Forum

10-09-2008,Od: Olimpia
Jak Pani wie, skrzypce z tych firm są skrzypcami fabrycznymi. W zasadzie nie ma różnicy pomiędzy Ever Play a Stagg, jednak te pierwsze( z tego co slyszalam) są produkowane w Chinach. Stagg jest firmą belgijską, ja wybrałabym
właśnie tę, gdyż nie jestem przekonana co do chinskiej jakosci rzeczy. Ale nie będą to skrzypce na stale(za kilka lat zmienicie panstwo dziecku na 1/2 :) ) więc nie ma się co przejmowac, wazne jednak aby dziecko po pierwszym razie nie zniechęciło się do skrzypiec, jest swietny instrument i szkoda by bylo. Moja kolezanka ma skrzypce z firmy Stagg i twierdzi, ze sa super.Zalezy czego Pani oczekuje od instrumentu. Ja wzielabym Staggi :)

12-09-2008,Od: Jarek
Przede wszystkim Stagg nie jest firmą tylko marką należącą do firmy EMD. Po drugie żadna firma nie produkuje tanich skrzypiec w Europie ani w USA, właśnie ze względu na gorszą jakość. Najlepszej jakości tanie skrzypce można wykonać paradoksalnie... tylko w Chinach. Już wyjaśniam dlaczego: Otóż przy budżecie 200 zł w Europie nie kupi się dobrego materiału na skrzypce, a i żaden podrzędny stolarz nie zechce za takie pieniądze poświęcać swojego czasu, a co dopiero lutnik. Natomiast w Chinach za te same pieniądze otrzymujemy dobry materiał i dniówkę pracy dobrego specjalisty. Dlatego nawet taka firma jak słynny niemiecki Hofner z ponad 100-letnią tradycją zamawia tanie skrzypce w Chinach. Generalnie wszystkie instrumenty do 1500 zł są produkowane w Chinach właśnie dlatego że tam można uzyskać za tą samą cenę znacznie lepszą jakość materiałów i wykonania niż w Europie czy USA.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):