Forum

28-04-2019,Od: Jarek
Dzień dobry,
Bardzo proszę o opinię odnośnie skrzypiec elektrycznych akrylowych. Intryguje mnie ich budowa, wydają się też solidne. Oczywiście bajery typu PODŚWIETLENIE nie jest dla mnie istotne lecz wydają się bardzo nowoczesne i pytanie jak bardzo solidne i jakie brzmienie? Osobiście nie mam możliwości przestestowania ich a w internecie dość mało informacji. Do tanich też nie należą, zastanawaia mnie ich ogólna jakość. Widzę po wszelkich tutorialach, że bardzo dużo osób ich używa dlatego zaczynam nad nimi rozkminiać, wydają się dobre... Będę wdzięczny za odpowiedź. Dziękuję.

28-04-2019,Od: Jarek
Nie miałem w ręku, ale sądzę, że to raczej ciekawostka niż dobry instrument. Cena może wynikać po prostu z tego, że to sprzęt unikalny i pracochłonny. Już sam podstawek o tej grubości nie wróży nic dobrego. Tak samo zastosowanie tworzywa zamiast drewna. Korpus drewniany bardzo ładnie podtrzymuje drgania w szerokim zakresie częstotliwości, a dzięki skomplikowanej i niejednorodnej budowie dodaje sporo szlachetności i barwy.
Mam doświadczenie z wieloma instrumentami, gdzie użyto korpusów lub elementów z tworzyw. Niestety brzmią pudełkowo, bo wyraźnie wybija się jedna częstotliwość, a wiele innych cennych harmonicznych jest tłumionych. Drewno może też lepiej zachowywać się mechanicznie pod stałym naprężeniem strun. Gdyby tworzywa były lepsze, to już dawno znalazłyby szerokie zastosowanie w orkiestrach. Nic takiego się nie dzieje. Co innego w teledyskach, gdzie świecenie jest ważniejsze od brzmienia.
Z drugiej strony, jeśli podejdziemy do tego eksperymentalnie, to brzmienie skrzypiec elektrycznych nie jest szczególnie ważne. Można uzyskać coś ciekawego samą obróbką sygnału, więc nie chcę całkowicie zniechęcać do zabawy.

28-04-2019,Od: Jarek
Uuu... to już chyba nie dla mnie :) Jednak ja stawiam na dobre brzmienie, a jeśli jest to coś do eksperymentalnej muzyki którą wypadałoby komputerowo podrasować to odpada. Tutaj w niedawnym poście dziewczyna pytała o skrzypce elektryczne i zostały jej polecone z Yamahy. Czy pod kątem ich symetryczności mogą być Yamaha YSV-104 RD? Proszę jeszcze powiedzieć co Pan sądzi o skrzypcach Yamaha YEV-104 NT - o tym "podkowiastym" kształcie?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):