Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8186  Wstecz  Dalej

26-04-2014, Od: Maja Odpowiedz
Są dość ciężkie, niezbyt wygodne i słabo wykończone. Trzeba dużo poprawek mechanicznych zrobić. Także brzmienie pozostawia sporo do życzenia ze względu na wytanioną elektronikę. W miarę sensowne skrzypce elektryczne kosztują ponad tysiąc złotych. Odradzam kupowanie za granicą bo w razie np. chęci zwrotu płaci się kilkaset złotych za przesyłkę. Więc ta marka raczej nie nadaje się także z tego względu.

22-04-2014, Od: Marta Odpowiedz
Czy skrzypce można samodzielnie pomalować? Jeżeli tak to jaką farbą?

23-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Można, ale raczej stracą one brzmienie. Dobry lakier to sekret nie tylko wyglądu, ale też brzmienia. Lakiery robi się ze szlachetnych żywic egzotycznych według starych, niekiedy tajemnych receptur. Przygotowanie lakieru trwa wiele miesięcy. Nakłada się ponad 20 różnych cienkich warstw i trwa to dwa tygodnie. Na koniec lakier jest szlifowany i polerowany ręcznie przez kilka godzin.

24-04-2014, Od: Marta Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź :)

23-04-2014, Od: Ola Odpowiedz
Jaki polecacie smyczek 3/4 do ceny ok.300 zł?

23-04-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

17-04-2014, Od: Ilona Odpowiedz
Witam, chciałabym się dowiedzieć, które skrzypce są lepsze? Mam zamiar dopiero rozpocząć naukę :)
http://skrzypce.pl/products/verona.html czy te http://skrzypce.pl/products/corelli.html

21-04-2014, Od: Master Odpowiedz
Ostatnio wybierałem dla ucznia z kilku typów w okolicach 500-600 zł i Corelli najlepiej mi brzmiało. Ale racja, że to trochę kwestia gustu.

17-04-2014, Od: Marek Odpowiedz
Corelli spoko. Ostatnia dostawa mocno ulepszona. Brzmienie też raczej ciekawsze, choć to może być sprawa gustu. Jeden mówi że kolor niebieski jest ładniejszy, a drugi że zielony. Pytanie które skrzypce są lepsze przypomina trochę pytanie który kolor jest lepszy.

17-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Różnice są minimalne, bo to ten sam poziom cenowy. Verona troszeczkę bardziej czyste brzmienie i ładniejsze wykończenie. Corelli bardziej zadziorne w brzmieniu, więc nadają się też do różnych rodzajów muzyki, nie koniecznie klasycznej. Corelli są bardziej masywne, mają lepsze smyczki, dużo więcej wyposażenia, futerał prostokątny, komplet strun w zapasie, żeberko itp.

17-04-2014, Od: as Odpowiedz
co myślicie o poniższych skrzypcach?
http:// sklep.all4m.com/gewa-skrzypce-komplet-p-9811.html
http:// sklep.all4m.com/valencia-160-skrzypce-p-5073.html
http:// sklep.all4m.com/ever-play-skrzypce-p-8175.html
http:// sklep.all4m.com/suzuki-heban-skrzypce-p-5170.html
http:// sklep.all4m.com/hofner-alfred-stingl-160-skrzypce-p-7366.html
Byłbym wdzięczny za odpowiedź :D

17-04-2014, Od: Maja Odpowiedz
Gewa na skrzypce.pl tańsza o 270 zł! Everplay też tańszy i na pewno lepiej przygotowany. Inne modele można także tu zamówić w niższej cenie.

Ilona, Ada, As - korzystacie z jednego kompa? Bo mi ta sama lokalizacja wyskakuje pod Warszawą. Generalnie przy tanich skrzypcach poniżej tysiąca złotych najważniejszy jest sklep, a nie model skrzypiec. Wszystkie one nadają się do nauki po poprawkach. Oczywiście im droższe skrzypce tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. Jak już wybierzecie sobie skrzypce, ale kupicie je byle gdzie, to najlepiej od razu polecieć do lutnika żeby zrobił korekty. Zauważcie że na skrzypce.pl instrumenty są już poprawione w standardzie i dużo tańsze niż we wskazanych miejscach.

20-04-2014, Od: Ilona Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie na tamtych stronach jest napisane
"Przygotowane do gry; German Set Up"
Co to znaczy German set up? Że przygotowane przez Niemców?

20-04-2014, Od: Piotrek Odpowiedz
Żaden Niemiec nie dotknie się do tanich skrzypiec, bo jego praca była by droższa niż sam instrument. Kto by to potem kupił? Co najwyżej rzuci okiem, policzy czy są cztery struny i czy gryf nie złamany. Cały German setup.

20-04-2014, Od: Aga Odpowiedz
Z Niemiec to przychodzą chyba najgorsze. I tak są robione w Chinach, a co nie nadaje się na wymagający rynek niemiecki jest wysyłane na dziki wschód. Jeżeli kupować niemiecką markę, to najlepiej taką która przyjeżdża do Polski bezpośrednio z Chin i tu jest dopiero poprawiana.

20-04-2014, Od: Maja Odpowiedz
To pojawia się przy skrzypcach Gewa i w zasadzie nic nie oznacza. Tylko tyle że Niemcy wysyłają pewne zalecenia do producenta w Chinach. "Zróbcie nam German setup". Takie zalecenia do fabryki w Chinach wysyła przecież każdy importer, żeby robić dokładnie, ale ponieważ za wykonanie tanich skrzypiec płaci się 30 razy mniej niż za normalne prawidłowo zrobione skrzypce, to trzeba je zrobić z 30 razy gorszego materiału i 30 razy szybciej. Taki pośpiech i kiepskie drewno jest zawsze źródłem dużych niedokładności i zalecenia nic tu nie pomogą. Nie jest to możliwe. To tylko slogan reklamowy. Pewien sprzedawca na Allegro pisze "Niemiecka jakość" a jego skrzypce nawet nie odwiedziły Niemiec. Wszystkie instrumenty tańsze niż 5 tys zł robi się w Azji.

20-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, jednak ich normy przygotowania są do bani. Mają zbyt dużą tolerancję niedokładności. Praca w Niemczech jest tak kosztowna, że aby nie podnosić ceny pracownik ma tylko kilka minut na przygotowanie. Co można w tym czasie zrobić? Każda godzina pracy fachowca w Niemczech może kosztować nawet ponad 100 EUR, czyli drugie tyle co skrzypce (po odjęciu wyposażenia). Dlatego normą jest że tanie skrzypce które przychodzą z zagranicy wymagają ponownego ustawienia w Polsce. Oczywiście jakiś dźwięk można z nich wydobyć bez poprawek, ale gra i nauka jest wówczas ekstremalnie trudna. To dlatego że rozmieszczenie strun jest niewłaściwe, nierówne, wysokość na prożku powoduje że bolą palce, profil podstawka jest niedobry, tak że trudno jest trafić smyczkiem we właściwą strunę, dopasowanie do płyty jest złe i podstawek przewraca się, albo dźwięk nie jest dobrze przenoszony co sprawia że skrzypce nie brzmią, wysokość podstawka bywa niewłaściwa itd. Mógłbym długo wymieniać. Te wszystkie rzeczy są u nas poprawiane. Czasem wymaga to nawet godziny pracy. Ale warto, bo to tak jakby kupiło się droższy i lepszy model. Gra się łatwiej i przyjemniej. Oczywiście te poprawki nie zmienią skrzypiec fabrycznych na lutnicze. Dalej można je poprawiać i usprawniać zwiększając precyzję wykonania ale nie o to tu chodzi. Są ograniczenia materiałowe i kosztowe, więc nie ma uzasadnienia dla super precyzyjnego cyzelowania detali. Chodzi o to żeby skrzypce które od nas wychodzą były lepsze niż przeciętne sklepowe w swoim zakresie cenowym. To jest największa korzyść.

20-04-2014, Od: Ilona Odpowiedz
Widocznie córka też korzysta z tej strony :)To dla niej te skrzypce :D

18-04-2014, Od: Ada Odpowiedz
Hej :) jestem początkującym skrzypkiem i w związku z tym mam pytanie: " Na czym polega użycie tłumika do skrzypiec?

19-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Polega to na wytłumieniu drgań na podstawku. Wibracje strun są przenoszone na pudło rezonansowe poprzez podstawek. Jeżeli na podstawek zapniemy tłumik to przejmie on energię drgań i nie przeniosą się one na pudło rezonansowe. Skrzypce będą grały cicho. Dodatkowo można zakleić otwory (efy) taśmą papierową, najlepiej taką która ma słaby klej i łatwo potem zejdzie.

12-04-2014, Od: Aga Odpowiedz
zamienię rok używane skrzypce lutnicze 3/4 z kalafonią i futerałem NA skrzypce 3/4 lub 4/4 najlepiej lutnicze ale BIAŁE może byc z dodatkami kwiatowymi. Prosze o odpowiedz na e mail : agachmiel@onet.pl

18-04-2014, Od: Ania Odpowiedz
Lutnicy raczej unikają farb nietransparentnych, bo to trochę profanacja drewna i zwykle pogorszenie walorów brzmieniowych. Ciężko będzie takie dostać.

16-04-2014, Od: Ada Odpowiedz
Hej co myślicie o tych skrzypcach?
Harley Benton HBV 800VW Violin 4/4
http://www.thomann .de/pl/harley_benton_hbv_800vw_violin_44.htm
dobre są?

17-04-2014, Od: Ada Odpowiedz
Dziękuję Wam za odpowiedź :)

Proponuję powiększyć zdjęcie główki i prożka. Będzie widać jak fatalnie są wykonane. Jak struny są źle rozmieszczone. Wszystko do poprawy.

16-04-2014, Od: Maja Odpowiedz
Nie są dobre. Tu jest pasywna elektryka, która daje więcej zakłóceń i szumów niż dźwięku. w dodatku wkładka pod podstawkiem wytłumia brzmienie akustyczne. W efekcie ani elektrycznie ani akustycznie nie ma dobrego brzmienia. Druga sprawa, że ustawienia fabryczne nie są precyzyjne. Trzeba podpiłować prożek, podstawek, zrobić odpowiedni profil żeby grało się wygodnie. Trzecia sprawa - lepiej kupować instrumenty w Polsce. Wysyłanie za granicę w razie problemów lub chęci zwrotu jest bardzo kosztowne. Paczka kosztuje kilkaset złotych.

14-04-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

14-04-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

12-04-2014, Od: Skrzypce FUN PAGE FACEBOOK Odpowiedz
UWAGA !!! Serdecznie zapraszam na fun page na Facebooku ! Strona Skrzypce dla wszystkich miłośników naszego instrumentu ! Łączmy się ! Podaję link :

https://http://www.facebook.com/pages/Skrzypce/164558696938742

13-04-2014, Od: Marcin Odpowiedz
W tym konkursie są jakieś nagrody?

11-04-2014, Od: Katarzyna Odpowiedz
Polecam skrzypce z pracowni lutniczej Pana Bogdana Łakomca! Kupiłam skrzypce około miesiąca temu i jestem nimi zachwycona! Są bardzo wygodne i piękne!

12-04-2014, Od: Marek Odpowiedz
Ale to pewnie kilka tysięcy kosztowały?

11-04-2014, Od: Dominik Odpowiedz
co oznacza naklejka w srodku skrzypiec z napisen violinArt alta calidad en instrumentos de importacion 2012

08-04-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy marka Sandner posiada dobre skrzypce uczniowskie w cenie do 600 zł np. Sandner SV-300?

09-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Do 600 zł to nawet zmieści się ciut lepszy model SV-2

08-04-2014, Od: An Odpowiedz
Przepraszam, nie zauważyłam poprzedniej Pańskiej odpowiedzi.

08-04-2014, Od: Arek Odpowiedz
Sandner SV-300 czy te skrzypce są dobre na początek ?

08-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Dobre

07-04-2014, Od: Łukasz Odpowiedz
Czy skrzypce elektro-akustyczne są wartę jakiejkolwiek uwagi?

Nie bardzo. Na pewno nie do tysiąca złotych. Dopiero średnie modele np. Yamaha są sensowne jakościowo.

07-04-2014, Od: Sylwek Odpowiedz
Witam, mam 18 lat i chcę się nauczyć grać na skrzypcach bo zawsze mnie to pasjonowało, a nie miałem funduszy na ich zakup i lekcje. Jakie skrzypce były by dla mnie odpowiednie na start ?

07-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
A jakie są teraz fundusze? Najlepiej wybrać coś między 300 zł a 1500 zł. Im droższe skrzypce tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. Przy tańszych trzeba się więcej pomęczyć.

08-04-2014, Od: Sylwek Odpowiedz
Fundusze to około 800-1000 złotych.

W tym zakresie można polecić Sandner SV6 lub Pengano Custom ST

08-04-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

04-04-2014, Od: Paulina Odpowiedz
Czy firma Stagg to dobra firma ?
:)

04-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jak mierzyć tą dobroć. Generalnie nie jest to firma tylko marka założona 1995 roku w Belgii. Produkcja zlokalizowana w Chinach. Marka należy do firmy EMD MUSIC. Produkują głównie tanie instrumenty. Coś w stylu Everplay, więc jakość wykończenia zależy w dużej mierze od sklepu.

05-04-2014, Od: Paulina Odpowiedz
Dziękuje. Za odpowiedź. Kupiłam właśnie z tej marki wczoraj skrzypce, a że jestem początkująca nie wiem za dużo. Przeczytałam opinie w internecie o nich, że to bardzo dobra marka. :)

06-04-2014, Od: Michał Odpowiedz
Żeby ocenić czy w miarę dobre to można zrobić dokładne zdjęcia okolic prożka i podstawka z różnych kątów i umieścić w internecie do przejrzenia. Jeżeli są ze zwykłego sklepu to trzeba polecieć do lutnika na poprawki, bo na pewno będzie mało dokładne lub złe rozmieszczenie strun, wysokość, kształt podstawka itp.

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8186  Wstecz  Dalej