Forum

01-04-2012,Od: Paulina
Witam. Mam pytanie głównie do pana Jarka, ale także chętnie poczytam opinie innych. Mam dylemat co do kupna, zastanawiam się między: Corelli, Veroną, Pengano S Light a Sander SV-300. Zamierzam się dopiero uczyć (dla własnej przyjemności), ale chciałabym mieć go na dłuższy okres, dlatego proszę o wskazówki co do jakości. :) Bedę bardzo wdzięczna i zaznaczę, że mam przeznaczone na wydanie ok. 500 zł ale jeśli mam dopłacić jakieś 100zł a będzie to duża różnica to jestem skłonna. Czekam na wskazówki. :) PS. Gdy kurier dostarczy przesyłkę można dopiero w tedy sprawdzić i zapłacić? Jak dostaje się potwierdzenie i gwarancję?

02-04-2012,Od: Jarek
Nie chcę nic sugerować, bo są to wszystko modele z tej samej półki jakościowej. Nie ma więc wyraźnego faworyta. Także nauczyciele którzy wybierają u nas na miejscu instrumenty dla uczniów dokonują bardzo różnych decyzji. Jednemu się podoba jeden model, drugiemu inny.
> chciałabym mieć go na dłuższy okres, dlatego proszę o wskazówki co do jakości
Jeżeli ważny jest czas użytkowania pomiędzy remontami to proponuję wybrać osprzęt w pełni hebanowy i dbać o stałą wilgotność 50-60%. Heban to twardsze drewno niż buk czy klon, a więc takie elementy jak podstrunnica czy kołki narażone na działanie sporych sił i tarcia wytrzymają około 10 lat do remontu, a inne powiedzmy 7 lat. Jednak nie ma nic darmo. Heban jest stosunkowo drogi. Skrzypce takie jak Verona nie są na hebanie, ale dzięki temu więcej środków poszło na precyzję wykonania i jakość innych materiałów co dobrze wpłynęło na brzmienie. Mimo braku hebanu są to skrzypce często wybierane przez kupujących.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):