Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8126  Wstecz  Dalej

01-04-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Ten firmy D'Addario? Mało popularny w Polsce. W zasadzie nadaje się prawie każdy, aby nie zbyt tani bo będzie tandetny. Dobrze jak ma tryb chromatyczny i skrzypcowy. Najlepiej z grubsza nastroić tunerem, wystarczy strunę A, a potem już na ucho grając po dwie puste struny równocześnie. Wyjdzie lepiej niż za pomocą tunera.

22-07-2012, Od: Michał Odpowiedz
O takim tunerze nie słyszałem, ale mogę się wypowiedzieć o strunach. Struny wiadomo, są tanie od 30 zł za komplet do kilkuset złotych, może są jeszcze droższe. Dla początkujących dobry jest optymalny wybór- czyli ok 100-130 zł. Dla bardziej zaawansowanych może 200 zł. Ja osobiście polecam struny Thomastik, solidna robota wg. mnie, duża wytrzymałość, szlachetny dźwięk. Ceny Thomastik'ów zaczynają się mniej więcej od 120 do kilkuset, oczywiście zależy jaki komplet, na jakim nam zależy, na jakim brzmieniu. Tu jest orientacyjna "tabela brzmieniowa" Thomastik'ów, jeśli tak można ją nazwać ;-)
http://www.henglewscy.com.pl/UserFiles/File/oferta/sound%20chart_A2.pdf

01-04-2014, Od: JArek Odpowiedz
Uwaga! Podany przez Michała odnośnik zawiesza niektóre przeglądarki i komputery. Lepszy jest ten: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

01-04-2014, Od: Daria Odpowiedz
:)

30-12-2013, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam
Ostatnio odkopałem w szafce skrzypce.Nie znam się kompletnie na tego typu instrumentach. W środku jest karteczka z napisem "Sepp Hornsteiner Mittenwald 1977". Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat takich skrzypiec,proszę o informacje.

29-03-2014, Od: Mateusz Odpowiedz
Mogę wysłać fotki na e-mail.

26-03-2014, Od: ela Odpowiedz
hej;)czy ktoś z Was naprawiał
futerał na skrzypce?
nie wiecie ile to kosztuje??

27-03-2014, Od: Maja Odpowiedz
To żadna informacja ile kosztuje, bo jedna naprawa może kosztować 20 zł, a inna 200 zł. Najlepiej zadzwonić do kaletnika i opisać swój problem. https://http://www.google.pl/search?q=naprawa+futeralow

26-03-2014, Od: Michał Odpowiedz
Witam,
jak nawilżacie skrzypce domowym sposobem, bo jak czytalem wiele opini o kupnych nawilzaczach.

Pozdrawiam

26-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Karotką albo limonką. Ewentualnie wilgotną gąbką zamkniętą w pudełku z dziurkami.

26-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszam do szkółki muzycznej u Zbyszka w Warszawie. Gitary, śpiew, różne instrumenty. http://zbyszekmurawski.pl/?page_id=241

24-03-2014, Od: ela Odpowiedz
hej;)czy ktoś z Was naprawiał
futerał na skrzypce?
nie wiecie ile to kosztuje??

24-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Przy pracach serwisowych trzeba liczyć średnio 50-60 zł godzina plus materiały. Jak jest dużo do poprawienia to może wyjść drożej niż zrobienie nowego futerału.

24-03-2014, Od: Gabi Odpowiedz
zdaje mi się, że zdjęcie do skrzypiec corelli jest złe . Bo w sklepie jest jasne a jak się wejdzie ciemne jak wersja leworęczna

24-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
One są ręcznie malowane, więc bywają różne odcienie. Widok na zdjęciach zależy też tak jak w rzeczywistości od oświetlania. Generalnie są one zawsze dość ciemne półmatowe robione na staro z rozjaśnianymi krawędziami.

21-03-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam, czy może ktoś podpowiedzieć w jaki sposób można odczytać wiek skrzypiec???

22-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba udać się do lutnika z zpal. Samodzielna ocena będzie mało pewna.

20-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Dostaliśmy miły list od klientki. Pozwolę sobie zacytować: "Witam. Zapomniałam napisać po otrzymaniu skrzypiec (pengano st custom) pani profesor bardzo zadowolona, mówi że nawet lepsze od tych które zamierzałam kupić (stentor) córka zachwycona a więc jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc przy wyborze instrumentu, pozdrawiam Anna."

20-03-2014, Od: karolina Odpowiedz
3 lata temu skonczylam I stopien szkoly muzycznej na skrzypcach. Od tego momentu gram okazyjnie, swieta itp. Chcialabym bardziej profesjonalnie zacząć grać, uczeszczac na jakies zajecia. Moze cos polecacie ? Mieszkam w ok. Legnicy . Moze jakieś utwory ,etiudy?

20-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
Czy skrzypce Sandner SV-300 są bardzo dobre na początek czy średniej jakości. Z góry dziękuje za odpowiedź.

20-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Są bardzo dobre jak na tą cenę, jak na skrzypce poniżej tysiąca złotych. Natomiast ogólnie średniej jakości. W kategoriach bezwzględnych bardzo dobre skrzypce kosztują powyżej 10 tys zł.

18-03-2014, Od: :) Odpowiedz
Które skrzypce wybrać, Sandner SV-2, Pengano S Light czy Auditorium?
Jaka jest różnica pomiędzy nimi, doradźcie. Jak te Pengano S Light naprawdę wyglądają, bo są pokazane różne zdjęcia, jasnobrązowe z połyskiem i ciemnobrązowe matowe.

18-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Pengano S Light przy ręcznym wykonaniu wychodzą różnie. Aktualnie są one dość ciemne. Zawsze w połysku. Wszystkie trzy modele są podobnej klasy.

19-03-2014, Od: :) Odpowiedz
Dziękuję,zdecydowałam się na Pengano S Light, czy skrzypce będą ustawione do gry?

19-03-2014, Od: SPIN Odpowiedz
Wszystkie skrzypce są u nas ustawiane przez lutnika bez dopłat.

17-03-2014, Od: Maciek Odpowiedz
Mam do sprzedania polskie skrzypce 1/2 dla dziecka gotowe do gry. Założone polskie struny Presto. Info 728-923-421

15-03-2014, Od: Zuza Odpowiedz
Witam, mam prośbę o radę. Chcę dziecku grającemu już rok na skrzypcach kupić instrument (obecnie gra na bardzo kiepskim i ciężko nam znieść jej ćwiczenia na tym instrumencie). Chcę kupić skrzypce 1/8 z przedziału cenowego 300-550 zł, co warto kupić i będzie za tą cenę dobrym instrumentem nie sprawiającym problemu o dobrym brzmieniu? Sama widziałam i słyszałam skrzypce 1/8 Sandner SV-300 i brzmienie mają całkiem fajne i dobrze trzymają strój. Ale na stronie z tej półki cenowej jest jeszcze EverPlay, Pengano S Light, Pengano tonelli, Black Panther. Co będzie dobre, o ładnym brzmieniu i lekkie (dla dziecka waga ma znaczenie), który z tych instrumentów polecacie? czym kierować się w wyborze?

15-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Odradzam czarne, odradzam tonelli, Everplay brak 1/8, więc pozostaje do wyboru Pengano S Light i Sandner SV-300. Obydwa modele są dobre. Można wybierać na oko, bo jakość jest zbliżona. Jeżeli wolimy połysk to Pengano, jeżeli mat to Sandner. Pengano ma minimalnie jaśniejsze brylantowe brzmienie, a Sandner cieplejsze, bardziej stonowane. Nie są to jednak duże różnice, a charakter brzmienia można regulować w przyszłości doborem strun. http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg

17-03-2014, Od: Zuza Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź i radę :)

13-03-2014, Od: Kuba Odpowiedz
Propozycja do właścicieli strony (Jarek/Maja?).

Rozważaliście, żeby w obrębie strony założyć forum? Moduł ogłoszeń jest OK ale już od długiego czasu nie wystarczy. Wiele wartościowych wątków ginie w masie wiadomości jakie się pojawiają. Tak samo jak wiele dobrych rad, komentarzy z Waszej strony i innych doświadczonych osób. Można by to wszystko zorganizować tak by dyskusje mogłyby być prowadzone w uporządkowany sposób, nie trzeba by było też odpowiadać na te same pytania XX razy. Wasza strona stała się swoistym centrum skrzypków samouczków i nie tylko. Można by to wykorzystać i jeszcze dopracować, co z pewnością przyciągnęło by jeszcze więcej osób a co za tym idzie - potencjalnych klientów :) Sam zacząłem naukę jakieś 2 miesiące temu i przyznam się szczerze przekopywałem się przez tę tonę ogłoszeń by znaleźć przydatne informacje - i znalazłem! Jednak wieki mi to zajęło bo stron komentarzy naprawdę dużo :)

Co myślicie?

Pozdrawiam serdecznie!
Kuba

15-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jest w planach podział na kategorie.

14-03-2014, Od: Anonimek Odpowiedz
http://agola-music.pl/pl/p/Skrzypce-Sandner-12-SV-300-/275 Co sądzicie.

15-03-2014, Od: Agata Odpowiedz
Lepiej kupić je na skrzypce.pl bo będą przygotowane do gry i już z kalafonią w zestawie. Nie trzeba biegać do lutnika na poprawki ani kupować oddzielnie kalafonii.

12-03-2014, Od: Marcin Odpowiedz
SPRZEDAM !!!
Skrzypce Padva Set 1/2 +szyna+futerał (zakupione w sklepie Henglewscy)
Skrzypce posiadają struny OBLIGATO.
CENA: 1000 zł
Kontakt 504 336 906

11-03-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

11-03-2014, Od: Anonim Odpowiedz
Czy grę na skrzypcach naprawdę można zacząć mając kilkanaście lat ? Bo wszyscy mówią, że trzeba zacząć będąc dzieckiem. Pewnie że tak jest lepiej, ale chyba możliwe jest nauczyć się grać mając więcej lat.

11-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jaki jest cel. Jeżeli zostać wirtuozem i dać koncert solowy w Carnegie Hall to ośmiolatek będzie stanowczo za stary na rozpoczęcie nauki. Jeżeli natomiast celem będzie zagranie dla własnej przyjemności, dla przyjaciół, kilku prostych melodii, np. kolędy na święta, albo zrobienie romantycznej niespodzianki dla ukochanej, to można startować z nauką w wieku 80 lat. Tylko ruchomość stawów może być ograniczeniem, nie wiek.

09-03-2014, Od: Damian Odpowiedz
Witam! Czy była by wyraźna różnica dźwięku dla kogoś kto gra niecały rok na skrzypcach za 400zł (zestaw),
a zmieniłby je na Sandner CV-4?

09-03-2014, Od: Jarek Odpowiedz
To jest wyższa klasa skrzypiec, więc będzie różnica. Jednak nie należy nastawiać się na to że zagrają one same. Chodzi o to żeby nie było rozczarowania. Im lepsza technika gry, tym więcej można wydobyć z lepszych skrzypiec i więcej skorzystać na takiej zamianie.

09-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, czy są jakieś skrzypce na początek nauki w dobrym stanie w przedziale cenowym do 300 zł?

09-03-2014, Od: Agata Odpowiedz
Najlepiej Everplaya z tej strony, bo będą przygotowane do gry. Nie trzeba już do lutnika biegać i dodatkowo płacić.

27-02-2011, Od: andrzej Odpowiedz
Witam Panstwa , mam do sprzedania przepiękne ,solistyczne skrzypce 4/4 Otakar Fr. SPIDLEN Z 1932 ROKU. Instrument z certyfikatem , prosze nie mylić z opina lutniczą.kontakt; andrea@life.pl

05-11-2013, Od: irena Odpowiedz
proszę podać cenę, potrzebuję dla studenta 2 -roku.

09-03-2014, Od: antek Odpowiedz
1200zł ?

09-03-2014, Od: Ja Odpowiedz
Czy palisandrowa podstrunnica jest dobra? I czy skrzypce marki Dimavery Violin są dobre?

09-03-2014, Od: Adam Odpowiedz
Lepsza jest hebanowa. A czy ta konkretnie jest dobra, to trzeba sprawdzić czy ma prawidłowy profil. Powinna być lekko wklęsła po długości. Ogólnie tanie model tej marki są raczej kiepskie, a drogie na przeciętnym poziomie.

09-03-2014, Od: JA Odpowiedz
http://www.artmusic.pl/offer/257/12546/leonardo-lv-1544-kit-44.html#tab=tab-1 CZY SĄ ONE DOBRE?

09-03-2014, Od: Marek Odpowiedz
Niezbyt dobre, bo to najniższy model. Żabka nie hebanowa, podbródek kanciasty, mała precyzja wykonania. Żeby dokładnie ocenić trzeba by zbadać konkretny egzemplarz, bo bywają bardzo różne.

Witam! Czy jeżeli w opisie skrzypiec pisze, że są ręcznie robione to znaczy, że przez lutnika, czy coś typu manufaktura?

Ok, dziękuję za odpowiedź :). Jeszcze jedno pytanie, czy jest wyraźna różnica dźwięku dla kogoś kto gra niecały rok pomiędzy skrzypcami za powiedzmy 400zł (zestaw),
a Sandner CV-4?

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 8126  Wstecz  Dalej