Forum

04-02-2012,Od: Caterina
Witam wszystkich. Interesują mnie skrzypce Antoni Debut ACV30: http://muzyczny.pl/133487-AntoniDebutACV30skrzypce44zfuteralem.html,generalnie nie znam sie na sprzęcie, jestem początkującym uczniem, dlatego chciałabym poznać Waszą opinie czy te skrzypce będą dobre dla mnie czy raczej nie są warte i lepsza jest inna firma? Dzięki wielkie za pomoc. pzdr

05-02-2012,Od: Adam
To co ze zdjęć można wywnioskować: smyczek z najniższej półki, nawet kawałka hebanu na żabkę pożałowali. Gorsze są tylko plastikowe bo i takie bywają. Podbródek nie wykończony - ostre krawędzie, podstrunnica jakoś dziwnie wygląda - jest czymś pokryta a wiec raczej nie heban, kołki na pewno nie heban. Zobacz powiększenie kołków - są bardzo nierówne, będą puszczać. W otworach gdzie wchodzi struna widać jasne drewno z zewnątrz poczernione. Otwory na kołki także bardzo nierówne, a to wróży problemy. Takie skrzypce kupisz spokojnie za 250 zł pod inną nazwą. Futerał fajny ale za płaski. Ryzyko zmiażdżenia skrzypiec przez nacisk na mostek. Reszta zależy od egzemplarza, bo możesz dostać skrzypce nie przygotowane i krzywe. Wielkie sklepy nie bawią się w precyzyjny setup.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):