Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8069  Wstecz  Dalej

08-03-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

06-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. I mam jeszcze jedno pytanie: Chciałabym się uczyć gry na skrzypcach i nie wiem, dokładniej jakie skrzypce wybrać na początek, jeżeli by można jakieś linki Sklepów muzycznych, z góry dziękuję :-D

07-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Łatwiej odpowiedzieć na pytanie jakich skrzypiec nie wybierać. Trzeba unikać zbyt tanich modeli, bo utrudnią lub uniemożliwią naukę. Dolny rozsądny pułap to ok. 300 zł, przeciętny poziom uczniowski amatorski 1200-1600 zł. Wybór zależy więc od posiadanego budżetu. Wszystkie linki do sklepów podaje google. Ale tylko nieliczne sklepy takie jak skrzypce.pl usprawniają instrumenty przed sprzedażą. Jeżeli wybierze się zwykły sklep to warto od razu udać się do lutnika na poprawki.

07-03-2014, Od: renata Odpowiedz
witam serdecznie:)córka jest uczennicą V kl szkoły muzycznej,od niedawna gra na skrzypcach 4/4,niestety te wypożyczone ze szkoły nie są najlepsze(poprzednie 3/4 miały dużo lepsze brzmienie).W związku z tym zastanawiam się nad kupnem skrzypiec(nowych lub używanych)i chciałam zapytać jakie byłyby godne uwagi w przedziale do 1200 zł,na droższe niestety mnie nie stać :(dziękuje za odpowiedz

07-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję Sonatę - instrument dobry w swojej klasie, ciekawy brzmieniowo i wykonany starannie. Do tego jest dobre wyposażenie i struny.

06-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Sandner- co sądzicie?

07-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jedne z najlepszych w swojej klasie.

06-03-2014, Od: krzysztof Odpowiedz
witam, czy wierzchnia plyta świerkowa powinna byc calosciowa czy dwuczęsciowa i jaka to roznica i wplyw na dzwiek? jest tu jakis znawca ? :} i fajnie gdyby ktoś wypowiedzial sie rowniez na temat spodniej plyty w tej samej kwestii.. z gory dzieki. od dluzszego czasu mnie to zastanawia a w necie nie moge nic znalezc na ten temat. moze ktos zna jakis ciekawy artykul to po prosze o linki, albo sam chce sie pochwalic swoja wiedza :} pozdrawiam!

07-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Wpływ na dźwięk jest raczej niezauważalny. Wpływ na cenę ogromny. Spód ma znikome znaczenie w porównaniu z wierzchem. W necie nic na ten temat nie ma, bo nikt nie zrobił takiego eksperymentu żeby przeciąć porządną płytę całościową i zmarnować ją tylko po to aby przekonać się czy brzmienie się pogorszy. A porównywanie z instrumentem robionym z kawałka kompletnie innego drzewa nie prowadzi do żadnych wniosków. Praktyka jest taka: jak mamy całą płytę to robimy z całości. Jak mamy coś mniejszego z kleimy połówki. Jak trafi się dobre drewno, to instrument z połówek może brzmieć lepiej niż z całości. Nie ma ścisłej reguły.

06-03-2014, Od: krzysztof Odpowiedz
P.S nie chce zeby ktos pisal, ze to zalezy od drewna bla bla bla bo tyle to kazdy wie, prosze o szczegoly, zalozmy, ze drewno jest najwyzszej jakosci w jednym i w drugim przypadku.

07-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
Raczej nie ma to znaczenia. Najlepszy dowód że jeżeli skrzypce są pęknięte wzdłuż słoi, to sklejenie zwykle nie psuje brzmienia (o ile miejsce pęknięcia nie jest krytyczne).

05-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam, mam pytanie. Czy w najbliższym czasie tj. ok do około 5 miesięcy pojawią się w sklepie skrzypce z półki cenowej powyżej 1000zł?

06-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma w planach, bo zainteresowanie znikome. O takie skrzypce pyta jeden na 10 tys klientów, więc pewnie by latami leżały na półce. Można ściągnąć na zamówienie np. Gewa, Hofner po 1600 zł, albo Yamaha za 3 tys zł. Są to bardzo podstawowe modele z dolnej półki tych producentów. Mało kto chce grać na elektrycznych, bo są ciężkie, mało wygodne, a do uzyskania ładnego brzmienia potrzeba wyższego modelu i masę innej kosztowej elektroniki. Sensowny budżet ze średniej półki to 5 tys zł za taki komplet.

06-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Ok, dzięki za odpowiedź ;)

05-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Ups, nie dopisałem skrzypce ELEKTRYCZNE :)

04-03-2014, Od: Lukasz Odpowiedz
http://allegro.pl/show_item.php?item=4028231184&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 co myslicie o tych skrzypcach ?

05-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
A jesteś lutnikiem? Tak na pierwszy rzut oka: podstrunnica nie hebanowa i zdeformowana. Wypukła zamiast wklęsła. Boczek niepokojąco wystaje na dole przy uchwycie podbródka. Pewnie skrzypce były źle przechowywany w zbyt suchym miejscu. Płyta wierzchnia ma rzadkie słoje, pewnie się skurczyła i nie pasuje do boków. Wygląda to na rozklejone łączenie i trzyma się tylko na mocowaniu podbródka. Struny są za nisko, więc nie da się grać. Podstawek nie pasuje. Kołki nie są hebanowe. Smyczek nie ma włosia. Ogólnie raczej tanie skrzypce wymagające remontu. Dysponując takim budżetem można kupić znacznie lepszy instrument, np. nowego Sandnera SV-300. Chyba że to ma być do ozdoby a nie do grania, to wtedy można się pokusić o takie stare skrzypce, bo w salonie wyglądają zabytkowo.

04-03-2014, Od: lukasz Odpowiedz
mysle nad ich kupnem prosze doradzcie

Zależy jakie ma być ich zastosowanie. Sam sprzedawca napisał: POLECAM LUTNIKOM I KOLEKCJONEROM. Więc dla lutnika lub kolekcjonera można je polecić, a do grania niestety nie. Oczywiście takich skrzypiec nie wolno kupować bez oglądania i ekspertyzy u lutnika ze stowarzyszenia zpal. Ich wartość z punktu widzenia muzycznego może być zerowa, a za takie pieniądze da się kupić nowe grające skrzypce, a nie tylko takie do postawienia przy kominku.

05-03-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy marka Hessler jest dobra. Czy mogliby mi Państwo podać inne dobre marki skrzypiec? DZIĘKUJĘ :>

Zacytuję słowo w słowo co napisał w mailu sprzedawca tych skrzypiec. "Skrzypce Hessler mają opłakaną jakość i mieliśmy bardzo dużo reklamacji na nie.". Dystrybutor też nie ma ochoty ich sprzedawać w hurcie, bo jest dużo zwrotów. Jedynie Allegro dobrze łyka taką tandetę.
Ogólnie nie ma marek szczególnie dobrych i szczególnie słabych. Marka w tanich skrzypcach to tylko nalepka. Jak nalepi się nią na drogie skrzypce to będą dobre, jak na zbyt tanie to będą do niczego. Najważniejsze w wyborze tanich skrzypiec są dwie rzeczy: Cena, bo od niej zależy jakość materiału i dokładność wykonania, oraz wybór sklepu, bo od tego zależy czy dostaniemy skrzypce tylko po przeglądzie czy dostaniemy je poprawione, usprawnione, ulepszone i wyregulowane w stosunku do wersji fabrycznej. Takie poprawki mają niebagatelne znaczenie, bo ułatwiają naukę. Lepsze jest brzmienie, strojnie i wygoda grania, całkiem jakby to był dwa razy droższy model niż kupowany. Przykładowo na skrzypce.pl wszystkie instrumenty są poprawiane i ustawiane przed sprzedażą bez dopłat. Druga opcja to kupić w dowolnym sklepie i polecieć do lutnika na poprawki co kosztuje 100-150 zł.
Co do warunku cenowego to trzeba pamiętać że w zestawach połowa wartości to dodatki. Należy absolutnie unikać instrumentów tańszych niż 299 zł za zestaw, bo to sprzęt dekoracyjny, bardzo pokrzywiony, tandetny i źle grający. Im wyższa cena tym lepsza jakość, lepsze materiały i wykonanie.

05-03-2014, Od: michał Odpowiedz
jak zagrać na skrzypcach dzwięk e2 z #
zaczynam dopiero pomóżcie ??

05-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
e2 z # to będzie gdzieś w pobliżu f2. http://www.violinonline.com/fingerboard_chart.htm

20-07-2005, Od: Alka Odpowiedz
Uczę się grać na pianinie, jednak zawsze chciałam grać na skrzypcach i w tym roku mam zamiar sprobowac na danich będę miała kupone skrzypce. Zastanawiam się czy to, że gram na pianinie to jakiś plus i czy to może troszkę pomóc. Próbowałam rozgryźć układ dźwięków na skrzypcach(na sucho, narazie bez instrumentu)...niestety nie mam pojęcia jak będzie z dźwiękami dwukreślnymi. Jeżeli ktoś byłby tak miły i mógłyby napisać układ dźwięków na każdej strunie (bez półtonów) to byłabym bardzo wdzięczna. Mam nadzieję że ktoś mi odpisze.

14-08-2005, Od: ? Odpowiedz
stuna g zaczynała by sie normalnie czyli od pustej gi idziemy od pierwszego paluszka podmieniajac po czwartym kolejny pierwszy palec i tak z kazda studna mozesz spróbowac

04-09-2005, Od: Ojciec Skrzypaczek Odpowiedz
A propos: pierwszy paliuszek to nie kciuk, tylko wskazujący (to może być ważne w dalszym toku nauki!). Skrzypkowie mają o jeden palec mniej w lewej ręce, ale lepiej tego sztucznie nie wywoływać :)

22-07-2005, Od: skrzypaczka Odpowiedz
takrze gram na pianinie,organach kościelnych,i skrzypcach układ jest prodty musisz wiedzieć że na skrzypcach są 4 struny podpisane G D A E
G -GRASZ GAME G-DUR
MINOR-1i2 palec obok siebie a pomiędzy 3 i 4
"jest pusto tak żeby weszedł jeszcze jeden palec"
MAJOR-1 PUSTO 23 RAZEM 4
UKŁAD NA STRUNACH
MOLL- 12 3 4
DUROWE- 1 23 4
I TAK NA WSZYSTKICH STRUNACH

26-07-2005, Od: Dominik Odpowiedz
Wow dzie się tego nauczyłaś... uważasz ze to cała wiedza o graniu...
i co może na organach też tak grasz (biedni parafianie... pokój ich duszom)

07-09-2005, Od: Nauczyciel PSM Odpowiedz
[Do dominika] Drogi kolego, ciekawe jakie ty masz umiejetnosci ze podwazasz w tak bezczelny i cyniczny sposob umiejetnosci innych... "skrzypaczka" podala wskazowke dla poczatkujacych, nie jest ona <wskazowka> moze najlepsza (nie jestem zwolennikiem nauki na pamiec) ale dla wielu osob moze byc przydatna...jak tak duzo wiesz o grze na skrzypcach to po co wogole odwiedzasz ta strone(?). Przy okazji moj uklon w strone autorow strony...dobry pomysl...moze sie przydac osobom zaczynajacym swa przygode ze skrzypcami. Z powazaniem.

05-03-2014, Od: michal Odpowiedz
też zaczynam i nie wiem jak zagrać e z # e jest na strunie a 4 dzwię nie licząc płu dzwięku a na strunie e pierwszy jest eis może mi ktoś pomuc jak są płu dzwięki no i dzwięk f2 ??

09-03-2013, Od: chloe ?? Odpowiedz
Please let me know if you're looking for a author for your weblog. You have some really great posts and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write some content for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an e-mail if interested. Regards! [url=http://?????.seesaa.net/]chloe ??[/url] <a href="http://?????.seesaa.net/" title="chloe ??">chloe ??</a>

04-03-2014, Od: Magda Odpowiedz
Kupię skrzypce STENTOR 1400 Student 1/64

04-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
oj, niestety już wykupione. 1/32 najmniejsze.

04-03-2014, Od: Magda Odpowiedz
Potrzebuję 1/64
1/32 są za duże

04-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Są dostępne na tej stronie

01-03-2014, Od: Agnieszka Odpowiedz
witam chce sie dowiedziec o skrzypcach Sebastiana Klitza Mittenwald z 1746r?nie posadaja smyczka i maja pekniete wieko?ile mmoga kosztowac

02-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
Teraz raczej nic nie są warte. Jak zrobi się remont za ok. 3 tys. zł, to dopiero wtedy można określić jak grają. Może będą warte po remoncie 500 zł, a może 5 tys zł. Zależy jak się odezwą. http://archiwumallegro.pl/search/6833376-klotz-skrzypce.html

02-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
Oryginał w dobrym stanie jakieś 50 tys zł. Jednak 99,9% ofert z datami wcześniejszymi niż 1850r to są późniejsze kopie. Jest zwyczaj wklejania do środka nie daty wytworzenia ani nazwy lutnika/stolarza który to wykonał, tylko wklejało się nazwisko dawnego mistrza i datę powstania modelu na którym skrzypce te były wzorowane.
Co do pęknięcia, to wymaga remontu. Jeżeli jest duże uszkodzenie w okolicy duszy, to skrzypce mają tylko wartość muzealną (jeżeli są stare i oryginalne, co jest mało prawdopodobne).
Co do wyceny na odległość - Najbardziej prawdopodobna wartość to około 30 zł. Podobnie jak z główną wygraną w lotto jest cień szansy jeden do miliona że są warte tysiąc razy więcej. Są wiec dwa wyjścia. Kupić w kiosku los lotto i liczyć na główną wygraną, albo skoczyć do lutnika ze stowarzyszenia zpal i poprosić o wycenę.

01-03-2014, Od: Monika Odpowiedz
Co sądzicie o rozpoczęciu nauki gry na skrzypcach po trzydziestym roku życia? Co prawda jakieś podstawy już miałam, ale to było ponad 20 lat temu. Zachęcacie czy odradzacie? :)

01-03-2014, Od: Kasia Odpowiedz
Się nie pytać, tylko brać do nauki. ;)

01-03-2014, Od: Monika Odpowiedz
Nooo, to dałaś mi kopa :)

21-02-2014, Od: WŁADYSŁAW Odpowiedz
KUPIĘ DOBRE,ORYGINALNE,UŻYWANE STEINERY 4/4.TEL.792094593.MAIL:wladyslawsalyga@onet.eu

22-02-2014, Od: Aga Odpowiedz
Oryginalne są kosmicznie drogie. Nie tak drogie jak Strdivarius, ale powyżej 20 tys zł.

01-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
No i..?

21-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Tu można kupić niedrogo używanego Steinera: http://www.ymak.de/product_info.php?products_id=8231&language=en Jest to raczej oryginał. Cena dość okazyjna bo potrafią kosztować dwa razy tyle.

21-02-2014, Od: Maja Odpowiedz
Obawiam się że oryginał w dobrym stanie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. Dobra kopia pewnie około 4 tys. Teraz jak się zamawia kontener skrzypiec w fabryce to nanoszą dowolną nazwę. Stąd taki wysyp skrzypiec wzorowanych ma modelach dawnych mistrzów. Można i za 300 zł kupić Steinery, z tym że one nawet nie leżały obok prawdziwych. Z resztą i dawniej też jak lutnik coś wystrugał to wklejał do środka karteczkę na czym się wzorował. Czyli jeżeli wykonał kopię sto lat temu to i tak wklejał "Jacobus Steiner 1638".

26-02-2014, Od: Lukasz Odpowiedz
co myslicie o instrumentach z fabryki instr lutniczych lubin legnicki ? da sie grac na takich skrzypcach czy lepiej kupic nowe za 500zl ?

26-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy w jakim stanie i jak ustawione. Przeważnie są gorsze od nowych, ale może to zależeć od egzemplarza.

26-02-2014, Od: justyna Odpowiedz
czy rozmiary skrzypiec nie powinny byc dopasowywane wedlug wzrostu a nie wieku ? jestem bardzo niska 163cm i zastanawiam sie nad skrzypcami 3/4 a mam 17lat

26-02-2014, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od długości rąk. Raczej 4/4. Można zmierzyć długość ręki wyciągniętej jak do gry od szyi do środka dłoni. Jak jest 60 cm lub więcej to 4/4.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8069  Wstecz  Dalej