Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9720  Wstecz  Dalej

29-08-2016, Od: Maniek Odpowiedz
Witam, czy skrzypce Richard Sandner 301/RV1 oraz Sandner SV-300 są wykonane przez tą samą firmę? Czy może chińskie i niemieckie?

29-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
SV-300 to Franz Sandner, więc marka inna. O ile wiem Richard jest w większości prac robiony przez tą samą fabrykę co Franz, ale nie są to ściśle te same skrzypce. Generalnie wszystkie skrzypce poniżej 5 tys. zł są azjatyckie, jeśli chodzi o fabryki, czyli miejsce produkcji. Natomiast firmy są zlokalizowane w różnych krajach Europy. Richard Sandner jest marką bardziej związaną z polskim rynkiem. Franz Sandner to marka niemiecka.
Tu ciekawostka: Nawet jeśli jest napis "Made in Germany", który widnieje na droższych modelach za około 3 tys zł, to i tak większość pracochłonnych zadań wykonuje fabryka chińska. Jakość chińska jest zwykle lepsza, bo pracownik może poświęcić wielokrotnie więcej czasu na dopracowanie szczegółów za tą samą cenę.

29-08-2016, Od: Maniek Odpowiedz
dziękuję za odpowiedź
i pozdrawiam

26-08-2016, Od: Bogdan Odpowiedz
Mam pytanie.
Chcę nauczyć się grać na gitarze mam 47 lat ,jaką kupić gitarę akustyczną czy klasyczną.Kiedyś w młodości próbowałem grać i nawet mi wychodziło tylko sprzedałem gitarę i jakoś odeszło mi a teraz coś mnie ciągnie by spróbować ponownie.Żona mówi że mi odbiło.

29-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wiek nie ma znaczenia. Klasyczna czy akustyczna to zależy od repertuaru jaki chce się grać. Jeśli Flamenco, Bach, czy Kaczmarki to musi być klasyczna. Rock, blues, folk lepiej brzmi metalicznie, czyli na akustycznej. Sensowny budżet na początek to 400-800 zł. Im tańsza tym gra się trudniej i mniej przyjemnie.

28-08-2016, Od: Bogdan Odpowiedz
Oczywiście chciałbym kupić w waszym sklepie jakąś fajną girarę

28-08-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-zagraj-i-zakochaj-sie-w-ich-dzwieku-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

21-08-2016, Od: Krystian Odpowiedz
Witam, czy macie na stanie drugą część książki "Skrzypcowe ABC", czy wasza oferta obejmuje już obydwie części?

21-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Z tymi częściami to jakiś tani chwyt marketingowy. Ta pozycja nie występuje inaczej niż w jednym kawałku. Liczba stron: 164
Format: N4 235x305. Owszem wewnątrz jest pewien sztuczny podział na część podstawową i nieco bardziej zaawansowaną, ale jest to zawsze jedna książka. W tym sensie obejmuje obydwie części odpowiadając wprost. Analogicznie "Pan Tadeusz" obejmuje 12 części i epilog ;-)

22-08-2016, Od: Krystian Odpowiedz
Ktoś mi powiedział, że jest druga część tego, stąd moje pytanie. Tak czy siak dziękuję za odpowiedź.

19-08-2016, Od: Patryk Odpowiedz
Witam!

W wieku 24 lat chciałbym w końcu nauczyć się gry na skrzypcach.

Mieszkam w bloku i ściany nie są zbyt grube, więc chciałbym uczyć się "po cichu". Mam budżet 900 złotych, więc rozważam:

1) skrzypce elektryczne Pengano

lub

2) skrzypce Antonio Salvatini Seria 7 wraz z najlepszym możliwym tłumikiem.

Które będą cichsze - odpowiedniejsze dla mnie?

Pozdrawiam serdecznie,
Patryk

19-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Cichsze będą elektryczne. Co więcej - na zewnątrz mogą być ciche, a na słuchawkach głośne. Natomiast zatłumikowane skrzypce akustyczne to jednak pewne utrudnienie, bo nie tylko sąsiedzi, ale i muzyk słabo słyszy co gra.

20-08-2016, Od: Patryk Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, pomógł mi Pan w wyborze.

Pozdrawiam,
Patryk

20-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Dziękuję za konkretną odpowiedź. No, to teraz tylko dokonanie wyboru... :-)

Pozdrawiam

19-08-2016, Od: Arek Odpowiedz
Chciałem tylko podziękować za szybką obsługę. Paczka dobrze zabezpieczona, skrzypce ładne i dobrze wykonane.

Pierwsze koty za płoty w grze na pierwszym instrumencie. Mam nadzieję, że nie pogram na nich za długo, ale tylko w tym kontekście, że za jakiś czas będę potrzebował lepszego brzmienia i kupię profesjonalne :>

Pozdrawiam,
Arek

19-08-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

18-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Rozważam...rozważam...
I dochodzę do wniosku, że dojrzewam do kupna jednej z dwóch modeli Ibanez'a ...tym bardziej, że wkrótce mam urodziny :-)

A więc proszę mi pomóc dokonać wyboru pomiędzy Ibanez Artwood AC2040 OPN albo IBANEZ AW54CE.

Mile widziane ceny w/w modeli.

Pozdrawiam

Ceny bierzemy na dany moment po prostu z internetu. Nie podaję, bo mogą się zmieniać zależnie od kursów walut i nowych dostaw.

AC2040 to mniejsze pudło i specyficzny dźwięk bardziej pasujący do zastosowań typu folk, blues. Brzmi bardziej druciasto, banjowato, pudełkowo niż Dreadnought, co nie znaczy źle. Wiele osób to lubi. Menzura jest tu krótsza, a gryf i 2 mm szerszy, więc pasuje też do technik z palcowaniem fingerstyle i technik klasycznych. Natomiast AW54CE jest bardziej typowym głośnym akustykiem z dużym pudłem o pełnym brzmieniu z lepszym basem. Jednak jak dla mnie mahoniowe topy nie brzmią tak ładnie jak świerkowe. Oczywiście kwestia gustu, ale większość przodów także w skrzypcach robi się ze świerku. Jakaś jest tego przyczyna. Mahoń jest dla tych, którzy wybierają bardziej oczami niż uszami, bo jest to ładne. Polecałbym także cedr, bardzo często spotykany w hiszpańskich klasykach, dający ciepłe, bogate brzmienie, czyli model 65 o którym wcześniej wspominałem. http://allegro.pl/show_item.php?item=6424931362

18-08-2016, Od: Marek Odpowiedz
Czy Wasze gitary akustyczne Pengano z szerszym gryfem będą jeszcze dostępne?

Są dostępne, ale dopiero co weszła nowa dostawa. Tym razem mamy wersję wyprodukowaną całkowicie w Europie i z litym przodem. Jest to spory sukces z uwagi na cenę zaledwie 700 zł. W zasadzie niemal wszystko inne na rynku na tej półce cenowej to chińszczyzna ze sklejki. Produkty Europejskie znacznie przekraczają tysiąc złotych. A tu jeszcze mamy customizowaną wersję z szerszym gryfem i tuningiem! Niebawem zrobię zdjęcia i opisy, ale już można zamawiać. http://olx.pl/oferta/ergonomiczna-gitara-akustyczna-nie-chinska-promocja-CID751-IDh6mID.html

17-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Rozważę Pana sugestie.

Pozdrawiam

17-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Skoro niewiele brakuje do gitary z litym przodem to może mi Pan coś zaproponuje? ;-)
A przy okazji dopytam... Co Pan sądzi o gitarze Epiphone EJ-200CE? Ile u Pana taka gitara kosztuje?

Pozdrawiam

17-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Mam fajnego Ibaneza ArtWood za 1400 zł z przodem z litego cedru o ciepłym brzmieniu. Wygląd bardzo typowy, prosta elegancja, pudło Dreadnought. Natomiast ten Epiphone o 100 zł droższy, to gitara pod względem estetycznym zrobiona "na bogato". Jeśli komuś podoba się taka ornamentyka, złote klucze, kwiatki i wybujały kształt, to czemu nie.

16-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź.

Mam kolejne pytanie. Co Pan sądzi o gitarze Fender CD-100CE, czy ten model jest dostępny i za ile?

Pozdrawiam

16-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Są dostępne po 1200 zł. Już nie wiele brakuje do gitar z litym przodem. Tej nie miałem w ręku, ale wygląda na typowego elektroakustyka ze sklejki. Ciekawe która fabryka go robi. Bardzo dużo znanych gitar produkuje się w fabrykach Corta. Wikipedia podaje m.i. Ibanez, Parkwood Schecter, G&L Tribute, Fender Squier i wiele innych. Ciekawe że czasem ten sam model Fendera potrafi przychodzić raz z Chin, a innym razem z Indonezji. CD100 chyba są chińskie, co nie znaczy że złe.

15-08-2016, Od: ? Odpowiedz
Zgadzam się z Panem. Ale niestety nie sposób we wszystkich kościołach zrobić sobie próby by dopasować się do danego nagłośnienia. Posiadam własny mikser do którego podłączam kolumnę i mikrofon. Myślałam o dobrze brzmiącym akustyku, do którego przystawiałabym mikrofon. Chodzi mi o gitarę, na której z łatwością grałoby się akordy nie wkładając swojej całej siły aby docisnąć struny. Przeglądałam Państwa stronę i pomyślałam o akustyku 4/4 Ibanez Jampack. Niestety w mojej okolicy jest tylko jeden sklep muzyczny, w którym mogłabym posłuchać brzmienia gitar. Żeby pograć na większej ilości gitar (żeby wybrać tą najlepszą dla mnie) pewnie wydałabym więcej pieniędzy na dojazdy do sklepów muzycznych niż kosztowałaby gitara. Dlatego szukając dobrze brzmiącej gitary natrafiłam na Wasze nagrania z testowania gitar i chciałam skorzystać po prostu z Państwa doświadczenia. Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Jeszcze raz pozdrawiam.

15-08-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zdecydowanie lepiej da się ustawić Cort Earth, bo drewno jest bardziej stabilne, nie wypacza się tak łatwo, a gryf ma profil bardziej zbliżony do idealnego kształtu. To daje możliwość wygodniejszego, miękkiego ustawienia. Przy okazji jest to lity przód a nie sklejka, więc brzmi lepiej. Niestety ta gitara jest trochę droższa, bo blisko 700 zł. Można też rozważyć gitarę z przetwornikiem zamiast mikrofonu, dzięki czemu łatwiej zapanować nad sprzężeniami. Ale to już 1400 zł jeśli ma dobrze brzmieć (lity przód).

15-08-2016, Od: Iwona Odpowiedz
Drodzy Państwo. Gram na gitarze jedynie same akordy, niestety nigdy nie miałam czasu ażeby nauczyć się palcowania, a może dlatego, że zawsze grałam na twardych mało profesjonalnych gitarach. Niestety z powodów finansowych. Jednak teraz chciałabym zaproponować swoje usługi gry na gitarze i śpiewu w kościele na różnych uroczystościach więc potrzebowałabym w miarę dobrej gitary żeby nie zepsuć oczywiście takich uroczystości złym brzmieniem gitary. Bardzo proszę o podpowiedź jaką mogłabym kupić u Państwa gitarę i za jaką cenę aby dobrze brzmiała w kościele? Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Iwona.

Kościół to bardzo trudny obiekt do nagłośnienia. Masa przeróżnego echa i pogłosu powoduje że często gorsze gitary o krótkim wybrzmiewaniu sprawdzają się całkiem nieźle. Np. klasyczne. Wszystko zależy od konkretnego obiektu, więc trudno coś doradzić. Chyba najlepsza sytuacja jest wtedy gdy kościół posiada dobre własne nagłośnienie zestrojone odpowiednio z obiektem, ale to ktoś musi zapanować nad mikserem i jego ustawieniami. Od tego najwięcej zależy. Gitara, nawet bardzo dobra, zwykle zlewa się w takich obiektach z własnym wielokrotnym echem i wychodzi jakiś łomot zamiast gry. Trudny temat. Proponuję popytać w zespołach kościelnych jak sobie z tym radzą. W dużych salach efekt na pewno zależy bardziej od nagłośnienia, ustawień na drodze prób i błędów, niż od samego instrumentu.

14-08-2016, Od: Ada Odpowiedz
Witam, zastanawiam się nad wymianą skrzypiec. Gram 3 lata, tylko dla przyjemności. Zastanawiałam się nad Pengano V200 Elite lub Modeną za 1699.

Witam, Zależy trochę od gustu, ale dla Pań raczej polecana jest Modena. Lepiej leży w małej dłoni i ładnie odzywa się nawet przy delikatnej grze.

13-08-2016, Od: Mirek Odpowiedz
Witam,
szukam gitary akustycznej/elektroakustycznej do ok. 1000zł. z pudłem 12cm i ładnym brzmieniem. Co mi Pan poleci z oferowanych przez siebie gitar?

Pozdrawiam

Z akustycznych Cort Earth za niecałe 700 zł. Z elektroakustycznych Ibanez wyższej serii ArtWood, ale cena niestety już 1400 zł. Obie gitary z litym przodem więc brzmienie ładne.

29-07-2016, Od: Gosia Odpowiedz
Czy jest możliwość zakupu na raty, pytam bo skrzypce w cenie 1700 to spory wydatek.

Witam, Można na raty.

25-07-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Przerwa wakacyjna. Zapraszamy do zakupów po 12 sierpnia. Kto zaczeka może poprosić o dodatkowy prezent.

13-12-2007, Od: oleksa Odpowiedz
Słuchajcie to może bardzo głupie pytanie ale czy kalafonia musi być strasznie twarda?? bo moją nie daje się nacierac smyczka i muszę kalafonię podpalać zapałkami żeby można było smyczka natrzeć:)

24-07-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Można kalafonie zmatowić papierem ściernym. Jeżeli smyczek jest nowy, to niektórzy do pierwszego smarowania posypują włosie pyłem z kalafonii. Trzeba zdobyć przyczółek a potem rozcierać coraz dalej. Pierwsze smarowanie niekiedy wymaga cierpliwości. Potem idzie łatwo.
Jeżeli smyczek i włosie jest wyjątkowo tandetne albo jakieś przetłuszczone, to nie podpala się kalafonii tylko rozpuszcza w spirytusie. Potem na ściereczkę lub chusteczkę i przecieramy. Niestety ta metoda skleja włosy, więc to ostateczność i tylko do super tandetnych smyczków zabawkowych po 50 zł. Takich które są wadliwe do tego stopnia, że nie dają się za żadne skarby natrzeć normalnie.

24-07-2016, Od: Marek60L Odpowiedz
Witam , Ja mam kalafonie twardą , bardzo ciemny kolor , i bardziej miękką o jasnym , słomkowym kolorze , i mam też dwa smyczki , jeden smyczek jest tylko do ciemnej twardszej kalafoni , a drugi smyczek jest tylko do jasnej bardziej miękkiej kalafoni . Nową kalafonie , dobrze jest zmatować troche , np.na kawałku nowego czystego materiału lnianego . Żeby natrzeć nowy smyczek kalafonią , należy ten sam materiał lniany położony na deseczce podstawić pod włosie smyczka , żeby włosie nam sie nie uginało , i wtedy możemy nacierać włosie smyczka kalafonią wcześniej zmatowaną, na całej dlugości , i to wszystko smyczek jest gotowy do gry . Ja to tak zrobiłem , i jest OK.kiedy kalafonia jest już zmatowiona , to można następnym razem smyczek nacierać bez dodatkowej, deseczki do podpierania włosia

13-12-2007, Od: ela Odpowiedz
wiesz kalafonia powinna być dobra.najlepiej kup sobie thomastica w sklepie muzycznym kosztuje około 30zł ale jest bardzo dobra pozdrawiam!!!

24-07-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam, mam do sprzedania skrzypce. Więcej danych pod linkiem: http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-CID751-IDg5bZL.html#3d29b032ae
Pozdrawiam

22-07-2016, Od: Zuza Odpowiedz
Dobry wieczór,
rozważam kupno skrzypiec i wybór zawęziłam już do modeli: Auditorium, Sandner SV 300, Stentor 1400 oraz A. Salvatini 1xx. Nie grałam nigdy na skrzypcach, chciałabym wreszcie zacząć, ale budżet mam dosyć ograniczony (co widać po powyższym doborze). Czy któryś z tych 4 modeli poleciliby Państwo jakoś szczególnie, czy też wszystkie są dosyć podobne, jeśli chodzi o brzmienie i wykonanie? Pozdrawiam serdecznie.

23-07-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, faktycznie niewiele się różnią, więc najpewniejszym wyborem będzie SV-300. To często wybierany przez nauczycieli, sprawdzony i trwały model.

24-07-2016, Od: Jan Odpowiedz
A SV-2 w porównaniu do SV-300? Różnica jest jakaś wielka? Czy SV-300 w zupełności wystarczą?

24-07-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Różnica proporcjonalna do ceny, czyli niezbyt duża. SV-2 mają obecnie bardzo żywy, jasny kolor. SV-300 są ciemniejsze i stonowane.

21-07-2016, Od: wojtek Odpowiedz
Witam chcial bym sie poradzic fachowca otoz moj syn ukonczyl szkole muzyczna 1 stopnia gra na skrzypcach musi oddac szkolne a chce grac dalej
Moje pytanie jakie skrzypce polecali byscie dla niego cena
Do 3 tys zl myslalem ze yamaha lub inne pozdrawiam

22-07-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Szkolne skrzypce, które trzeba oddać, mogły być bardziej wartościowe niż 3 tys zł. Ważne żeby nie zrobić kroku wstecz. Najlepiej żeby nauczyciel wypróbował. Może zaakceptuje Modenę?

22-07-2016, Od: Ben Odpowiedz
Yamaha jest bardzo przewidywalna i powtarzalna. Jeżeli nauczyciel akceptuje dany model, to wiadomo jakiego standardu się spodziewać. Jednak za tą samą cenę można trafić coś zdecydowanie bardziej wyrazistego. Albo też znaleźć skrzypce nie gorsze od Yamahy np. tysiąc złotych taniej. Prawie wszystkie modele inne niż znanej marki cechuje ogromna zmienność i nieprzewidywalność. Za to nie są nudne w sposób szkolny. Są bardziej szalone, mają duszę i cechy mocno indywidualne. Wybór jest trudniejszy, a opinie bardziej rozbieżne. O Yamahach większość nauczycieli powie że są w porządku, ot taki średni poziom dla ucznia. Dobór innych skrzypiec mocniej zależy od gustu. Co jednemu nauczycielowi wybitnie się spodoba, innemu może nie leżeć. Trzeba próbować.

21-07-2016, Od: Janusz Odpowiedz
Witam. Potrzebuję zrobić wycenę skrzypiec. Jaka jest cena usługi?

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9720  Wstecz  Dalej