Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9235  Wstecz  Dalej

07-12-2015, Od: aga Odpowiedz
Dodam,że jakości ever play nie znają w szkole.

07-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Znają tylko nie wiedzą że to to samo co Stentor. Nie jest to górna półka, ale są wystarczające do nauki. W tym zakresie cenowym są najlepsze i wiele szkół je stosuje. Tylko nie Primy ani Soloisty tylko wyregulowane EV-6xx.

07-12-2015, Od: aga Odpowiedz
Witam.Czy warto odpłacić do skrzypiec sandner sv300 czy dla początkującego dziecka wystarczą skrzypce ever play te za 399zl ? W szkole na wyposażeniu mają stentor 1400 i te polecają. Rozmiar skrzypiec 1/4. Rozumiem, że do skrzypiec trzeba dokupić jeszcze żeberko?

07-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay to jest to samo co Stentor, tylko skromniej zapakowany i znacznie tańszy, bo sprowadzany bezpośrednio do Polski, a nie przez Anglię. Robi je ta sama fabryka, tylko daje inną nazwę. Nawet ostatnio pakowacze przez pomyłkę włożyli zawieszki Stentor do opakowań Everplay. Everplay EV-6xx jest odpowiednikiem Stentora 1018. Te trzy wymienione modele różnią się gatunkami drewna osprzętu i odcieniem, ale nie ma to wpływu na samą grę. Mogą być drobne różnice zależnie od partii, stopnia rozegrania i użytych strun, ale jakościowo nie ma wielkich różnic.
Żeberko można dokupić od 28 zł. Większość uczniów używa żeberek, poduszek lub gąbek na ramię.

05-12-2015, Od: Sebastian Odpowiedz
Witam. Chciałbym kupić swojej sześcioletniej córce gitarę klasyczną do nauki gry. Nauka gry to jej pomysł. Chciałbym kupić coś taniego, ale takiego, żeby nie zraziła się dźwiękiem i żeby przy okazji wytrzymało do zmiany gitary na większy rozmiar. Czy mógłby mi Pan coś polecić? Pracuję w Warszawie więc po odbiór mógłbym stawić się osobiście. Proszę o poradę

05-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Najczęściej wybieranym przez nauczycieli modelem z tanich instrumentów jest Everplay. Można śmiało polecić bo są trwałe i nie utrudnią nauki. Mają dobry stosunek jakości do ceny. Wykonujemy od razu poprawki i regulacje w kierunku ułatwienia gry.

05-12-2015, Od: ? Odpowiedz
W jakiej cenie mógłbym dostać u Pana taką gitarę everplay'a w rozmiarze 1/2 lub 3/4 (choć ten ostatni rozmiar chyba będzie za duży) z pokrowcem i stroikiem elektronicznym?

06-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jest 1/2 SkyWay, ale pokrowce tylko pełnowymiarowe, więc będzie trochę luzu. Komplet kosztuje 200 zł.

05-12-2015, Od: Paula Odpowiedz
Witam, przymierzam się do kupna nowych skrzypiec, gram od dziecka jednak nigdy nie było mnie stać na lepsze skrzypce niż fabryczne. Teraz zaoszczędziłam trochę pieniędzy i chciałabym przeznaczyć na to do 1500zł. Myślałam nad czeską/niemiecką manufakturą z przełomu XIX/XX wieku, widziałam skrzypce właśnie do takiej kwoty. Wiem jednak również, że trafiają się kiepskie manufaktury. Jak rozpoznać czy instrument jest dobrze wykonany?

05-12-2015, Od: Ben Odpowiedz
Zwróć uwagę też na fakt że pojawia się dużo podróbek. Chińczycy robią masowo "stare manufaktury niemieckie" postarzając sztucznie drewno i lakier. Wykonują pięknie ślady przetarcia i zużycia, a nawet złuszczenia powłok. Malują ślady małych pęknięć i niby starych napraw. Całość ciut opalają i przecierają wycieraczką spod drzwi z piachem, trochę pyłu z odkurzacza do środka i już mamy starą manufakturę. Czasem nie są złe, ale mogą być mniej warte niż ich cena. Tym bardziej warto sprawdzić u lutnika i wycenić.

05-12-2015, Od: Aga Odpowiedz
Jeśli to wykonał jakiś stolarz a nie lutnik to będzie widać że są toporne, ciężkie, z grubego drewna, z rzadkimi słojami i sękami, zwykle z jasnym drewnem na osprzęt zamiast hebanu czy palisandru, podstrunnica malowana i nierówna. Mogę być także przeróżne uszkodzenia. Trzeba zerknąć endoskopem lub lusterkiem dentystycznym do środka. Najgorsze są pęknięcia i naprawy w okolicy duszy, bo nie odzyska się brzmienia.

05-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Po cenie najłatwiej. Za 1500 zł to raczej będzie kiepska manufaktura albo średnia do remontu, który pochłonie więcej kosztów niż cena. Nie tylko chodzi o materiały i wykonanie, ale także o to w jaki sposób były przechowywane i eksploatowane. Np. zużyte będą miały dołki po palcach w podstrunnicy, wytarte kołki i rozrajbowane otwory w skrzynce kołkowej. Natomiast źle przechowywane będą rozklejone, wypaczone i popękane. Najlepiej udać się przed zakupem do ZPAL w celu sprawdzenia i wyceny wartości. Stare skrzypce za tak niską cenę to raczej nie będzie nic dobrego ani gotowego do użytku.

06-12-2015, Od: Paula Odpowiedz
Bardzo dziękuję za pomoc. Przeglądając oferty w internecie, skrzypiec jest tak wiele i tak różnych ze na prawdę ciężko ocenić. Miałam zamiar jechać obejrzeć skrzypce, których zdjęcia znajdziecie w linku: https://drive.google.com/folderview?id=0B3z_mSd6fMt8NnhXTWN3Wjl0eXM&usp=sharing . Bardzo mi się podobają, jednak po waszych komentarzach zwątpiłam w ich prawdziwość. Co myślicie o nich na pierwszy "rzut oka".

06-12-2015, Od: Benek Odpowiedz
Wyglądają w miarę dobrze, ale ze zdjęć się nie oceni. Widać wiele pęknięć i trzeba sprawdzić jak były one posklejane, czy są od spodu wzmocnione, jak to wpłynęło na brzmienie. Na zdjęciach nie widać kluczowych miejsc. Nie wiadomo czy jest podstrunnica zużyta. Podstawek jest zupełnie nie obrobiony. Na pewno nie zabrzmi. Trzeba dać lutnikowi żeby to zrobił porządnie. Jeżeli ktoś dał taki podstawek, to jest ryzyko że naprawy zrobił równie źle. Dlaczego na przykład są zamienione kołki strun D i G? Pewnie nie trzymają prawidłowo. Widać luz w jednym z otworów. Też wymaga to remontu. Wygląda że te skrzypce ktoś odpicował do sprzedaży, ale bez pojęcia o tym co robi. Może to mieć wielki wpływ na ich właściwości muzyczne. Przed zakupem trzeba dać do przeglądu. Tak jak robi się z autem. Na zdjęciu nic nie ocenimy.

04-12-2015, Od: Radek Odpowiedz
Poproszę Pana o pomoc. W styczniu może lutym 2016 r.chciałbym kupić gitarę elektroakustyczną w granicach maksymalnie 1000-1100 zł o szerokości na 1 progu 48 mm. Oczywiście z dobrym brzmieniem. Czy mógłby mi Pan coś polecić? Dodatkowe pytanie to: czy oferty takich gitar w Pana sklepie to zamknięta lista? Gdybym zdecydował się na jaki zakup spoza Pana oferty to czy istniałaby możliwość zakupu przez Pana takiej gitary z ewentualną poprawą jej parametrów u Pana jako lutnika ? Oczywiście zdaję sobie sprawę z kosztów zakupu i Pana pracy, które wcześniej był przelał na Pana konto. W takiej sytuacji koszt zakupu instrumentu i Pana pracy oraz przesłania zakupu do Gdyni nie powinien przekroczyć wskazanych wyżej kwot. Tym samym cena takiego instrumentu musiałaby być niestety trochę niższa.

05-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, są te HB po 900 zł i Pengano po 600 zł. Innych modeli nie ma z szerokim gryfem, bo to nietypowa rzecz jak na akustyka. Każdy instrument poprawiamy przed wysyłką lub odbiorem.

05-12-2015, Od: Radek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłby Pan zrobić krótki filmik jak brzmi gitara HB ( np. na youtube )?

05-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Teraz nie, bo jest ogromna ilość zamówień świątecznych do obrobienia, ale w styczniu mogę zrobić. Nie ma to jednak żadnej wartości poznawczej. 90% efektu w nagraniu nie zależy zupełnie od brzmienia gitary. Więcej zależy od mikrofonów, pomieszczenia, osoby grającej, realizacji dźwięku oraz toru odsłuchowego. W gitarze dźwięk powstaje z drgań płyty drewnianej obudowanej dużym pudłem rezonansowym o odpowiednim kształcie. A w odsłuchu nagrania źródłem dźwięku jest kawałek gumy i kartonu w głośniku. Nie może to wydać takiego samego dźwięku jak gitara słuchana na żywo. Tak samo mikrofon nie przypomina głowy z uszami więc też "słyszy" inaczej. Jeżeli człowiek rozróżnia brzmienia poszczególnych gitar mimo że są zbudowane identycznie, to z pewnością dźwięk po przetworzeniu i wygenerowaniu w urządzeniu kompletnie inaczej zbudowanym niż gitara różni się o całe lata świetlne.

04-12-2015, Od: Pola Odpowiedz
Dzień dobry,
które skrzypce są lepsze- Sandner SV-300 czy Ever Play Auditorium?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

05-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jest podobna jakość, więc można wybierać co się bardziej podoba.

04-12-2015, Od: Ania Odpowiedz
PROSZĘ o pomoc- co kupić - Sandner Rich 1 czy Everplay ? Cena podobna = 349 i 399.

04-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli budżet pozwala, to lepszy będzie Everplay.

03-12-2015, Od: ? Odpowiedz
Które skrzypce z waszego sklepu są manufakturowe?

03-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jak to rozumieć. Padva i Antyk są robione ręcznie w systemie manufakturowym. Zwłaszcza wykończenie. Natomiast jeżeli za manufakturę uznać ortodoksyjnie tradycyjny warsztat niemiecki lub włoski, to dolny poziom ceny przekracza 8 tys zł. Ponieważ słowa "lutnik" i "manufaktura" miło brzmią w uchu klienta, to słowa te w powszechnym użyciu handlowym zostały mocno zdewaluowane. Nawet zwykła chińska masówka u sprzedawców z Allegro została nazwana skrzypcami lutniczymi i klienci na to się nabierają. To tak jak moje głośniczki, które mają napis 1000W, a mocy w nich jest pół Wata. W przypadku skrzypiec z zakresu 1-3 tys zł lepiej pasuje określenie "ręcznie robione". Padvę określam jako manufaktura powtarzając za importerem, ale oczywiście jest ona chińska nie europejska.
Ja bym to tak usystematyzował:
Fabryczne - wielka, masowa chińska produkcja w kombinatach o przepustowości 10 mln instrumentów rocznie. Ceny do 1500 zł.
Manufakturowe - też chińskie ale z mniejszych warsztatów, gdzie kilka osób robi instrument i każdy odpowiada za swój element. Wykończenie indywidualne ręcznie malowane. Ceny od 1 tys do 3 tys zł.
Lutnicze - też chińskie gdzie jedna osoba od początku do końca wykonuje jeden instrument. Ceny 2-5 tys zł.
Oczywiście manufakturowe i lutnicze mogą być wykonywane w Europie ale wtedy cena jest pięć razy wyższa. Fabryk masowych nie ma w Europie, USA ani Japonii.

02-12-2015, Od: BEATA Odpowiedz
WITAM.
INTERESUJĘ MNIE ZAKUP SKRZYPIEC SONATA (1150ZŁ )W WASZYM SKLEPIE, W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ABY DOŁOŻYĆ JESZCZE DWA MIKROSTROIKI DO SKRZYPIEC ? I STRUNY FIRMY SPIROCORE LUB DOMINATY -MEDIUM
CZY W TAKIM RAZIE CENA ULEGŁABY ZMIANIE?

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Rozmiar 4/4? Wersja z 4 mikrostroikami bez dopłat. Strun nie trzeba zmieniać bo są dobre i dopasowane: Tonica lub Vision. Domiananty
są droższe o 60 zł, a Spirocore o 80 zł, więc o tyle wzrośnie cena. Założenie i strojenie bezpłatnie.

02-12-2015, Od: BEATA Odpowiedz
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ.W TAKIM RAZIE JAK MAM ZAMÓWIĆ SKRZYPCE Z ZAŁOŻONYMI 4 MIKROSTROIKAMI ROZMIAR 4/4 . W WASZYM SKLEPIE SĄ TYLKO Z DWOMA.

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
W uwagach proszę wpisać żeby dać 4 szt. To wystarczy.

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Już kupiłem i zamontowałem te dwa dodatkowe mikrostroiki. Jest komplet.

02-12-2015, Od: Karolina Odpowiedz
Witam. Będę zaczynać przygodę ze skrzypcami. Proszę o radę czy skrzypce Ever Play Black Panther będą się do tego nadawać?

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Radziłbym jednak nie czarne. Lepsze są te 6xx po 399 zł. Czarne wychodzą dobrze tylko na zdjęciach. W praktyce lakiery takie bardzo się niszczą, brudzą, rysują i wyglądają brzydko. Do tego nie wiadomo co tam dali pod spód bo zamalowane. Jest pokusa żeby odpady wypchnąć pod czarny lakier. Do tego gruba warstwa farby kryjącej psuje trochę brzmienie.

01-12-2015, Od: Iwo Odpowiedz
Witam. Które skrzypce będą lepsze: Antyk, Padva, czy Sandner CV-4 ?
Jaka jest różnca dźwięku pomiędzy nimi?

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Są podobnej jakości, bo to zbliżony zakres cenowy. Sandner chyba najbardziej przewidywalny, zrównoważony, Antyk przyjemne pełne brzmienie, Padva bardziej stonowana, ma duży potencjał, ale trzeba umieć wydobyć zalety tego instrumentu i go rozegrać.

02-12-2015, Od: Iwo Odpowiedz
Ok. A czy Antyk i Padva mają również pełen osprzęt hebanowy? I które by Pan polecił dla osoby już grającej?

02-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście, powyżej 600 zł jak czarny osprzęt to zawsze heban. Ja pewnie bym polecił Padvę, ale to trochę kwestia gustu co się bardziej podoba.

29-11-2015, Od: kamil Odpowiedz
Witam. Chciałbym zapytać się o wybór nowych skrzypiec. Na skrzypcach zacząłem się uczyć grać 8 miesięcy temu, codziennie gram po min. 2 godzinny dziennie. Mam skrzypce Ever Play, które nie są złe jednak czuję, że powinienem zakupić nowy instrument bo ten mi już nie wystarcza, miałem w rękach cudnowne skrzypce lutnicze i wiem jaka to jest różnica. Chciałbym zmieścić się w max 3000 zł. Jakie skrzypce Państwo polecają i czy Państwa zdaniem zmiana instrumentu po tak krótkim okresie czasu jest zasadna czy lepiej poczekać rok i dopiero wtedy zacząć się rozglądać?

30-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze całkiem fajna jest Roma w stylu włoskim robione na staro, ze strunami Tonica za 2730 zł. Cena w promocji obejmuje futerał i smyczek (zwykle są bez smyczka).

29-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Na pewno warto mieć od początku instrument manufakturowy przynajmniej ze średniej półki. Gra się łatwiej i przyjemniej, słychać więcej szczegółów, także od strony mechanicznej jest to spore ułatwienie. Więc jeżeli jest na to budżet to czemu nie. Na skrzypcach poniżej tysiąca złotych gramy zwykle dlatego że nie ma środków na kupienie droższych. To pewien kompromis jakość/cena. Często tanie skrzypce kupuje się na próbę i jak wypadnie pozytywnie to wymienia się na docelowe.
Z manufaktur w podanych granicach polecam Cantabile, które można tu zamówić za 2650 zł. Lekka konstrukcja, drobne słoje drewna, wygodna szyjka, nośny zrównoważony dźwięk.

29-11-2015, Od: WRT Odpowiedz
chciałem zapytać:
1. Można kupić u państwa instrument w systemie ratalnym 5 lub 10 rat. Chodzi mi o gitara klasyczna USM-OC9 2. czy ta gitara występuje w innych kolorach?

29-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Można rozłożyć na 10 rat przez Allegro. W listopadzie są to raty 0%. Klikamy na podanej stronie zielony przycisk "Kup na raty 0%": http://allegro.pl/show_item.php?item=5019843198
W grudniu już pewnie nie będzie 0%, ale też można na raty. Tylko nie klikamy KupTeraz lecz Do koszyka, Do kasy, Płatność z góry i Raty PayU.

29-11-2015, Od: Ewa Odpowiedz
Ile trzeba zmienić ton gdy gra się na skrzypcach przy trąbce?

25-11-2015, Od: RADOSŁAW Odpowiedz
WITAM POTRZEBUJĘ GITARĘ KLASYCZNĄ DO NAUKI GRY. ZASTANAWIAM SIĘ NAD:
1. Ever Play Taiki ZEBRA De Luxe 4/4 ORAZ NAD
2. MIGUEL ESTEVA Natalia gitara klasyczna. JAKĄ WYBRAĆ A MOŻE JAKIEŚ INNE PROPOZYCJE?
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ radek.wolny@interia.pl

25-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Każda z nich nadaje się do nauki. Miguel chyba nie ma regulacji gryfu. Jeszcze Hohner i Washburn są całkiem niezłe.

25-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tylko w zasadzie każdą trzeba trochę podpiłować i podregulować żeby grało się miło i przyjemnie.

26-11-2015, Od: Radosław Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.
Czy może mi Pan wycenić te 4 gitaryi podać typ tych dwóch.
Zaczynam dopiero przygodę z gitarą i mam mały mentlik . A pan Jaką by polecił. Rozmawiałem z jednym muzykiem - mówi że z Migulem nic się nie dzieje i żadne warunki pogodowe mu nie straszne. Jak to jest z pozostałymi trzema? Podoba mi się Zebra deLux, ale jeśli ma to być inwestycja na lata to czy nie lepiej kupić coś z tradycjami?.

26-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To jest drewno podlegające fizyce. Są tabele, można sprawdzić że przy zmianach wilgotności drewno rozszerza się i kurczy nawet o 2 mm, więc nie można powiedzieć że gitara jest odporna na pogodę. W klepie wilgotność na poziomie 50-65% stabilizuje nawilżacz, więc nic się nie dzieje, ale w domu bywa różnie. Sprzedawca nie może stwierdzić co się stanie w złych warunkach, bo to zależy od partii a nawet od egzemplarza. Miguel jest robiony w tych samych fabrykach co inne gitary. Różnią się głównie nalepkami z nazwami. Jakież to tradycje? Czy Miguel jest widoczny na jakiejkolwiek zagranicznej stronie? Jak się zamawia w chińskiej fabryce kontener gitar to naklejkę dają dowolną. Może być MIGUEL, może być Janko Muzykant. Nie twierdzę że to zła gitara, ale jeżeli kupimy w tej samej cenie jakąkolwiek inną, to będzie tej samej jakości. Jakość jest proporcjonalna do ceny, a mało zależy od nazwy. Everplay jest robiony ponoć w fabrykach Hohnera i jest na rynku od prawie 20 lat. Prosty test: Wpisać w Google MIGUEL ESTEVA i zobaczyć ile jest obrazków i wpisać Everplay i też zobaczyć jak wygląda oferta, tradycje, rozpiętość czasu, ilość sklepów. Zaznaczam że MIGUELa nie miałem w ręku, ale mogę po Świętach zamówić jak będzie czas i zobaczyć jak się prezentuje. To na pewno fajna gitara, wystarczająca aż nadto na początek, ale nie twórzmy jakiejś legendy, bo to zwykły wyrób azjatycki.

23-11-2015, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam!
Moja siedmiolatka będzie zmieniała skrzypce z 1/4 na 1/2. Uczy się w 2 kl. szkoły muzycznej. Jaki instrument Państwo polecają? Grający rzecz jasna i dający szansę rozwoju, ale niezbyt drogi?

24-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Nauczyciele zwykle zalecają powyżej tysiąca złotych. Łatwiej się gra na droższych, bo są bardziej stabilne i dokładniej wykonane. Jeżeli jednak rozsądek i budżet domowy nie pozwala, to często wystarczające są Everplay, tylko nie najtańsze Primy, lecz seria premium Ev-6xx po 399 zł. A jeżeli coś z pośrednich modeli, to można polecić Pengano, Sandnera lub Salvatini.

18-11-2015, Od: Monika Odpowiedz
Witam, chcę kupić pierwsze skrzypce (dla osoby dorosłej), bardzo podobają mi się z wyglądu ciemne O.M.Mönnich Ebony Set, ale widzę, że w tym przedziale cenowym bardzo polecane są tu Sandner SV-2. Czy Sandnery są znacząco lepsze? Wiem, że na początku dźwięk będzie okropny na każdych skrzypcach, ale planuję pograć na nich przynajmniej rok-dwa lata.

20-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jakościowo będą podobne, więc jeżeli podoba się bardziej połysk w ciemnej tonacji to można wybrać Monnich. Jeszcze ładniejsze i lepsze będą Pengano SI Dark, albo ciemne Salvatini 7. Ładniej widać w nich rysunek drewna. Monnich wygląda dość pospolicie.


Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9235  Wstecz  Dalej