Forum

17-08-2011,Od: Ol
Chciałabym rozpocząć naukę gry na skrzypcach, ale nie wiem na jakie powinnam się zdecydować. Mogłabym liczyć na polecenie odpowiednich skrzypiec dla osoby początkującej? Myślę, że z tych w Waszym sklepie (a preferowałabym zakup właśnie tutaj) wybrałabym któreś z przedziału cenowego 400-700. Dla przykładu bardzo spodobały mi się "Verona Violin Custom FT-V11C", ale nie znam się i nie wiem czy pomiędzy nimi są jakieś wielkie różnice, a zależy mi na udanym zakupie. Oczywiście nie spodziewam się nie wiadomo czego w takiej cenie tym bardziej, że ja dopiero chcę zacząć swoją przygodę z owym instrumentem. Chciałabym aby skrzypce były od razu z futerałem i wszystkimi potrzebnymi mi rzeczami (o których podanie również bym prosiła). Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

22-08-2011,Od: Jarek
Verona jest OK, zwłaszcza że są to te lepsze wersje - starannie wykonane i dobrze brzmiące. Warto od razu domówić żeberko czyli podpórkę, zwłaszcza dla osób z dłuższą szyją, bo gra się wygodniej. Do strojenia przydaje się kamerton (20 zł), a dla bardzo początkujących, którzy nie radzą sobie ze strojeniem na słuch można polecić tuner elektroniczny (30 zł). Tak, wiem że to profanacja skrzypiec i nauczyciele tego nie tolerują, bo trzeba przecież doskonalić słuch. Jadnak jeżeli ktoś jest bliski zniechęcenia i rezygnacji, to chyba jednak lepiej posłużyć się tunerem elektronicznym niż całkowicie rzucić instrument w kąt. Tuner pomoże w nastrojeniu a także można nim kontrolować prawidłową wysokość wydobywanych dźwięków.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):