Forum

18-04-2019,Od: Marcin
Witam serdecznie.
Jakiś czas temu kupiłem u Pana Corta AD810, wymieniłem w nim już raz struny, ale nie uzyskałem z gitary tonu jaki by mnie zadowalał. Jakie struny by pan polecił by uzyskać ciepłe, przyjemnie brzmienie, bez metalicznego dźwięku, tak jak wychodzi to teraz? Czy 10-50 byłyby odpowiedniejsze? Jeżeli tak to na jaka firmę patrzeć?

Pozdrawiam, Marcin.

18-04-2019,Od: Jarek
Witam, Wczoraj ktoś pytał o dokładnie odwrotną rzecz. Chciał mieć brzmienie bardziej metaliczne. Dla każdego "przyjemne" oznacza coś innego. Generalnie brzmienie ociepla się z czasem samoczynnie. Nowe struny są bardziej brzęczące, a potem łagodnieją w miarę zabrudzania. Można od razu zastosować struny powlekane np. polyweb lub szlifowane. Trudno jednak powiedzieć jak zachowają się z danym egzemplarzem gitary i czy przypasują do gustu. Faktem jest że ta gitara dość dobrze przenosi wyższe harmoniczne i ma mocny środek pasma. Tu przydałby się model wytłumiający wyższe tony w basach, taki z bardziej dudniącym niż grającym dołem. Ale strunami też pewnie da się doregulować brzmienie. Z tym że raczej nie cieńsze niż 11-52.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):