Forum

15-12-2007,Od: basia
och, bardzo dziękuję pani elu za odpowiedź. to rzeczywiście rozwiązało mój problem, ale mam wątpliwości, co do tego, co to znaczy od dołu. No bo skrzypce mają taką rączkę i taką podstawę... I teraz kolejne pytanie: czy ,,dół" skrzypiec to ta rączka, czy podstawa. Mam jeszcze pytanie, bo nie wiem, czy najgrubsza to jest na najlżejsza, czy ta najcięższa struna. Żeby nie było, jestem blondynką... Więc proszę się nie dziwić, dlaczego takie głupie pytania zadaję... W końcu blondynki tak mają; zwłaszcza ciemne... Droga pani Elu, proszę o odpowiedź, najlepiej teraz, a jeśli pani nie może teraz, to później. Z poważaniem, Barbara:)

15-12-2007,Od: ela
droga Basiu !a więc tak!jak by tu odpowiedzieć na o pytanie,by pani uzyskała najbardziej zadowalającą odpowiedź???myśle ze coś powinna pani zozumieć a więc tak z teoretycznego punku widzenia skrypce dzielą się na 2części!!!taki podział jak pani zasugerowała jest typowy dla instrumentu u7żywanego szczególnie w regionie lachowskim i góralskim.otórz tak góra skrzypiec to ta część od podsawka a podsawek to to akie czarne na czym opiera sie broda skrzypko podczas grania*(widoczne na zdjęciu skrzypiec obok)takie owalne.prosze sie przyjżeć.wytlumacze to pani teraz na odwrót ale zachowam sens.!pierwsza sruna od podstawka (od tzw.góry)to sruna G następnie D,potem A a najcieńsza o najwyższym dźwięku to E.to co pani nazwała rączką nazywamy gryfem a tą podstawepudło rezonansowe z otworami w kształcie litery f!!!!a to że pani jest blądynką nie ma nic do ego!teoria nie jest łatwa a jeśli ktoś w tym nie siedzi codziennie lub co jakiś czas o prosze sieę nie martwić!czy udzieliłam pani dobrej odpowiedzi?jeśli nie to przykro mi ale sie staralam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziękuje żśe pani napisała i zachęcam do dalszej współpracy czekam na kolejne pytania z poważaniem mgrELA;];];]


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):