Forum

06-11-2007,Od: Paweł
CZeść! Mam 18 lat i zamierzam zacząć uczyć się grać na skrzypcach. Myślicie, że to ma jeszcze sens? Koleżanka powiedziała mi, że juz stawy mam sztywne i że juz tak ręki nie nagnę i wogole... Co myślicie o tych Verona Custom Violin? Mogą być na początek? Gram na gitarze z nut. Czy to może jakoś pomóc? A co myślicie o zrobieniu progów do skrzypiec? Lutnik zrobiłby mi to za 300 zł. A może na początek zrobić sobie takie wiązane, jak w wioli da gamba? I zawiązać je w odpowiednich miejscach używając tunera...
Mój e-mail; paolo45@wp.pl

12-11-2007,Od: Piotr
Nie słuchaj o tym że masz już 18lat , tylko jak chcesz się nauczyć gry na skrzypcach to poprostu zacznij. Co do progów na skrzypcach to bym był przeciwnikiem używania ich dłużej niż 1 tygodzień. Na sam początek ( podkreślam na sam początek!!! ) żeby przyzwyczaić rękę do właściwych odległości to możesz np z taśmy samoprzylepnej nakleic sobie progi, nie przerabiaj skrzypiec, bo poprostu je sobie zniszczysz. Na skrzypcach musisz wsłuchiwać się dokładnie w dźwięki , również po to żeby były czysto , a nie naciskać progi , lub jakieś klawisze. Tylko taka oryginalna budowa skrzypiec będzie pozwalała Ci na różne techniki jak glisanda , płynne zmiany pozycji itd itp. Więc nie kombinuj z przeróbkami tylko zacznij poprostu grać :) . Pozdrawiam


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):