Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9567  Wstecz  Dalej

06-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Promocję zwykłą możemy zrobić. W przypadku Allegro dojdą opłaty i prowizje 46 zł, czyli wyjdzie 1444 zł. Oczywiście już ze strojeniem i regulacją.

07-12-2015, Od: Krzysiek Odpowiedz
Cena 1444 zł jest do przyjęcia, proszę więc wystawić na Allegro i finalizujemy zakup. :)

07-12-2015, Od: Krzysiek Odpowiedz
Oczywiście chodzi o model AW65ECE-LG.

10-12-2015, Od: Jarek Odpowiedz
OK, ale jeszcze kilka dni potrzebuję, bo się straszny zator zrobił. Mikołaje zamawiają ogromne ilości instrumentów. Pracuję w weekend i każdy dzień po 20 godzin więc niebawem nadrobię.

10-12-2015, Od: Krzysiek Odpowiedz
Czekam z niecierpliwością, a po zakupie gitary chciałbym kupić futerał piankowy EVER PLAY.

01-01-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Proszę o wystawienie na Allegro gitary AW65ECE-LG.

01-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Oto link: http://allegro.pl/show_item.php?item=5897427785
Przepraszam za opóźnienie, ale dopiero teraz zdążyłem zrobić opisy, zdjęcia i na spokojnie regulacje i tuning. Przed Świętami to było dosłownie tornado. Praca które normalnie trwa kilka miesięcy musiała być wykonana w dwa tygodnie ze względu na szturm Mikołajów.

05-01-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Dziękuję, dziękuję, dziękuję za profesjonalizm jest to co chciałem. Teraz jeśli możecie proszę o wystawienie futerału piankowego EVER PLAY.

05-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Futerały będą dopiero za 2-3 miesiące. Są dostępne pokrowce ocieplane po 60 zł.

23-05-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Z gitary jestem zadowolony, ale od samego początku mam problem z wbudowaną elektroniką, a dokładnie to z tunerem. Bardzo długo jest przetwarzany dźwięk, trwa to parę sekund. Jest to bardzo uciążliwe jeśli potrzebuję szybkiego dostrojenia gitary. Już po włączeniu przetwornika każda dioda zaświeca się po paru sekundach. Były momenty, że wszystko było ok. Nie reklamuję gitary lecz tylko przetwornik. Może coś pomożecie.

24-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Może to jest objaw słabej baterii. Proponuję spróbować na nowej baterii dobrej jakości, czyli firmowa alkaliczna 6LR61 lub litowa ER9V. Cynkowo-węglowe 6F22 są znacznie słabsze. Druga sprawa, szczególnie z lepszych gitarach, to rezonans między strunami który myli tuner. Najlepiej wytłumić ręką inne struny i pobudzać tylko jedną. Przy cienkich strunach lepiej sprawdza się powtarzalne brzdąkanie, a przy grubszych dłuższy dźwięk, bo układ potrzebuje zbadać stabilną próbkę kilkunastu okresów sygnału.

24-05-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Przepraszam chyba się nie rozumiemy, po kupieniu gitary zamontowałem nową baterię i zanim do Was napisałem wymieniłem baterię bo również myślałem, że przyczyna leży w baterii. Tłumaczę, przetwornik po włączeniu analizuje testowo wszystkie ledy zbyt długo. Chyba wie Pan o co chodzi. Moim zdaniem nie funkcjonuje prawidłowo, ponieważ miałem możliwość porównania. To co Pan tłumaczy nijak nie ma się do rzeczywistości. Tu nie chodzi o rezonans. Jeśli nawet jakowyś występuje to tuner mimo wszystko i natychmiast powinien wskazać niedostrojenie albo błędny dźwięk. Chodzi mnie o to, że tuner analizuje dźwięk zbyt długo po pobudzeniu struny. Tuner powinien mi wskazać natychmiast czy strunę należy podciągnąć czy poluzować albo dźwięk właściwy czyli zielony led. To trwa zbyt długo.

OK, staram się pomóc. Jeżeli auto nie jedzie, to nie zaczynamy od wymiany silnika, tylko od sprawdzenia czy jest paliwo w baku. Jak wykluczymy rzeczy najbardziej prawdopodobne, to będzie wiadomo, że nastąpiła awaria. Niezwykle rzadki byłby to przypadek z tak dziwnym objawem.
Każdą elektronikę sprawdzam, więc jeżeli nic nie budziło zastrzeżeń, to znaczy że było sprawne. Inaczej bym nie wysłał. Jeżeli Pan pisze, że po włączeniu układ testuje diody, to ledowe tunery zwykle tak są zaprogramowane. Mam tuner typu klips i też zanim pozwoli stroić, to trwa kilka sekund. Także rozpoznanie dźwięku nie jest natychmiastowe. Owszem są tunery szybsze i wolniejsze. Ten pewnie do szybkich nie należy. Podałem sposób jak przyspieszyć działanie. Świeża bateria dobrej jakości pomaga, dość mocne uderzenie jednej struny z wytłumieniem pozostałych, dłuższy dźwięk na grubych strunach. Przy niskich tonach przejścia sygnału przez zero nie są tak częste, a liczenie tych przejść służy obliczeniu częstotliwości. Im wolniej działa układ tym zwykle dokładniejszy będzie wynik. Mam tunery bardzo szybkie Cheruba, ale gołym uchem słychać, że się mylą i dają zielone światło, podczas gdy powinny jeszcze się zastanowić, bo nie jest idealnie. Ten tuner widocznie zaprogramowano na większą dokładność i może dlatego dłużej myśli. Albo sam algorytm nie jest zbyt optymalny. Mogę Panu podesłać dość fajny i szybki klips, to będzie sprawniej. Nie ledowy tylko z wyświetlaczem.
Natomiast z tym tunerem wbudowanym, to określenia wolno/szybko niewiele mówią. Przypominam o wyjmowaniu kabla z gitary, bo włożony rozładowuje baterię. Proszę sprawdzić stoperem na nowej baterii dobrej jakości ile to trwa. Jeśli do 2 sekund, to jest w normie, podobnie jak w innym egzemplarzu tego samego typu. Jeżeli 6 sekund, to jest awaria i trzeba przesłać do serwisu.

25-05-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Dziękuję za ofertę klipsa, ale mam dość dobrego i korzystam z niego. No ale posiadam coś co uważam, że nie funkcjonuje właściwie. Problem był gdy zapomniałem klipsa. Czas testowania trwa ok 2 minut zanim można przystąpić do strojenia, a przy strojeniu 4-6 sekund.

25-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli na dobrej baterii tak długo się czeka, to ewidentnie musi iść do serwisu. Czasem ktoś narzeka, że sekunda mu się dłuży. Wtedy pomagają opisane metody. Jeśli startuje tyle czasu, to musi być awaria. Trzeba będzie naprawić albo wymienić układ.

31-05-2016, Od: Krzysiek Odpowiedz
Przepraszam jak to zrobić dla mnie najmniej bezboleśnie, gitarka jest mi potrzebna, a zastępcze pudło chwilowo jest poza domem. :)

03-06-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Załatwiłem dla Pana nietypowy sposób rozpatrzenia, ale musiałem poręczyć za Pana i odpowiadam głową. Proszę odbierać telefon, żeby był jakiś kontakt z Panem.

02-06-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Normalnie wysyła się całą gitarę. Trwają pertraktacje z siedzibą Ibaneza w Niemczech czy może być sama elektronika. Obawiam się, że oni są dość zasadniczy w tych kwestiach i mają swoje procedury. Ale zobaczymy.

01-06-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Czy skrzypce (wykonane przez lutnika) które nie były przez 3 lata używane, nadają się jeszcze do grania?

02-06-2016, Od: Ben Odpowiedz
Zależy od warunków przechowywania. Musi to ocenić specjalista. Ogólnie przed zakupem tak drogich instrumentów warto zrobić przegląd u lutnika. Mogą być przeróżne ukryte mankamenty. Zdarza się że walory brzmieniowe lub wykonanie nie odpowiadają cenie. Albo odwrotnie - cena jest niska, ale na przeglądzie wychodzi że to nie są skrzypce lutnicze. Typowy przykład z Allegro: Oto cała lista skrzypiec opisanych jako niemieckie lutnicze, a są to zwykłe chińskie wielkoseryjne fabrycznie, a wcale nie lutnicze: http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&order=d&price_from=300&price_to=800&string=lutnicze

28-05-2016, Od: Ania Odpowiedz
Witam! Chciałabym zakupić jakieś dobre skrzypce manufakturowe. Gram prawie 7 lat, także troszkę już doświadczenia mam. Cenowo szukam raczej modeli od 1300 zł do 1900 zł. Chodzi mi również o skrzypce do gry amatorskiej. Mogłabym prosić o radę w kwestii takiego zakupu? Z góry dziękuję.

28-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli mają być w miarę standardowe, przewidywalne, dobrej jakości to Yamaha V5SC się sprawdzi lub Sandner CV-4. Natomiast jeśli bardziej ciekawe, intrygujące brzmienie to może Modena.

29-05-2016, Od: Ania Odpowiedz
Zainteresowały mnie skrzypce Modena, tylko że nie mogę znaleźć nigdzie ich specyfikacji i ogólnie szerszych informacji...Dałoby się coś z tym zrobić? Albo jakby Pan po prostu by mi je napisał to byłabym bardzo wdzięczna.

29-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W zasadzie specyfikacja większości skrzypiec z wyjątkiem najtańszych jest taka sama. Typowa długość to 59 cm, wierzch robi się ze świerku, natomiast boki, tył, szyjka ze ślimakiem z klonu (jawor). Podstrunnica, kołki i podbródek z hebanu. Różnice między modelami polegają na dokładności obróbki, oraz jakości drewna. Cenne jest drewno selekcjonowane akustycznie, rosnące powoli w trudnych, ale stałych wyżynnych warunkach, długo sezonowane na wolnym powietrzu. Są to rzeczy trudne to porównania i wyspecyfikowania.
Większość informacji jest w opisie. Jest to instrument w stylu włoskim, ma interesujący lakier z lekko postarzanym przodem i przecieranymi krawędziami, struny nylonowe, ciepły dźwięk. Smyczek z włosiem naturalnym, futerał prostokątny na dwa smyczki z higrometrem w komplecie. Ręczne malowanie, więc widać drobne niedoskonałości. Instrument zwykle starcza na okres gimnazjum.

28-05-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
Co myślicie o skrzypcach :SALVATINI ASV-725 4/4 ??

28-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo fajny model z dużym potencjałem jak na swoją cenę. Nauczyciele często wybierają go w realnym odsłuchu na żywo. Jeszcze więcej zyskuje po zmianie strun na profesjonalne. Na skrzypce.pl są one dodatkowo doregulowane i wyposażone z lepszy futerał z ocieplaną pierzynką, zapasową strunę oraz kalafonię. 50 zł taniej niż oficjalna cena. Tu jest bezpośredni odnośnik: http://skrzypce.pl/products/ASV-710.html

27-05-2016, Od: artem Odpowiedz
день добрый вы работаите в субботу

27-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Доброе утро, мы не работаем по субботам. Что вам нужно? Может быть, я найду кого-нибудь, кто сможет продать вам инструмент

05-01-2016, Od: Marek G Odpowiedz
Witam. Bardzo. prosze o podpowiedzenie. mi. jak dziecko. 11 lat przygotowac. do nauki gry na skrzypcach. (Dziecko chce grac. na skrzypcach) I jakie skrzypce. kupic. Pozdrawiam. Marek

05-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Dziecko trzeba uprzedzić że to delikatny instrument i wymagający sporo cierpliwości, ale też fascynujący i wcale nie taki trudny jak niektórzy twierdzą.
Skrzypce rozmiar 3/4, chyba że wzrost powyżej 156 cm, to wtedy pewnie 4/4. Model zależnie od budżetu domowego. Im droższy tym łatwiej się gra. Przeciętny poziom amatorski to 1000-1500 zł. Dolna półka instrumentów zdatnych do grania to 350-600 zł. Taniej nie może być, bo będą zbyt krzywe, fałszujące, nietrwałe i utrudniające grę. Można uczyć się z internetu i podręcznika "Skrzypcowe ABC", ale dobrze jest wziąć kilka lekcji od czasu do czasu żeby nie utrwalić jakiegoś błędu.

26-05-2016, Od: sisi Odpowiedz
Witam

Mam zamiar zakupic skrzypce dla dziecka 8 lat, ktore uczy sie nauki od trzech lat do tej pory na pozyczonym sprzecie. Dziecko radzi sobie bardzo dobrze ma wyczucie do intrumentu i chce sie uczyc dalej. Moje pytanie brzmi: jakie skrzypce zakupic? myslalm, o skrzypcach Hofnera, czy moze mi pan polecic dobra strone internetowa?

Dziekuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam.

26-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Nie wiem co napisać, bo głupio się chwalić lub samego siebie polecać. Moje doświadczenie z Hofnerem jest takie, że kilka razy kupiłem te skrzypce w autoryzowanym salonie. Mimo karteczki "Hofner Setup Quality Card" skrzypce były wyregulowane hmmm... może nie fatalnie, bo bywa gorzej, ale kiepsko. A nie był to wcale najtańszy model. Kolejne egzemplarze też nie najlepiej. Jednak po zrobieniu korekt wprowadziłem je do sprzedaży, bo potencjał muzyczny mają całkiem dobry w stosunku do ceny. Ważna uwaga: piszę tu o tanich modelach AS... czyli Alfred Stingl by Höfner. To chińskie skrzypce firmowane przez Hofnera zwykle od 500 zł do około 1200 zł. Kilka modeli.
Zupełnie inne są modele serii H. Popularny H5 za ok. 1500 zł ma już chyba napis made in Germany, co oznacza że maszyna CNC wycina górę, dół i gryf ze ślimakiem w Niemczech, a cała pracochłonna część jest robiona w Chinach. 100% niemieckie modele to już ceny blisko 10 tys zł. Więc pytanie o jakiego Hofnera Pani chodzi? I jaki rozmiar? Mogę coś przygotować. Ewentualnie można rozważyć inny model jak Antyk czy Sonata. Ciekawe jaki ten sprzęt pożyczony był. Są jakieś dane? Żeby nie dobrać gorszych niż były.

25-05-2016, Od: Alicja Odpowiedz
Dzień dobry, 3 lata temu rozpoczęłam swoją naukę na skrzypcach Verona Violin, chciałabym nabyć lepsze skrzypce, o głębszej, bardziej szlechetnej barwie, co poleciłby mi Pan ze swojego asortymentu? Zależy mi na tym, aby różnica w grze oraz w dźwięku była widoczna.(przedział cenowy 1000-1500 zł)

W tym zakresie to Antyk plus będzie dobry, a jeżeli jest jeszcze jakaś rezerwa w budżecie to Modena.

25-05-2016, Od: Ola Odpowiedz
Witam,chciałam się zapytać czy do 2000 zł znajdę jakieś skrzypce elektryczne (oczywiście w miarę dobrze grające) ?

Są takie skrzypce Gewa za 2200 zł i za 2400 zł, a następne to już podstawowa Yamaha za 3600 zł. Z tańszych Hofner za 1700 zł.

24-05-2016, Od: Dominik Odpowiedz
Jakie najlepsze skrzypce do 700zł z aktualnej waszej ofety o dobrym brzmieniu dla początkującego 20 latka??

Nauczyciele w tym zakresie najczęściej wybierają Sandnera SV-300 lub Salvatini serii 1xx. Brzmienie w nauce początkowej zależy głównie od grającego. Dopiero po opanowaniu podstaw, prowadzenia smyczka, vibrato, zaczyna mieć znaczenie brzmienie samego instrumentu. Trzeba umieć je wydobyć. Nawet Stradivari podczas nauki będzie brzmiał jak kot obdzierany ze skóry. Trzeba przez to przejść. W fazie początkowej głównie chodzi o to, żeby instrument nie przeszkadzał pod względem mechanicznym i te skrzypce po naszym przygotowaniu spełniają taki warunek. Mają także dobry potencjał muzyczny w stosunku do ceny. Można je jeszcze z czasem ulepszyć poprzez zastosowanie strun z wyższej półki.

23-05-2016, Od: bogdan Odpowiedz
Ktora z gitar nadaje sie dladziecka 7 lat które rozpoczyna gre

Najlepiej Klasyczna 3/4, np Everplay EV-122 (konieczne regulacje), Hohner HC-03, Fender

22-05-2016, Od: Kamila Odpowiedz
Witam, planuję kupić gitarę akustyczną do 700zł. Zważając na aktualne promocje, którą gitarę polecają Państwo najbardziej?

22-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Polecam Corta z litym przodem: http://skrzypce.pl/products/earth70.html Bardzo dobrze się na niej gra.

21-05-2016, Od: Ola Odpowiedz
Witam,chcę kupić u was skrzypce i gitarę. Zapoznałam się z ofertami,ale mimo to mam parę pytań.Wolałabym omówić je telefonicznie,czy mogę prosić o nr.tel.

22-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, oczywiście - aktualny kontakt jest w dziale Info.

21-05-2016, Od: ? Odpowiedz
Jakie ma Pan do zaoferowania na dzień dzisiejszy najtańsze skrzypce dla zaczynającego naukę gry ale po poprawkach z obejściem sie wizyty u lutnika?? Rozmiar 4/4 zalezy mi bardziej na dźwięku nie na wykonaniu

21-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Najtańsze skrzypce są po 200 zł, ale mimo poprawek raczej nie spełnią wymagań. Drewno tak ekstremalnie tanie cały czas zmienia kształty i wymiary. Trzeba by to poprawiać co kilka miesięcy. Brzmienie też jest marne. Problemy sprawia codzienna obsługa i strojenie. Im skrzypce droższe tym kłopotów z użytkowaniem jest mniej, lepsza trwałość, łatwość grania i brzmienie.
Wszystkie skrzypce u nas są poprawiane i regulowane. Wybór zależy od posiadanego budżetu. Największe i najbardziej zauważalne przez początkujących różnice w jakości są do 1500 zł. Przy droższych skrzypcach trzeba już umieć grać, żeby w pełni docenić ich wyjątkowe zalety.

13-05-2016, Od: Marzena Odpowiedz
Wprowadzi Pan do oferty więcej smyczków? Jestem bardzo zadowolona z zakupów w pańskim sklepie i chciałabym nadal kontynuować tu zakupy :)

15-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dziękuję za komentarz i sugestię. Założenia są takie żeby produktów było tu możliwe mało. Aby wyręczyć klientów w żmudnych poszukiwaniach, staram się nie przytłaczać tysiącami modeli. Produkty są już wstępnie wyszukane i selekcjonowane pod kątem dobrej jakości w stosunku do ceny. Są też pojedyncze modele ekstremalnie tanie, dla osób poszukujących dekoracji i zabawek.
Podstawowy model smyczka kosztuje 90 zł. Są to różne smyczki, ale dobierane tak żeby był to dobry stosunek jakości do ceny. Dobrze nadają się do gry amatorskiej i nauki. Dodawanie kolejnych w podobnej cenie, ale gorszych jakościowo, mniej optymalnych, raczej nie ma sensu.
Wiele osób pyta o tańsze smyczki i takie zamierzam dodać z opatrzeniem komentarzem, że są to modele zabawkowo - dekoracyjne, bo takie faktycznie są. Łatwo się krzywią i źle się na nich gra.
Mamy także smyczek amatorski premium, lepszy niż te po 90 zł ale mieszczący się w 200 zł. Smyczkami powyżej 200 zł mało kto się interesuje. Można jednak je u nas zamawiać, niemal dowolne jakie są na rynku. Nie bardzo chcę zapychać stronę setkami modeli, gdy wiem że zainteresuje się nimi mniej niż jeden promil klientów. Jednak jeżeli czegoś nie ma na naszych stronach, a jest na innych, to wystarczy zapytać mailem, z dużą szansą na otrzymanie dobrej oferty.

20-05-2016, Od: Marzena Odpowiedz
Smyczek karbonowy który obecnie jest na przecenie jest wg pana dobry dla osoby która uczyła się dwa lata i ma jako taki już średni poziom?

20-05-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Owszem, ale dziś ostatni sprzedałem. Za 320 zł można zamówić niezły smyczek drewniany, karbonowy, albo z włókna szklanego. Jakościowo są podobne, a który danej osobie lepiej przypasuje to trudno powiedzieć, bo to trochę kwestia gustu.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9567  Wstecz  Dalej