Forum

03-02-2017,Od: Robert
Dzień dobry. Mam pytanie. Co Pan sądzi o gitarach Cort AS-E5. Miał Pan z tą gitarką do czynienia? Bo na temat marki Cort zdania są tak podzielone, że oszaleć można!
Drugie pytanie. Czy gitar Pengano już nie produkują, bo bardzo mnie podjarał ten szerszy gryf. Jakie one są, czy były brzmieniowo?

03-02-2017,Od: Jarek
O każdej marce opinie są różne, bo przecież ceny i modele są różne. Także poszczególne partie i egzemplarze się różnią. Dochodzi kwestia gustów i wymagań. Są ludzie ze wszystkiego zadowoleni, a są tacy co na wszystko narzekają. Co więcej - różnią się także sklepy. W nielicznych robi się korekty lutnicze przed sprzedażą, a w większości nic się nie robi. Albo tylko przegląd stwierdzający, że jest w normie. W nowych instrumentach małymi korektami można sprawić żeby było powyżej tej normy i to też robi różnicę.
Nie miałem w ręku Corta AS-E5, ale za te pieniądze zła nie będzie. To producent który robił linie gitar Ibanez, Fender, więc mają doświadczenie i dobre materiały. Można u nas zamówić to Panu doszykuję, doreguluję i będzie w porządku.
Pengano jak najbardziej są dostępne: http://skrzypce.pl/products/PF30.html Brzmienie jest oryginalne i odmienne od azjatyckich produkcji. Ma minimalną nutkę folkową mimo dużego rozmiaru, co dodaje uroku, dobrą selektywność, gra dość równo w całym paśmie. Ale oczywiście każdy ma inne ucho i musi ocenić po swojemu. Jakość drewna i lakieru ponad przecięta jak na tą cenę.

03-02-2017,Od: Robert
Gram tylko domowo i akordami. I sprawia mi to niesamowitą przyjemność. (inni kłamią, że im też). Niech mi Pan doradzi. Czy ładować się w tego Corta czy raczej w Pengano? Zaznaczam, że A na trzecim progu nie złapie, mam za duże łapy. A wiem, że Pengano ma szerszy gryf. Miło mi, że jest Pan tak sumienny!!! I tak szybko mi odpowiada.

04-02-2017,Od: Jarek
Gitara 3 razy droższa na pewno będzie znacząco lepsza pod każdym względem. Większość osób gra na wąskich gryfach w gitarach akustycznych. Najlepiej się przymierzyć i popróbować. Na łapanie A są różne metody. Niektórzy stawiają jeden palec na dwóch strunach, albo łapią całą poprzeczkę wskazującym, tylko unikają struny E.

04-02-2017,Od: Robert
Witam serdecznie ponownie. Ile by Pan sobie zazyczyl za ten najwyższy model Pengano? Rozumiem, że wszystkie poprawki Pan zrobi na miejscu i te gitarę maksymalnie zmiękczy? A struny Pan zakłada 11 czy 12?

04-02-2017,Od: Jarek
Jest jeden model, ten który podałem w odnośniku. Korekty robię przy każdym instrumencie bez wyjątku. Sam grywam na gitarze i po prostu trudno mi znieść, że ktoś kupi u mnie sprzęt na którym będzie się niepotrzebnie męczył. Każdy nowy instrument fabryczny trzeba korygować, bo fabryki mają dużo większą tolerancję błędów wykonania niż lutnicy. Co więcej - specjalnie robią duży zapas wysokości, bo świeże drewno zawsze się wypacza, zmienia kształty i wymiary. Wolą żeby użytkownikowi było niewygodnie, niż sytuację w której gitara przestanie całkiem grać z powodu zbyt niskiej akcji. Struny są fabryczne, chyba 11.

04-02-2017,Od: Robert
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ostatnie pytanie. Za jaką kwotę zdobyłby mi Pan tego Corta. Bo w specyfikacji podają, że on jest cały drewniany! A to bardzo kusi!!!

05-02-2017,Od: Jarek
Może być w najniższej cenie z ceneo.

05-02-2017,Od: Robert
Jak wszystko dobrze pójdzie to będę u Pana w środę to pogadamy. Adres ten, który widnieje na stronie? Ul. Niska?

06-02-2017,Od: Jarek
Tak

06-02-2017,Od: Robert
Punkt 18 Pan zamyka? Bo będę jechał ok 200 km i mogę, kurcze, nie zdążyć :-(

06-02-2017,Od: Jarek
W piątek tak. W inne dni czasami mogę zaczekać dłużej.

06-02-2017,Od: Robert
W środę kończę pracę 15.30. Od razu wyruszę. Proszę o podanie nr telefonu to bym do Pana dzwonił w razie jakbym miał problem z czasem.

06-02-2017,Od: Jarek
Zamówić tego Corta AS-E5?

07-02-2017,Od: Robert
A dojdzie na jutro?

07-02-2017,Od: Jarek
Jest szansa


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):