Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6301-6350 z 13482  Wstecz  Dalej     Sklep

18-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, W zakładce Info jest adres. http://skrzypce.pl/6_pl.html

17-09-2013, Od: Basia Odpowiedz
Witam,pierwszy instrument ale chciałabym żeby był w miarę dobry ja jestem laikiem w tych sprawach a cena to myślałam w granicach 550 zł wiec jakie?

17-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Ciepłe ciemniejsze brzmienie to Sandner, a jaśniejsze brzmienie, więcej harmonicznych to Pengano, przy czym różnice nie są duże, więc można wybierać optycznie: Sandner matowy, Pengano połysk. Oba instrumenty są starannie wykonane i dobrze przygotowane.

17-09-2013, Od: Basia Odpowiedz
Witam,proszę doradzić jakiej firmy mam kupić skrzypce dla dziecka roz 1/4

17-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od zakładanego budżetu oraz tego czy to pierwszy instrument czy kontynuacja nauki.
Jeżeli to pierwszy instrument to wystarczą skrzypce Everplay za 299 zł. Jeżeli koszty nie grają wielkiej roli to można pokusić się o Pengano lub Sandnera w okolicach 500 zł.
Jeżeli zaś jest to kontynuacja nauki, to te modele można polecić w wersji ekono, ale bardziej zalecane będą wyższe modele jak SV-6 za 849 zł.

16-09-2013, Od: Ewelina Odpowiedz
Witam gram już 3 lata na skrzypcach. Co mogą Państwo mi powiedzieć o skrzypcach Virtuoso B+ ? Na zdjęciach wyglądają bardzo korzystnie ale nie można tak oceniać. Proszę o konkretną odpowiedź bo szukam skrzypiec które będą grały przynajmniej przez kilka lat. Jakie jest brzmienie? Czy można poprosić o jakieś video ? Naprawdę zależy mi na tym by kupić coś konkretnego a widać że skrzypce wykonane starannie z klonu. Podam jeszcze link do tych skrzypiec:. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam cieplutko:)

http://skrzypce.pl/products/virtuoso-B.html

16-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Dobry instrument w swojej klasie cenowej, wykonane solidnie. Natomiast czy się spodoba nie wiadomo. Każdy poszukuje czegoś innego w brzmieniu, każdy ma nieco inny słuch i na co innego zwraca uwagę. Jak przyjdzie kilka osób wybierać skrzypce czy gitary to prawie nigdy nie ma jednomyślności.

13-09-2013, Od: Urszula Odpowiedz
Czy na miejscu można u Państwa dobrać instr. 1/8 lub 1/4? Chodzi mi o wybór w sklepie rzeczywistym.

13-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszam w dni powszednie 10:00-18:00

10-09-2013, Od: Ola Odpowiedz
Co sądzicie o smyczku BONDIX 3/4?

10-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Właściwości mechaniczne tego tworzywa są podobne do drewna, ale pręt praktycznie nie reaguje na zmiany wilgotności, nie wykrzywia się, nie odkształca. Można zamówić na skrzypce.pl w cenie 170 zł. Prawdziwym hitem jest natomiast nieco droższe włókno węglowe, które ma lepszą sprężystość, pamięć kształtu i właściwości mechaniczne. Na skrzypce.pl za jedyne 290 zł zamiast 400 zł. Niestety tylko w rozmiarze 4/4.

11-09-2013, Od: Ola Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedz. Z tego co zrozumiałam to śmiało można kupić. Jednak ja potrzebuję rozmiar 3/4, więc będą musiały mi wystarczyć te za 170 zł.

09-09-2013, Od: Nauczyciel Odpowiedz
Co do skrzypiec 3/4 to wcale nie jest tak, że trzeba ich wymieniać na 4/4. Wszystko jest względne i zależy od możliwości fizycznych danego muzyka. Nawet osoba dorosła może spokojnie grać na 3/4. Chodzi o długość palców o czym zapominają nie wiadomo czemu niektórzy nauczyciele, lub po prostu nie mają wiedzy na ten temat bo jak już osoba dorosła czy prawie dorosła, to mają wpojone, że taka osoba ma grać na 4/4. Wcale to nie jest prawdą. Jedna osoba ma długość palców przysłowiowego pianisty (czyli długie) i nawet w wieku młodszym będzie grać na 4/4 bo na innych będzie jej zwyczajnie nie wygodnie. Ale osoby o krótszej budowie palców (w tym całe mnóstwo dorosłych) będą się tylko męczyć na tych 4/4 i dla nich odpowiednie będą 3/4. Nie wiem czemu na siłę wciskają ten rozmiar 4/4. Moja uczennica ma 21 lat i gra na 3/4 i nawet nie wskazane jest w jej przypadku wymieniać na 4/4 bo po prostu by się męczyła dziewczyna na tym rozmiarze. Skrzypce trzeba dobierać nie tyle do wieku co do faktycznej długości palców i ogólnie rąk danego muzyka.

09-09-2013, Od: Maja Odpowiedz
Tak w praktyce to wielu osobom nawet rozmiar skrzypiec 4/4 wydaje się śmieszenie mały, zwłaszcza jeżeli widzieli wcześniej altówki. To przecież niecałe 60 cm długości całkowitej. Wiele razy zdarzało się że ktoś kupił 3/4 i potem wymieniał na 4/4, natomiast prawie nigdy nie było odwrotnego przypadku. Więc może jednak ludzie wcale się nie męczą na 4/4...

09-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Dziękuję za spostrzeżenia. Pana uwagi są jak najbardziej słuszne, jednak trzeba jasno powiedzieć, że tylko bardzo nieliczne osoby dorosłe będą preferowały rozmiar 3/4. Ponieważ nie każdy ma pod bokiem nauczyciela, to trzeba jakoś określić w przybliżeniu kryteria wyboru rozmiaru. Wiek jest akurat pomocny i daje trafny wybór w 90% przypadków. Jeżeli osoba ma typowe gabaryty jak na swój wiek, to będzie OK. Być może lepszym kryterium byłby wzrost lub długość ręki, ale przecie liczą się też palce, wielkość dłoni, cała anatomia. Na odległość trudno to określić i stąd się wzięły tabele wiekowe, które przeważnie pasują.
W przypadku rozmiaru 4/4 to zwykle powyżej wzrostu 154 cm. będzie to dobry wybór. A co jeżeli ktoś jest akurat pomiędzy rozmiarami 3/4 a 4/4? To jest tylko 8%-10% różnicy w wymiarach liniowych, ale już w pojemności akustycznej to prawie 30% różnicy. I tu kryje się odpowiedź na Pana pytanie dlaczego nauczyciele preferują rozmiar 4/4. Właśnie ze względu na ową pojemność pudła rezonansowego i związane z tym brzmienie. Niektórzy podnoszą też argument, że większy instrument nie wymaga aż tak dużej precyzji i pod tym względem jest trochę łatwiejszy do grania.
Podsumowując - oczywiście jeżeli osoba dorosła jest bardzo drobniutka i niska to niech gra na 3/4, ale jeżeli dobrze sięga już w 4/4, ma typowy wzrost i budowę ciała to lepiej wybrać 4/4.
Swoją drogą ciekawe jaki procent muzyków zawodowych orkiestrowych gra na 3/4 i przy jakim wzroście stosują mniejsze skrzypce?

30-08-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Dlaczego podrożały skrzypce Ever Play?

06-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce Everplay są i tak sprzedawane znacznie poniżej ich rzeczywistej wartości. Jakość jest porównywalna do niektórych skrzypiec kosztujących ponad 500, a cena jest o połowę niższa. Trzeba brać pod uwagę że w zestawie jest dobry smyczek i futerał o wartości ok. 200 zł. Jak policzymy do tego wartość osprzętu - struny, kołki, podbródek, strunociąg, kalafonia, to wychodzi że same skrzypce kosztują jakieś śmieszne grosze. A przecież to lite drewno, precyzyjne wykonanie, prawdziwe ożyłkowanie i korekty lutnicze w cenie. Stosunek jakości do ceny jest znakomity i żaden inny model w tej cenie nie może się równać.

31-08-2013, Od: Maja Odpowiedz
Różne czynniki na to wpływają. Głównie ceny jakie płaci się w fabrykach, koszty surowców, robocizny, transportu, różnice kursowe, czynnik inflacji i wiele innych rzeczy. Generalnie prawie wszystko drożeje, ale rosną też pensje, więc nie jest tak źle. Jeśli chodzi o instrumenty to w ciągu każdego roku zwykle są dwie podwyżki we wrześniu i w grudniu, co jest związane także z tym, że popyt przekracza podaż. W sytuacji niedoboru ceny rosną zgodnie z prawami rynkowymi.

30-08-2013, Od: Marta Odpowiedz
Podbijam pytanie z konkretami; co wybrać: Pengano SI Dark czy Verona Custom?

30-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Pengano SI są trochę lepsze, ale będą dopiero za miesiąc dostępne. Verona jest od ręki.

30-08-2013, Od: Marta Odpowiedz
Dziękuję.

29-08-2013, Od: Ula Odpowiedz
Witam,
czy jest u Państawa możliwa wycena skrzypiec?

29-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W sprawie wycen starych skrzypiec proszę się kontaktować ze Stowarzyszeniem http://zpal.pl/

29-08-2013, Od: Ula Odpowiedz
Dziękuję :)

28-08-2013, Od: Kamila Odpowiedz
Witam, posiadam na sprzedaż skrzypce 4/4 z manufaktury niemieckiej. Są wygodne i mają wąską szyjkę. Lutnik wycenił je na 2000-2500 zł, ale powiedział, że należy dokonać drobnych poprawek (jak dla mnie zrobi to za 250 zł). Chcę za nie 1800 zł (po wizycie u Lutnika) lub 1500 zł jeśli ktoś sam będzie chciał to zrobić:) skrzypce można sprawdzić w Słupsku, polecam:)

24-08-2013, Od: smyczek Odpowiedz
przystawka czy mikrofon do skrzypiec ? ;)

27-08-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Mikrofon specjalny ale to za około 600 zł jak się orientuję, przystawka to za 15 zł z allegro do strojenia, ale nie powiem podłączone do wzmacniacza z efektami daje super wrażenia.

11-08-2013, Od: Annie Odpowiedz
Można zacząć naukę na skrzypcach w wieku 18 lat? Słyszałam, że trzeba uczyć się od dziecka. Ale coś mnie na skrzypce tknęło. Nauka w domu, na pewno nie pójde do szkoły muzycznej, a nie znam nikogo kto potrafi grać. Z muzyką mam jednak do czynienia na co dzień - gram na gitarze i saksofonie

27-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Aby zostać wirtuozem i zagrać w Carnegie Hall to trzeba zaczynać w wieku 3 lat. Natomiast żeby pograć sobie dla przyjemności amatorsko to można zacząć w wieku 80 lat. Były już takie przypadki zakończone pełnym sukcesem.

14-08-2013, Od: ;) Odpowiedz
Słyszałam, że gra na gitarze bardzo pomaga w skrzypcach. Ja mam 13 lat i też mnie jakoś coś tknęło na skrzypce. I myślę, że warto spróbować w każdym wieku. Wszyscy mi powarzali, że powinnam zacząć od dziecka i wogóle. Rzeczywiście, trzeba tak, o ile chce się zostać światowej klasy skrzypkiem/skrzypaczką. ;) W sumie to nic nie tracisz (oprócz pieniędzy :)), a jedynie zyskujesz. Możesz pójść na lekcję próbną i zobaczyć, czy naprawdę ci się to podoba. Ja poszłam i we wrześniu zaczynam naukę. :D

Powodzenia :)

26-08-2013, Od: ? Odpowiedz
Chodzi o zdjęcia skrzypiec EverPlay 6xx. Na początku są inne, a kiedy klikam w nie, pojawia się opis i jeszcze inne skrzypce na zdjęciach. Które są prawdziwe?

27-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystkie są prawdziwe. Specjalnie zrobiłem zdjęcia z różnych partii w różnym oświetleniu. Jest to ręczna robota, a materiałem jest prawdziwe drewno, więc poszczególne partie i egzemplarze nie są identyczne jak w przypadku skrzypiec z plastiku. Wygląd różni się także w zależności od światła i otoczenia, bo w połysku odbija się to co jest dookoła. Wykonałem wiec zdjęcia z różnym natężeniem oświetlenia, w różnych warunkach, ze światłem halogenowym, błyskowym i także w słabym oświetleniu domowym, aby pokazać jak skrzypce wyglądają w różnych warunkach.

25-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy ile czasu trzeba na to poświęcić. Można to stwierdzić po obejrzeniu co jest do poprawy w tym podstawku. Być może trzeba go zrobić od nowa. Cena wyjdzie między 40 a 80 zł.

10-08-2013, Od: .... Odpowiedz
Które skrzypce są najlepsze dla początkującego? Sander SV-300, Everplay 6xx czy Pengano Tonelli???

15-08-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Z tego, co piszą tu ludzie, to najlepsze z tych trzech będą Sandner SV-300.
Ale ogólnie ludzie też zaczynają od tych Ever Play 6xx.
Jak masz więcej pieniędzy to możesz zastanowić się albo nad Sandnerem, albo Ever Play VN-20 (te za 390).

13-08-2013, Od: Dorota Odpowiedz
hej, kto zna skrzypaczkę (skrzypka), który mieszka w Iławie warmińsko-mazurskie (okolice)? szukam nauczyciela,mam 18 lat i nigdy nie grałam na żednym instrumencie! proszę o kontakt dorktyk@wp.pl

13-08-2013, Od: .......... Odpowiedz
Wydaje mi się, żę to jest w Iławie. Co prawda jest to szkoła ale cóż. http://www.suzuki.edu.pl/

15-08-2013, Od: Anna Odpowiedz
Racja, ale w tej szkole można zacząć naukę w każdym wieku, a tempo nauki dostosowane indywidualnie do ucznia;) więc polecam

14-03-2013, Od: Jacek Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 4/4.
Wykonane przez A.Pawikowską zgodnie z zas. sztuki lutniczej. OKAZJA ! Tylko 4000 zł.
508302943

09-08-2013, Od: Piotr Odpowiedz
Witam,
Czy udało sie sprzedac skrzypce? Byłbym zainteresowany. Prosze o wiecej info na adres yosuku@op.pl jesli ogłoszenie jest jeszcze aktualne. Pozdr. Piotr

09-08-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Everplay za 390, czy Sandner SV-300? Nadal nie mogę się zdecydować. W Sandnerach nie przekonuje mnie ten matowy lakier. Ładniej prezentują się jak dla mnie skrzypce Everplay.
Ale które będą lepsze na dobrych kilka lat nauki? To moje pierwsze skrzypce, więc nie chcialbym bardzo kupować droższych skrzypiec.

09-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
I jedne i drugie będą dobre. Można wybrać na oko dziś do 15:30, albo pomyśleć na spokojnie i zamówić już po przerwie wakacyjnej od 24 sierpnia.

09-08-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie wyrobiłam się, to już zamówię po przerwie. Ale w takim razie pewnie wezmę Everplay. Skoro obydwa instrumenty są dobre, to wybiorę ten, który mi się bardziej podoba. :)

02-08-2013, Od: Agata Odpowiedz
kupiłam higometr z rej strony Cena 30 18 zł. Promocja!
Higrometr metalowy, średnica 3,7 cm. no i jak napisałam wcześniej mam za dużo procent wilgoci na higiometrze może troche kłamać jak jest dobry ????????????

03-08-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Każdy przyrząd ma swoją tolerancję, bo to wynika z zasady działania i praw fizyki. Bardzo dobry higrometr to kosztuje nawet kilkaset złotych, a tez nie jest idealnie dokładny. Nie powinna to być jednak duża różnica, bo akurat te higrometry mimo niskiej ceny są dużo dokładniejsze niż higrometry cyfrowe czy popularne stacje pogodowe.

02-08-2013, Od: Agata Odpowiedz
A i zapomniałam czy może być woreczek foliowy czy koniecznie materiałowy aby wsypać sól?

02-08-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Pospaceruj po mieszkaniu, sprawdź, czy zmienia Ci się wartość. Ja tak robiłam - mój higrometr działa (a mam ten sam model).
Specjalistką nie jestem, ale wydaje mi się, że woreczek raczej materiałowy. Przez folię, to sól może nie zbierać dobrze wilgoci.

02-08-2013, Od: ? Odpowiedz
czym czyścić futerał everplay 6xx z przodu i w środku /

02-08-2013, Od: Bartosz Odpowiedz
Witam :) gitara dotarła wszystko w porządku super zapakowana, bardzo dziękuję i pozdrawiam ;) Bartosz Łódź

31-07-2013, Od: Ola Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanko. Co Pan poleca bardziej dla początkującego? EverPlay 6xx czy Sadner SV-300? I czy z długością ręki 65 cm i wzrostem 162 cm rozmiar 4/4 będzie odpowuedni???


Wyświetlono wiadomości 6301-6350 z 13482  Wstecz  Dalej