.

07-09-2015, Od: Ola Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Poważnie się teraz zastanawiam między EverPlay'ami z serii 6xx a Franzem Sandnerem. Nie chciałabym aby o wyborze przesądziła jedynie cena,bo to nie o to chyba chodzi ;)
Czy w przypadku któregoś z tych modeli wymagane są duże poprawki?

07-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Na skrzypce.pl poprawki są od razu robione bez dopłat. W innych sklepach bywa z tym różnie. Żaden z wymienionych modeli nie wymaga dużych zmian konstrukcyjnych. Są natomiast robione korekty prożka, rozmieszczenia strun, wysokości, kształtu podstawka, czasem dopasowanie do płyty i inne drobne prace. Do tego smarowanie elementów. Wszystko to znacząco ułatwia naukę, poprawia wygodę gry, a w niektórych przypadkach także brzmienie i strojenie.

02-09-2015, Od: Adam Odpowiedz
dobrze wiedzieć, bo pełno tandety :/ imitacji.
Naprawdę dzięki tej stronie można dopiero spojrzeć właściwie, co jest instrumentem niskobudżetowym, co nie, a co wersją szkoleniową.

03-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
W wielkich firmach często jest tak, że handlowiec chce zrobić obrót, aby dostać swoją prowizję. Bywa związany z daną marką. Mało go obchodzi czy towar wróci do serwisu, bo to nie on będzie naprawiał. Natomiast w małej firmie rodzinnej ta sama osoba sprzedaje, a potem męczy się (lub nie) z ewentualnymi reklamacjami. Lepiej mniej zarobić, a promować towary o dobrym współczynniku jakości do ceny i o małej awaryjności, żeby nie mieć kłopotów. Małe firmy mają większą elastyczność i swobodę w doborze asortymentu. Jak coś się nie sprawdza to wypada z oferty, a w zamian wchodzi towar nie sprawiający problemów.

04-09-2015, Od: Adam Odpowiedz
Bardzo dobre podejście ! tak powinno być.
Wszystkie pseudo-instrumenty powinny tą drogą być wyeliminowane z rynku.
Ale niestety ciągle (najpewniej przez brak wiedzy) wiele sklepów oferuje pseudo-instrumenty w niebywale niskiej cenie, bo dla tych sprzedawców to jest towar :D jak ziemniaki.

04-09-2015, Od: Adam Odpowiedz
Dziwne jest, po co w ogóle niektórzy producenci wytwarzają np. skrzypce z płyty wiórowej, jakie jest przeznaczenie tego? czy zdają sobie sprawę że to nie będzie zdatne do gry, że marnują czas, zapał potencjalnego ucznia, przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Wiele ludzi się pewnie nabierze i kupi, może to taka strategia.

04-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Na ekranie komputera dobre i tandetne skrzypce wyglądają tak samo. Różnią się ceną. Klienci chętniej wybierają tańsze niż droższe. Jak jest popyt to pojawia się podaż i ciągłe parcie żeby robić jeszcze taniej i taniej. Jak klient chce taniej to trzeba zrobić gorzej, czyli użyć tańszego materiału, tańszych ludzi i skrócić czas wykonania. I tak to się napędza w kierunku powstawania bubli. Tylko zdrowy rozsądek klientów może to powstrzymać, bo faktycznie kupują i wyrzucają na śmietnik.

03-09-2015, Od: Adam Odpowiedz
zapomniałem dodać,że dobry pomysł, bo przydatne są demonstracje -próbki brzmień skrzypiec np. na youtube

03-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Z próbkami youtube trzeba uważać o tyle, że efekt w 90% zależy od sposobu nagrywania, mikrofonów, realizacji dźwięku, pomieszczenia, muzyka i repertuaru, warunków odsłuchu, a tylko minimalnie zależy od samych skrzypiec. Jeżeli chcemy uchwycić subtelne różnice między egzemplarzami to tylko na żywo. Przy odsłuchu przed komputerem źródłem dźwięku nie jest już drgająca płyta drewniana z obudową w odpowiednim kształcie, tylko okrągły kawałek gumy lub tektury w głośniku.
Zdarza się fajnie nagrać tandetne skrzypce z których uczeń w życiu nie wydobędzie sensownego dźwięku, a bywa że Stadiviariusy za milion jakoś nie brzmią w youtube.
W nagraniach nie widać też spraw mechanicznych. Na etapie nauki strojenie, precyzja i wygoda może być ważniejsza od samego brzmienia. Nie wiadomo na ile muzyk męczy się podczas grania, na ile koryguje fałsze, żeby uzyskać rozsądny efekt. Skrzypce mogą być tak krzywe, że uczeń nie poradzi sobie i zniechęci się. Więc ostrożnie z oceną na podstawie youtube.

02-09-2015, Od: Kot Odpowiedz
A między tymi dwoma, które bardziej?

http://muzycznymetro.pl/pl/p/SKRZYPCE-EVER-PLAY-PRIMA-KOMPLET-44-34-12-14-18-116/592
http://skrzypce.pl/products/r301.html
Przekonuje mnie że te drugie są właśnie z tej strony, nie wiem jednak czy w przypadku pierwszych też mogę liczyć na przygotowanie skrzypiec takie jak mówicie?

02-09-2015, Od: Ben Odpowiedz
Tylko nie Prima. Nie nadają się. Everplay musi być z serii EV-6xx. Primę robi kompletnie inna fabryka i to jest żenada pod względem jakości. Były na tej stronie i zaliczyły wylotkę z uwagi na słabą jakość. Opis był taki: "Najtańsze skrzypce w Polsce w miarę zdatne do grania.". Niestety do tego "w marę" wymagały bardzo wielu poprawek.

02-09-2015, Od: Kot Odpowiedz
Ha, czyli dobrze że z Primy zrezygnowałam :D

02-09-2015, Od: Kot Odpowiedz
No nic, zdecydowałam się na te ze skrzypce.pl :) Mam nadzieję że będą mi służyć jak najdłużej :D

02-09-2015, Od: Kot Odpowiedz
I jeszcze te?

http://www.gamuz.com.pl/skrzypce/7497-richard-sandner-rv-1-skrzypce-44.html

02-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Można, ale w Richardach trzeba poprawić prożek, podstawek i wymienić niektóre struny. To może kosztować ponad 100 zł. Lepiej mieć to z głowy. Albo kupić Franza Sandnera zamiast Richarda Sandnera. Nazwa ta sama a fabryka ponoć inna i to widać.

02-09-2015, Od: Maja Odpowiedz
Jak mają być w miarę solidne to warto dozbierać do średniego modelu Franza Sandnera. Są chyba najporządniej zrobione.

02-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Akurat tutaj wszystkie skrzypce dostępne na rynku zostały przejrzane pod kątem jakości i przydatności. Gdyby któreś z wymienionych były godne uwagi, to znalazły by się tu w ofercie. Widocznie nie przeszły testów. Warto zauważyć że jest to jedyny sklep w którym pewne modele nie są polecane. Wstępna selekcja została wykonana, żeby klienci nie męczyli się z wyborem, a potem z zakupioną tandetą.

02-09-2015, Od: Ela Odpowiedz
Jak sklep ma malutkie nieostre zdjęcia bez szczegółów to znak że wiele rzeczy jest do ukrycia. Poproś wtedy o ostre zbliżenia istotnych elementów pod różnymi kątami i zobaczysz jaka to tandeta. Niech pokażą ożyłkowanie, podstawek, prożek, kołki, żabkę i wszystko będzie jasne.

29-08-2015, Od: Asia Odpowiedz
Chciałabym zacząć grać na skrzypcach ale nie wiem, które będą najlepsze na początek. Czy mógłby mi ktoś doradzić ;) ?

01-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Wybór zależy od budżetu. Jeżeli musisz maksymalnie zaoszczędzić, a nie utrudnić sobie nauki to Everplay lub Richard Sandner. Jeżeli możesz wydać więcej, to w ciemno można brać skrzypce Franz Sandner lub Pengano, a jeżeli możesz przekroczyć 1000 zł to dobre będą Padva lub Antyk.

30-08-2015, Od: Ben Odpowiedz
Od powiadając wprost na pytanie które będą najlepsze należałoby odpowiedzieć Stradivariusy. Niestety kosztują jakiś milion dolarów. Właściwsze byłoby pytanie ile z tego można zaoszczędzić żeby nie utrudnić sobie zbytnio nauki. Im tańsze tym gra się trudniej, a efekt brzmieniowy bardziej mizerny. Dlatego inna rada będzie dla osoby z budżetem nielimitowanym, a inna dla osoby która może odłożyć załóżmy 20 zł miesięcznie. Dla takich dwóch osób zupełnie inne skrzypce będą polecane jako te najlepsze na początek.

30-08-2015, Od: Maja Odpowiedz
Odpadają wszystkie zbyt tanie, poniżej 300 zł. Przeciętny poziom to ok. 1000 zł, ale już na takich po 400 zł za komplet da się całkiem nieźle grać. Np. Everplay, Sandner, Pengano.

30-08-2015, Od: Ktos Odpowiedz
W zależności ile na to chcesz przeznaczyć gotówki :)

28-08-2015, Od: Kreska. Odpowiedz
Kiedyś uczyłam się grać na skrzypcach i zatęskniłam za nimi. Zaoszczędziłam trochę pieniędzy ok 700 zł. Potrzebuję skrzypiec do gry amatorskiej :) Upatrzyłam sobie Skrzypce Sander SV-2. Ale nie jestem pewna czy to dobry wybór? Czy może polecacie coś innego? Może zaoszczędzić więcej? i kupić SV-4 lub nie?

29-08-2015, Od: Jarek Odpowiedz
SV-2 będą bardzo dobre. To jedne z najlepiej wykonanych skrzypiec w swojej klasie. SV-4 są ciut lepsze, ale różnica jest na tyle mała że chyba nie warto czekać z dozbieraniem.

29-08-2015, Od: Kreska. Odpowiedz
dziękuję :)

27-08-2015, Od: uczeń Odpowiedz
Potrzebuję porady odnośnie gry, więc nie wiem czy to miejsce jest odpowiednie, jeśli nie, to przepraszam.
Mam problem podczas smyczkowania głównie struna A i E (bardziej E). Wraz z wibracją cały instrument drga, o ile dla strun G,D nie ma to większego znaczenia, w przypadku E intonacja jest nieodpowiednia. Potrzebuje porad :P

28-08-2015, Od: JJ Odpowiedz
A jaki to model skrzypiec? Może trzeba tłumik założyć, albo kawałeczek rurki z tworzywa w miejscu gdzie struna opiera się o podstawek.

27-08-2015, Od: KASIA Odpowiedz
Odkupie skrzypce 1/16 lub 1/10 moze ktos ma?

26-08-2015, Od: maja Odpowiedz
Czy możecie powiedzieć mi czy warto kupować takie małe skrzypce: http://www.conrad.pl/Skrzypce-ma%C5%82e,-rozmiar-1%2f2,-zestaw.htm?websale8=conrad&pi=301460&ci=SHOP_AREA_17042_1409023 Dla początkującego.

26-08-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jak myślisz - czemu są niewyraźne zdjęcia i nie ma żadnych zbliżeń? Poproś o zbliżenie na mostek, prożek, kołki i podstrunnicę, a wszystko stanie się jasne.

26-08-2015, Od: Ela Odpowiedz
"Podstrunnica, kołek oraz podbródek z wysokiej jakości drewna hebanowego.". Jakiś "kołek" tłumaczył. Albo: "zawiera kufer" :-) Same wymienione elementy średniej klasy są droższe niż te skrzypce. Od razy widać że ściema, ale widzę jedno zastosowanie: Jeżeli rodzice chcą dziecku udowodnić, że to fanaberia i nic z tego grania nie będzie, to z pewnością jest to idealny produkt do zniechęcenia dziecka.

26-08-2015, Od: Ben Odpowiedz
Nie kupuje się skrzypiec z sklepach z grillami, lodówkami i automatycznym tłumaczem google. Tym bardziej za granicą. Chyba że jako ozdoba lub zabawka. Sprzedawca musi się znać i dokonać odpowiednich przeróbek i poprawek żeby tani instrument nadawał się do użytku, przy czym ekstremalnie tanich nie da się w ogóle uzdatnić ze względu na ograniczenia materiałowe i uproszczoną budowę.

21-08-2015, Od: Maja Odpowiedz
Jak to za komuny. Liczyło się wykonanie planu a nie jakość. Jak ktoś zna gitary Defil to ta sama fabryka robiła skrzypce i mandoliny w Lubinie. Na owe czasy było to dobre, bo choć strasznie toporne, to praktycznie nie było żadnej konkurencji. Jakoś się na tym grało. Ale teraz to już tylko można sobie kupić z sentymentu. Jakość współczesnych instrumentów jest znacznie lepsza. Aby tylko nie kupować najtańszych, bo to zabawki a nie instrumenty. Ale już takie 2-3 razy droższe od najtańszych będą w porządku.

10-08-2015, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam, mam problem z kołkami. Struny A i E. Ciągle się cofają mimo posmarowania pastą zacieśniającą... Wydają się jakby były zbyt małe na dziurki w ślimaku bo jak je dociskam żeby zablokować strune to przechodzą tak daleko ze po drugiej stronie ślimaka wychodzi część kołka z dziurką na strunę... nie wiem co robić, to są nowe skrzypce gram na nich niecaly miesiąc, teraz przy wymianie strun pojawił mi się problem, byłem bardzo ostrożny więc na pewno nic nie uszkodziłem. Proszę o jakieś sugestie. Czy nowe kołki pomogą?

18-08-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Kołek i skrzynka z czasem wycierają się. Dziurka na strunę nie ma prawa dotykać do obudowy. Jeżeli kołek wyrobił się na tyle że przy wciskaniu dziurka na strunę chowa się lub przechodzi na zewnątrz to trzeba wywiercić nową dziurkę lub wymienić kołek.
W zacieśnianiu może pomóc odrobina kredy szkolnej. Także pył z kalafonii jest skuteczny ale tylko w minimalnej ilości i tylko w najtańszych tandetnych skrzypcach. Nie wolno go stosować jak mamy dobrze spasowane kołki i dobre skrzypce, bo zaklei styk i kołek się złamie przy próbie obrócenia na siłę.

11-08-2015, Od: K Odpowiedz
Odwiedź lutnika, albo sklep muzyczny zajmujący się skrzypcami. Jeśli faktycznie skrzypce są nowe to może kołki są poprostu źle dobrane i może wymiana na inny komplet rozwiąże problem. Jeśli natomiast otwory na nie są za szerokie to wiąże się już z konkretniejszą poprawką lutniczą niestety.

10-08-2015, Od: Kuba Odpowiedz
Witam,
jestem w trakcie zbierania pieniędzy na inwestycję w moje hobby muzyczne. Potrzebuję czegoś, dzięki czemu moje szkrzypce będą słyszalne w zespole złożonym m. in. z perkusji oraz gitary elektrycznej. I tu pojawia się moje poytanie: lepiej kupić mikrofon do skrzypiec klasycznych, a później (zapewne za kilka lat) zainwestować w porządne, wykonane na zamówienie skrzypce elektryczne czy kupić tańsze skrzypce elektryczne? Szczerze wolałbym tą pierwszą opcję, ale nie wiem, czy mikrofon, który planuję kupić będzie wystarczającym nagłośnieniem. Jest to Audiotechnica ATM 350.
Dziękuję za rady! :)

18-08-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tanich skrzypiec elektrycznych absolutnie nie kupować. Wyrzucone pieniądze. Lepiej akustyczne i mikrofon lub dobry przetwornik piezo.

08-08-2015, Od: M Odpowiedz
Witam, chciałabym zapytać jaka jest różnica między skrzypcami Verona Violin Custom Antique a Sandner SV2 ? Poszukuje skrzypiec do nauki i gry amatorskiej ok. 600 zł, które z nich będą lepsze?

18-08-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym wybrał raczej SV-2, ale to zależy od gustu, bo różnice są niewielkie.

02-08-2015, Od: Adam Odpowiedz
Czy skrzypce wraz z tłumikiem
są równie ciche jak skrzypce elektryczne?
Czy taki tłumik utrudnia naukę -chodzi o to czy wpływa negatywnie na wydobywanie dzwięku.
Wiem że sa tłumiki lepsze i gorsze -zróznych materiałów, ale to już inny temat.

02-08-2015, Od: K Odpowiedz
Nigdy nie porównywałam bezpośrednio skrzypiec elektrycznych z akustycznymi z tłumikiem, ale z własnego doświadczenia wiem że granie z tłumikiem na początku nauki nie wpływa jakoś bardzo negatywnie, dobrze jest mieć jednak możliwość raz na jakiś czas pograć bez tłumika bo jednak umiejętność wydobycia dobrego dźwięku bez tłumika jest kluczowa. Generalnie tłumik hotelowy jest na tyle dobry że można grać nawet wieczorami i skrzypce są ledwie słyszalne w sąsiednich pomieszczeniach , do sąsaiadów dźwięk nie powinien dotrzeć :) Myślę że skrzypce akustyczne z tłumikiem są lepszą opcją do nauki niż elektryczne i takiego zdania byli też moi nauczyciele.

02-08-2015, Od: Adam Odpowiedz
odnośnie tłumików moja dotyczy tego, czy nie wymusza to nienaturalnego smyczkowania, zbyt dociążonego, aby nie nabrać przez to złych nawyków.


Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9026  Wstecz  Dalej