Forum

03-02-2017,Od: Robert
Dzień dobry. Mam pytanie. Co Pan sądzi o gitarach Cort AS-E5. Miał Pan z tą gitarką do czynienia? Bo na temat marki Cort zdania są tak podzielone, że oszaleć można!
Drugie pytanie. Czy gitar Pengano już nie produkują, bo bardzo mnie podjarał ten szerszy gryf. Jakie one są, czy były brzmieniowo?

03-02-2017,Od: Jarek
O każdej marce opinie są różne, bo przecież ceny i modele są różne. Także poszczególne partie i egzemplarze się różnią. Dochodzi kwestia gustów i wymagań. Są ludzie ze wszystkiego zadowoleni, a są tacy co na wszystko narzekają. Co więcej - różnią się także sklepy. W nielicznych robi się korekty lutnicze przed sprzedażą, a w większości nic się nie robi. Albo tylko przegląd stwierdzający, że jest w normie. W nowych instrumentach małymi korektami można sprawić żeby było powyżej tej normy i to też robi różnicę.
Nie miałem w ręku Corta AS-E5, ale za te pieniądze zła nie będzie. To producent który robił linie gitar Ibanez, Fender, więc mają doświadczenie i dobre materiały. Można u nas zamówić to Panu doszykuję, doreguluję i będzie w porządku.
Pengano jak najbardziej są dostępne: http://skrzypce.pl/products/PF30.html Brzmienie jest oryginalne i odmienne od azjatyckich produkcji. Ma minimalną nutkę folkową mimo dużego rozmiaru, co dodaje uroku, dobrą selektywność, gra dość równo w całym paśmie. Ale oczywiście każdy ma inne ucho i musi ocenić po swojemu. Jakość drewna i lakieru ponad przecięta jak na tą cenę.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):