Forum

28-07-2006,Od: ****
Chodzę do państwowej szkoły muzycznej i gram już na jednym instrumencie. Chciałabym zacząć uczyć się na skrzypcach. Moi rodzice nie mają nic przeciwko temu. Tylko mam problem. Nie chcę zrezygnować z państwowej szkoły muzycznej, a w państwowej szkole jestem na ten instrument za stara. Jeśli pujdę do prywatnej szkoły będę musiała zaczynać od nowa naukę. Mogę być samoukiem, ale nigdy nie nauczę się tak jakbym nauczyła się w szkole muzycznej. Jak byłam mała to nie było mowy o skrzypcach, bo były za drogie, teraz jest to możliwe, bo mam internet i tu są tanie skrzypce. Chciałabym więc być w państwowej szkole muzycznej i uczyć się nadal na tym instrumencie, a skrzypce mieć prywatnie. Nie wiem jednak czy dam radę, bo będę miała wtedy 10 godz. lekcyjnych w szkole muzycznej, a teraz idę do gimnazjum i będzie więcej roboty. Doradzcie mi co mam zrobić?

04-08-2006,Od: pianistka
mam podobny problem!!! mam 14 lat uczę się grać na fortepianie, a moją prawdziwą miłością są skrzypce!! lubie fortepian, ale w porównaniu ze skrzypcami to go nie znoszę! moi rodzice nie chcą slyszeć o zmianie instrumentu, a przecież podstaw gry na skrzypcach na pewno nauczylabym się szybko bo znam teorię muzyki! na razie wymyśliłam, żeby poprosić o pomoc koleżankę skrzypaczkę i zobaczymy jak mi będzie szło!! tobie też radzę to zrobić!!


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):