Forum

26-07-2011,Od: Skrzypianistka
Zakupiłam tu około 2 miesiące temu skrzypce Pengano Custom 4/4 i jestem bardzo zadowolona. Co prawda smyczek bardzo kiepski i trzeba będzie w przyszłości wymienić, ale nie spodziewałam się rarytasów :) Polecam dla kompletnych amatorów takich jak ja. :)

31-07-2011,Od: Jarek
To nie są złe smyczki mimo 5 razy niższej ceny. Przeciętny smyczek uczniowski to jednak koszt blisko tysiąca złotych. Jeżeli porównamy te smyczki do tego co dostajemy w zestawach innych producentów za podobną cenę, to okazuje się że te są wręcz doskonałe. Dwa dni temu nauczycielka brała dla ucznia taki zestaw i była zachwycona smyczkiem. Oczywiście po osiągnięciu pewnego poziomu trzeba smyczek wymienić na znacznie lepszy i droższy, podobnie jak struny. Jednak do nauki podstaw i gry czysto amatorskiej są one całkowicie wystarczające. Nie krzywią się przesadnie, nie łysieją, są z naturalnego włosia, mechanika chodzi płynnie, a więc spełniają swoje zadanie. Nie można powiedzieć że są bardzo kiepskie. Ostatnio klientka przyniosła zestaw z Ursynowa, gdzie po jednym dniu grania smyczek stracił połowę włosia, wypadł klin, gwint przeskakiwał, owijka odpadła, a wygięcie boczne uniemożliwiało grę. Nie wspomnę o stronie wizualnej. To dopiero jest bardzo kiepski smyczek!

05-08-2011,Od: Violinist-a
Ja kupiłem tu w 2009 roku skrzypce Verona, i według mnie smyczek w zestawie był dobry. Co prawda po jakimś czasie się wykrzywił, ale to było z mojej winy bo często za bardzo go napinałem, zdarzało mi się go zostawiać w ten sposób na pół dnia. W końcu przez takie traktowanie pękł ;p, gdyby nie to jeszcze by mi długo posłużył: dzielnie znosił ostrą jazde po strunach a i dźwięk był donośny i przyjemny.

19-09-2011,Od: qwerty
Posiadam skrzypce Pengano z tej strony i smyczek jest zdecydowanie najsłabszą stroną zestawu. Po naprężeniu duża część włosia pozostaje luźna. Poza tym smyczek ma zbyt małe wygięcie i jest bardzo miękki. Da się nim oczywiście w miarę ładnie zagrać, ale wymaga to dużych umiejętności.
Szkoda, że jest taki kiepski, bo skrzypce po wymianie mostka naprawdę bardzo ładnie brzmią, nawet na fabrycznych strunach.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):