Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9364  Wstecz  Dalej

24-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wartość smyczka w zestawie to około 90 zł, więc będą podobne jakościowo do innych w tej cenie. Kalafonia Pirastro jest w porządku. Może nawet ciut lepsza niż ta z zestawu.

29-01-2016, Od: Ewelina Odpowiedz
A jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o struny?

29-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Struny fabryczne mają wartość około 25 zł. Jak coś jest nie w porządku to od razu wymieniam.

30-01-2016, Od: Ewelina Odpowiedz
Dziękuję za informacje. Jak dotąd wszystko super gra. Po prostu zastanawiałam się jak można ulepszyć sobie troszeczkę ten zestaw zanim nauczę się grać na jako takim poziomie i uzbieram pieniądze na coś porządnego. Jedyne co mnie niepokoi to "skoszony" smyczek, chociaż nie sprawia to problemów przy grze :)

30-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Smyczek powinien być wklęsły. W stanie zluzowanym pręt po środku zbliża się do włosia. Nie należy mocno naprężać do gry, tylko tyle żeby włosie nie dotykało do pręta. Mniej więcej na grubość ołówka między prętem a włosiem. Po grze luzować to się nie wykrzywi. Małe odchylenia od linii prostej nie stanowią problemu.

30-01-2016, Od: marek Odpowiedz
witam, kupilismy chlopcu gitare dosc Tania 200 zl bardzo szybko zniechecil sie do grania czy powodem mogly byc zbyt twarde struny byc moze zle to okreslam jestem laikiem w sprawach muzycznych c

30-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, powodem zniechęcenia do gry bardzo często jest zły instrument: zbyt tani i przez to krzywy, niewygodny, fałszujący. Zapraszam na bezpłatny przegląd. Większość niedoskonałości wykonania i materiałów da się w dużym stopniu poprawić i wtedy gra stanie się przyjemna. Jeżeli zaś gitara będzie zbyt pokrzywiona, to pozostaje wymiana na lepszy model. Instrumenty amatorskie średniej jakości kosztują około tysiąc złotych, ale już za połowę tej kwoty można kupić sprzęt który po poprawkach będzie całkiem znośny i nie będzie przeszkadzał w nauce.

12-11-2015, Od: Ela Odpowiedz
Witam, zastanawiam się jaka jest różnica między Ever Play ev-6.. a Auditorium poza ceną? Któe będą lepsze? I co sądzicie o Strunalach?

12-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Auditorium to zupełnie inna fabryka robi. Są trochę lepsze i mają jasny osprzęt. Natomiast Strunal: Kiedyś były całkiem dobre. Teraz najtańsze modele są dość siermiężne i niedopracowane. Na polski rynek trafia sporo drugogatunkowych o czym sklepy nie wspominają. Wymagają poprawek. W standardzie nie ma żadnych dodatków, ani nawet smyczka czy futerału. Jeżeli polecać Strunala to wyższy model w okolicach 2 tys zł.

12-11-2015, Od: Ela Odpowiedz
Czy Pana zdaniem warto dołożyc do Auditorium, czy można pozostać przy EV-6..., biorąc pod uwage wydawany dźwięk - kolor osprzętu jest dla mnie drugorzędny?

13-11-2015, Od: Jarek Odpowiedz
A czy warto dołożyć to zależy trochę od budżetu domowego. Jeżeli to nie stanowi problemu to warto, a jeżeli to będzie okupione rokiem wyrzeczeń to nie warto.

Jest różnica także w dźwięku, ale skrzypce same nie grają. Żeby tą różnicę wykorzystać trzeba już dysponować pewną techniką. W fazie nauki początkowej nawet Stradivarius z za milion zabrzmi jak obdzieranie kota ze skóry. Przy skrzypcach tanich poniżej tysiąca ważniejsze są więc różnice w dokładności wykonania, jakości i stabilności materiałów, bo to decyduje wygodzie grania, niż różnice w samych brzmieniach. Więcej jakości brzmienia można uzyskać ćwicząc więcej niż wydając więcej.

30-01-2016, Od: ? Odpowiedz
jaki koszt

13-11-2015, Od: Ela Odpowiedz
Zastanawiam się nad zakupem Auditorium od ucznia w zestawie w granicach 350 zł. Warto kupic używane w tej cenie?

Zależy od egzemplarza, na ile są zużyte, jak były wyregulowane i usprawnione. Wersje fabryczne sklepowe raczej się nie nadają. U nas jak sprzedajemy to zawsze podpiłuje się prożek, podstawek i wtedy jest OK. Więc czy warto to zależy też od sklepu gdzie były kupione oraz od samej eksploatacji, bo drewno pracuje i wykrzywia się w złych warunkach. Najlepsze będą używane systematycznie ale nie bardzo intensywnie. Takie nie używane wcale mogą być rozeschnięte, a używane bardzo dużo mogą być zużyte.

28-01-2016, Od: Monika Odpowiedz
Witam, zastanawiam się na kupnem moich pierwszych skrzypiec. Fundusz dość ograniczony, więc rozważam Everplay seria 6, ale może warto dołożyć te 200 zł na Sandner sv300? Proszę o radę.

28-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wybór dobry. Jak jest możliwość kupienia droższych to na pewno warto dołożyć, bo są zauważalne różnice w materiałach i wykonaniu.

26-01-2016, Od: Tomasz Odpowiedz
Dzień dobry.
Panie Jarku dziękuję za pomoc w doborze instrumentu Sandner SV300 1/8 dla córki i poświęcony czas podczas jego zakupu w Pana Firmie w Warszawie. Instrument otrzymał bardzo pochlebne opinie zarówno od Pani nauczyciel w SM oraz od Pana lutnika. Z pewnością można polecić te skrzypce jako pierwszy instrument do nauki gry dla dziecka. Zadowolony klient z Łodzi :)

26-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dziękuję i cieszę się że instrument sprawdził się w praktyce.

26-01-2016, Od: ? Odpowiedz
Witam,
dopiero zaczynam się uczyć gry na gitarze akustycznej, ale moja aktualna jest bardzo twarda, ma wąski gryf i "brzęczy":/ Jestem zainteresowana nową gitarą akustyczną o gryfie min. 48 mm, ale w asortymencie widzę tylko 2 takie gitary - elektroakustyczne, a do grania domowego chyba taka nie jest potrzebna.. Poza tym chciałabym, żeby gitara była w kolorze jasnego naturalnego drewna, bo mam już czarną. Czy istnieje możliwość żeby sprowadzili Państwo inną gitarę niż jest w zakładce "sklep" i ją poprawili? Taką, która by mi odpowiadała i w cenie ok. 600 zł?

Tylko te dwa modele są dostępne na polskim rynku z szerszym gryfem. Jasnych bez elektryki nie zamawiam, bo przyszła dobra zmiana która osłabiła złotówkę zamiast wzmocnić. Za wszystkie towary z importu, czyli instrumenty, cała elektronika, komputery, telefony płacimy teraz wszyscy 20% więcej. Na to nałożył się wzrost kosztów produkcji w fabrykach. Gdyby teraz zamówić kontener takich gitar to w detalu kosztowałyby ponad tysiąc zł! Nikt by nie chciał kupić. Czekamy zatem na prawdziwą dobrą zamianę w polskiej gospodarce i umocnienie złotówki.

26-01-2016, Od: ? Odpowiedz
Czy w związku z tym, co Pan napisał, gdybym zdecydowała się jednak na gitarę elektroakustyczną, np. HB dostępnego w asortymencie, polecałby Pan ją do nauki dla osoby początkującej do grania w domu? I czy brzmienie takiej gitary znacznie różni się od zwykłej akustycznej, kiedy nie jest podłączona do pieca?

Brzmienie bez podłączenia jest takie samo jakby tej całej elektroniki w ogóle nie było. Oczywiście elektronika podraża o kilkadziesiąt złotych, ale za to mamy dostępny tuner do strojenia w samej gitarze i możliwość nagłośnienia jak zajdzie potrzeba.

22-01-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam, dopiero co zaczynam swoją przygodę ze skrzypcami i chciałbym kupić swój pierwszy instrument. Cenowo chciałbym się zamknąć w 800 zł. Zastanawiałem się nad tymi modelami: http://skrzypce.pl/products/sandner_SV_2.html , http://skrzypce.pl/products/start.html , http://skrzypce.pl/products/monnich.html
Może ktoś doradzić, które były by najlepszym wyborem w tej cenie? Ewentualnie może jakiś inny model?

24-01-2016, Od: Jota Odpowiedz
Jeśli jest podobna cena, to będzie także podobna jakość, więc można spokojnie wybierać co się bardziej podoba. SV2 są matowe, Pengano S Light w połysku, Monnich też ale ciemniejsze.

23-01-2016, Od: Miśka Odpowiedz
Ile kosztowały skrzypce Lindsey Stirling? Proszę o szybką odpowiedź! ;3

24-01-2016, Od: Pol Odpowiedz
Pewnie zależy które - te do tańcowania, czy te do grania. Muzycy rozrywkowi zwykle mają instrumenty po kilkadziesiąt tysięcy dolarów, natomiast ci grający na poważnie na najwyższym poziomie tyle płacą za sam smyczek. Instrument często kosztuje kilka milionów. Bywa że i amator dysponuje takim instrumentem: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-podrozny-zostawil-w-pociagu-stradivariusa-za-11-mln-euro,nId,625703

23-01-2016, Od: :) Odpowiedz
Witam, a wam ile czasu zajęło nauczenie się wibracji na skrzypcach?

21-01-2016, Od: Joanna Post Scriptum Odpowiedz
Chciałabym bowiem skrzypce do nauki od zera, zasoby pieniężne mam raczej niewielkie, do 500 zł powiedzmy. Zależy mi na tym, aby kupić sprzęt już przygotowany do gry, poprawiony. Przy czym jestem osobą o raczej słabych mięśniach, wzrost 158, dłoń raczej mała, palce dość krótkie.
Jaki sprzęt mogłabym kupić, przy założeniu, że raczej nigdy nie wyjdę poza poziom amatorski, ot, żeby zagrać ulubione melodie?

21-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
Jeśli tak to może warto przymierzyć się do skrzypiec. Większość dorosłych gra na 4/4, ale może się zdarzyć, że komuś bardziej pasuje 3/4.

20-01-2016, Od: Joanna Odpowiedz
Ben - jestem osobą dorosłą, mam 158 cm wzrostu - czy mogę wygodnie grać na skrzypcach 3/4, czy raczej 4/4?
Czy może powinnam najpierw zmierzyć długość ramienia albo coś w tym stylu?

21-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
Raczej 4/4.

20-01-2016, Od: xxxx Odpowiedz
Witam, mam 12 lat i chciałbym zacząć przygodę ze skrzypcami, proszę o radę jaki model wybrać, jakiej firmy mam do dyspozycji 550 zł. Coś dobrego, nie zjechanego.

21-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dołożyć 50 zł i będzie SV300

18-01-2016, Od: Aniela Odpowiedz
mam 15 lat i od zawsze marzyłam, by grać na skrzypcach. mogę wydać maks. 1500 złoty.nie chcę grać profesjonalnie tylko dla rodziny. Zastanawiam się nad kupnem SANDNER SV7 a EVER PLAY VIRTUOSO C. Czy moglibyście mi coś doradzić? Z góry dziękuję.

19-01-2016, Od: Ben Odpowiedz
U Sandnera jest dziwna sytuacja, bo połowa modeli, czyli te które nie przychodzą od oficjalnego dystrybutora, wymagają po zakupie wizyty u lutnika i poprawek za około 200 zł. Mylące są więc modele. SV300 jest lepsze niż SV600 i 606, SV-2 jest lepsze niż SV5, a SV6 jest lepsze niż SV7. Zrobiło się trochę zamieszania. Listę modeli oficjalnych i przygotowanych już do gry znajdziecie tutaj: http://artacc-music.pl/cenniki/skrzypce.pdf Inne są surowe i dopiero wymagają korekt. Przynajmniej takie są moje obserwacje z wizyt klientów.

19-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
SV7 nie pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji, a więc nie przechodzi przez ich serwis lutniczy podobnie jak SV600, 606 oraz SV5. Widziałem te modele na żywo i byłem przerażony ignorancją sprzedawców. Struny krzywo rozmieszczone na fatalnej wysokości. Nic nie poprawione i nie dostosowane do gry. Numeracja udaje że to wyższe modele, a faktycznie szmelc i półprodukt do poprawek. Proponuję ciut dołożyć i wybrać Padvę lub Modenę. Nie trzeba zaczynać od wymiany strun, smyczka i ogólnie remontu. A jeżeli z Sandnera to CV-4.

19-01-2016, Od: Aniela Odpowiedz
Dziękuję.

17-01-2016, Od: henryk Odpowiedz
poszukuje książki Znam piosenek pięknych sto

14-01-2016, Od: Eda Odpowiedz
Chcialabym sie nauczyc gry na skrzypcach mam 22 lata i nie wiem jakie skrzypce byly by najlepsze?

15-01-2016, Od: Ela Odpowiedz
Najlepsze byłyby prawdziwe lutnicze, ale kosztują kilka tysięcy złotych. Przeciętne skrzypce amatorskie do nauki to około 1500 zł, natomiast najtańsze a jeszcze zdatne do użytku po poprawkach to kwota 400-600 zł. Wybór zależy więc od posiadanego budżetu. Im droższe tym gra się łatwiej i przyjemniej. Na szczęście jakość brzmienia i grania zależy bardziej od włożonej pracy niż od modelu skrzypiec.

10-01-2016, Od: Marek Odpowiedz
Czy poduszki powietrzne są lepsze od żeberka do skrzypiec?

10-01-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od upodobań i budowy ciała. Niektórzy nic nie stosują, a inni gąbki, pady, poduszki, podkładki albo żeberka. Żeberka (podpórki, szyny) mogą mieć różne kształty np. fali albo bumerangu. Poduszki mogą sprawdzać się w małych rozmiarach, natomiast żeberka tu gdzie potrzeba podparcia sztywnego o większej wysokości np. przy długiej szyi.

09-01-2016, Od: Ada Odpowiedz
Który nawilżacz do skrzypiec będzie lepszy? Ten wkładany do skrzypiec czy do futerału?

10-01-2016, Od: Benek Odpowiedz
Spełniają taką samą funkcję. Wkładany do efa będzie pewnie droższy. Trzeba przy nim uważać żeby nie kapnąć wodą do środka i nie przestawić duszy, ale za to działa nawet wtedy gdy skrzypce są poza futerałem. Można z tym grać, jednak wymaga niemal codziennej uwagi i uzupełniania wody destylowanej. Zewnętrzny wkładany do futerału może mieć większa pojemność i zwykle jest tańszy. Działa na całe skrzypce łącznie z kołkami i gryfem.

09-01-2016, Od: henryk Odpowiedz
Mam duzy wybor skrzypiec roznej klasy i w roznej cenie woj slaskie tel 504050764

06-01-2016, Od: :) Odpowiedz
Kto mi pomoże i nauczy wibracji na skrzypcach, może zaglada tu jakis nauczyciel skrzypiec? To niech się odezwie na maila gangren4@WP.pl chętnie skorzystam z lekcji oczywiście za odpowiednią opłatą. Garwolin i okolice.

07-01-2016, Od: ? Odpowiedz
ja wiesz go

06-01-2016, Od: Klaudia Odpowiedz
10 lat temu uczyłam się gry na skrzypcach, teraz po latach chciałabym wrócić, by grać dla siebie i ewentualnie rodziny/znajomych. Jakie skrzypce Państwo by mi polecili kupić?

06-01-2016, Od: Maja Odpowiedz
Osoby już grające powinny wybierać skrzypce powyżej tysiąca złotych takie jak Modena, Padva lub Sandner CV-4. Jezlei budżet na to nie pozwala to można spróbować Salvatini serii 7 lub Pengano SI Dark.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9364  Wstecz  Dalej