Forum

11-03-2017,Od: Adam
Witam. Nigdy w życiu nie grałem na skrzypcach i chciałbym wybrać jakieś w miarę tanie, elektro-akustyczne na początek. Dodam jeszcze, że gram na innych instrumentach (np. gitarze czy keyboardzie), mam dobry słuch muzyczny i zależy mi, żeby nie były drogie, tak na początek myślę, że ok. 600 zł. Przepraszam, jeżeli ta suma jest śmiesznie mała, nie wiem ile kosztują dobre skrzypce, przynajmniej takie zdatne do gry. Jeżeli jest to za mało, proszę mnie poprawić.
Zastanawiałem się nad wyborem tych skrzypiec: [url]http://allegro.pl/skrzypce-elektryczne-harley-benton-hbv-800-vw-i6141644225.html[/url]
Spotykałem się z różnymi opiniami, proszę o radę, czy te skrzypce nie będą złe.

Jeśli o czymś zapomniałem, proszę się upomnieć.
Pozdrawiam, Adam.

12-03-2017,Od: Jarek
Te się nie bardzo nadają, bo to elektryka pasywna bez zasilania i przedwzmacniacza. To tak samo jak z gitarami. Układ piezo musi mieć swoje zasilanie, żeby sensownie działać. Druga wada tych skrzypiec to gruby lakier nietransparentny, który wytłumia brzmienie akustyczne. Lepiej więc kupić sobie normalne skrzypce, a gdy pojawi się konieczność nagłośnienia, to przez mikrofon, albo dokupić sensowną przystawkę aktywną np. SHADOW SH 945 NFX.
Dla osób które chcą grać głównie z podłączeniem pod wzmacniacz, alternatywą są skrzypce typowo elektryczne aktywne za około 900 zł. Tańsze będą zbyt tandetne, krzywe i trzeszczące co utrudni grę i będzie niezbyt przyjemne. Oczywiście do tego przyda się jakiś wzmacniacz i multiefekt, bo dźwięk wprost z takich skrzypiec jest dość surowy, podobnie jak w przypadku gitary elektrycznej.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):