Forum

22-01-2018,Od: Klaudia
Dzień dobry, mam pytanie. Czy jest to w ogóle możliwe, żeby nauczyć się gry na skrzypcach samemu w domu, tak hobbystycznie? Jeśli tak, to który model polecają Państwo dla takiego hobbysty? :)

24-01-2018,Od: Żania
Dzień dobry. Pani Klaudiu chyba można :-) Ja( jak to jest napisane na głównej stronie -w wieku wczesnego Karwowskiego :-))- w grudniu zeszłego roku zakupiłam u pana Jarka skrzypce. Przymierzałam się do akustycznych - tak w rejonie 500 zł. Finalnie z obawy by rodzina mnie z domu nie wyeksmitowała zakupiłam elektryczne Pengano. Odleżały kilka miesięcy ponieważ nie wiedziałam od czego zacząć,potem ktoś mi powiedział o stroiku który można ściągnąć na telefon. Nastroiłam, nalepiłam sobie plasterki i gdzieś w kwietniu /maju zaczęłam :-) Sama -bez nauczyciela i bez you tube ) Zważywszy,że nie jest to najłatwiejszy instrument na świecie- to łatwo nie jest, ale to było zawsze moje marzenie , więc nie mam zamiaru kiedyś żałować ,że nie spróbowałam. Aktualnie zbieram na akustyczne- chyba Modena :-) Nie wiem , może się mylę, ale tak sobie wyobrażam,że będą miały głębsze brzmienie niż elektryczne.

Aktualnie jestem na takim etapie ( niestety jedną stronę nut znalazłam- dużo pracy mnie jeszcze czeka - ale nie szkodzi. Dla mnie to największa przyjemność :-
)
https://vimeo.com/249690142

Więc proszę próbować ! Warto spełniać marzenia. Powodzenia. Pozdrawiam Żania


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):