Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8331  Wstecz  Dalej

04-07-2014, Od: .. Odpowiedz
także chce ktores z tych kupic

12-07-2014, Od: Pavel Odpowiedz
co pan powie na temat skrzypiec yamaha v7. Czy warto kupić v7 czy jest duża różnica między nimi a v5?

12-07-2014, Od: Pavel Odpowiedz
co pan powie na temat skrzypiec yamaha v7. Czy warto kupić v7 czy jest duża różnica między nimi a v5?

09-07-2014, Od: Marek Odpowiedz
mam pytanie co to za skrzypce ever play w przedziale cenowym do 400 zl

09-07-2014, Od: Jarek Odpowiedz
To samo co Stentor tylko inaczej opakowane. Marka znana na polskim rynku od kilkunastu lat. Bardzo dobre dla początkujących i amatorów.

04-07-2014, Od: Anonimowo Odpowiedz
Która książka lepsza do nauki gry na skrzypcach?

30-06-2014, Od: Ola Odpowiedz
mam 17 lat i chce nauczyc sie grac na skrzypcach. mozecie napisac mi opinie o tych? :
http://www.top-music .pl/sklep/index.php?p652,carlo-giordano-vs-0-4-4
http://www.top-music .pl/sklep/index.php?p653,carlo-giordano-vs-1-4-4
http://www.top-music .pl/sklep/index.php?p57,stagg-vn-4-4-ef

30-06-2014, Od: Aga Odpowiedz
Stag pogorszył się w ostatnich czasach, trzeba robić sporo poprawek, a Carlo ma wysokie marże ze względu na sposób dystrybucji, a więc da się kupić lepsze skrzypce w tej cenie, albo równie dobre taniej. Warto też zwrócić uwagę na sklep. Jak ktoś nie dba o ofertę, podchodzi nie starannie do zdjęć i opisów to pewnie równie niestarannie szykuje instrumenty do sprzedaży. A właśnie w przypadku skrzypiec najwięcej jakości zyskuje się poprzez odpowiednie przygotowanie.

30-06-2014, Od: Ola Odpowiedz
możesz mi pomoc w wyborze i wyslac linki przykladowe?

30-06-2014, Od: Aga Odpowiedz
Wszystko zależy od budżetu. Zasada jest prosta: im wyższa cena tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. Przy mocno ograniczonych środkach dobrze jest wybrać Everplaya. Tańsze skrzypce bardzo utrudnią naukę. Jeżeli możliwości są większe to Sandner jest dobrym wyborem. Jest cała gama modeli i są wykonane bardzo starannie w porównaniu do konkurencji.
Równie ważne jak wybór instrumentu jest wybór sklepu, który przygotuje skrzypce przed sprzedażą. Najlepiej żeby to był sklep specjalizujący się w skrzypcach, a nie mydło i powidło. Z wielu sklepów, zwłaszcza tych wielkich, dostajemy skrzypce praktycznie do samodzielnego montażu i poprawek, co może nas kosztować sporo nerwów i drugie tyle pieniędzy.

02-07-2014, Od: niki Odpowiedz
a Ty grasz na skrzypcach, uczysz?
skad znasz się tak na skrzyocach?

03-07-2014, Od: Aga Odpowiedz
Opieranie się tylko tylko na swoim doświadczeniu byłoby zbyt subiektywne. Jeden sądzi tak, inny inaczej. Raczej opieram się na opiniach wielu nauczycieli z kilkunastu lat współpracy. Obserwuję co wybierają, czym się kierują, na co zwracają uwagę i staram się wyciągać wnioski i pewne uogólnienia. Trafiają się nauczyciele którzy absolutnie nie akceptują skrzypiec fabrycznych, ale zdecydowana większość podchodzi rozsądnie i szukają kompromisu miedzy jakością i ceną. Przykładowo fantastyczną pracę robi szkoła w Mońkach. Dzięki temu że bazują na Everplayach cała masa dzieciaków może grać na skrzypcach. Pojawiają się talenty. Gdyby upierali się przy lutniczych grało by może dwoje dzieci zamożnych rodziców.

03-07-2014, Od: Ola Odpowiedz
Aga, a jak mam opierac sie na tych dwoch linkach podanych w pytaniu, to co doradzasz mi wybrac? moj sklep muzyczny oferuje tylko takie, a przez internet boje sie zamawiac..

03-07-2014, Od: Aga Odpowiedz
Nie powiem ci nie widząc tych skrzypiec. Zakup przez internet jest bezpieczniejszy, bo masz prawo zwrotu 10 dni. Przy zakupie w sklepie jak okaże się to niewypałem, to lipa. Nie muszą przyjąć zwrotu. Najlepiej więc poproś jakiegoś muzyka lub lutnika, żeby obejrzał te skrzypce. Przeważnie w takich poniżej tysiąca jest sporo rzeczy do poprawienia. Najczęściej jest nieprawidłowe lub nierównomierne rozmieszczenie strun na prożku i na podstawku. Przyjrzyj się. Trzeba sprawdzić wysokość podstawka i prożka. Na prożku karta kredytowa nie powinna się zmieścić pod struną. Czyli wysokość poniżej 1mm. Podstrunnica powinna być leciutko wklęsła. Stopy podstawka powinny przylegać do płyty przy kącie 90 stopni od strony strunociągu. Podstawek nie powinien być zbyt płaski, żeby smyczkiem dało się wybrać właściwą strunę. Wysokość strun na końcu chwytni ok. 4-5 mm, cienka struna powinna być ciut niżej. Sprawdź jak chodzą kołki i mikrostroiki, obejrzyj krawędzie i łączenia czy nie są rozeschnięte, sprawdź smyczek czy nie krzywy i czy po zluzowaniu włosie zbliży się do pręta, czyli czy jest elastyczny. Sprawdź czy dusza stoi pionowo 3-5 mm za stopą podstawka. To tylko część rzeczy do sprawdzenia. Najlepiej pójdź z kimś kto gra.

02-07-2014, Od: jo Odpowiedz
czy dużo daje żeberko podczas grania?

03-07-2014, Od: Tomek Odpowiedz
Zobacz na zdjęciach: https://http://www.google.pl/search?q=shoulder+rest+sponge&source=lnms&tbm=isch&sa=X

03-07-2014, Od: ktoś Odpowiedz
Tak, dużo.
Łatwiej zmienia ci się pozycje, nie napinasz lewego ramienia, jest ci dużo wygodniej i wiele innych zalet.
Jeżeli jesteś początkujący/a to raczej kup sobie żeberko, bo na prawdę będzie ci o wiele łatwiej.

03-07-2014, Od: JA Odpowiedz
Szczególnie jeżeli masz długą szyję. Sporo osób gra z żeberkiem. Jak nie masz, to podłóż sobie grubą gąbkę lub mały jasiek. Gąbkę możesz wyciąć w klin i przymocować recepturkami między guzikiem a rogami dolnej płyty.

02-07-2014, Od: Olcia Odpowiedz
Witam. Mam do sprzedania dwie pary skrzypiec używanych.
Manufakturowe w stylu włoskim 3/4 w cenie 800zł
oraz 4/4 Verona Violin za 500zł (ceny są do negocjacji).

http://olx.pl/oferta/skrzypce-3-4-manufakturowe-w-stylu-wloskim-set-modena-CID751-ID6mAPZ.html

http://olx.pl/oferta/sprzedam-skrzypce-4-4-verona-violin-ft-v11-custom-CID751-ID6lP3h.html

28-06-2014, Od: zzos Odpowiedz
http://allegro.pl/skrzypce-germany-sandner-dynasty-co-ltd-since-1924-i4348562640.html

Witam .
Zastanawiam się nad zakupem tych skrzypiec. Proszę o odpowiedź czy są dobre czy nie lub ewentualnie jakie skrzypce jeszcze byłyby dobre.

28-06-2014, Od: Aga Odpowiedz
Zależy do jakich zastosowań i jakie są wymagania. Do nauki i gry amatorskiej będą bardzo dobre, stosunek jakości do ceny czy porównanie do innych instrumentów za tą cenę wypada bardzo dobrze. Natomiast do zastosowań zawodowych skrzypce poniżej kilku tysięcy złotych raczej nie są dobre.

28-06-2014, Od: zzos Odpowiedz
a tak do nauki w szkole muzycznej?

30-06-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od wymagań nauczyciela. Są nauczyciele którzy od razu wymagają skrzypiec lutniczych, a są tacy którzy akceptują na początku nauki tańsze skrzypce, nawet poniżej tysiąca złotych, takie jak te.

29-06-2014, Od: Maciek Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 4/4 po renowacji. Zapraszam do licytacji http://allegro.pl/show_item.php?item=4374482630

29-06-2014, Od: Aga Odpowiedz
Wyglądają na trochę zwichrowane. Na zdjęciu z przodu i z tyłu widać że gryf nie jest w osi instrumentu tylko przekrzywiony. Który lutnik zrobił taką renowację? Czy polegała ona tylko na pomalowaniu? Kołki też jakieś nie bardzo. Ten jeden wygląda jak z rosyjskich skrzypiec. Czy opór jest równomierny na całym obrocie 360 stopni? Czy to lite drewno? Przekrój efa wygląda na postrzępiony jak wycięty w sklejce.

29-06-2014, Od: Maciek Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 4/4 po renowacji. Zapraszam do licytacji http://allegro.pl/show_item.php?item=4374482630

26-06-2014, Od: Monika W Odpowiedz
jakie skrzypce polecacie lutnicze po ukonczeniu szkoły muzycznej I stopnia (7 lat grania ) w miare dobrej cenie ? :)

26-06-2014, Od: Maja Odpowiedz
Najmniej udane lutnicze zaczynają się od 6 tys zł, przeciętne przekraczają 10 tys. Ale to trzeba wypróbowywać, bo wiele zależy od gustu. To że ktoś poleci, to nie znaczy że innej osobie będą pasować, ani też nie znaczy, że inny egzemplarz będzie równie atrakcyjny. To już jest sprawa bardzo indywidualna. Pamiętacie aferę Pana Wodeckiego jak lutnik przestawił mu odrobinę duszę i zmarnował skrzypce? Już nie udało się przywrócić dawnego dźwięku. A co dopiero inny egzemplarz.

25-06-2014, Od: Kacha?? Odpowiedz
KAMERTON W JAKIM PREDZIALE CENOWYM?

09-05-2013, Od: Justyna Odpowiedz
Witam, zastanawiam się właśnie nad kupnem skrzypiec (dopiero zacznę naukę, więc będzie to mój pierwszy instrument). Spodobały mi się trzy modele: Verona Violin Custom, Pengano SI Dark i Pengano Custom ST. Czy mogę prosić o poradę w wyborze, ew. jakąś inną propozycję? Z góry dziękuję za pomoc :)

23-06-2014, Od: daria Odpowiedz
mam do spszedania skrzypce rozmiar 1/2 za 45 euro uzywane tylko 2 razy

09-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Pengano SI będzie lepsze niż Verona pod wieloma względami. Natomiast ST różni się strunami i smyczkiem. Można spokojnie zaoszczędzić, kupić wersję SI, a struny wymienić sobie za rok lub dwa. Różnicy w smyczku osoba początkująca nie zauważy. Można wymienić smyczek też za jakiś czas jak zużyje się włosie.

21-05-2013, Od: Justyna Odpowiedz
Dziękuję za poradę :)

23-06-2014, Od: janko muzykant Odpowiedz
Witajcie. Co sądzicie o Skrzypcach Strunal 240 4/4 i Ever Play?

23-06-2014, Od: Aga Odpowiedz
Trudno porównać bo Strunale są trzy razy droższe. Dużo jest na rynku egzemplarzy odpadowych, nie ustawionych, z przecen fabrycznych i bez osprzętu (brak smyczka i futerału). Teoretycznie Strunal przy cenie ustawionego kompletu około tysiąc złotych powinien być ciut lepszy. Jednak jest to bardzo podstawowy model. Jeżeli posługiwać się współczynnikiem jakość/cena to raczej Everplay wypadnie lepiej.

22-06-2014, Od: bhp Odpowiedz
jak myślicie są dobre? opłaca się kupować 2 w 1 ? http://allegro.pl/harley-benton-skrzypce-elektro-akustyczne-4-4-i4321087417.html?source=mlt

23-06-2014, Od: Smok Odpowiedz
Kilka uwag: po pierwsze to układ pasywny, a więc niezbyt dobre brzmienie i spore szumy na wzmacniaczu. Po drugie skrzypce te wymagają wielu poprawek w stosunku do wersji fabrycznej, więc konieczna jest wizyta u lutnika i dodatkowe koszty. Po trzecie brzmienie akustyczne też nie najlepsze bo jest gruba warstwa czarnej farby, a pod nią raczej odpadowe drewno. Fabryka tanich instrumentów zwykle selekcjonuje drewno i na jasne skrzypce gdzie widać słoje daje się lepsze drewno, a na całkowicie zamalowane różne odrzuty np. zsiniałe, spleśniałe lub zagrzybione.

23-06-2014, Od: Maja Odpowiedz
Jeżeli zamierzasz czasami podłączać skrzypce pod wzmacniacz to tak.

22-06-2014, Od: Ja Odpowiedz
Witam!
Chciałabym się dowiedzieć czy kamerton i stroik to to samo?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

22-06-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Kamerton to przyrząd podający ton wzorcowy (zwykle ton A 440Hz), a stroik to ogólnie przyrząd ułatwiający strojenie. To trochę szersze pojęcie. Kamertonem stroi się na słuch, a stroikiem elektronicznym na wzrok. Czyli nawet osoba całkowicie głucha może pięknie nastroić instrument. Dlatego dla ćwiczenia słuchu w przypadku skrzypiec raczej zaleca się strojenie kamertonem.

20-06-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

22-06-2014, Od: Kacha Odpowiedz
*,*

19-06-2014, Od: ? Odpowiedz
Które z tych skrzypiec polecacie na początek?
Gewa Pure
Franz Sandner SV 300
Franz Sandner SV 2
Corelli

19-06-2014, Od: Marta Odpowiedz
http://allegro.pl/skrzypce-akustyczne-jaeger-4-4-m051-i4333504565.html?source=mlt
Co myślicie o tych skrzypcach? Czy nadają się do grania?

19-06-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Było to wiele razy poruszane: Nie kupować instrumentów za granicą. W razie problemów czy chęci zwrotu płaci się za przesyłkę kilkaset złotych. Zagraniczne firmy wysyłają śmieci do Polski bo i tak nikogo nie stać na zwroty. Nie napisali z czego jest korpus, to pewnie sklejka. Nie ma wyraźnych zdjęć, więc na pewno jest wiele niedokładności do ukrycia. Cena też nie jest atrakcyjna, bo w Niemczech to kosztuje 250 zł, czyli jest to najtańszy bubel. Co mogą być warte skrzypce za 50 zł? Bo reszta to futerał, smyczek, osprzęt, marże, podatki, koszty Allegro i transport z Chin.

19-06-2014, Od: Marta Odpowiedz
Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)

19-06-2014, Od: Maja Odpowiedz
Absolutnie nie należy kupować skrzypiec od firm zajmujących się sprzedażą plandek, grilli, drutu kolczastego, majtek i cegieł. Tanie skrzypce wymagają wielu poprawek lutniczych żeby dało się na nich sensownie grać. Tylko specjalistyczny sklep może to zapewnić.

18-06-2014, Od: Zm Odpowiedz
Witam.
Sprzedam używane skrzypce o rozmiarze 1/2 firmy Everplay z żeberkiem, oczywiście w oryginalnym futerale i ze strunami do wymiany jeżeli któraś struna pęknie: 1x g, 1x d i 4 x e (bo najczęściej pęka). Są ślady użytkowania (mogę wysłać zdjęcia),ale tak to to wszystko w porządku. Nie rozstrajają się często.
Idealne do nauki w domu, jak i w szkole muzycznej. Mogę dorzucić jeszcze kalafonię. Cena całego kompletu to około 220 złotych do negocjacji. Istnieje możliwość wystawienia na allegro. Raczej bardziej preferuję odbiór osobisty, ponieważ szkoda by mi było, gdyby w trakcie wysyłki coś się z nimi stało.
Pozdrawiam

11-06-2014, Od: Goska Odpowiedz
Pilnie poszukuje skrzypiec Ever Play w rozmiarze 1/10 uzywane albo nowe.

12-06-2014, Od: Oliwka Odpowiedz
Jak szukasz to znajdziesz

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8331  Wstecz  Dalej