Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9982  Wstecz  Dalej

08-11-2016, Od: Piotr Odpowiedz
Witam, potrzebuje się poradzić w sprawie skrzypiec. Otóż, z jakiegoś powodu wykrzywił mi się lekko mostek ( w stronę podstrunnicy). Do tego często podczas grania na pustej E pojawia się nieprzyjemny piskliwy dźwięk. Byłem ze skrzypcami u lutnika, stwierdził że podstawek jest ok. Czy wykrzywienie podstawka może mieć wpływ na tą strunę, czy należy ją po prostu wymienić? Jeśli to drugie, to jaki model byłby godny polecenia? Interesowałyby mnie struny o głębszym, bardziej basowym brzmieniu. Jeśli tylko są takie w ofercie, bo innym sklepom niż skrzypce.pl nie ufam ;)

09-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, W nowych skrzypcach trochę rozciągają się struny, folga, pracuje cała konstrukcja, co faktycznie powoduje przechylanie podstawka w kierunku podstrunnicy. Trzeba pilnować żeby stał pod kątem prostym do płyty, bo przechylony może się krzywić. Jedynie w drogich skrzypcach podstawki bywają tak idealnie wyprofilowane i ustawione, że struny prześlizgują się nie przechylając podstawka.
Piskliwy dźwięk może wynikać głównie ze słabego nasmarowania włosia kalafonią, złego prowadzenia smyczka, słabej kalafonii. Sama struna E zwykle nie jest owijana. Natomiast można kupić owijaną z rdzeniem nylonowym za 30 zł co ociepli brzmienie. Można kupić E gołą pozłacaną za 50 zł, albo platynową za 90 zł, co może zmniejszyć popiskiwanie. Jak dane komplety strun wpływają na brzmienie można zobaczyć na diagramach https://www.google.pl/search?q=violin+string+chart

15-11-2016, Od: Piotr Odpowiedz
Bardzo dziękuje za odpowiedź. :)

14-11-2016, Od: Beata Odpowiedz
witam,
jakie brzmienie mają struny jelitowe? ciepłe czy bardziej wyrazistsze? Czy są drogie?

12-11-2016, Od: Witold Odpowiedz
Witam, czym roznia sie Padva i Modena? Ktore lepsze? Czy oba modele maja tak samo cienka szyjke? Z gory dziekuje za odpowiedz.

13-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Padva i Antyk I plus mają dość cienką szyjkę, natomiast Modenę musiałbym sprawdzić jak przyjdzie nowa dostawa pod koniec listopada. Wszystkie te trzy rodzaje są takiej samej jakości. Gdyby były różnice jakościowe, to ceny zostałyby odpowiednio zróżnicowane.

11-11-2016, Od: Olga Odpowiedz
Dzień dobry :) czy gitara Cort earth 70 podrożała z powodu końca promocji? Już prawie 685 zł uzbierane, a tu 750 :( czy to po prostu "coraz bliżej święta"? Pozdrawiam serdecznie :)

11-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Skończyły się zapasy w starej cenie. Nowe dostawy już niebawem. Koszty produkcji trochę rosną, a dodatkowo nakłada się na to słabość złotówki. Za wszystko co jest z importu płacimy w złotówkach drożej, czyli nasze pensje i oszczędności tracą wartość. Ta gitara mogłaby kosztować 25% taniej, poniżej 600 zł, gdyby bardziej dbano o gospodarkę i ekonomię w skali kraju. Słaba złotówka to zawsze drogie instrumenty, bo u nas się ich nie robi.

01-11-2016, Od: Monika Odpowiedz
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem pierwszych skrzypiec i rozpoczęciem nauki/gry amatorskiej/prywatnego rzępolenia. Niestety mieszkam w bloku, a do okoła mieszkają same starsze panie, więc pojawia się problem związany z głośnością sprzętu. Początkowo chciałam kupić skrzypce EverPlay 6xx + tłumik hotelowy (idealnie mieści się w moim budżecie). Teraz jednak zastanawiam się czy nie byłoby warto jednak przeboleć i dozbierać do skrzypiec elektrycznych Pengano. Którą opcję by Pan polecił?

02-11-2016, Od: Ela Odpowiedz
Znam to: starsze Panie ogólnie słabo słyszą, ale to co za ścianą to akurat doskonale.

02-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Są pewne zalety nauki na instrumencie akustycznym, ale jak nie ma wyboru to muszą być elektryki+słuchawki. Wszystko zależy jak wrażliwi ci sąsiedzi. Tłumik mocno wycisza.

05-11-2016, Od: Monika Odpowiedz
Bardzo dziękuję za wiadomość, w takim razie najpewniej zacznę odkładać pieniążki na elektryki.

01-11-2016, Od: Natalia Odpowiedz
Dzień dobry! Czy sprowadzają Państwo altówki ? Szukam czegoś tańszego,ale o nienargoszej jakości... jednak w internecie jest mało opinii na ten temat. Pozdrawiam

01-11-2016, Od: Jarek Odpowiedz
To dlatego że altówki są mało popularne. Na tysiąc skrzypiec sprzedaje się jedna altówka. Jaki to ma być rozmiar? Średni rozmiar to 16". Długość ręki od szyi do środka dłoni około 68 cm. Dla niższych Pań raczej 15-15,5".
Sporo skrzypiec ma swoje odpowiedniki altówkowe. Altówki są o połowę droższe. Jeżeli nie najgorsza jakość to trzeba liczyć skrzypce około 1300 zł, a altówka blisko 2 tys zł. Te poniżej tysiąca są dość słabe. Z tanich mamy altówki Hesslera po 500 zł, Sandenra po 1000 zł.

02-11-2016, Od: Natalia Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź:) Raczej potrzebowałabym 16 calową, bo jestem wysoka. A jak ocenia Pan tę altowkę Hesslera? Da się na tym grać czy strata pieniędzy? Myślałam też o przeuczeniu się na skrzypce- tańsze i równie piękne.. Niestety, gdy budżet ograniczony to nie ma się pola manewru..

To są najtańsze na rynku altówki, więc szału nie ma. Natomiast są one o wiele lepsze od zabawkowych i dekoracyjnych ze sklejki lub plastiku. Tu jednak mamy prawdziwe drewno, ożyłkowanie, duszę, wszystko jak w prawdziwej altówce. Można grać.

01-11-2016, Od: Maciej Odpowiedz
Witam,
pytanko takie czy skrzypce sandner sv600p to dobre skrzypce czy nie ?

02-11-2016, Od: Benek Odpowiedz
Zależy do czego porównać. Ogólnie akurat ten model pochodzi z innej równoległej dystrybucji, gdzie raczej nie ma tak starannego przygotowania. Jest też taki myk, że tam słabsze modele oznaczono wyższą numeracją, co jest trochę mylące. Nawet futerały i smyczki gorsze niż w SV300. Podbródek nie hebanowy. Widać na zdjęciach niedopracowanie prożków, ale to akurat można obejść zamawiając przez skrzypce.pl to doszlifują, obniżą i wyrównają struny. Tylko czy nie lepiej regularny model SV300? W dodatku 100 zł taniej.

01-11-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Cz w futerał dodawany do pengano antyk I plus jest higtometr i pas, czy trzeba dokupić osobno?

Można poprosić żeby dołożyć gratis higrometr. Pas w sensie szelek na plecy to jest w komplecie.

01-11-2016, Od: Ola Odpowiedz
Witam,
Niedawno odziedziczyłam skrzypce po dziadku i zanim zastanawiałabym się nad naprawą wolałabym wiedzieć czy są cokolwiek warte. Ile kosztuje mniej więcej sama wycena/ekspertyza skrzypiec u lutnika? Nie wiem czy mogę iść tam przed wypłatą ;)
Na kartce w środku jest napis (nie wiem czy dokładnie taki, bo słabo go widać):
Z D E G A R I U S Z
1897 rok
A M E R Y C N
Ale wiem, że po tym nikt mi nic nie powie.

02-11-2016, Od: Ben Odpowiedz
Najlepiej zapytać: tel. 22 826 71 52, 602 275 324 Proszę napisać ile to kosztuje.

29-10-2016, Od: Ada Odpowiedz
Witam, od jakiegoś czasu gram na skrzypcach, ale cały czas mam problem z trzymaniem skrzypiec. Moja nauczycielka stwierdziła, że to wina żeberka. Czy jak pojadę do sklepu muzycznego będę mogła liczyć na pomoc w dobrze jego? Boję się, że źle je dobiorę i niepotrzebnie wydam pieniądze.

29-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo są osoby które świetnie grają trzymając byle jak, a są osoby które miesiącami dobierają komplet żeberko+podbródek żeby było wygodnie. Np. w Holandii są specjalistyczne firmy wykonujące analizy postawy i dobierające elementy. Warto poczytać, bo jest tam sporo wskazówek. http://www.violinistinbalance.nl/equipment.htm
Nie słyszałem żeby w Polsce było coś takiego. Można w Akademiach popytać, czy ktoś się w tym specjalizuje. Natomiast w sklepie można po prostu wypożyczyć inne żeberko i przymierzyć z nauczycielem.

30-10-2016, Od: Ada Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź ;)

28-10-2016, Od: Małgosia Odpowiedz
Witam, szukamy skrzypiec 10/4 dla naszej córki. Jeżeli ktoś posiada takie do sprzedania to chętnie odkupię. Tel. 882 001 818

28-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej 1/10. Tu można wybrać taki rozmiar: http://skrzypce.pl/products/r301.html

28-10-2016, Od: Mateisz Odpowiedz
Witam Prosze o pomoc w wycenie ile mogą kosztowć skrzypce w środku jest karteczka copy of antonius stradivarius made in germany posiadam również smyczek

28-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle kilkaset złotych. Zależy od stanu, wieku, rodzaju. Jest minimalna szansa, że mogą być warte więcej. Karteczka ani zdjęcia o niczym nie mówią. Trzeba obejrzeć na żywo i sprawdzić jak grają, czy nie mają ukrytych wad, czy są oryginalne. Najlepiej wysłać do ZPAL do sprawdzenia i wyceny.

28-10-2016, Od: Benek Odpowiedz
Te ogłoszenia sprawiają wrażenie prywatnych amatorskich, ale wygląda że jest to jedno źródło. Na OLX nie ma ochrony kupujących, więc nie płacimy z góry nie znając człowieka.

27-10-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce lutnicze G. Krywalski 1911 r. Więcej informacji na stronie http://www.olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-g-krywalski-1911-CID751-IDhLDIw.html#576b59309c

27-10-2016, Od: Karol Odpowiedz
Witam,
lutnicze skrzypce 4/4 XIX w http://www.olx.pl/oferta/lutnicze-skrzypce-4-4-xix-w-CID751-IDhLB6D.html#576b59309c

27-10-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-zagraj-i-zakochaj-sie-w-ich-dzwieku-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

27-10-2016, Od: Tomasz Odpowiedz
Dzień dobry, jakie są różnice między skrzypcami Antyk Plus i Modena, oprócz oczywiście wizualnych?

27-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dopiero co szczegółowo wyjaśniałem. Różnią się selekcją, jakością i stabilnością drewna, czasem pacy przeznaczonym na dopracowanie szczegółów i klasą lutników wykonujących te instrumenty. Wszystkie te elementy są dobierane proporcjonalnie do ceny. Tańsze instrumenty wykonują lutnicy mniej doświadczeni, z tańszego drewna o gorszych właściwościach i mają na to znacznie mniej czasu.

25-10-2016, Od: Witold Odpowiedz
Witam, szukam skrzypiec w rozmiarze 1/2. Zwróciłem uwagę na model Padva. Proszę o podpowiedź, czy jest to najlepszy wybór w tej cenie (rząd wielkości), czy jeszcze warto zwrócić uwagę na jakiś inny model (i jakie są między nimi różnice)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

27-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze są niezłe Antyk I plus, ale jednak w rozmiarze 1/2 wybrałbym Padvę, bo lżejsze i cieńsza szyjka. Będzie wygodniej grać, zwłaszcza dla dziewczynki.

26-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Padva jest całkiem w porządku. Bardzo dobre skrzypce w swojej klasie. Jeżeli trzeba oszczędzić, to można rozważyć jeszcze Antyk. Fizycznie, pod względem budowy, parametrów, gatunku drzewa nie ma specjalnych różnic między skrzypcami w zakresie 600 zł - 2 tys zł. Katalogowo: Świerk, klon (jawor), heban, takie same kształty i wymiary. Natomiast są znaczne różnice w selekcji materiału, doborze siły roboczej i czasu pracy.
W tanich skrzypcach stosuje się drewno z selekcji negatywnej, takie które nie nadawało się na porządny instrument, odmiany szybko rosnące, mechanicznie suszone. Im lepsze skrzypce tym drewno lepsze akustycznie, dłużej sezonowane, stabilne. Oczywiście takie drewno jest wielokrotnie droższe i to wpływa na cenę skrzypiec.
Kolejna sprawa: Tańsze skrzypce wykonują praktykanci i uczniowie prawie darmo. Droższe modele lutnicy doświadczeni zarabiający więcej. Także czas budowy jest zróżnicowany. Tańsze modele trzeba skończyć w kilka godzin upraszczając ich konstrukcję i wykończenie oraz obniżając normy i wymagania. Na dopracowanie droższych przeznacza się wiele dni pracy z dużą starannością i dokładnością obróbki.
Znaczne zróżnicowanie podejścia do budowy i materiałów skutkuje znacznym zróżnicowaniem cen. Większa cena przekłada się na łatwość gry, na brzmienie, na stabilność drewna i całej konstrukcji, a także na wygląd i trwałość.

25-10-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Widzę, że pojawił się w ofercie Antyk I plus, struny Pirastro Tonica założone tak?

Jakie środki do czyszczenia, będę potrzebować?

26-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, w aktualnych dostawach są to struny Tonica. Do czyszczenia sucha czysta szmatka po każdej grze. Chemia zawsze jest pewnym zagrożeniem dla lakieru. Można raz na kilka miesięcy coś użyć, robiąc wcześniej próbki w mało widocznym miejscu.

26-10-2016, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam znalazłem w domu jakieś stare skrzypce ale nie nie jestem jakimś znawcą i proszę o podpowiedz jakie są to skrzypce i ile mogą kosztować http://www.fotosik.pl/zdjecie/0ae250eeec79824c http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c206e9dd9452b1e

26-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Zwykle takie skrzypce są warte kilkaset złotych. Jest jednak minimalna szansa jak w Totku, poniżej promila, że mogą być warte znacznie więcej. Ale ze zdjęć nikt nie powie, bo zdjęcia nie grają i nie pozwalają na ocenę autentyczności ani wartości historycznej. Jeśli chcemy otworzyć los i sprawdzić kumulację, to wysyłamy skrzypce tu i czekamy na wycenę:
Związek Polskich Artystów Lutników,
00-325 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 lokal nr 5, tel. 22 826 71 52, 602 275 324, zpal@zpal.pl

20-10-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam, jakim spedytorem wysyłane są paczki? zamówienie powyżej 1400zł
czy jest możliwość, żeby spedytor dostarczył paczkę w godzinach 15-18 PN-PT?

23-10-2016, Od: Kamil Odpowiedz
W DHL jest możliwość odbioru paczki poza miejscem zamieszkania. Wybiera się z listy dostępnych lokalizacji. Tylko to chyba nie dotyczy paczek pobraniowych.

24-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie jest możliwość, ale koszty dwa razy większe, bo nie można jak zwykle przez brokera, tylko trzeba nadać przez DHL24. Teoretycznie jest też opcja przekierowania przez odbiorcę po uzyskaniu kodu PIN na stronie: https://przekieruj.dhlparcel.pl Jednak nikt tego nie próbował w praktyce aby przekierować pobraniówkę na DHL Service Point. A jakie to miasto? Kod pocztowy?

24-10-2016, Od: DHL Odpowiedz
"Uprzejmie informujemy, iż nie jest możliwe przeklierowanie przesyłki za pobraniem do punku Parcelshop.".

Przepraszam, nie DHL Service Point, bo to jest do zagranicznych, tylko DHL Parcelshop. Wysłałem zapytanie i ciekawe co odpowiedzą. Raczej nie będzie to możliwe, bo regulamin Parcelshop ogranicza wymiary: "W punktach możesz odebrać paczki do 25kg o wymiarach do 80x60x60cm". Skrzypce z futerałem mają 90 cm.

21-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wysyłamy DHL. Nie znam żadnego kuriera któremu można wyznaczyć własne godziny dostawy. Znany jest tylko dzień. Natomiast można zapłacić podwójnie i w dużych miastach wybrać dostawę poranną do 12:00 lub wieczorną 18:00-22:00.

24-10-2016, Od: Karolina Odpowiedz
Przy ostatnim moim zamówieniu kurier DHL dzwonił 2 razy kilka godzin wcześniej dopytywać czy będę mogła odebrać paczkę po czym umówił się w miejscu pracy bez problemu więc chyba zależy na kogo się trafi, czasem można się dogadać :)

W cenie usługi nie ma dzwonienia, ale kierowcy czasem robią to prywatnie. Zależy od człowieka oraz od tego ile ma paczek. Bywają okresy że kierowca ma blisko sto przesyłek i wtedy na pewno nie wykona tylu telefonów. Żeby mieć pewność lepiej zamawiać w miejsce gdzie ktoś jest obecny. Do pracy, znajomej firmy, do sklepu, do sąsiada itp.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9982  Wstecz  Dalej