Forum

17-08-2011,Od: Ol
Chciałabym rozpocząć naukę gry na skrzypcach, ale nie wiem na jakie powinnam się zdecydować. Mogłabym liczyć na polecenie odpowiednich skrzypiec dla osoby początkującej? Myślę, że z tych w Waszym sklepie (a preferowałabym zakup właśnie tutaj) wybrałabym któreś z przedziału cenowego 400-700. Dla przykładu bardzo spodobały mi się "Verona Violin Custom FT-V11C", ale nie znam się i nie wiem czy pomiędzy nimi są jakieś wielkie różnice, a zależy mi na udanym zakupie. Oczywiście nie spodziewam się nie wiadomo czego w takiej cenie tym bardziej, że ja dopiero chcę zacząć swoją przygodę z owym instrumentem. Chciałabym aby skrzypce były od razu z futerałem i wszystkimi potrzebnymi mi rzeczami (o których podanie również bym prosiła). Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

18-08-2011,Od: PT
Ehh te verony, wielu je rozchwytuje ;). Polecam, mam takie. Są naprawde dobre. Ale jeśli chcesz mieć od razu akcesoria to możesz wybrać firmy Pengano albo Corelli w tym przedziale cenowym. Na Veronach ja gram dlatego moge je polecić, z resztą nie wiem jak jest. Do gry potrzebne jest żeberko, ale nie w każdym zestawie jest (w veronach nie ma) najlepiej z regulacją wysokości i szerokości. Żeberko bez tego jest nie wiele tańsze a znacznie mniej wygodne. Reszta rzeczy potrzebnych jest w każdym zestawie czyli: kalafonia, zapasowa struna (najcieńsza, bądź wszystkie) no i smyczek rzecz jasna ;) . A z akcesoriów mniej potrzebnych początkującemu to np.: kamerton. To już jest dla tych, którzy grają jakiś dłuższy czas.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):