Forum

08-10-2010,Od: Magda
Ja grałam na skrzypcach 1.5 roku, bo później zrezygnowałam. Nie polecam tego instrumentu ludziom z mała cierpliwością. Skrzypcom po prostu trzeba się poświęcić. Mnie osobiście skrzypce przyprawiają ( delikatnie mówiąc ) o mdłości, od razu przypominają mi się te godziny treningów, po to, żeby jeden dźwięk zagrać czysto. :/

08-10-2010,Od: Jarek
Dla takich osób są skrzypce z progami. Jak ktoś nie ma cierpliwości do szukania na chwytni prawidłowych tonów, to na skrzypcach z progami gra sobie czysto jak na gitarze od pierwszego podejścia bez żadnej specjalnej nauki.

31-10-2010,Od: Violinist
Tak, tylko na gitarze struny sie pociąga żeby zagrać, na skrzypcach żeby grać trzeba dobrze opanować trzymanie i ruchy smyczka to nie jest takie proste. Wg mnie coś takiego jak skrzypce z progami nie powinny mieć racji bytu: skrzypce od zawsze były praktycznie najtrudniejszym instrumentem. I powinno tak zostać. Jak sie może czuć ktoś kto ma zwykłe skrzypce, ciągle ćwiczy na nich, ma dobry słuch i gra jako tako a tu nagle wychodzi ktoś kto nie ma słuchu wogóle i zaczyna znacznie lepiej grać na skrzypcach z progami po 2 tygodniach ćwiczeń? Może to troche zniechęcić... Zdecydowanie odradzam takich wynalazków tym którzy chcą grać na skrzypcach.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):