Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10295  Wstecz  Dalej

09-02-2017, Od: Michał Odpowiedz
To bardzo miłe, że daje Pan takie rady :) ogólnie szkoda, że do warszawy mam dość daleko, z pewnością bym odwiedził Pana sklep..
Jutro idziemy z osobą która mnie uczy wybrać jedną z kilku sztuk. Bo póki co wybrałem model i dogadałem cenę :) mówił, że posprawdza wszystko na miejscu. Pokrowiec też się dobierze.
I kto mówił, że po 30ce nie można zaczynać nauki gry na gitarze - sama gra na lekcjach daje mi tyle frajdy, że ciężko to opisać słowami :)
Marzenia trzeba spełniać w każdym wieku

09-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Nawet jak się wybierze, to idealnych nie ma. Fabryczne normy mocno różnią się od lutniczych, bo czas na dopracowanie jest wielokrotnie krótszy. Druga przyczyna to transport morski kontenerowy w ciężkich warunkach tropikalnych. Zawsze drewno wypaczy się. Producenci wiedząc to robią tym bardziej większy zapas wysokości, co utrudnia grę. Ja piłuję każdą gitarę i skrzypce przed wysyłką żeby poprawić geometrię. Dlatego po sklepie polecam wizytę u lutnika.

03-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Dzień dobry. Mam pytanie. Co Pan sądzi o gitarach Cort AS-E5. Miał Pan z tą gitarką do czynienia? Bo na temat marki Cort zdania są tak podzielone, że oszaleć można!
Drugie pytanie. Czy gitar Pengano już nie produkują, bo bardzo mnie podjarał ten szerszy gryf. Jakie one są, czy były brzmieniowo?

03-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
O każdej marce opinie są różne, bo przecież ceny i modele są różne. Także poszczególne partie i egzemplarze się różnią. Dochodzi kwestia gustów i wymagań. Są ludzie ze wszystkiego zadowoleni, a są tacy co na wszystko narzekają. Co więcej - różnią się także sklepy. W nielicznych robi się korekty lutnicze przed sprzedażą, a w większości nic się nie robi. Albo tylko przegląd stwierdzający, że jest w normie. W nowych instrumentach małymi korektami można sprawić żeby było powyżej tej normy i to też robi różnicę.
Nie miałem w ręku Corta AS-E5, ale za te pieniądze zła nie będzie. To producent który robił linie gitar Ibanez, Fender, więc mają doświadczenie i dobre materiały. Można u nas zamówić to Panu doszykuję, doreguluję i będzie w porządku.
Pengano jak najbardziej są dostępne: http://skrzypce.pl/products/PF30.html Brzmienie jest oryginalne i odmienne od azjatyckich produkcji. Ma minimalną nutkę folkową mimo dużego rozmiaru, co dodaje uroku, dobrą selektywność, gra dość równo w całym paśmie. Ale oczywiście każdy ma inne ucho i musi ocenić po swojemu. Jakość drewna i lakieru ponad przecięta jak na tą cenę.

Gram tylko domowo i akordami. I sprawia mi to niesamowitą przyjemność. (inni kłamią, że im też). Niech mi Pan doradzi. Czy ładować się w tego Corta czy raczej w Pengano? Zaznaczam, że A na trzecim progu nie złapie, mam za duże łapy. A wiem, że Pengano ma szerszy gryf. Miło mi, że jest Pan tak sumienny!!! I tak szybko mi odpowiada.

04-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Gitara 3 razy droższa na pewno będzie znacząco lepsza pod każdym względem. Większość osób gra na wąskich gryfach w gitarach akustycznych. Najlepiej się przymierzyć i popróbować. Na łapanie A są różne metody. Niektórzy stawiają jeden palec na dwóch strunach, albo łapią całą poprzeczkę wskazującym, tylko unikają struny E.

04-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Witam serdecznie ponownie. Ile by Pan sobie zazyczyl za ten najwyższy model Pengano? Rozumiem, że wszystkie poprawki Pan zrobi na miejscu i te gitarę maksymalnie zmiękczy? A struny Pan zakłada 11 czy 12?

Jest jeden model, ten który podałem w odnośniku. Korekty robię przy każdym instrumencie bez wyjątku. Sam grywam na gitarze i po prostu trudno mi znieść, że ktoś kupi u mnie sprzęt na którym będzie się niepotrzebnie męczył. Każdy nowy instrument fabryczny trzeba korygować, bo fabryki mają dużo większą tolerancję błędów wykonania niż lutnicy. Co więcej - specjalnie robią duży zapas wysokości, bo świeże drewno zawsze się wypacza, zmienia kształty i wymiary. Wolą żeby użytkownikowi było niewygodnie, niż sytuację w której gitara przestanie całkiem grać z powodu zbyt niskiej akcji. Struny są fabryczne, chyba 11.

04-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ostatnie pytanie. Za jaką kwotę zdobyłby mi Pan tego Corta. Bo w specyfikacji podają, że on jest cały drewniany! A to bardzo kusi!!!

06-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak na prawdę liczy się jakość, a nie czy cała drewniana. Wskaźnikiem jakości jest cena. Martin robi doskonałe gitary całe sklejkowe po kilka tysięcy złotych, które brzmią świetnie. Za brzmienie odpowiedzialny jest przód. Reszta to tylko obudowa i ma niewielki wpływ. Oczywiście w gitarach poniżej tysiąca jeśli trafia się lity przód, to tylko odpadowy z selekcji negatywnej. Taki który nie nadawał się na porządną gitarę. Gitara trzy razy droższa będzie miała to drewno znacznie lepszej jakości, o świetnych właściwościach akustycznych.

05-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Może być w najniższej cenie z ceneo.

05-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Jak wszystko dobrze pójdzie to będę u Pana w środę to pogadamy. Adres ten, który widnieje na stronie? Ul. Niska?

Tak

06-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Punkt 18 Pan zamyka? Bo będę jechał ok 200 km i mogę, kurcze, nie zdążyć :-(

W piątek tak. W inne dni czasami mogę zaczekać dłużej.

06-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
W środę kończę pracę 15.30. Od razu wyruszę. Proszę o podanie nr telefonu to bym do Pana dzwonił w razie jakbym miał problem z czasem.

Zamówić tego Corta AS-E5?

07-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
Jak dojdzie to proszę zamówić.

07-02-2017, Od: Robert Odpowiedz
A dojdzie na jutro?

08-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jednak się nie udało. Dostałem info od kuriera że dopiero jutro ją dowiezie.

07-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jest szansa

Kontakt jest w dziale Info.

Oczywiście chodzi o A na drugim progu!

07-02-2017, Od: Eliasz Odpowiedz
Witam. Co pan sądzi o skrzypcach christina V02? Wiem, nie ma ich na tej stronie, patrzyłem w riffie. Miałem zamiar je kupić, bo spodobały mi się na wygląd. Ale chciałbym najpierw zasięgnąć rady kogoś kto się na tym zna, bo ja dopiero startuję ze skrzypcami, wcześniej gitara i pianino. Mógłby Pan coś o nich powiedzieć? Do jakich skrzypiec z Pana oferty można by je porównać? Czy są warte te 500 zł, czy coś można znaleść zauważalnie lepszego w tej cenie?

Kojarzę tą markę z zabawnej reklamy na tle starych księgozbiorów. Ktoś renderując nie zmienił "Sample text" na okładkach :-) Skrzypiec nie miałem w ręku, bo są mało popularne, ale to typowe chińskie skrzypce. Nie ma dokładnych zdjęć. Z tego co widać podstawki wymagają korekt i prożki pewnie też. Poważny problem przy metalowych strunach to brak mikrostroików, zwłaszcza jeśli kołki nie są hebanowe. Dystrybucja wygląda na selektywną, czyli pozbawioną realnej konkurencji rynkowej. Jeśli produkt mają tylko dwa sklepy, to prawdopodobnie cena jest nieco zawyżona w stosunku do wartości. Ale żeby to potwierdzić trzeba by obejrzeć konkretny egzemplarz. Proponuję dołożyć 100 zł i kupić Sandnera SV300 już z pełnym osprzętem hebanowym, co wiele zmienia w łatwości strojenia, stabilności drewna i trwałości.

07-02-2017, Od: Eliasz Odpowiedz
Kupiłem, ale skrzypce everplay auditorium. Gdzieś wcześniej napisał Pan, że to porównywalny poziom. A o wiele dla mnie ładniejsze.Czekam na przesyłkę :) A tak przy okazji...one chyba też mają heban na podstrunicy? Tylko osprzęt jakieś inne drewno. To chyba najtańsze skrzypce z hebanem...przynajmniej wnioskując z innych stron, bo tutaj jakieś skromne info akurat na temat tych skrzypiec na dedykowanej im ofercie.

08-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Właśnie bez zachwytu. Owszem ładne, ale drewno dość grube tak jak napisałem i przy twardych strunach to raczej trudne do nauki. Ostatnie egzemplarze nie bardzo także mechanicznie, więc lepiej coś innego wybrać. Co do hebanu nie jestem tak przekonany jak inni.

06-02-2017, Od: Marcin Odpowiedz
Dzień dobry. Czym różnią się modele Antyk+ i Antyk I+ (smyczek?)? Jakimi innymi skrzypcami można by się zainteresować w tej klasie cenowej? Pozdrawiam.

Wyższy model ma zawsze lepsze gatunkowo drewno, dłużej sezonowane, stabilniejsze. Jest też dokładniej i staranniej wykonany, bo w budżecie jest więcej roboczogodzin. Są delegowani bardziej doświadczeni lutnicy. Jest to dobry model, często wybierany przez nauczycieli.

07-02-2017, Od: Ola Odpowiedz
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jaki polecacie smyczek do skrzypiec w kwocie 1500-1800 zł.

Dzień dobry, Jakościowo raczej każdy będzie dobry na tym poziomie, natomiast cechy indywidualne powinno się samodzielnie wypróbować. Dobór zależy od predyspozycji danej osoby, repertuaru, budowy ciała, gustu, stopnia zaawansowania. Pewne rzeczy trudno kupować z polecenia, np. suknia ślubna, obraz. A tu dochodzi jeszcze jedna trudność, że w przypadku drewna każda partia i egzemplarz jest inny i ma inne właściwości. Nawet ten sam egzemplarz może wykazywać inne parametry w różnych warunkach, we współpracy z różnymi kalafoniami i strunami.
Dla początkujących nie ma to takiego znaczenia, bo nie zauważą różnic, ale osoby dobrze grające powinny wybierać osobiście i nie sugerować się zbytnio opiniami. Może akurat komuś bardzo pasować, to co innym nie leży i odwrotnie.

05-02-2017, Od: Ada Odpowiedz
Zapomniałam dodać, że skrzypce były dobrze przygotowane (moja nauczycielka była zdziwiona), niczego nie brakowało a przesyłka (nieuszkodzona) przyszła po 2 dniach.

05-02-2017, Od: Ada Odpowiedz
Witam. Około półtora roku temu kupiłam u Pana skrzypce Pengano S light. Są naprawdę pięknym instrumentem, bardzo wygodnie uczyło mi się na nich grać. Dziś jestem w stanie wydobyć z nich jeszcze lepszy dźwięk i dalej mnie zachwycają. Jeśli ktoś zastanawia się jakie skrzypce wybrać na początek, z mojej strony, polecam! :)

05-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Panie Jarku, przychodzę z zapytaniem bo mam problem ze struna G. Otóż kiedy gramasz na tej strunie, towarzyszy mi jakieś bzyczenie wibrujace na kształt poluzowanej śrobki, utrzymujący się przy graniu i parę sekund po przez tworzące się wibracje. Co to może być i jak to nnaprawić,wyeliminować? Dodam, że na strunie A i E nie ma tego problemu. Trochę mnie to martwi :/. Pozdrawiam Maraton

05-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Brzęczeć i wpadać w rezonans może każdy luźny element jak śrubka lub nakrętka mikrostroika, miejsce styku strunociągu z podbródkiem jeśli są bardzo blisko, jakaś końcówka struny lub folgi, guzik, suwak lub element garderoby. Z takich powodów zawodowcy często pozbywają się mikrostroików i zostawiają tylko na E. W strunociągach zintegrowanych nie można wyjąć mikrostroików. Trzeba zadbać żeby śrubki nie były luźne, a strunociąg nie dotykał podbródka. Jeśli dotyka można przesunąć, podpiłować lub lub wsunąć kawałeczek gumki, gąbki, korka lub filcu pomiędzy te elementy. Końcówki folgi można przyciąć lub inaczej ułożyć żeby nie dotykały płyty.

05-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Ps. Przepraszam za rażące błędy, moja klawiatura w telefonie dzisiaj świruje.

03-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Panie Jarku, mógłby Pan jeszcze polecić jakąś sprawdzoną kalafonie, wystarczającą na początek?

Wiele jest dobrych, tylko trzeba unikać tych zupełnie najtańszych. Ze średnich może być Hill, Kaplan, Pirastro itp.

03-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Dzień dobry!:)

Panie Jarku, zamówiłam wczoraj skrzypce uczniowskie model Sandner SV-300. Dzisiaj przyszły i muszę powiedzieć, że na żywo są jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach!(piękne, cieniowane toffi jak na moje oko) do tego gra się na nich naprawdę dobrze, nawet dla raczkującego skrzypka, dlatego chciałam podziękować i polecić ten model przyszłym kupującym, którzy nie chcą wydawać kroci na początek, a mieć naprawdę przyjemny instrument za niską cenę.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam!:)

02-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Witam ponownie!

Mógłby Pan powiedzieć też coś o modelu Beginner Promo? Jest bardzo piękny, a nie znalazłam informacji na jego temat. Pozdrawiam

02-02-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Też całkiem przyjemny instrument jeśli ktoś lubi mocny połysk w ciemnej tonacji. Budowa typowa jak we wszystkich - przód świerkowy, boki i tył klonowe, osprzęt hebanowy. Niby jest tak że połysk trochę łatwiej czyścić, lepiej zabezpiecza, ale z drugiej strony gruby lakier może odrobinę wytłumiać. W matowych wykończenia ta warstwa jest cieńsza. Są to jednak tak małe, subtelne różnice że nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. Po prostu na tym poziomie instrumentów i umiejętności można wybierać to co się podoba wizualnie, pamiętając że jakość materiałów, mechaniki, wykonania i brzmienia jest proporcjonalna do ceny. Także jakość dodatków jak futerał, smyczek, struny itp.

02-02-2017, Od: Dorota Odpowiedz
Dobry wieczór, Panie Jarku rozglądam się za skrzypcami dla córki do 900zł. Mógłby mi Pan polecić coś pewnego, konkretnego? Córka bardzo lubi ciemne, szlachetne brzmienie skrzypiec. Pozdrawiam Dorota

Dzień dobry, tak, to mam takie Pengano Dark, ciemne w połysku za 850 zł komplet. Nie ma jeszcze na stronie, ale można mailem zamówić. Bardzo ładne brzmienie w tej kategorii cenowej. Żeby coś jeszcze lepszego było, to już trzeba znacząco przekroczyć tysiąc złotych.

01-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
Cześć wszystkim! :)

Który model skrzypiec posiada cieplejszą, bogatszą barwę?
Sandner SV-300 czy Pengano S Light?

Z góry dziękuję!

Nie ma znacznych różnic w jakości brzmienia między skrzypcami z tego samego zakresu cenowego, a dla początkujących jest to praktycznie nie do odróżnienia. W tanich skrzypcach cieplejsze brzmienie bywa mniej bogate, bo wrażenie ocieplenia wynika często z mniejszego bogactwa w wyższych harmonicznych. Podane modele brzmią bardzo podobnie, zwykle z minimalnym wskazaniem na Sandnera jako te odrobinę stonowane i cieplejsze, a Pengano czyste i jaśniejsze. Różnica jest tak mała że można wybierać co się bardziej podoba na oko.
Balans pomiędzy barwą czystą, a bogatą, jasną lub ciemną można potem regulować w pewnym stopniu doborem strun: https://www.google.pl/search?q=violin+strings+chart Podczas nauki niekoniecznie ciepłe i bogate brzmienia są dobre. Często nauczyciele stawiają na czyste i krystaliczne, żeby uczeń dobrze rozpoznawał wysokość dźwięku, słyszał błędy i umiał je korygować. Piękno brzmienia na etapie początkowym zależy głównie od techniki gry. Nawet super drogie skrzypce o bogatym brzmieniu będą tylko charczeć i zgrzytać przy niedobrym prowadzeniu smyczka. Będą brzmieć płasko i nieczysto jeśli nie trafia się w dźwięki i nie opanuje vibrato. Ale jest też dobra wiadomość: Można bardzo pięknie zagrać na tanich skrzypcach i wydobyć wspaniałe brzmienie jeśli opanuje się dobrze technikę gry.

02-02-2017, Od: Mara Odpowiedz
OK! Dziękuję. Ma Pan rację i myślę, że zdecyduję się na Sandnera SV-300 (piękny ciemniejszy lakier :) ) Pozdrawiam serdecznie

02-02-2017, Od: Anna Odpowiedz
Witam. Czy jest duża różnica w brzmieniu instrumentu między Penango Custom ST a Penango Anyk Plus?

Każdy pyta tylko o brzmienia. Tak, jest trochę różnic w brzmieniu, ale jest też masa innych elementów decydujących o jakości. Choćby kształt podstrunnicy ma wpływ na to czy skrzypce stroją, czy nie ma brzęczenia w niektórych punktach, czy da się je dobrze wyregulować, czy gra nie będzie sprawiała trudności. Ważna jest stabilność i jakość drewna, jak długo było sezonowane. Od tego zależy czy kołki będą dobrze pracować, czy skrzypce nie będą się wypaczać i rozklejać. Producenci przy wyższych modelach dają lepsze materiały, lepszych lutników i więcej czasu na dopracowanie ważnych szczegółów. Dlatego jakość jest proporcjonalna do ceny.

30-01-2017, Od: Iwa Odpowiedz
Szukam skrzypiec dla córki 1/2, która gra juz drugi rok i nie chce najgorszych. Jakie mozecie polecic w budzecie 1-2tys zl. Moga byc uzywane, od lutnika..

30-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Można polecić skrzypce Sonata, Padva lub Antyk. Jest ogromna różnica między takimi skrzypcami a najtańszymi. W pełni lutnicze będą jeszcze droższe, więc może lepiej kupić je za kilka lat, już w pełnym rozmiarze docelowym.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10295  Wstecz  Dalej