Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9079  Wstecz  Dalej

07-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo przyzwoite skrzypce, można polecić.
Instrument posiada płytę o lekko zarysowanej fali, utrzymany w tonacji z odcieniem pomarańczowym. Na wyposażeniu strunociąg metalowy z zamontowanymi mikrostroikami, hebanowa podstrunnica, podbródek boczny, kołki typu Schweizer, fabryczne struny i podstawek. W zestawie smyczek drewniany z żabką habanową i naturalnym włosiem oraz lekki futerał profilowany z kieszenią, schowkiem i miejscem na dwa smyczki.

05-10-2015, Od: Magda Odpowiedz
chciałabym kupić skrzypce 1/16. czy ktoś z Państwa ma do sprzedania?

03-10-2015, Od: Marek Odpowiedz
Witam, potrzebuje informacji w sprawie wyceny skrzypiec . Mogę wysłać zdjęcia

04-10-2015, Od: Ben Odpowiedz
Ze zdjęć nie zrobi się wyceny. Tak samo wyglądające na zdjęciach skrzypce mogę być warte 50 zł albo 50 tys zł. To pierwsze jest jakieś tysiąc razy bardziej prawdopodobne. To tak jak z pierścionkiem - może być tombak ze szkiełkiem, albo złoto z brylantem. Wygląd na zdjęciu identyczny. A tu jeszcze dochodzi ocena brzmienia. Wyceny skrzypiec robi ZPAL, ale trzeba przysłać skrzypce.

03-10-2015, Od: Marek Odpowiedz
Witam, potrzebuje informacji w sprawie wyceny skrzypiec . Mogę wysłać zdjęcia

02-10-2015, Od: Dorota Odpowiedz
Witam, kupilam dziecku 5 lat rozmiar skrzypiec 1/2 bo takie kazala kupic nam nauczycielka. Po dwoch lekcjach powiedziala nam , ze sa za duze na nasze dziecko i musze kupic mniejsze (czekam obecnie na wiadomosc od niej jaki rozmiar), ale 1/2 to ok 52 cm dlugosci skrzypce i moje takie sa , zas nauczycielka twierdzi ze Nie ma uniwersalnego rozmiaru w centymetrach jeśli chodzi o rozmiar skrzypiec. To jest zależne od firmy produkującej – różnice są do kilku centymetrów między poszczególnymi producentami. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z połówkami mającymi 52 centymetry" to jej slowa. Jestesm teraz zderorientowana kto ma racje i kto mi zwroci pieniadze za zbyt duze skrzypki dla 5latki

02-10-2015, Od: Maja Odpowiedz
Jak to było wysyłkowo zamawiane, to można wymienić. Strata tylko na przesyłce. Jeżeli na skrzypce.pl to też można wymienić. Jakie to skrzypce? Albo zostawić i za kilka lat będą dobre ;-)

02-10-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Wpisujemy słowo "Skrzypce" do Wikipedii i mamy: "Dla potrzeb produkcji masowej, zwłaszcza koniecznej w przypadku szkolnictwa, stworzono 8 standardowych wielkości skrzypiec – podane poniżej wartości odnoszą się do długości całych skrzypiec razem z gryfem:
Wielkość Długość cm
4/4(pełnowymiarowe) 59,1
3/4 57,0
1/2 51,9
1/4 46,0
1/8 42,1
1/10 39,7
1/16 38,1
1/32 34,0
Oczywiście bywają różnice, nawet w ramach jednego modelu, ale to są +/- centymetr. Nie może być 1/2 wielkości 1/8! Tu jest tabela wiekowa, ale najlepiej zmierzyć rękę. http://skrzypce.pl/rozmiary.html

02-10-2015, Od: Aga Odpowiedz
Wikipedia trochę zawyża rozmiar 3/4. To raczej 7/8 ma 57 cm. Reszta w miarę dobrze.

30-09-2015, Od: Kasia Odpowiedz
Witam,

zapragnęłam po baaardzo długim czasie wrócić do gry na skrzypcach. Mam jednak problem- podczas gdy gram wytwarza się irytujący szum, z czym może się to wiązać? Smyczek wystarczająco smarowałam kalafonią (no chyba, że wypadałoby zaopatrzyć się w nową, ta moja ma już swoje lata...) ale nie jestem przekonana, czy to wina na pewno starej kalafonii :P a jeśli tak- czy może mi ktoś polecić coś godnego? Dodam jeszcze, że smyczek normalnie "smaruje" po strunach, dźwięki się normalnie wydobywają bez dużego nacisku, no ale właśnie przy okazji szumi...czy takie szumy mogą się wziąć ze źle naciągniętych strun? Aczkolwiek one dobrze stroją.... A może to wina samego smyczka, trzeba wymienić na nowy? Kurcze pomocy! Będę wdzięczna za każde rady i sugestie

30-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Smyczek szumi i nie gra jak ma za mało kalafonii na włosiu. Można spróbować inną kalafonię. Kupić Kaplana albo Hill. Oczyścić struny z kalafonii np. spirytusem lub Pirastro do czyszczenia strun. Można też zmienić struny na lepsze.

30-09-2015, Od: Zosia Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce: SV-2 lub Verona Violin. Mam dylemat, ponieważ SV-2 są lepiej wykonane, ale VV brzmi lepiej.
Jakie powinnam wybrać?

30-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmienia są porównywalne jakościowo i mało różniące się. Wiele osób nawet woli brzmienie SV-2, ale jest to sprawa gustu, a nie jakości brzmienia. Verona: https://www.youtube.com/watch?v=jGtCsNLjiQM SV-2: https://www.youtube.com/watch?v=V7DvOvnxTTo

29-09-2015, Od: Joasia Odpowiedz
dzien dobry , poszukuję skrzypiec dla dziecka , 1 klasa Szkoły Muzycznej. Rozwazam zakup Ever Play. jaka cena byłaby zestawu jeszcze udoskonalonego o zeberko. czy mozna liczyc na jakis mały rabat/gratis w tej kwestii...

29-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo dobre do szkoły na początek zarówno same skrzypce, jak i dodatki (struny, smyczek, kalafonia, futerał). W wielu innych skrzypcach trzeba te rzeczy od razu wymienić, a sam instrument dać do poprawienia. Tu jest już wszystko gotowe i dobry współczynnik jakość/cena. Skrzypce nie różnią się od drogiego Stentora, a cena już z przygotowaniem, z żeberkiem i z rabatem to tylko 410 zł.

29-09-2015, Od: Joasia Odpowiedz
to fakt, dziękuję:) przypomnę sie przy zamawianiu. I jeszcze tylko jedno pytanie, 6XX to który to model Ever Play? Premium Edition ? Czy jakos w ogóle są rozróżniane modele.

29-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
6xx to są te właściwe modele premium. Tańsze wersje jak Prima nie są dobre.

26-09-2015, Od: Zuza Odpowiedz
Powiem inaczej, poszukuję skrzypiec. Na tej stronie znalazłam 4 modele(Verona Violin Custom FT-V11 Antique AT,Skrzypce 4/4 Auditorium, Pengano S Light lub Sandner SV 300), których cena byłaby odpowiednia, tylko nie wiem, które z tych są najlepsze na sam początek.

27-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym wybrał SV-2, a jeżeli przekraczają budżet, to o 100 zł tańsze SV-300. Są stabilne i dobrze dopracowane, co bardzo ułatwia naukę.

27-09-2015, Od: Zuza Odpowiedz
A Pengano S Light?

Też dobre. Pod względem brzmienia wyciśnięto ile się tylko da. Elementy są trochę cieńsze, więc łatwiej przenoszą drgania. SV-2 za to są masywniejsze, solidniejsze. W każdych skrzypcach istnieje pewien balans pomiędzy delikatnością budowy, a solidnością konstrukcji. Trochę jak w samochodach. Niemieckie i amerykańskie są masywne, a japońskie, włoskie, koreańskie subtelniejsze. Zależy co kto lubi. Jest też różnica połysk/mat.

25-09-2015, Od: Jolanta Odpowiedz
witam, moja córka uczy się grać 4-ty rok na skrzypcach i właśnie przeszła na rozmiar 4/4 Stentor 1542/A wypożyczone ze szkoły. Myślę o zakupie takich za 899zł lub model 1550/A za 1250zł. Czy to dobry wybór? Czy sprzedajecie te modele, a może warto kupić inne?

Dzień dobry, Stentor to jest to samo co Everplay (ta sama fabryka, tylko dystrybucja przez Anglię a nie bezpośrednio do Polski). Są to więc całkiem niezłe skrzypce. Wymagają tylko niewielkich poprawek. Na życzenie możemy takie modele zaoferować. Jakość jest proporcjonalna do ceny, więc 1550 będą zbliżone do Antyka, zaś 1542 do Salvatini 7. Antyk będzie bardziej dopracowany lutniczo, z w pełni wykorzystanymi możliwościami dzięki usprawnieniom postprodukcyjnym wprowadzonym już w Polsce.

21-09-2015, Od: Zuza Odpowiedz
Witam, od października zaczynam naukę gry na skrzypcach i zamierzałam kupić Everplay. Jednak 4/4 będą dopiero od listopada. Czy gdybym zdecydowała się na Richard 301 będą one dobre?

26-09-2015, Od: Zuza Odpowiedz
Zastanawiam się nad skrzypcami sandner SV-300lub Pengano S Light, czy jest duża różnica między modelami?

21-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, tak są całkiem w porządku jak na tą cenę. Co najwyżej warto za jakiś czas doinwestować w struny, jak we wszystkich tanich skrzypcach. Jeżeli jakoś ewidentnie bardziej pasuje Everplay, to można poprosić z żelaznej rezerwy.

21-09-2015, Od: Marlena Odpowiedz
Podpinam się, bo widzę, że Zuza pyta o to samo, co ja.
Czy w tej rezerwie znajdzie się drugi everplay również dla mnie?

Kto pierwszy ten lepszy, ale jak jest rezerwa w budżecie to może SV-300 albo SV-2? Osprzęt hebanowy to na dłużej starczą bez remontu.

22-09-2015, Od: Marlena Odpowiedz
Hmm no kusi kusi ten SV-300...A można liczyć na jakieś gratisy ze strony sklepu? W everplayu dodajecie struny i kalafonię, a tu lepszy model i tylko smutny, samotny smyczek do tego :D

22-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście, wystarczy wpisać życzenia w uwagach.

23-09-2015, Od: Marlena Odpowiedz
Zamówione, czekam z niecierpliwością :)

21-09-2015, Od: kacha Odpowiedz
Ktore skrzypce beda lrpsze dla dziecka grajacego drugi rok Sandner sv 2 czy pengano slight?

Są zbliżone jakościowo. Sandner SV-2 są matowe, bardziej powtarzalne, poprawne, solidne, przewidywalne, o typowym brzmieniu. Pengano są bardziej szalone, przy budowie założono wyciśnięcie jak najwięcej brzmienia (cieńsze elementy), wykończone w połysku. Czy się spodobają zależy trochę od gustu.

21-09-2015, Od: Lucjan Dz... Odpowiedz
Chcę nauczyć się nut, od podstaw. do gry na skrzypcach. Ale nie ma takiego podręcznika, ele-mentarza w którym pokazane by były wszystkie szczegóły
dot.pisania,rozmieszczenia na pięciolinii nut.czasów
itd.
Może ktoś ma taki podręcznik ?

Podstawy są w "Skrzypcowe ABC", ale też w internecie można znaleźć informacje o nutach. A tu jest info gdzie szukać danych nut na chwytni: http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm

Dzień dobry,
Czy z Waszej oferty polecacie bardziej Richard Sandner 301/RV1 czy może powinnam poczekać do listopada na Everplay? Widzę, że nie ma teraz 4/4. A może jeszcze inne? Jestem totalną amatorką, ale nie chcę kupić czegoś najgorszego, pewnie to będą moje jedyne skrzypce , bo na profesjonalne raczej się nie przerzucę, więc z niższej półki na które powinnam zwrócić uwagę?
Pozdrawiam :)

Aktualizacja pytania:
jeśli jednak brałabym coś ciut droższego to Pengano S Light czy Franz Sandner SV 300? Widziałam, że dużo pisaliście o tych drugich, ale opis na stronie Pengano jest chyba nawet bardziej zachęcający!

20-09-2015, Od: Ola Odpowiedz
Witam znów :)
Wybrałam już skrzypce,jednak mam pytanie apropos dostawy.
Zobaczyłam,że jest możliwość odbioru osobistego w Warszawie (co bardzo mi pasuje),ale chyba nie ma możliwości "doświadczenia" skrzypiec przed ich zakupem?
Czy w miejscu odbioru jest Pański "stacjonarny" sklep muzyczny czy może zakupy odbywają się tylko przez internet?

20-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jest stacjonarny, czynny w dni powszednie 10:00-18:00. Żeby nie czekać w kolejce to można umówić przegląd wcześniej.

19-09-2015, Od: Maciej Odpowiedz
Dzieciak wyrósł z 1/8 (Sandner 300), a ja nie mogę się zdecydować, co mu teraz kupić: Zostać przy Sandnerze 300 czy szarpnąć się na Tonareli 200? S300 ładny instrument, ale czy T200 warte grzechu rozrzutności?

20-09-2015, Od: Benek Odpowiedz
Zależy jakie są postępy. Jeżeli bardzo duże, płynna gra, a nauczyciel wymagający to najlepiej kupić Sonatę za 1150 zł. A jeżeli jeszcze są to ćwiczenia na wczesnym etapie, to spokojnie wystarczy Everplay 6xx lub Sandner SV300.
Oprócz jakości gry przy wyborze skrzypiec bierze się pod uwagę także możliwości finansowe. Jak ktoś nie liczy się z pieniędzmi to na każdym etapie powinien wybierać skrzypce powyżej tysiąca złotych, bo ułatwia tym naukę. Natomiast częściej występuje wariant oszczędnościowy polegający na wym, że na początek małe rozmiary kupujemy w zakresie 350-500 zł, a zaoszczędzone pieniądze wydajemy dopiero na sprzęt docelowy w pełnym rozmiarze.
Co do Tonarelli to obawy budzi wiele fałszywych informacji lub podejrzanych chwytów reklamowych. Epatowanie wielkim USA ma zmylić kupujących. To są skrzypce robione w Chinach jak wszystkie. Promocje cenowe są nieprawdziwe, bo tych niby wyższych cen nigdy nie było. Fajne zdjęcia często są nie od sprzedawanego modelu tylko od droższego. Staranne wykonanie to bzdura jak widać na zdjęciu fatalny kształt podstawka. To co widać bez ponownych korekt nie nada się do grania.

18-09-2015, Od: Damian Odpowiedz
Witam
Mam na sprzedaż doskonałą książkę Barbary Budnej "Wirtuozowska technika gry". Cena: tylko 99 zł. Stan idealny. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5673881638

Więcej informacji w pytaniu do sprzedającego, bądź pod adresem: ais8[at]o2.pl ([at] należy zamienić na @)

17-09-2015, Od: Wojtek Odpowiedz
Legenda Wieniawskiego po 3 latach grania na skrzypcach?musisz byc chyba geniuszem?!

26-08-2014, Od: Romendahl Odpowiedz
SPRZEDAM KSIĄŻKĘ: "Wirtuozowska Technika Gry
Skrzypce i Altówka"

Wydawnictwo:CLASSICON
Autor: Barbara Budna
ISBN: 978-83-926825-0-9
Rok wydania: 2008 wydanie pierwsze
Format: A5
Ilość stron: 197
Czcionka: 10
Okładka: miękka

Cena: 220.00zł
Używana- stan bardzo dobry
http://classicon.com.pl/index.php?id=100
W celu uzyskania dodatkowych informacji i zdjęć proszę pisać na adres:dello1994@interia.pl

15-09-2015, Od: Tomasz Odpowiedz
Witam,
czy oferta sprzedaży jest aktualna?

15-09-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie aktualna bo to z wczoraj

15-09-2015, Od: Adam Odpowiedz
Czy smyczek altówkowy bardzo różni się od skrzypcowego?
czy pręt jest grubszy, czy tylko dłuższy? żabka altówkowa chyba jest nieco grubsza. Czy można grać takim smyczkiem na skrzypcach np. jeśli jest to uzasadnione bo ktoś ma problem z chwytem z powodu długich palcy?

13-09-2015, Od: Piotr Odpowiedz
Dzień dobry.
Byłbym zainteresowany gitarą elektroakustyczną Pengano z przetwornikiem EQ-7545R.
http://skrzypce.pl/products/PF29CEBK.html

Grywam całkowicie domowo i do tej pory miałem gitarę klasyczną.
Miałbym przy tym pytania:
1.czy ta gitara jest przygotowywane do użycia przez Państwa?
2.czy w tej gitarze może być zamontowany inny przetwornik? Na którejś Państwa prezentacji na YT widziałem przetwornik “Cherub G-Tone GT-6”.
3.czy potrzebny przedwzmacniacz, czy można podłączyć bezpośrednio do miksera tor mono bez zasilania phantomowego?
4.jaka jest impedancja wyjściowa?

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9079  Wstecz  Dalej