Forum

27-03-2007,Od: Iza ...
Hej! Je mam nowe skrzypce tyle że fabryczne i strasznie brzydko grają a to nie moja wina bo jak gram na innych skrzypcach to dzwięk jest na prawdę ładny a tata za nic nie chce zgodzić się na nowe bo mówi że i tak powinnam się cieszyć że zaczęłam grać ...... co robić?????

28-03-2007,Od: Jarek
Nowe skrzypce trzeba trochę rozegrać. Da się i na takich pięknie zagrać. Była u mnie kiedyś pani z Teatru Wilkiego i zagrała taki koncert na zwykłych Everplayach, że słuchałem z wielkim podziwem i otwartymi ustami. Nie chcę przytaczać przysłowia z baletnicą, bo nie o to chodzi. Żaden tata, nawet bogaty nie zainwestuje kilku tysięcy w zawodowy instrument, jak nie zobaczy, że na prawdę masz zapał do nauki. Jak chcesz sobie niedrogo ułatwić życie, to kup bardzo dobre struny, bardzo dobrą kalafonię i graj śmiało. Podobno ciemna kalafonia kontrabasowa średniej twardości i dobrej firmy ułatwia inicjowanie dźwięku. Czyść struny co jakiś czas, aby kalafonia nie gromadziła się na nich. Będzie łatwiej inicjować dźwięk. Sprawdź też czy twoje skrzypce fabryczne nie są aby ze sklejki. Tanie modele Leonardo, Gattsby, Stagg, Cordoba itp. bywają sklejkowe. Jeżeli tak, to sprzedaj je i kup drewniane Everplay, bo brzmią dużo ładniej. Warstwy sklejki można zobaczyć na bokach płyty przedniej i w efach. W dobrych skrzypcach zobaczysz w przekroju lite drewno i ciągłość słoi, przy sklejce będą to zwykle sklejone trzy warstwy, co widać w przekroju efów.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):