Forum

27-07-2010,Od: Gosia
Mam 17 lat i jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z żadnym instrumentem, a bardzo bym chciała. Dlatego pomyślałam sobie, że może na skrzypcach zacznę grać. I mam do was kilka pytań. Po pierwsze, jakie najlepiej kupić skrzypce (mam 174cm wzrostu), jakiej firmy ? Po drugie, czy w ogóle warto zacząć jeśli nie umiem czytać nut itp. ? Po trzecie, czy granie na skrzypcach i posiadanie ich jest kosztowne( chodzi mi raczej o to czy cały czas trzeba w nie inwestować)? I jak najlepiej zacząć naukę ? Mam nadzieje, że zdołacie mi pomóc :)

16-08-2010,Od: skrzyPolny
Hej, ja też zaczynałam, jak miałam 17 lat:) już minął rok, od kiedy gram i mówię Ci - JEST SUPER, naprawdę warto, im więcej się gra, tym bardziej się chce dalej poznawać skrzypce!! To prawda - trzeba odrobinę cierpliwości, systematyczności i.. wiary w siebie:) Polecam znalezienie indywidualnego nauczyciela, wtedy będziesz mogła pracować nad tym instrumentem we własnym tempie. Nut nauczysz się szybko i po kilku miesiącach może nawet zagrasz już na Boże Narodzenie pierwsze kolędy!
Życzę owocnej nauki, rozwijania tej pasji, powodzenia!! bo naprawdę skrzypce to coś niesamowitego:)
pozdrawiam


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):