Forum

02-12-2017,Od: Piotr
Witam,

chcialbym kupic w Pana sklepie skrzypce za 400-800zl. Chce sie nauczyc grac na skrzypcach. Mam 10 lat doswiadczenia w grze na gitarze i lubie grac wyscigowo. Wiem, ze do takiej gry potrzebny jest wygodny i dokladnie wykonany instrument. Nie zamierzam grac na skrzypcach koncertowo, wiec duzo wazniejsza od brzmienia jest dla mnie wygoda. Dwa elementy, na ktorych wydaje mi sie, ze szczegolnie mi zalezy, to niska akcja strun oraz odpowiednie odleglosci miedzy strunami. Jakie modele moglby mi Pan polecic?

Pozdrawiam

03-12-2017,Od: Jarek
Budżet nie pasuje do założeń. To jest za mało nawet na odpowiedni smyczek. W takich skrzypcach musi być też bardzo stabilne drewno i idealny profil podstrunnicy. Dobre drewno kosztuje więcej niż te założenia, a trzeba jeszcze z niego wykonać instrument i to bardzo precyzyjnie, co też kosztuje. Trzeba więc wyluzować, uznać że jest to spory kompromis w stosunku do wymagań i wybrać co się podoba optycznie. W uwagach można wpisać żeby nie regulować ich prawidłowo, tylko niżej, z dopuszczeniem pobrzękiwania.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):