Forum

24-08-2010,Od: Magu-chan
Cześć, mam 19 lat i chciałabym zacząć grę na skrzypcach. Wcześniej grałam na trąbce w orkiestrze dętej ale odeszłam ze względu na czas maturalny. Teraz zaczynam studia i nie mogłabym uczęszczać na próby ork stąd pomysł na skrzypce (posiadam jeszcze gitarę akustyczną ale chciałabym się doskonalić w muzyce klasycznej a nie rozrywkowej). Nie chciałabym wydać masy pieniędzy (do ok. 500zł) ale też nie chcę kupić charczących skrzypiec (jestem uczulona na czyste dźwięki). Na swój wiek jestem malutka (158cm). Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki rozmiar skrzypiec i markę powinnam wybrać?

26-08-2010,Od: Maja
rozmiar na 100% 4/4 a marka.. do 500 zl polecam vrona custom lub steinbach.. jesli mialabym tylko tyle pieniedzy wybralabym pomiedzy tymi markami:) powodzenia. Jakbys miala wiecej pytan to pisz:)

27-08-2010,Od: Magu-chan
Dziękuję Ci, Maju, za odpowiedź! Bardzo mi zależało na rozmiarze, ponieważ uważam, że to jedna z najważniejszych informacji. Jeśli chodzi o skrzypce, to podobają mi się ta Verona Custom. Są one na stronie i wydaje mi się, że warto zainwestować nieco więcej ale mieć nastrojony instrument (na allegro widziałam Steinbacha, ale czy są one nastrojone i to nie wiem, jednak wolałabym nie ryzykować z niestrojonym instrumentem bo odstrasza). Mam pytanie odnośnie smyczka - czy trzeba go smarować za każdym razem, gdy się chce zagrać?

11-11-2010,Od: Lena
Witam wszystkich serdecznie, ja mam takie pytanie, chce sprzedać swoje stare skrzypce 3/4 Dvoraka,ale totalnie nie wiem na ile je wycenić. Skrzypce mają ok 12-13 lat, dokładnie nie pamiętam, kosztowały wówczas moją mamę ok 900-1000 zł. Jak myślicie za ile je sprzedać?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):