Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9841  Wstecz  Dalej

25-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Witam, a czy jest Pan w stanie sprowadzić gitarę Aria TG1 LVS? Jeśli tak, jaka by była przybliżona cena ?

26-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Niestety Aria to chyba jedyna marka w Polsce która ma zablokowaną dystrybucję, bo trudno to nawet nazwać dystrybucją selektywną. Jeżeli jest produkt o stosunkowo niskiej wartości w stosunku do zakładanych cen detalicznych i chcemy działać na bardzo wysokich marżach, to trzeba ograniczyć swobodną konkurencję. Robi się to za pomogą dystrybucji selektywnej dopuszczając do sprzedaży tylko niedużą ilość sklepów. Jest mała sieć sprzedaży, więc obrót mniejszy, ale marże wysokie, dające duże zyski.
Tu posunięto się jeszcze dalej, bo jak Pan widzi w internecie tą markę sprzedaje tylko jeden sklep. To pozwala na ustawienie praktycznie dowolnego narzutu na towarze. Nie trzeba też zbytnio dbać o jakość, bo nie ma najmniejszej konkurencji na rynku.

26-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Zgadza się, sprzedaje je tylko jeden sklep, który ma dość słabe opinie jeśli chodzi o obsługę klienta, obsługę gwarancyjna, itp. Dlatego pomyślałem o Panu, ale rozumiem, czasami niektóre rzeczy są do nie przeskoczenia.

26-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Niekoniecznie folkowa, generalnie chciałbym grać wszystko, nie jestem jakimś muzykiem, dopiero co zaczyna się moja droga w zabawę gitara. Mam już kilka gitar, yamahe f 310, farra felipe abeto, stag c 542, elektryczna także mam, a no i jeszcze dość dobre ukulele. Szukam swojego Złotego środka, ogrywalem troszkę ra arie, i powiem szczerze, że dźwięk mi się podobał (może jestem głuchy jak pień ), wygląd także zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Chyba podoasowalo mi w niej właśnie wielkość pudła, bo yamahe jakos niewygodnie mi się trzyma, jakby za duże to to pudło, farra jest 3/4, maluszek, stagg , no nie wiem, wielkosc ok, na fenderach 100 gra wg mnie całkiem przyzwoicie. Ale ta Aria naprawdę świetnie leży mi w rękach, coś jest w niej, co mnie ciągnie do niej. Ot rozpisalem się, przepraszam. Chyba wchodzę w etap zbieractwa :)

26-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Generalnie to sam już nie wiem czego szukam. Chciałbym i fajnego Marrisa D 220M, ale patrzę także na gitary klasyczne Alvaro, Admira -tyle, że te strasznie drogie(Admira), ale raczej to już gitary, a nie wyroby gitaropodobne . Ciągnie mnie do klasyków, ale i do akustykow, jedynie obok gitar elektrycznych przechodzę bez euforii. Kocham gitary, lubię je oglądać, rozmawiać o nich, pisać o nich i uczyć się na nich grać . T. Burton Greengo też podobno nieźle się sprawują, kurcze, przepraszam, o czym ja w ogole pisze? Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany . Pozdrawiam

26-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
To może Pengano? Jest szerszy gryf, więc można grać także technikami klasycznymi, fingerstyle itp.

27-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Myślałem nad nią, 47-48 mm w akustyky bardzo fajna szerokość, lepiej złapać A-dur, w C-DUR też łatwiej tego ostatniego palca. Poleca Pan ja ?

27-09-2016, Od: Michał Odpowiedz
Chyba się na nią zdecyduje, ale mam dodatkowe pytanie, tak poza konkursem. Czy znana jest Panu Gitara Epiphone Dave Navarro Jane ? Miałem okazję ja dostać w zamian za pewną rzecz , niestety(stety?) zrezygnowalem. Pytam Pana Panie Jarku jako osobę , która na pewno wie więcej ode mnie.

27-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Porządna gitara, ale o wartości można coś powiedzieć dopiero jak się obejrzy w jakim jest stanie. Gitary mocno używane mogą mieć zużyte progi i wymagać remontu. Okazje typu "nie używane, leżało trzy lata" są czasem jeszcze gorsze, bo przeważnie takie instrumenty są rozeschnięte i wypaczone.

26-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
A czemu generalnie taki model? Akustyki z płytkim pudłem słabo brzmią. Takie druciaste brzmienie pudełkowe, mało basu. To do muzyki folkowej?

26-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Nie chodzi o obsługę, bo to można przeżyć, ale po prostu gitary fabryczne należy poprawiać, a sklepy tego nie robią. Instrumenty przechodzą wielotygodniowy transport kontenerowy przez strefę równikową w ciężkich warunkach. Tanie drewno lubi się wypaczać. Jak widzę co ludzie przynoszą wprost z salonów do poprawek, to przerażenie bierze. Ostatnio klient nabył w warszawskim salonie gitarę ze strunami na wysokości ponad pół centymetra! Wstydu nie mają, albo się po prostu nie znają.

26-09-2016, Od: Aga Odpowiedz
W dużych firmach handlowiec ma inne cele, serwisant inne, a właściciel jeszcze inne. Handlowiec nie zawsze zna się na sprawach techniczno-serwisowych. Często umowa z jakąś marką zmusza do polecania jej produktów nawet jeżeli obiektywnie nie są zbyt dobre. W sklepach o swobodnym doborze asortymentu poleca się zwykle te produkty, z którymi nie ma potem problemów, oraz takie które podobają się klientom.

27-09-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
lutnicze skrzypce 4/4 XIX w http://www.olx.pl/oferta/lutnicze-skrzypce-4-4-xix-w-CID751-IDhLB6D.html#576b59309c

27-09-2016, Od: Karol Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce lutnicze G. Krywalski. Więcej informacji na stronie http://www.olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-g-krywalski-1911-CID751-IDhLDIw.html#576b59309c

25-09-2016, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam. Chciałabym u Państwa kupić skrzypce dla osoby, która dopiero chce zacząć uczyć się grać. Interesuje mnie rozmiar 4/4. Myślę o skrzypcach Franz Sandner SV 2 lub Franz Sandner SV 6. Proszę o poradę, co wybrać?

25-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
I jedne i drugie będą dobre. Wybór zależy od możliwości budżetowych. Na droższych gra się łatwiej i przyjemniej, bo są lepiej dopracowane i wykonane z lepszych, bardziej stabilnych i selekcjonowanych materiałów.

24-09-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam. Moje pytanie odnosi się do ceny ukulele sopranowego firmy Ever Play model 2130. U Pana na allegro to cena bagatela 250 zł ! W sieci można znaleźć ten sam model za cenę 169 zł . Rozumiem, że robi Pan potrzebne korekty, ale znam też sklep, który robi to samo ( nie będę podawał nazwy), przygotowuje, wprowadza odpowiednie korekty, aby grało się lepiej i wygodniej. Może mi Pan wytłumaczyć skąd aż tak duża różnica w cenie ? Pozdrawiam Marcin

24-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze jedna ważna sprawa: Spotkałem się wiele razy z tym, że duże salony traktują internet trochę jak outlet. Spychają towary ze zwrotów, wystaw, produkty które się nie spodobały klientom stacjonarnym, zleżałe. Czyli generalnie puszczają po niskich cenach towar z selekcji negatywnej.
U mnie jest odwrotnie. Ponieważ nie mam klasycznej wystawy, gdzie setki osób dotykają, próbują, przebierają instrumenty, wybierają najlepsze rodzynki z ciasta, to nie mam też takich spadów do wypchnięcia na internet. Wiadomo, że egzemplarze są różne. Ja robię do zamówień zdalnych oprócz poprawek także selekcję pozytywną, a wyprzedaże sztuk mniej udanych robię na miejscu i czasem na olx z wyraźnym zaznaczeniem przeceny lub jako sprzęt używany. To wszystko także robi różnicę. Gdy kupuje się telewizor czy pralkę, to ceneo jest świetnym doradcą. Z instrumentami jest kompletnie inaczej. Jakość tego samego modelu różni się diametralnie w zależności od sklepu i zależy od ceny. Trzeba pamiętać że tani instrument fabryczny to tylko półprodukt. Kupimy taniej, to zwykle trzeba lecieć do lutnika na poprawki.

24-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
2130 występuje w kilku wersjach i w różnym zestawie wyposażenia. Większość sklepów wyświetlających niskie ceny nie posiada ich wcale, często od wielu miesięcy. Chodzi tylko o złowienie klienta. Klasyczna przynęta. Dajemy niską ceną na coś czego nie mamy, klient już wie, że jesteśmy super tanim sklepem i wtedy wciskamy inny produkt godnie zarabiając. Albo też długo się czeka i informują nas na koniec o zmianie ceny. Jest wiele sklepów tak działających. Niektóre bardzo znane.
Oczywiście może się trafić jakiś sklep który ma jeszcze coś ze starych zapasów, jednak przy niskiej cenie jest to tylko kontrola lutnicza i strojenie, a nie autentyczne poprawki i usprawnienia. Gdy trzeba kilka elementów dobrać, podpiłować, popracować pół godziny, to nikt tego nie zrobi przy marży 5%.
Allegro proszę nie porównywać, koszty wystawienia z wyróżnieniem i prowizji, zwłaszcza w wersji sklepowej, to około 30 zł.

24-09-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Czyli jak mam rozumieć stwierdzenie, żeby nie porównywać Allegro ? Na allegro cena wynosi 250 zł,czyli co, jakby Pan nie wystawił na ww portalu , to byłby Pan w stanie sprzedać za 220 zł ?

25-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Dokładnie tak. Jak będę tu wystawiał bezpośrednio, to będzie właśnie taka niższa cena i więcej dodatków.

24-09-2016, Od: Małgosia Odpowiedz
Witam. Ostatnio kupiłam skrzypce (nie tutaj od razu mówię) i dostałam dodatkowo struny Pengano. Czytając na tej stronie "najlepiej używać je w skrzypcach dekoracyjnych, do grania najlepiej kupić droższe".
To co w tym momencie mam mieć pretensje do sprzedającego, że wysłał mi "nieużytkowe" struny, czy jak mam ten opis odebrać???

25-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Proszę uważnie czytać. To tylko pewne zalecenia. Nie jest napisane, że są nieużytkowe, czy że nie można na nich grać. Wiele osób gra z powodzeniem na takich właśnie strunach i większość nowych skrzypiec jest w nie wyposażona. Można je normalnie używać. To jest tylko rada, że nieco lepsze są struny o wartości 150 zł, niż struny o wartości 15 zł. Sporo nowicjuszy sądzi, że struny to struny. A jednak są pewne różnice w precyzji wykonania, materiałach i warto to odnotować. Są na rynku struny o wiele gorsze, ale są też o wiele lepsze.

23-09-2016, Od: Kasia Odpowiedz
Czym się różnią skrzypce Yamaha V5SC od V5SA?

24-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wizualnie SA mają jaśniejszy osprzęt (palisander) i oddzielnie mikrostroiki. SC osprzęt ciemniejszy i strunociąg zintegrowany Wittenra. Mogą też być różnice związane z selekcją drewna i doborem pracowników, ale nie da się tego przedstawić w formie parametrów czy danych katalogowych. Po prostu na droższe modele producenci zawsze wybierają lepsze drewno, lepszych specjalistów i więcej roboczogodzin.

21-09-2016, Od: as Odpowiedz
Witam,
Skrzypce sprzedawane u Państwa są ustawione? Chodzi mi o duszę.

21-09-2016, Od: Benek Odpowiedz
Najwięcej poprawek po fabryce robi się na prożkach i podstawkach, bo tu są zawsze wielkie błędy utrudniające naukę. W tanich skrzypcach najistotniejsza jest mechanika, bo tanie drewno zawsze wypacza się po produkcji, a rzeczy podstawowe i zdawało by się łatwe, są zrobione źle. Wykonują je zwykle praktykanci i uczniowie. Drobne niuanse brzmieniowe na etapie nauki początkowej nie są tak istotne, jak to żeby skrzypce nie były krzywe, żeby dało się smyczkiem wybrać właściwą strunę, żeby prożek nie utrudniał nauki, żeby struny były na prawidłowej wysokości i równo rozmieszczone. Tymczasem większość instrumentów ze wspaniałych dużych salonów nie spełnia takich podstawowych wymagań. Dusza jest akurat mniej istotna, bo przeważnie stoi tu gdzie trzeba. Z resztą uczeń nie zauważy różnicy gdzie stoi dusza, natomiast inne niedoróbki będą mu bardzo przeszkadzać i utrudniać i to na nich trzeba się skupić.

21-09-2016, Od: Maj Odpowiedz
Dokładnie. W aucie amator nie stwierdzi, czy ma w geometrii kąt pochylenia koła dwa czy trzy stopnie. To ważne dla zawodowca. Natomiast amator od razu zauważy brak wycieraczek, krzywą kierownicę czy kanciasty fotel.

21-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, dusza jest ustawiona w pozycji typowej, możliwie neutralnej. W skrzypcach lutniczych stosuje się niekiedy korekty i odchylenia od typowego położenia, co ma określony wpływ na brzmienie. Nie jest tak, że jedno ustawienie jest prawidłowe. Wiele zależy od gustu i oczekiwań muzyka. Takie zaawansowane korekty muszą być robione już na docelowych strunach oraz w korelacji z dopracowaniem podstawka, który także wpływa na barwę dźwięku i głośność. Do precyzyjnych korekt skrzypce powinny być rozegrane i wysezonowane. Ustawienia pod gust muzyka trwają niekiedy kilkanaście godzin, co w tanich skrzypcach nie ma uzasadnienia ekonomicznego, bo podwoiłoby cenę przy marnym efekcie. W nowych skrzypcach fabrycznych przyjmuje się więc ustawienie podstawowe 2-3mm za stopą podstawka. Dusze przewrócone lub przestawione są korygowane. Wpływ położenia duszy na dźwięk jest opisany w Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_post Ale Uwaga na eksperymenty. Znana anegdota: Gdy Panu Wodeckiemu pewien lutnik poprawił odrobinę duszę, jego skrzypce już nigdy nie zagrały tak jak dawniej. Przestroga aby nie poprawiać na siłę tego co działa.

21-09-2016, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
mam do sprzedania skrzypce 4/4 gotowe do gry. Więcej informacji pod linkiem:http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-gotowe-do-gry-zagraj-i-zakochaj-sie-w-ich-dzwieku-CID751-IDg5bZL.html
Zapraszam do odwiedzenia strony i kontaktu.
Pozdrawiam,
Krzysztof

20-09-2016, Od: Agnieszka Odpowiedz
Witam,
Chciałabym u Państwa zakupić skrzypce do grania amatorskiego dla osoby dorosłej, rozmiar 4/4. Mogę przeznaczyć na ten cel ok. 2500?. Jeśli trzeba, mogę trochę dołożyć na np. lepsze struny czy smyczek aby kupić naprawdę dobry zestaw w tej cenie.

20-09-2016, Od: Smyczki Odpowiedz
http://biuro.siedziba.pl/smyczki/

20-09-2016, Od: Futerały Odpowiedz
http://biuro.siedziba.pl/futeraly/

20-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wchodzą w grę cztery instrumenty: Tosca 2350 zł, Traviata 2650 zł, Roma 2550 zł, oraz Steiner 68 2790 zł. Wszystkie ceny bez futerałów i ze smyczkiem podstawowym selekcjonowanym. Futerał podstawowy prostokątny to około 160-200 zł. Dobre futerały powyżej tysiąca zł. Smyczki ze średniej półki, adekwatne do instrumentu 300-500 zł. Można zamienić ten podstawowy na lepszy odejmując 80 zł.
Jeśli nie ma możliwości osłuchania, tylko zakup zdalny, to mogę poprosić zaufanego muzyka żeby wybrał z tych czterech według własnej oceny i gustu. Struny będą już dobrej jakości w tej cenie, odpowiednio dobrane do instrumentu.

19-09-2016, Od: Anna Odpowiedz
Witam,
Chciałabym kupić skrzypce 4/4 dla córki(piąty rok nauki w ognisku - bardziej amatorsko niż w szkole muzycznej) Myślę o Pengano Custom ST lub Antyk Plus. Proszę o poradę, co wybrać?

19-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Radzę Antyk Plus, bo nie są rasowane z tańszych, tylko jest to od początku wyższy model. Będą lepsze.

19-09-2016, Od: Anna Odpowiedz
Dziękuję, zatem pewnie się zdecydujemy.

19-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Witam. W ubiegłym tygodniu pytałem o Hofnera AS-160E.
Planowałem zakup używanych ale po przeczytaniu Pańskich uwag chyba zrezygnuję. Zbyt wielkie ryzyko. Wolę kupić nowy instr. może troszkę niższej klasy ale sprawdzony i ulepszony w Pana pracowni. Dysponuję kwotą ok. 800 zł. To będzie prezent dla dorosłej osoby po szkole średniej w klasie skrzypiec do cichego ćwiczenia w domu na słuchawkach.

19-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
W szkole średniej zapewne grał na skrzypcach o wartości powyżej 3 tys zł, więc odczuje różnicę przy skrzypcach poniżej tysiąca. Zwłaszcza że elektryka podraża. To znaczy że skrzypce elektryczne za 800 zł są jakościowo na poziomie skrzypiec akustycznych za 600 zł. Weźmy nawet same struny, które w nowych skrzypcach są warte 20 zł, a ta osoba pewnie grała na strunach za 200 zł. To oczywiście może sobie zmienić. Tylko zwracam uwagę na różnice. Poprawki faktycznie wiele dają dobrego. Mieszcząc się w cenie można poprawić rozmieszczenie strun, kształt podstawka, ale już trudno byłoby nie podnosząc ceny powalczyć o idealny kształt podstrunnicy.
Ogólnie w tej cenie najlepsze będą Pengano. Jeśli to nie będzie służyć do dalszego rozwoju, tylko jako zabawa amatorska to powinny wystarczyć.

19-09-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam.
Chciałbym przesiąść sie po kilkunastu latach samodzielnej nauki amatorskiego pogrywania na gitarze klasycznej kupionej za niewielkie pieniądze na elektroakustyka z przedziału 1000-2000. Brzmienie mojego pudla juz mnie nie cieszy :)Poczytałem, pooglądałem na Youtube Pana fachowych wypowiedzi bez owijki w bawełnę :)i poproszę o doradzenie w co celować. Czy u Pana można kupic także inne gitary oprócz tych ze strony czy allegro ? Tam znalazłem Ibaneza AW65 z przetwornikiem który wydaje sie być fajną gitarką. Czy posiada Pan doświadczenie z gitarami Takamine GD20CE-NS (ok1600) czy GD71CE-NAT (ok1900)czy taniutkiego GD11MCE-NS(do1200) całego z mahoniu. O takamine naczytalem sie dużo pochlebnych opini. Można je jakos porównać z Ibanezem. Osobiście najbardziej podobaja mi sie naturalne kolory w pełni matowe. Czy gitara cala z mahoniu to dobry wybór np Ibanez AW54CE ? Kilkakrotnie słyszałem też żeby dozbierac do 3000 i kupić Furcha D40 z przetwornikiem który brzmieniowo bije inne o głowę. Poproszę o poradę.

19-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Nie mam dużego doświadczenia z drogimi modelami, ale na pewno jest zależność jakości od ceny. Można się spodziewać że droższe będą lepsze. Natomiast mahoń ładnie wygląda, ale to nie jest topowy materiał na przody pod względem muzycznym. Króluje świerk, a do cieplejszych brzmień także cedr. Tego bym się trzymał. Z drugiej strony Martin potrafi zrobić świetnie grającą gitarę także ze sklejki za 3-4 tys zł, więc pewnie i mahoń da się dobrać taki żeby grał. Ale to lepiej samemu posłuchać na żywo. Każdy ma inne upodobania i inaczej odbiera dźwięk. Technicznie każda z tych gitar powinna być dobra, a co się spodoba, to już kwestia gustu.

17-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Witam. Co sądzi Pan o skrzypcach elektrycznych Hofner AS-160E-v. Czy ma Pan jakieś informacje o tym modelu np. często powtarzający się defekt? Mam zamiar kupić używane a podejrzanie dużo ogłoszeń jest z tym modelem :)

17-09-2016, Od: Ela Odpowiedz
Jeśli sprowadzają z Chin, a tak jest w modelach AS, to ponad miesiąc płynie statek w ciężkich warunkach równikowych. Często w kontenerach stoi woda i jest gorąco. Nawet jeśli fabrycznie dopracują, co jest rzadkością, to jednak po takiej dostawie drewno zmienia kształty i wymiary. Trzeba robić korekty, a Niemców na to nie stać. Jeżeli niemiecka marka, to tylko taka która ma w Polsce oddział z lutnikiem na pokładzie. Albo instrumenty autentycznie niemieckie, czyli powyżej 2000 EUR.

17-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Wczoraj wysyłałem AS-160V akustyczne. Były dobre, ale ustawione koszmarnie. Godzinę je poprawiałem i doprowadzałem do porządku. Spore korekty prożka, podstawek do wymiany i dorobienia od nowa. Trzy egzemplarze miały te same problemy. Jeśli tamte też takie są, to po zakupie należy od razu odwiedzić lutnika i zapłacić za korekty. Niestety praca w Niemczech jest bardzo droga. Poprawki i regulacje podrożyłyby produkt pewnie o jakieś 100 EUR. Dlatego nie poprawiają i tak to wygląda.

19-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Tego się obawiałem. Ale czy w takim razie można powiedzieć, że ten pseudo Hofner to ta sama półka brzmieniowa i jakościowa co np. Harley Benton HBV 840 ?

17-09-2016, Od: Ben Odpowiedz
Nie miałem w ręku, ale faktycznie dużo osób pozbywa się tego po zakupie, a w sklepach widuje się napis "Produkt wycofany z oferty." lub "B-Stock" czyli z wadami lub ze zwrotów. Modele AS to w zasadzie nie Hofner, tylko podmarka Alfred Stingl. Nie są niemieckie, tylko zwykłe chińskie. 30% taniej kupimy to samo jakościowo, lecz pod inną marką, importowane bezpośrednio, bez płacenia tantiem na niemieckie biura i znaczek firmowy.

17-09-2016, Od: Mikołaj Odpowiedz
Tego się obawiałem. Ale czy w takim razie można powiedzieć, że ten pseudo Hofner to ta sama półka brzmieniowa i jakościowa co np. Harley Benton HBV 840 ?

18-09-2016, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej porównywalne do skrzypiec za 900 zł. Te tańsze są w zasadzie nie dokończone, bo przy tak niskim budżecie brakuje środków na dopracowanie. W Harleyach trzeba dopracować prożek, podstawek, poprawić rozmieszczenie i wysokość strun, czasem popracować przy kołkach. Szczególnie współpraca i spasowanie podstawka z przetwornikiem piezo ma duży wpływ na brzmienie. Także akcesoria w tańszych modelach są mocno okrojone. Gorsze smyczki, futerał nawet nie ma kieszeni i jest płaski i cienki, co zagraża skrzypcom. Słuchawki można od razu wyrzucić do kosza. Jest masa różnych takich drobnych innych mankamentów wynikających z niedofinansowania. Więc to jednak nie to samo. Pracy przy tańszych skrzypcach jest więcej niż przy droższych.
Zakup w sklepie zagranicznym to też pewne utrudnienia, spore koszty ewentualnych przesyłek. W polskich sklepach można korzystać ze zwrotów. Jeśli mamy coś odsyłać do Niemiec to nagle kurier żąda 300 zł za paczkę. To już się nie opłaca.

16-09-2016, Od: Damian Odpowiedz
Witam. Co polecają Państwo jako pierwszą gitarę akustyczną do nauki i późniejszego amatorskiego grania? Przymierzałem się do Yamaha f310, ale niestety jej Państwo nie posiadacie na stronie.Budżet ograniczony do 600 zł.
Pozdrawiam

17-09-2016, Od: SPIN Odpowiedz
Posiadamy od ręki ten model, ale nie prezentujemy go na stronie. Można zamówić mailem. Cena jak wszędzie, czyli 561 zł, z tym że u nas już po korektach i regulacjach, a nie surowa. Jeszcze lepszy jest Cort, ale trzeba by dozbierać 100 zł.


Wyświetlono wiadomości 501-550 z 9841  Wstecz  Dalej