Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10132  Wstecz  Dalej

08-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Nawet jak nie wspomniano, to na skrzypce.pl nie ma mowy żeby wysłać zestaw z futerałem i smyczkiem bez kalafonii. Nawet jak fabryka nie daje, to kupujemy oddzielnie i dokładamy.

07-01-2017, Od: Ada Odpowiedz
Witam, dzisiaj zauważyłam jakby ,,uszkodzenie" na struie A. No właśnie, gram na skrzypcach zaledwie 1,5 roku i nie wiem czy to normalne czy należy wymienić strunę. Proszę o opinie :) Daję link do zdjęć: https://goo.gl/photos/xvKWhycVE4XRWLKn8

Owijka pękła, więc struna do wymiany. Nawet sprawne struny wymienia się raz do roku.

08-01-2017, Od: Ada Odpowiedz
Szkoda, ponieważ struny te mam ok. 5 miesięcy a zmiana strun nie jest moim ulubionym zajęciem ;D

To może jedną tylko kupić i wymienić. Ogólnie to dobra zasada żeby wymienić po jednej i pilnować przy tym ustawienia podstawka. Trzeba też skracać paznokcie, bo zbyt długie z czasem psują owijkę.

08-01-2017, Od: Paweł Odpowiedz
Witam,
chciałbym rozpocząc naukę gry na gitarze jednak jestem leworęczny. Próbowalem uczyć się na gitarze praworęcznej ale jest to dla mnie bardzo nienaturalne wręcz niemożliwe. Stąd tylko gitara dla leworęcznych. Podoba mi się brzmienie akustyków.
Proszę o możliwe oferty gitar, podaje mail: pawel_zurek@poczta.fm
Jestem zainteresowany.
Dziękuję.
Pozdrawiam
Paweł

Proponuję Harleya z korektami za 370 zł. Całkiem fajna gitara.

07-01-2017, Od: Beata Odpowiedz
Witam,jaki rozmiar gitary klasycznej dla chłopca 10 lat?

07-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jak wysoki to 4/4, a jak niski to przejściowo 3/4 lub 7/8.

07-01-2017, Od: Beata Odpowiedz
Dziekuje za odpowiedz

06-01-2017, Od: Weronika Odpowiedz
Dzień dobry. Czy do skrzypiec Franz Sandner sv300 jest w zestawie kalafonia ?

Zależy w którym sklepie. Producent nie daje, więc normalnie nie ma, ale akurat na skrzypce.pl zestaw jest doposażony w kalafonię gratis. Ogólnie zestawy są nieco bogatsze niż u większości sprzedawców.

07-01-2017, Od: Weronika Odpowiedz
Dziękuje o to mi chodziło (zamawiałam ze skrzypce.pl) :)

06-01-2017, Od: Jola Odpowiedz
Witam. Jakie skrzypce wybrać dla początkującej osoby
te z niższej półki- Everplay 6xx
czy może jednak te z troszkę wyższej- sandner sv300
a może oba te modele mimo różnej ceny dadzą podobne efekty brzmienia , oraz mają podobną jakość wykonania? a może jest zupełnie odwrotnie i wydanie troszkę mniej pieniędzy na ten tańszy model mimo wszystko jest nieopłacalne?

Na wyższe modele selekcjonuje się drewno pod względem jakości, stabilności, czasu sezonowania i właściwości muzycznych. Więcej czasu poświęta się na wykonanie i dopracowanie. Jest także selekcja pracowników. Tańsze modele robią praktykanci i uczniowie w dużym pośpiechu, żeby starczyło budżetu, a te droższe bardziej na spokojnie i dokładnie doświadczeni pracownicy. SV-300 jest najtańszym na rynku modelem z osprzętem hebanowym jak w prawdziwych skrzypcach. Przeciętny instrument amatorski kosztuje około 1000-1500 zł. Jeśli trzeba oszczędzić, to można zaczynać od tańszych, a potem je wymienić, bo na droższych gra się łatwiej i przyjemniej oraz jest mniej problemów technicznych.

03-01-2017, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam mam zamiar zakupic u pana gitare Pengano pf30 z czerwono czarną łezką czy są. Chce zacząć gre na gitarze a mam szerokie palce czy ta gitara była by odpowiednia? I czy ma ładne brzmienie ? Pytam bo wydanie 700zl to jak dla mnie duzo pieniedzy a osobiscie raczej nie bede w stanie dojechac i samemu jej posłuchac dodam ze oglądałem filmik na yotube i brzmienie było ładne !

04-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmienie to kwestia gustu. Nie odpowiem czy kolor zielony jest ładny. Dla mnie akurat tak, a dla innej osoby może być ohydny. Podobnie jest z brzmieniami. Jedno co mogę podpowiedzieć to fakt, że 99% kupujących uznaje to brzmienie za dobre w tej klasie cenowej. Oczywiście lite drewno trzeba rozegrać ze dwa miesiące przed ostateczną oceną.
Słuchanie nagrań nie ma żadnego sensu, bo nie słucha Pan gitary, ani drgającej płyty drewnianej obudowanej charakterystycznym kształtem, tylko jakiegoś krążka z gumy i kartonu w kanciastej obudowie głośnika. To nie wydaje takiego samego dźwięku. Jeśli między identycznie zbudowanymi gitarami słychać różnicę na żywo, to słuchanie głośników lub słuchawek kompletnie zmienia odczucia. Do tego dochodzą inne zniekształcenia nagrania zależne od akustyki pomieszczenia, techniki muzyka, strun, mikrofonów które działają inaczej niż uszy, toru nagraniowego, realizacji dźwięku, przetwarzania cyfrowego i analogowego. Z nagrań niczego się nie dowiemy poza faktem że instrument działa i gra. Odsłuch trzeba robić na żywo. Nawet to czy słuchamy instrumentu z góry jako osoba grająca, czy z przodu jako słuchacz, też robi sporą różnicę.
Na szczęście w przypadku tej gitary i tak nie ma żadnej innej możliwości. Wszystkie inne tanie akustyki mają wąskie gryfy, więc na duże dłonie i grubsze palce jest albo taka, albo żadna. To znakomicie ułatwia podjęcie decyzji :-)

04-01-2017, Od: Mariusz Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź! myśle że w tym miesiącu kupie u pana tą gitare !jeszcze raz dziękuję

02-01-2017, Od: Arek Odpowiedz
Dzień dobry!
Czy będą jeszcze dostępne w ofercie gitary Ibanez z serii PF15? Jak według Pana kształtuje się porównanie Corta Earth 70 z tymi Ibanezami?

Pozdrawiam.

02-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Cort Earth 70 to świetna gitara z litym przodem. Daje się dobrze wyregulować. Ibanez jest cały sklejkowy. Też niezła, ale fabrycznie twardsza. Nie zamawiałem ich ostatnio, bo pogorszyła się dystrybucja. Po za tym jest znikomy popyt na Ibaneza, gdy w podobnej cenie mamy Corta z litym drewnem. Nie ma porównania. A tak nawiasem - wiele linii Ibaneza produkuje właśnie Cort: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cort Kupując wprost od producenta pod jego własną marką mamy takie bonusy jak np. lite drewno. Nie płacimy dodatkowo za jakieś inne logo.

03-01-2017, Od: Arek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

29-12-2016, Od: Ryszard Odpowiedz
Dzien dobry. Interesuja mnie skrzypce elektryczne. Czym sie roznia Skrzypce elektryczne Harley Benton HBV 800 VW od tych oznaczonych HBV 840FR. I jak one sie maja do zachwalanych przez Pana Pengano za 850zl. Pozdrawiam

29-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
800 to skrzypce akustyczne z przetwornikiem pasywnym, więc raczej omijać szerokim łukiem. 840 mają dość dobry korpus wraz z przetwornikiem i na tej bazie powstaje zestaw Pengano, gdzie są robione dodatkowo korekty prożka i podstawka oraz jest wzbogacone wyposażenie. Lepszy futerał, słuchawki firmowe, bo tamte w HBV to kompletna porażka, dodatkowe elementy jak komplet strun, gąbka na ramię, pierzynka, przejściówka. Korpusy do Pengano są także dodatkowo selekcjonowane pod względem estetyki. Wykończenie nie jest idealne, ale w przypadku HBV przychodzą niekiedy kompletne badziewia, więc selekcja przydaje się. Pengano to także polska gwarancja i ewentualny serwis w Polsce. Przy zagranicznych firmach jest ryzyko poniesienia wysokich bardzo opłat za przesyłki. Niektóre zagraniczne firmy traktują klientów trochę jak króliczki doświadczalne. Wysyłają bez przeglądu i potem klient ma kłopoty ze zwrotami.

28-12-2016, Od: Kamil Odpowiedz
Dzień dobry, interesują mnie skrzypce w Pana sklepie tak do 500 zł, od dłuższego czasu sprawdzam skrzypce Ever Play za 399 zł, które z tego co się orientuję byłyby wystarczające dla osoby początkującej (27 lat), by sprawdzić, czy będzie konsekwentnie się uczyć i za kilka miesięcy kupić coś droższego. Czy poleca Pan te skrzypce oraz czy są one strojone?

29-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są całkiem w porządku i będą przygotowane. Instrumenty strunowe oczywiście stroimy przed każdą grą, więc tak czy inaczej trzeba się tego nauczyć lub korzystać z tunera.

27-12-2016, Od: Joanna Odpowiedz
30 lat temu skończyłam Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. obecnie przebywam na rencie, dysponuję czasem i chciałabym przypomnieć swoje umiejętności. Jestem zainteresowana skrzypcami 4/4 lub altówką elektro-akustyczną( komplet ) do kwoty 1000 zł. Proszę o radę gdzie mogłabym kupić ten instrument w rejonie Katowic.Pozdrawiam

28-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Do kwoty 1000 zł to instrumenty typowo dla początkujących. Dla altówki to w zasadzie zupełnie dolna półka, bo altówki są o połowę droższe. Dodatkowo elektronika podraża całość, więc sam instrument musi być jeszcze gorszy, żeby całość zmieścić w takim budżecie. Popularna elektronika to SHADOW SH 945 NFX z przetwornikiem pod nóżki podstawka za około 500 zł. Czyli na skrzypce pozostało by tylko 500 zł. Trochę mało. Dla osoby grającej to powinno być minimum 2 tys zł na poziomie bardzo amatorskim.

28-12-2016, Od: Piotr Odpowiedz
Witam,
jestem zainteresowany montażem przetwornika do gitary klasycznej. Co Państwo polecacie, jaka byłaby orientacyjna cena i czas wykonania usługi?
Pozdrawiam, Piotr

28-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Nie robię już takich przeróbek, bo to duża ingerencja w instrument i pogarsza się brzmienie akustyczne. Pod elektroklasyki powinna być trochę inna budowa, inny mostek. Lepiej kupić gitarę projektowaną od razu do tego celu.

28-12-2016, Od: ? Odpowiedz
co jest w futerale na skrzypce ? chodzi mi o to takie czarne w chusteczce do czego słurzy i jak tego urzywać?

28-12-2016, Od: ? Odpowiedz
to forum skrzypce.pl a nie gitara.pl

25-12-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Dzień dobry czym różnią sie skrzypce Franz Sandner SW-300, a Pengano S Light ? Jakie byłyby lepsze do nauki ?

27-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Sandner jest matowy, a Pengano w połysku. Można wybierać wizualnie, bo jakość i budowa jest bardzo podobna.

27-12-2016, Od: Weronika Odpowiedz
Dziękuje z odpowiedz :)

26-12-2016, Od: Agata Odpowiedz
Dzień dobry. Nigdy nie grałam na skrzypcach. Chciałabym kupić skrzypce do nauki w cenie 500-1000 zł, przede wszystkim żeby sprawdzić czy będę w stanie się czegokolwiek nauczyć. Dodam, ze mam 24 lata i grałam na trąbce, trochę na pianinie. Proszę o radę jakie skrzypce byłyby odpowiednie na początek. Pozdrawiam

Można rozważyć Sandnera SV-2, SV-6, Pengano SI. Każde z nich nadają się na początek. Droższe modele są lepiej dopracowane i z lepszych materiałów, więc gra się trochę łatwiej.

24-12-2016, Od: Natalia Odpowiedz
Witam, piszę na forum, ponieważ chciałabym zakupić swoje pierwsze skrzypce. Mam 20 lat, jestem po szkole muzycznej w klasie fortepianu i teraz zamarzyły mi się skrzypce, jednak nie mam pojęcia jaki model wybrać. Zależy mi na dobrym dźwięku i cenie do max 1800 zł :)
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Można polecić Antyk I+, Modena, Padva. W połowie stycznia wejdą nowe dostawy, to będzie można coś więcej powiedzieć o konkretnych egzemplarzach. Na tą chwilę Antyk I+. Ci co brali ostatnio są bardzo zadowoleni.

22-12-2016, Od: franciszek Odpowiedz
witam czy wie ktos cos na temat skrzypiec dominco geroni ostiano czy sa dobre ile moga kosztowac pozdrawiam serdecznie

22-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
Oryginalne z lat 1800-1820? To zależnie od stanu. Może być 500 zł może być 20 tys zł. Jednak większość skrzypiec na rynku z takimi napisami to podróbki lub repliki o małej wartości. Na prawdę starych prawie się nie spotyka. Najlepiej dać do wyceny w ZPAL.

21-12-2016, Od: Natalia Odpowiedz
Dzień dobry.Chciała bym zacząć grać na skrzypcach tylko nie wiem na, które się zdecydować. Myśle nad modelami: Franz Sandner sv 300, Franz Sandner sv2 lub Pengano S Light. Jaki model do 800 zł byłby pańskim zdaniem najodpowiedniejszy ?

21-12-2016, Od: Ben Odpowiedz
Znamienne że młodzi adepci zawsze pytają tylko o brzmienia, a tymczasem w tanich skrzypcach należy raczej zadawać pytania o stabilność drewna, poprawną geometrię, o to które mniej się wypaczają, które mają lepszy kształt podstrunnicy, podstawek prożek, kołki, precyzję rozmieszczenia strun, jakość smyczka. Zbyt tanie drewno oznacza problemy mechaniczne i mechaniczną trudność grania, oraz kłopoty ze strojeniem. Umiejętność wydobywania ładnego brzmienia zdobywa się dopiero po dłuższym czasie, więc na początku istotne jest w zasadzie to, żeby skrzypce nie przeszkadzały w nauce. Sandner, Pengano, Everplay 6xx, Beginner dają radę mechanicznie, a przy okazji można z nich wydobyć ładny dźwięk (przy odpowiedniej technice).

21-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli podoba się ciemny mat to SV-300, jeśli jasny żywy kolor też w macie to SV-2, bo są teraz jaśniejsze, a jeśli typowe wybarwienie w połysku to Pengano. Te ostatnie mają ciut jaśniejsze, czyste brzmienie, Sandnery nieco stonowane, cieplejsze, ale dla początkujących te różnice są raczej nie do uchwycenia. Docelowe brzmienie można w pewnym stopniu modelować doborem strun.

20-12-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Dzień dobry. Zastanawiam się nad kupnem gitary akustycznej dla siostrzenicy (10 lat). Nie widzę sensu kupowania mniejszej gitary (3/4) gdy niedługo będzie na nią za mała. Bardzo podoba mi się z wyglądu Harley Benton CG-45, który ma Pan w ofercie. Czy jest to wygodna gitara? Czy pudło jest mniejsze od standardowego, a gryf węższy? Czy pojawi się może w przyszłości na kanale na YouTube jakiś film? Mało jest dobrej jakości testów tego modelu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

20-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
To wygodna gitara jak na akustyka. Jest akustyczna, a ma kształty niemal klasyczne. Jest mocniej taliowana i wygodniejsza do trzymania. Gryfy w akustykach zawsze są wąskie. Na filmach nie wyczuje się różnicy, ale generalnie akustyki z mniejszymi pudłami zawsze brzmią bardziej folkowo i mają mniej basu. Ta brzmi całkiem ładnie i daje się dobrze wyregulować.

20-12-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli nie znajdę nic lepszego, proszę spodziewać się zamówienia po nowym roku :)

20-12-2016, Od: Zosia Odpowiedz
Dzień dobry, chciałabym kupić skrzypce do gry amatorskiej do 1000 zł. Zastanawiam się nad Pengano Si dark, Antonio Salvatini seria 7 i Sandner sv-6. Które byłyby najlepsze i które dałoby się najszybciej rozegrać? Oraz w ktorych nie byłoby problemów z częstym rozstrajaniem się.

20-12-2016, Od: Zosia Odpowiedz
Jeszcze myślałam nad modelem Pengano custom, który byłby najodpowiedniejszy? Miałby ładny, ciepły dźwięk?

20-12-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Cieplejsze brzmienie Pengano Custom i Sandner SV6, a ciut bardziej czyste i jaśniejsze Salvatini i Pengano Si. Charakter brzmienia można dobierać rodzajem strun, bo skrzypce są podobne. Najbardziej od techniki gry zależy na ile wydobywany dźwięk jest przyjemny dla ucha.
Rozgrywanie zajmuje kilka tygodni, choć był przypadek że klient zgłosił bardzo ładne rozegranie po roku. Rozstrajanie w zasadzie nie występuje, bo są tu kołki hebanowe. Siłę trzymania można regulować doborem pasty. Oczywiście przed każdą grą i po rozgrzaniu robi się małe korekty mikrostroikami.

19-12-2016, Od: Bogumił Odpowiedz
Witam
Kupiliśmy córce skrzypce Strunal 920 1/2 za 1500 z osprzętem ( w innym sklepie). Nauczycielka proponowała Stagg za ok 500 zł, jednak my doszliśmy do wniosku, że lepiej doplacić i kupić lepszy instrument. Niestety nauczycielka jest niezadowolona i twierdzi, że w tej cenie mogła nam załatwić lutnicze. Czy to w ogóle możliwe? Prosimy o radę, czy zwrócić te nowe skrzypce i szukać lutniczych, czy jednak fabrycznych innego producenta? Jesteśmy w stanie wydać max.2.000zł

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 10132  Wstecz  Dalej