Forum

23-03-2017,Od: Martyna
Czym się różnią skrzypce Pengano Antyk Plus od Pengano Antyk I Plus? Skąd taka różnica w cenie? Czy Pengano Antyk Plus są w wersji z 4 mikrostroikami?
Poszukuję skrzypiec do nauki i hobbystycznego grania, może zacznę z dzieckiem naukę w instytucie Suzuki od września. Właściwie zastanawiałam się nad egzemplarzami do 1000zł, ale nie chciałabym się zniechęcić "skrzypiącym" instrumentem, więc może warto zainwestować więcej?
I jeszcze mam takie pytanie laika: czy wszystkie skrzypce są jednakowo głośne? Miałam już pierwszą lekcję gry na instrumencie w domu i zaskoczyło mnie jak głośne są skrzypce z bliska:) Mieszkam w bloku i się zastanawiam, czy nie lepszym wyborem na te pierwsze miesiące nauki były by skrzypce elektryczne...

23-03-2017,Od: Jarek
Jest to w opisie wyjaśnione. Plusy są selekcjonowane, dodatkowo tuningowane i mają więcej wyposażenia. Są 4 mikrostroiki i nie trzeba oddzielnie dokupować smyczka ani kalafonii. Wyższe modele mają lepszej jakości materiały, dłużej sezonowane, stabilniejsze, o lepszych walorach brzmieniowych, są dokładniej wykonane przez bardziej doświadczonych lutników. Głośność reguluje się tłumikami i doborem strun. "Skrzypienie" może oznaczać że trzeba popracować nad techniką prowadzenia smyczka. Bardziej to zależy od umiejętności, oraz użytych strun, smyczka i kalafonii.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):