Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10042  Wstecz  Dalej

07-12-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
to proszę wysłać Corta 810
tel. 509924020
mam nadzieję, że jest zmodyfikowany przez Pana
:)

07-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
OK, proszę wrzucić do koszyka i wpisać adres: http://skrzypce.pl/products/AD810.html Każdy instrument jest u nas korygowany przed wysyłką.

06-12-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
gram bardzo słabo, ale oglądałem Pan filmiki o gitarach i chciałbym zakupić gitarę u Pana.
miałem taka gitarę
https://www.facebook.com/krzysztof.kruczek.71/videos/vb.100001586388801/1061070587289144/?type=2&theater

mam do wydania 500 zł

07-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym teraz brał Corta 810 jeżeli w macie, lub korygowanego Harleya jeżeli ma być w połysku. Cort to jaśniejsze brzmienie, cieńsze struny, więcej środka. Rada na ten moment, bo bywają różne partie. Nie ma tak, że jedna marka jest super. To jest drewno. Raz przyjdzie udana dostawa, a innym razem marna. Trzeba pytać. Transport morski też różnie sponiewiera kontenery. Po niektórych instrumentach widać że dostały w kość na morzu, a czasem że przeszły gładko, albo trafiło się drewno stabilniejsze, lepiej sezonowane.

05-12-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
ma do sprzedania skrzypce 4/4 lutnicze z 1911 r. Georg Krywalski. Więcej na stronie:https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-lutnicze-4-4-g-krywalski-1911-CID751-IDhLDIw.html#46e8a8165c
Pozdrawiam

05-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
To chyba nie jest prawdziwe ogłoszenie prywatne. Jeśli kilka osób niby prywatnych wyświetla zdjęcia swoich skrzypiec na jednej i tej samej kanapie, to jest lekko podejrzane.

02-12-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
W zestawie do skrzypiec dostajemy tylko smyczek, futerał i kalafonię, czy może także żeberko i stroik? Bo nie wiem czy dokupić to osobno czy nie. Tak samo zastanawiam się, które skrzypce wybrać Sandner sv-2 czy Pengano S light? I ostatnie pytanie. Ile kosztuje wysyłka?

03-12-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Jeśli podobają się bardziej z połyskiem to Pengano, a jeśli matowe w żywym kolorze to SV2. Wysyłka od 15 do 25 zł. Widać opcje po włożeniu do koszyka.

03-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
Cudów ekonomicznych nie ma w żadnym sklepie. Przećwiczone to mam na gitarach z Allegro. Jeśli coś jest dodane niby darmo, to jest po prostu wliczone w cenę. W zestawach ekstremalnie "bogatych" zwykle sam instrument jest najtandetniejszym elementem. A te wszystkie niby gratisy są w jakości odpadowej. Tylko wyrzucić na śmietnik i kupić właściwe.

03-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W zestawie są elementy niezbędne - skrzypce, futerał, smyczek, kalafonia. Niektórzy nie używają żeberek, albo używają gąbek, poduszek pompowanych, szyn w kształcie fali lub bumerangu, więc to już każdy dobiera indywidualnie jeśli potrzebuje. Podobnie z tunerem. Są osoby strojące na słuch, do innego instrumentu, do dźwięku wzorcowego z internetu, do kamertonu itp. Wciskanie elementów opcjonalnych do zestawu mija się z celem, bo podnosi cenę, a nie każdy dokładnie tego potrzebuje. Lepiej zamawiać osobno.

01-12-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Witam.
Zamierzam kupić skrzypce i zastanawiam się, które wybrać. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego chcę dowiedzieć się, które z tych skrzypiec będą najlepszą opcją (może pan również zaproponować inne skrzypce godne polecenia w tym przedziale cenowym).
- EV-6xx
- Franz Sandner SV 300
- Franz Sandner SV 2
- Auditorium
- Hofner AS-160V
- Antonio Salvatini Seria 1xx
- Stentor 1400
Które z nich mają najłagodniejszą, głęboką barwę? Ich brzmienie sprawia wrażenie niższego i nie są tak piszczące? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za tą cenę nie mogę oczekiwać nie wiadomo czego.

01-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Akurat w zakresie niskich cen do 1500 złotych cena jest bardzo silnie skorelowana z jakością. Nawet gdy robiliśmy testy w ciemno, to nauczyciele idealnie sortowali skrzypce od najsłabszych do najlepszych i pokrywało się to z rosnącą ceną.
Antyk ma dość głęboką barwę z ładnym dołem, ale jak widzę przekracza budżet. Natomiast z tanich to Sandner. Brzmienie ocieplone, stonowane, i dość szlachetne jak na niską cenę. Oczywiście do wydobycia ładnej barwy potrzebna jest technika. Dobre prowadzenie smyczka, ładne vibrato.
Na piszczenie ma także wpływ kalafonia, struny i smyczek. W tanich skrzypcach są zawsze struny tanie, po 20 zł. Można na nich pograć, dobrze rozegrać instrument, a po jakimś czasie zrobić sobie przyjemność i założyć komplet za 120-180 zł. Wówczas skrzypce dodatkowo ożyją. Wybór strun zależy od preferencji. Trzeba wypróbować jakie sprawdzają się w konkretnym instrumencie, bo nie ma jednej reguły. Orientacyjnie dobieramy ze schematów: https://www.google.pl/search?q=violin+strings+chart
Jest też kwestia smyczka, podobnie jak ze strunami. Nawet dziś był klient który stawiał pierwsze kroki i smyczek typowy jak w zestawach, o wartości poniżej 90 zł nie bardzo się go słuchał. Troszkę podskakiwał, popiskiwał, trzeszczał. A spróbował smyczka dwa razy droższego i poszło bardziej gładko z ładniejszym dźwiękiem. Ten element też można z czasem wymieniać.
Każdy element ma znaczenie, nie tylko skrzypce, a największe znaczenie ma technika gry. Ktoś wprawiony zagra piękny koncert na skrzypcach za 400 zł, a ktoś mało ćwiczący będzie rzęził i darł koty nawet na oryginalnym Stradivarim za milion. To z resztą świetna wiadomość dla osób nie dysponujących wielkim budżetem, że więcej brzmienia zyskuje się pracą, a nie tylko pieniędzmi.

02-12-2016, Od: ? Odpowiedz
A skrzypce Monnich, Hoefner, Sandner SV 2 i Pengano S Light? Wszystkie są w podobnej cenie. Które z nich byłyby najlepszym wyborem na początek i mają też głęboką barwę?

02-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Z tych to chyba Sandner SV2, choć różnice są minimalne.

02-12-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Skrzypce Antyk I plus, jak smyczek jakościowo z tym zestawie? Jaka jest cena samego smyczka?

02-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W plusie jest smyczek selekcjonowany o wartości 180 zł i są dołożone dwa mikrostroiki (razem cztery). Także drobne dodatkowe korekty.

19-03-2015, Od: pollkoiqqwasz0091129986651 Odpowiedz
yytyttrrbvrb 6frr tvfr tttyc5900998765332359fyb

02-12-2016, Od: ledefg Odpowiedz
b rtreg

29-11-2016, Od: Janusz Odpowiedz
Panie Jarku.poprawiał mi Pan gitarę akustyczna Morisona 3 miesiące temu - jest lux.Czy mógłby Pan zamontować w niej elektronikę abym korzystał ze wzmacniacza,

29-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Najprościej kupić przetwornik elektromagnetyczny w otwór. Natomiast montowanie typowego systemu piezoelektrycznego jest drogie i mocno ingeruje w konstrukcję gitary. To skutkuje zmianą brzmienia akustycznego, raczej na gorsze. Potrzebny jest głęboki mostek żeby pomieścić przetwornik, trzeba przewiercić otwór na kabel przetwornika, czasem przefrezować głębiej rowek prożka dolnego, wyciąć duży otwór na elektronikę i drugi na dole na gniazdo Jack. Wolne moce przerobowe będą dopiero w połowie stycznia, bo teraz Mikołaje szturmują nieprzerwanie.

29-11-2016, Od: Ada Odpowiedz
Witam.
Muszę kupić skrzypce 1/16. Które wybrać?
Dziękuję :-)

29-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay najlepiej za 399 zł

28-11-2016, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam,
zastanawiam się nad pierwszymi skrzypcami - klasyczne, czy elektryczne? Od których najlepiej zacząć grę? Czy jest jakaś różnica w trudności gry między klasycznymi a elektrycznymi?

Dziękuję i pozdrawiam

28-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Trudność gry zależy w dużym stopniu od jakości instrumentu. Jest to dziwne, ale skrzypce elektryczne są zwykle przy tej samej cenie gorsze jakościowo od akustycznych. Czyli plus dla klasycznych. Także brzmienie skrzypiec klasycznych jest ciekawsze i bardziej autentyczne. Brzmienie skrzypiec elektrycznych dopiero formuje się na wzmacniaczu lub dodatkowym multiefekcie. Surowe jest suche i mało ciekawe. To całkiem podobnie jak z gitarą klasyczną i elektryczną.

27-11-2016, Od: Wojtek Odpowiedz
Witam
Moja żona w młodzieńczych latach uczył sie w szkole muzycznej gry na skrzypcach . Teraz chciałaby wrócić do gry ale w bloku nie wypada grać na akustycznych. Chciałbym kupić jej w prezencie skrzypce elektryczne . Wpadła mi w oko informacja, że warto poszukać używanego instrumentu . Znalazłem kilka ofert które mnie zaciekawiły . Czy może ktoś pomóc mi w wyborze ?? Czy warto inwestować w taki sprzet czy lepiej kupić coś droższego ?? Dodam, że mamy w domu skrzypce akustyczne , a te miały by uniknąc początkowego ,,koncertu" sąsiadom .

Poniżej linki do aukcji:
1. https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-elek ... 4b6fe3f678
2. https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-skrz ... 4b6fe3f678
3. https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-elek ... 4b6fe3f678
4. http://allegro.pl/skrzypce-elektryczne- ... ml#thumb/4
5. https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-elek ... 59aac13f35

28-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
To raczej taki odnośnik: https://www.olx.pl/oferty/q-skrzypce-elektryczne/
Niestety tanie skrzypce elektryczne to najczęściej straszna tandeta. Nie tylko pod względem elektroniki i sygnału elektrycznego, ale co gorsze także pod względem mechanicznym. Te w kształcie dolara zawsze są wykrzywione i skręcone względem osi podłużnej. Fajnie widać to na wszystkich zdjęciach. Wada projektowa.
Elektryki są często ciężkie i niewygodne. Wiele modeli nie ma możliwości instalacji żeberka. Wiele modeli ma problemy z kołkami, prożkami, podstrunnicami, podstawkami. Wiele nie ma elektroniki aktywnej, co psuje brzmienie i wyklucza użycie bezpośrednie słuchawek.
Za te pieniądze można kupić całkiem znośne skrzypce akustyczne plus tłumik. Elektryki o podobnej jakości muszą kosztować blisko tysiąc złotych, a sensowne brzmienie uzyskuje się dopiero po nałożeniu efektów, czyli warto dokupić multiefekt lub wzmacniacz akustyczny za drugie tyle. Dobrą jakość prezentuje Yamaha, ale ceny na poziomie 3 tys zł za najniższe modele.

27-11-2016, Od: Marianna Odpowiedz
Witam serdecznie

Szukam dobrych skrzypiec 1/4 dla swojej uczennicy do 2000 zl, z nowych instrumentów szkoła posiada już skrzypce Gewa za 1200 i Padva za 1500 od Henglewskich, Sandner za 500 i Pengano Antyk za około 1200, według mojej oceny coś stało się ze skrzypcami Gewa - straciły ten dźwięk który był na początku, zastanawiam się nad Pengano bo to tej pory mają mocny, ładny dźwięk. Proszę o poradę

27-11-2016, Od: Ben Odpowiedz
Tak, Pengano są całkiem w porządku, można polecić.

22-11-2016, Od: Izabela Odpowiedz
Od kiedy dokładnie będzie możliwość zakupienia gitary elektroakustycznej Oscar Schmidt by Washburn OG 2 CE?

25-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Już są.

23-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W piątek będą.

24-11-2016, Od: marek Odpowiedz
Czy w waszej ofercie planujecie gitary Almeria Pure.

Zapomniałem dodać że z pełnowymiarowych Gewa robi także model Miguel J. Almeria po 699 zł. Jest już palisander na podstrunnicy. Są naturalne i czarne. Ale też sklejka. Przy tej cenie?

Nie ma u nas ograniczeń asortymentu. Można zamówić prawie wszystko co jest na rynku. Nie wyświetlam wszystkiego, żeby nie robić bałaganu i masówki. Wyławiam do wyświetlania instrumenty wyróżniające się czymś ciekawym. Zwykle dobrym stosunkiem jakości do ceny. Robię jakby za klientów wstępną selekcję.
Miguel J. Almeria Pure to gitara klasyczna Gewy. Są aktualnie dostępne 1/4 w kolorze naturalnym po 349 zł, oraz 1/2 czerwony transparentny po 249 zł. Są to gitary na poziomie Everplaya tylko droższe. Klon barwiony na podstrunnicy a nie palisander i zwykła sklejka świerkowa z przodu. Nie jestem zachwycony serią Pure w skrzypcach. Nie to żeby były złe, tylko słaby stosunek jakości do ceny. Wygląda że w gitarach jest podobnie.

22-11-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Uwaga! Skrzypce Everplay 6xx w rozmiarach 1/2 i 1/4 już zostały wykupione na Święta. Fabryka nie zdążyła załadować kolejnego kontenera, więc pojawią się dopiero w lutym. Cena na poziomie 110$. Im złotówka słabsza tym towary z importu (wszystkie instrumenty uczniowskie) droższe, a pensje i oszczędności mniej warte.
Tymczasem w podobnej klasie polecamy Sandnera, który jeszcze jest dostępny i jeszcze w starych cenach z rabatem.

21-11-2016, Od: Helena Šmejkalová Odpowiedz
Hello, my daughter dropped bow to the floor and bow broken. Itś size 1/4 brand Stagg. Have you got this new bow? what do you recomended me?

Dzień dobry, proszę nie umię dobrze po Polsku. Dcórka dziś złamała smyczek. Rozmiar 1/4 marka Stagg. Czy jest możliwe kupić u Was ten sam ?Czy macie inny pomysł. Dzienkuję. Helena

21-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są smyczki 1/4 po 90 zł.

21-11-2016, Od: Paulina Odpowiedz
Chciałabym zakupić skrzypce ever play 6xx do nauki gry amatorskiej razem z nowymi strunami, lepszymi niż fabryczne . Które struny wybrać? Sandner, Sandner Perlon, Pyramid? I czy mogę liczyć na założenie strun przez pracowników sklepu przed wysyłką?

Można zmienić struny. Żeby była jakaś różnica nie tańsze niż 80 zł. Możemy założyć inne struny.

21-11-2016, Od: Paulina Odpowiedz
I czy do nauki gry niezbędny jest tłumik, żeby móc ćwiczyć w mieszkaniu? Dotychczas grałam na innych instrumentach, nie mam doświadczenia ze skrzypcami.

21-11-2016, Od: Ben Odpowiedz
Trzeba zapytać sąsiadów. Wysokie tony nie są tak penetrujące jak basy, ale po sąsiedzku może być trochę słychać.

20-11-2016, Od: Darek Odpowiedz
Witam wszystkich. Nie znam się na skrzypcach, jestem fanem klawiszy jednak proszę o rade.Znalazłem u Babci skrzypce o nazwie Lark. Pojęcia nie mam czy instrument jest wart uwagi ? Ty bardziej iż sygnowany Lark made in shanghai china. Proszę o info. Z góry śliczne dzięki

Bez oglądania i przetestowania nie da się wycenić. Na ebay chodzą po kilkadziesiąt dolarów. U nas też podobna cena, ale wszystko zależy od modelu i stanu. Czasem więcej kasy trzeba włożyć w uruchomienie niż są warte.

20-11-2016, Od: Martin Odpowiedz
A jaki smyczek polecacie do nauki w tym rozmiarze, który wpłynie na jakość dzwięków i łatwość nauki. Może być droższy :)
tutaj foto naszego smyczka
http://marcins.grudziadz.com.pl/smyczek/

Czy kwalikuje się do wymiany pod kątem włosa?

20-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Smyczki 1/4 w zakresie 130-180 zł będą w zupełności wystarczające. Nawet takie po 90 zł są już całkiem niezłe. Naukę mogą utrudniać smyczki tańsze niż 70 zł. Przy większych rozmiarach i bardziej zaawansowanej grze warto przejść na droższe modele, bliżej tysiąca złotych: http://biuro.siedziba.pl/smyczki/

20-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Na zdjęciach nie widać smyczka. Włosie potargane, ale jeżeli to w stanie zluzowanym to może tak wyglądać. Trzeba dać nauczycielowi do obejrzenia żeby poradził czy wymieniać czy nie. Na zdjęciach nie oceni się sprężystości.

18-11-2016, Od: Martin Odpowiedz
A może lepiej kupić nowe skrzypce
http://allegro.pl/skrzypce-uczniowskie-leonardo-1-4-i6477689065.html

Syn korzysta z instrumentu wypożyczonego ze SM (wyprodukowane jeszcze w Czechosłowacji - Antonius Strativalius Cramonensis

19-11-2016, Od: Ben Odpowiedz
Lepiej unikać ofert gdzie ma dokładnych zdjęć. Wiadomo że raczej coś jest do ukrycia, jeśli nie pokazuje się szczegółów.

19-11-2016, Od: Ela Odpowiedz
Z tanich skrzypiec najlepsze smyczki są w zestawach Everplay, ale nie modele Prima czy Soloist, tylko EV6xx. Wykonuje je inna fabryka i są znacznie lepsze jakościowo i trwałe.

19-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli che Pan kupić te skrzypce dla smyczka to błąd. Widać na zdjęciach że to najbardziej tandetny smyczek, który po zakupie warto od razu wymienić na lepszy. Opis skrzypiec jest nieprawdziwy. Piszą że hebanowa żabka, a wyraźnie widać że nie jest. Piszą że hebanowa podstrunnica, a widać że zamalowana jakąś farbą. Generalnie należy unikać skrzypiec z podstrunnicą zamalowaną na grubo łącznie z prożkiem. To nie wróży niczego dobrego. Zwykle pod spodem jest tandetne wypaczające się drewno.
Skrzypce wypożyczane ze Szkoły prawdopodobnie są warte około 1500 zł. Jeżeli chce Pan kupić podobne jakościowo, to trzeba szukać w przedziale 1200-1800 zł. Każde poniżej tysiąca będą raczej gorsze niż te szkolne.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10042  Wstecz  Dalej