Forum

04-01-2008,Od: Żaba
Ela, dzięki za chęć pomocy:) rzeczywiście-bardzo dużo rzeczy jeszcze nie wiem. Niby trochę tam wiem, np o trzymaniu i prowadzeniu smyczka, ale jednak luki w wiedzy są. Nie wiem na przykład, czemu czasem smyczek mi "podskakuje" przy ćwiczeniach.I czuję, że spinam mięśnie prawej ręki i ramienia.Czy powodem może być fakt, że gram bez "szyny"?Widziałam kilka filmów, wiem, że Yehudi Menuhin propagował tę metodę. I jeszcze jedno, może głupie pytanie - czy można mieć za długą szyję do skrzypiec:D? Bo ja mam powiedzmy...z lekka łabędzią ;D Są jakieś ćwiczenia na rozruszanie palców, nadgarstka? I czy lewe ramię przy graniu powinno być trzymane w jednej pozycji(do tej pory sądzę, że tak) i na jakiej wysokości powinno być? No to zasypałam forum pytaniami ;)Pozdrówki!

04-01-2008,Od: ela
nie mam za co!hm rzeczywiście drganie smyczka to sprawa typowo poiczątkowa !jest wiele ćwiczen na rozluźnienie rąk!
np cwiczenia ruchowe bez skrzypiec bardzo pomocne
stań w lekkim rozkroku.ciężar ciała rozłóż na obie nogi.
1.przenieść ciężar ciała na lewą noge unoszac lekko pięte prawej nogi.
2.ciężar ciała przenieść na prawą noge unosząc lekko pięte lewej nogi.
celem ćwiczenia jest rozlużnienie ciala szczególnie rąk i nóg cio wyrabia postawę skrzypka!mam nadzieje że to ci cos przybliżyło!!!pisz jesli tylko chceesz odpowiem!!!!pozdrawiam p.s co do długiej szyi to może rzeczywiście powinnaś mieć szyne bo atm możeszzz regulować wysokość!bez jest o wile gorzej


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):