Forum

05-02-2017,Od: Mara
Panie Jarku, przychodzę z zapytaniem bo mam problem ze struna G. Otóż kiedy gramasz na tej strunie, towarzyszy mi jakieś bzyczenie wibrujace na kształt poluzowanej śrobki, utrzymujący się przy graniu i parę sekund po przez tworzące się wibracje. Co to może być i jak to nnaprawić,wyeliminować? Dodam, że na strunie A i E nie ma tego problemu. Trochę mnie to martwi :/. Pozdrawiam Maraton

05-02-2017,Od: Jarek
Brzęczeć i wpadać w rezonans może każdy luźny element jak śrubka lub nakrętka mikrostroika, miejsce styku strunociągu z podbródkiem jeśli są bardzo blisko, jakaś końcówka struny lub folgi, guzik, suwak lub element garderoby. Z takich powodów zawodowcy często pozbywają się mikrostroików i zostawiają tylko na E. W strunociągach zintegrowanych nie można wyjąć mikrostroików. Trzeba zadbać żeby śrubki nie były luźne, a strunociąg nie dotykał podbródka. Jeśli dotyka można przesunąć, podpiłować lub lub wsunąć kawałeczek gumki, gąbki, korka lub filcu pomiędzy te elementy. Końcówki folgi można przyciąć lub inaczej ułożyć żeby nie dotykały płyty.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):