Forum

09-11-2007,Od: Kasia
Help!! Zaczynam grać, a nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać... Czy smyczek musi dość mocno opierać się na strunach, bo mi podskakuje jak piłeczka... i jak często trzeba go smarować kalafonią? Przed każdym użyciem?
Pozdrawiam wszystkich grających i wszystkich zaczynających

12-11-2007,Od: Piotr
Skoro zaczynasz grać, to nie naciskaj smyczka! tylko prowadź go ciężarem luźnej ręki. Ciężar luźnej ręki wystarcza do tego by uzyskać dźwięk ze skrzypiec. Jak zacznie "skrzypieć" to poprostu prowadź smyczek szybciej. To na początek pozwoli Ci opanować prawidłowe trzymanie i prowadzenie smyczka. Jeśli zaczniesz od dociskania smyczka , to po pierwsze będziesz mieć strasznie spięte mięśnie prawej ręki , za dużo taką ręką nie da się pograć , a poza tym przy dłuższym ćwiczeniu szybko doprowadzisz do kontuzji/przesilenia ręki. Jeśli chcesz dobrze złapać początki gry na skrzypcach to proponuję wziąść chociaż kilka lekcji u profesjonalisty , bądź chociaż poczytać sobie najpierw książkę nauki gry na skrzypcach A.Cofalika w której dokładnie opisane masz początki. Przepraszam za rady wprost, bez owijania że może tak lepiej , a może tak , ale przez przypadek wszedłem na tą stronę , a ponieważ nauczyłem już niejednego człowiek grania na skrzypcach to pozwoliłem sobie napisac do Ciebie tą "krótką" :) wiadomośc. Pozdrawiam Piotr

13-11-2007,Od: Kasia
Dzięki za pomoc :)
Tak, przydałyby się lekcje u profesjonalisty, za którym właśnie zaczynam się rozglądać :)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):