Forum

27-01-2018,Od: Zbyszek
Na Youtubie wypatrzyłem taki filmik "Twarda gitara miękka gitara".gdzie podaję Pan wysokość strun na 12 progu ok3,5mm.A w gitarze którą kupiłem jest ok.8mm.Gitara to EverPlay salamanka.Nie wiem czy w związku z tym była przeprowadzona jakaś regulacja progów i mostka.Gitarę kupiłem 7 stycznia.Nie wiem co zrobić z tym faktem?

27-01-2018,Od: Jarek
Na filmiku jest gitara akustyczna. Klasyczne ustawia się trochę wyżej, bo amplituda drgań strun jest większa, ale na pewno nie na 8 mm. Może mieć tyle fabrycznie, ale ja zawsze schodzę do około 4 mm. E6 może być ciut wyżej, E1 raczej niżej. Nie ma najmniejszej możliwości żeby wysłać niewyregulowaną i nie poprawioną, więc zmiana musiała nastąpić już u Pana.
Najczęstszym powodem jest zbyt suche powietrze w sezonie grzewczym. Trzyma ją Pan cały czas w pokrowcu? Jeśli ma Pan możliwość, to proszę zmierzyć i podać wilgotność powietrza. Najlepiej jak jest 50%-60%. Takie same zalecenia jak przy parkietach, meblach i blatach z drewna. Jeśli jest za sucho, to drewno się kurczy. Parkiet dostaje szczelin, a gitara czy skrzypce zmieniają swoją geometrię.
Druga kwestia - czy zakładał Pan na nią jakieś inne struny? Jeśli tak to jakie? Proszę ją przysłać do mnie, to pomierzę wilgotność drewna i sprawdzę co było przyczyną zniekształcenia.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):