Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 11570  Wstecz  Dalej

22-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Panie dość często radzą instrumenty za tysiąc zł lub nawet dwa. Jest to dobry wybór dla osób, które mogą przeznaczyć takie większe środki na zakup. Jeśli jednak budżet domowy odgrywa rolę przy wyborze, to zwykle lepszą strategią w rozmiarze 1/8 jest zakup o połowę tańszych korygowanych Everplay, Stentor lub Sandner i przesunięcie zaoszczędzonych środków na kolejne skrzypce w większym rozmiarze. Wtedy będzie to miało większe znaczenie, a różnica będzie faktycznie słyszalna.

21-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Odpowiednikiem są nieco lepsze, z dodatkową korektą Pengano SI Dark. Ale mogę też ściągnąć Starta I za 947 zł.

20-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Dlaczego skrzypce grają cicho co poprawić. Proszę o pomoc

20-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Podstawek przenosi drgania strun na pudło rezonansowe, więc jest to ważny element. Same struny też mogą być głośniejsze. Np. Kaplan Vivo.

11-10-2017, Od: Pjotr Odpowiedz
jakie polecacie struny do skrzypiec 4/4

11-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Najczęściej wybierane to Tonica i Dominant. Można je śmiało polecić. Na Dominantach gra wielu znanych skrzypków.

11-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie skrzypiec elektrycznych. Chciałbym takie zakupić gdyż zwykłe przeszkadzają sąsiadom, ale pytanie moje to: jak ciche są takie skrzypce w porównaniu do akustycznych? Czy są bardzo ciche czy brzmią jak akustyczne z zatkanymi otworami? Najczęściej mam czas cwiczyc wieczorami więc ta kwestia jest dla mnie istotna. A nigdy takich skrzypiec nie miałem w rękach

11-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Są całkiem ciche, bo nie mają pudła rezonansowego. Jak nie podłączona gitara elektryczna. Wydają takie bzyczenie jak głośna mucha. A akustycznych samo zaklejenie efów nie daje takiego efektu. Trzeba by dodatkowo założyć bardzo dobry tłumik na podstawek, żeby dźwięk nie przenosił się na pudło.

11-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)

09-10-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Dzień dobry,
Cieszę się, że znalazłem Pana sklep. Jestem dorosłym i chciałbym nauczyć się grać na skrzypcach. Czy dla osoby dopiero zaczynającej naukę, tanie skrzypce takie jak Everplay są wystarczające, czy może warto dołożyć trochę i zakupić Beginer Promo, Stantor II(1500) czy nawet Antonio Salvatini Seria 7 albo Sandner SV-6? Mój budżet to 900 zł. Niestety nie mogę sobie pozwolić na droższy instrument. :(

09-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, W zasadzie każde z wymienionych nadają się do nauki. Te droższe są po prostu trochę dokładniej wykonane, z lepszych materiałów, nieco trwalsze. Na ile budżet pozwala, to trzeba ocenić samemu. Są też różne strategie, bo jedni wolą zacząć od tańszych i potem wymienić na lepsze, a inni wybierają od razu w takie możliwie docelowe.

09-10-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź!
Zdecydowałem się na skrzycpe za około 750 zł w jasnym kolorze. Rozważam Hoefner AS-160V, Sandner SV-2 lub Stentor II 1500. Ewentualnie Antonio Salvatini Seria 7 które są teraz przecenione na 849zł. Pomimo wyczerpujących opisów trudno mi podjąć decyzję które wybrać. Mogę się zdać na Pana doświadczenie i prosić o wskazanie najlepszych skrzypiec z wymienionych dla dorosłego rozpoczynającego naukę? Nie mogę się zdecydować i po prostu zakupiłbym wskazane przez Pana.

10-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym wybrał Salvatini Seria 7

07-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
Dzień dobry,

Czy znana jest Panu marka i jak ocenia pan jakosc gitar Ortega?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, miałem w swoim czasie bardzo wiele gitar klasycznych tej marki. Kilkadziesiąt egzemplarzy. Niektóre miały fantastyczne drewno PaloRoyo jak model R200, miałem egzemplarze z Bubingą jak R180, ale największe wrażenie zrobił na mnie model M4, którego brzmienie można było przyrównać do fortepianu. To były takie gitary jak Anglada, Espala, Raimundo i Sanchez i pewnie jedna manufaktura je robiła. Ale potem to podupadło jak wszystkie fabryki w Europie i nie wiem kto przejął i jak robi aktualną produkcję.
Generalnie w takich gitarach hiszpańskich modele uczniowskie do 1500 zł nie brzmiały tak jak lubię, szczególnie na akordach. Ich brzmienie było bardzo szkliste, dużo środka i góry, a mało efektowny bas. To wyróżniało tanie i droższe modele. Jakość i strojenie bardzo dobre, jednak dopiero modele od 3-4 tys zł robiły wrażenie i grały nawet lepiej niż moja ulubiona stara Musima. Ale może to kwestia gustu i zastosowania. Np. do flamenco takie tanie z jasnym i krótkim brzmieniem mogły pasować. Nadmiar basu tylko by zagłuszał szybkie partie. Z tanich gitar, a dobrych polecam tego Luthiera robionego na wzór gitar hiszpańskich z litym przodem: http://skrzypce.pl/products/Luthier1C.html Jak dla mnie jest bardzo zrównoważony, ładnie wybrzmiewa, dobrze stroi i nawet laicy wyraźnie słyszą różnicę w stosunku do modeli typowo sklejkowych jak Yamaha, Hohner, Wasburn, Ribera, Cort, Admira, czy tania Ortega. A jeśli potrzeba coś lepszego to mogę zaproponować Alhambrę. Przeciętne modele to koszt 2-3 tys zł.

08-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
A model elektroklasyczy Ortega RCE145WH?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Na żywo nie słyszałem, ale w nagraniach brzmi raczej pudełkowo, matowo, bez bogactwa tonów harmonicznych i ze słabym dołem. Może to wina nagrań, że słychać trochę jak przez telefon, a może wina stosunkowo płytkiego pudła. A może dlatego, że zamalowano drewno farbą? W jednym nagraniu YT słychać, że brzęczą niektóre progi. Kwestia regulacji, czy jakaś wada? Musiałbym zobaczyć dany egzemplarz. Ogólnie nie podoba mi się zbytnio brzmienie ani akustyczne ani z przetwornika, ale może to kwestia gustu. Dla mnie brzmi dość tanio, ale może sprawdzi się w repertuarze klasycznym barokowym.

07-10-2017, Od: Michal Odpowiedz
Witam!
Co należy zrobić, gdy na skrzypcach pojawiła się pleśń (na elfach)?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To raczej nie pleśń, tylko pasta polerska. Po polerowaniu sporo tej pasty zostaje w zakamarkach. To nie przeszkadza. A jeśli optycznie denerwuje, to można ostrożnie zeskrobać nadmiar i przetrzeć suchą szmatką.

07-10-2017, Od: ? Odpowiedz
I jeszcze pytanie odnośnie tej gitary -> Gitara elektroakustyczna HB z elektroniką Custom Line
Czy, żeby dobrze brzmiała musi być zawsze podłączona pod wzmacniacz? Nie pytam o oczywiście o efekty, tylko o zwyczajne granie, bo chciałabym jej używac na 2 sposoby.

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmi bardzo dobrze akustycznie, nawet bez podłączania. To zasługa litego przodu i pełnego pudła.

07-10-2017, Od: Kamila Odpowiedz
Cort 70 - lite drewno - interesuje mnie zakup właśnie tej gitary. Czy jest szansa na gitarę w kolorze czarnym?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Litego drewna lepiej nie zamalowywać grubą farbą, bo traci i wygląd i brzmienie. Lutnicy uważają to za profanację naturalnego materiału jakim jest drewno. Dlatego w poważnych orkiestrach raczej nie widuje się zamalowanych instrumentów. Generalnie czarny kolor w tanim wykonaniu wychodzi bardzo źle. Z bliska widać wiele niedoskonałości, łatwo się niszczy i rysuje. Prawidłowe nałożenie czarnego lakieru, tak jak robi się lakier fortepianowy, to kilka tygodni pracy z przygotowaniem podkładu, gruntowaniem, nakładaniem kilkudziesięciu przeróżnych warstw z dodatkami żywic, z zacieraniem, szlifowaniem i polerowaniem między warstwami. Koszt samego lakierowania, żeby wyszło dobrze, znacznie przekracza wartość takiej gitary.

08-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
Witam,

Chętnie odsprzedam skrzypce 1/8 Ever Play ev 615 kupione w skrzypce.pl.
Sprzedaję, bo muszę już kupić 1/4.
Skrzypce bardzo dobrze spelnily zadanie. 602578112

05-10-2017, Od: J. Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest Pan w stanie sprowadzić gitarę akustyczną (bez elektryki)
1) BATON ROUGE X1C/D SUN (siodełko 46 mm)
bądź
2) BATON ROUGE L6 (siodełko również 46 mm) ?
Jeśli tak to w jakiej cenie oraz czy możliwe by było dostanie dla gitary pokrowca ? Ma Pan jakieś zdanie o tej marce/ gitarach tej firmy ?

05-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Dziwne gitary z małą główką i krótką menzurą. Słabo dostępne. Miałem nieprzyjemny kontakt z dystrybutorem. To jedna z tych firm, gdzie patrzą czy masz piękny świetlisty salon najlepiej w centrum z marmurami i kryształami, a nie czy znasz się na gitarach, czy dbasz o przygotowanie produktów i dobrą obsługę. Dystrybucja selektywna ma to do siebie, że sztucznie podbija ceny poprzez zawężenie konkurencji i wybieranie sprzedawców którzy mają drogi wystrój i wysokie koszty własne, oraz takich którzy stosują wysokie marże. To także często zmuszanie do prezentacji i sprzedaży pewnych pakietów, gam produktów, a nie tego z oferty co uważasz za dobre. Takie podejście zawsze źle odbija się na relacji jakość/cena. Sporą częścią ceny produktu staje się taka blichtrowa, lecz kosztowna otoczka elitarności (nie mylić z jakością). Dlatego raczej unikam marek, które udają lepsze niż są faktycznie, bo to nie moja bajka.
Tym nie mniej mogę ściągnąć Baton Rouge X1C/D Sun w jakiejś średniej cenie internetowej, powiedzmy 950 zł. Nie wiem czemu na oficjalnej stronie nie ma tego modelu, a w sklepach przebrane i tylko same niedobitki. Chyba nikt nie chce tym handlować. Jeszcze gorzej z dostępnością Baton Rouge L6. Wycofane z większości sklepów. Na stronie producenta nie ma zdjęcia, dziwne. Można z Niemiec ściągać, ale to wyjdzie 1290 zł. Pokrowce piankowe są po 60 zł.

03-10-2017, Od: Małgorzata Odpowiedz
Czy kupując u Panstwa skrzypce dostaniemy jakis dokument że są one leworęczne.przyda nam sie to przy sprzedaży jak dziecko wyrosnie ze skrzypiec.

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To od razu widać. Wszystko jest zbudowane w odbiciu lustrzanym. Sprzedać nie jest łatwo, bo o ile osób leworęcznych jest kilkanaście procent w społeczeństwie, to skrzypiec leworęcznych używa znacznie mniej niż 1% skrzypków.

03-10-2017, Od: Agnieszka Odpowiedz
Jakie skrzypce poleca Pan od 600 do 850zł dla osoby, która gra od pół roku?

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Salvatini serii 7 można polecić, bo są ładne i dźwięczne. Większy przeskok jakościowy można uzyskać na Antykach+, ale to już 1299 zł.

03-10-2017, Od: Małgorzata Odpowiedz
Ok.wielkie dzieki.widzialam u Was skrzypce leworeczne za 779 zł firma Pen....

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
959 zł komplet z futerałem i smyczkiem.

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są dostępne i są to skrzypce dobrej jakości.

03-10-2017, Od: Małgorzata Odpowiedz
Bedzie grac jako leworęczna.widzialam u Was skrzypce dla leworęcznych ale nie wiem czy nie lepiej kupic normalne skrzypce i akcesoria dla leworęcznych.

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Normalne nie nadają się, bo nie są symetryczne (także wewnątrz), a przebudowa byłaby kosztowna. Trzeba by dorobić nowy podstawek (nie wystarczy kupić), przerobić lub dorobić prożek, aby elementy te pasowały do zmienionej kolejności strun, zmienić podbródek. Co gorsze nie będą pasować też kliny kołków, bo trzeba je umieścić w odbiciu lustrzanym, a jeszcze gorsze że trzeba rozebrać skrzypce, odkleić belkę basową i przenieść na drugą stronę, oraz zmienić położenie duszy. Masa roboty z rozklejaniem skrzypiec. To koszt kilkuset złotych, więc lepiej kupić prawidłowe, zbudowane od podstaw tak jak należy.

02-10-2017, Od: Małgorzata Odpowiedz
Witam.6letnia corka zaczyna w tym roku nauke gry na skrzypcach.jakie skrzypce Panstwo polecacie?dobre i nie za drogie.Córka jest leworęczna.Skrzypce 1/2.

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Leworęczna, ale będzie grać na typowych skrzypcach? Jeśli nie wiadomo, to trzeba to najpierw rozstrzygnąć. Przy skrzypcach pracują obie ręce i zwykle leworęczni grają tak samo jak praworęczni i na typowych skrzypcach. Raz na kilka tysięcy przypadków zdarza się, że komuś ewidentnie pasuje wyłącznie ustawienie leworęczne. Wtedy jest kłopot, bo trzeba robić skrzypce na zamówienie, wielokrotnie droższe. Standardowe nie są produkowane w wersjach leworęcznych.
Z typowych skrzypiec zwykle zaczyna się od Everplay za 399 zł za komplet. Z leworęcznych najtańsza opcja to Pengano za 959 zł komplet.

30-09-2017, Od: Justyna Odpowiedz
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest Pan w stanie zamówić jakąś inna gitarę niż ma Pan online? Chciałabym jakąś gitarę akustyczną w cenie ok 1100 zł, dobrą dla początkujących, ważne jest aby NIE była z elektryką. Czy ma Pan coś od ręki, jeśli nie co by Pan proponował? Zależy mi na tym aby gitara przeszła przez Pańskie ręce.
Pozdrawiam

02-10-2017, Od: JUSTYNA Odpowiedz
To znów ja, mam już wybrany model, chciałabym się zapytać o odbiór osobisty w Warszawie. Czy ma Pan jakaś drogę mailową aby się dogadać? Pozdrawiam

03-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
W dziale Info po lewej stronie jest kontakt.

01-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Oczywiście mogę ściągnąć niemal dowolną, wyregulować i wysłać. Od ręki są dostępne nieco tańsze, ale bardzo dobre Cort Earth z przodem z litego świerku. Lekka konstrukcja z wygodnym gryfem. Nawet delikatne granie bardzo ładnie brzmi.
Natomiast za ok. 1100 zł mogę ściągnąć Craftera D8N (lity świerk Engelmann). Marka znana i widywana na estradach. Za 1169 zł widzę Morrison Genewa 1006, o której niewiele wiem. Za 1181 zł jest Ibanez AW 250 LG z przodem z litego cedru, co ładnie dociepla brzmienie. Miałem takie i całkiem dobre wrażenie. Fabryczna regulacja była słaba, ale mają potencjał i dają się dobrze ustawić. No i na poziomie 1200 zł zaczynają się najsłabsze Dowiny (lity świerk Sitka). Ascetyczny wygląd, dość masywna budowa i dobre materiały. Ładnie się rozgrywają, choć wymaga to trochę czasu. To takie subiektywne wrażenia.

22-09-2017, Od: Janusz Odpowiedz
Witam; Moja 9-letnia córka chce zacząć naukę gry na skrzypcach. Po opisach widzę że skrzypce Everplaya 6xx bedą wystarczające na początek. Rozmiar 1/2. Czy kupując skrzypce wysyłkowo jest zagrożenie że bedą niewygodne? Czy dopasowanie podbródka etc należy przeprowadzić przy zakupie czy jest to bezproblemowa sprawa na początku nauki? Czy należy cos jeszcze dokupić do zestawu skrzypcowego?

22-09-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To ciekawy temat i był już kiedyś poruszany. Zwykle w takiej grze amatorskiej po prostu kupuje się instrument i gra. Jeśli dziecko na coś narzeka, albo widać że budowa ciała jest nietypowa i coś ewidentnie nie pasuje, to staramy się zaradzić poprzez zmianę kształtu i wysokości podbródka lub podpórki na ramię. Takie podpórki kupuje się oddzielnie, bo nie każdy ich używa. Zwykle jest to plastikowe żeberko za 28 zł, ale można rozważyć też specjalne poduszki, gąbki, szyny w kształcie fali lub bumerangu.
Natomiast w podejściu bardzo profesjonalnym akademickim budowanie całego aparatu gry stanowi wręcz oddzielną dziedzinę nauki i ma swoich bardzo skrupulatnych fachowców. Proszę sobie dokładnie przejrzeć specjalistyczną stronę na ten temat: http://www.violinistinbalance.nl/strategies.htm
A na koniec dla równowagi podam przykład doskonałej światowej skrzypaczki, która kompletnie ignoruje kwestie prawidłowego dopasowania skrzypiec: https://invincibleviolinist.com/is-your-violin-chin-rest-a-good-fit/

22-09-2017, Od: Janusz Odpowiedz
Poczytałem, dzieki. Napisał Pan, że mozna korygować kształt lub wysokość podbródka. Czy tego typu korekta może byc dokonana na istniejącym podbródku czy trzeba zakupić nowy? Czy dokonuje się tych poprawek we własnym zakresie? I jeszcze pytanie o owo plastikowe zeberko. Czy radziłby Pan je dokupić od razu przy zakupie skrzypiec?

22-09-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Można spróbować dogadać się z manufakturą wytwarzającą takie elementy, np. z Sokołowskim, ale raczej na poziomie amatorskim nikt tego nie praktykuje. Może jeden klient na kilka tysięcy skrzypiec. Reszta gra na takim zestawie jak przychodzi z fabryki. W przypadku długiej szyi dziecka może Pan zamówić Stentora zamiast Everplaya.

22-09-2017, Od: Janusz Odpowiedz
Córka nie ma długiej szyi. Jest za to raczej drobnej i delikatnej budowy i trochę sie boję że niewygodny instrument mógłby ją zniechęcic do nauki. A zapał i częste ćwiczenia to przecież podstawa. Reasumując: czy do Everplaya 1/2 zamówić już teraz jakies akcesoria? Wspomniane żeberko, kalafonia etc. Proszę o pomoc w tej kwestii. I jeszcze pytanko, czy długo trzeba będzie poczekać na przesyłkę?

22-09-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Kalafonia jest w zestawie. Żeberko za 28 zł można dołożyć do koszyka, albo wykonać samodzielnie: https://www.youtube.com/watch?v=oDr64ZPcReU Na dostawę kurierem czeka się zwykle dwa dni.

29-09-2017, Od: Janusz Odpowiedz
Skrzypce wraz z dodatkami doszły. Córka zadowolona z zapałem ćwiczy. Nauczyciel pochwalił wybór skrzypiec mówiąc że wydają ładne brzmienie.
Dzięki!

23-09-2017, Od: Janusz Odpowiedz
Zamówienie wysłane. Czekamy na przesyłkę. W czwartkowy wieczór czeka nauczyciel na pierwszą lekcję. Liczymy że przesyłka do nas dotrze. do tego czasu :-) Pozdrowienia

25-09-2017, Od: Pior Odpowiedz
Witam, chcialbym sie dowiedzieć, czy przez skrzypce.pl planowana jest sprzedaz gitar elektrycznych? Jest to jedyny sklep który darzę zaufaniem w kwestii kupowania mowych instrumentów, a chcialbym ową zakupić.


Wyświetlono wiadomości 501-550 z 11570  Wstecz  Dalej