Forum

01-04-2012,Od: Paulina
Witam. Mam pytanie głównie do pana Jarka, ale także chętnie poczytam opinie innych. Mam dylemat co do kupna, zastanawiam się między: Corelli, Veroną, Pengano S Light a Sander SV-300. Zamierzam się dopiero uczyć (dla własnej przyjemności), ale chciałabym mieć go na dłuższy okres, dlatego proszę o wskazówki co do jakości. :) Bedę bardzo wdzięczna i zaznaczę, że mam przeznaczone na wydanie ok. 500 zł ale jeśli mam dopłacić jakieś 100zł a będzie to duża różnica to jestem skłonna. Czekam na wskazówki. :) PS. Gdy kurier dostarczy przesyłkę można dopiero w tedy sprawdzić i zapłacić? Jak dostaje się potwierdzenie i gwarancję?

02-04-2012,Od: Jarek
W przypadku firm kurierskich prawo przewozowe mówi, że odbiorca może otworzyć paczkę gdy zostanie przeniesione na niego prawo własności, czyli dopiero wtedy gdy podpisze odbiór danej przesyłki, a w przypadku pobrania najpierw dokona zapłaty za przesyłkę. To jest wymóg prawny taki sam dla wszystkich firm. Zawartość przesyłki można sprawdzić w obecności kuriera i w razie problemów spisać protokół strat. Polecam sprawdzenie szczególnie wtedy gdy widać na zewnątrz ślady uderzeń.
Jeśli chodzi o sprawdzanie przed zapłatą to Wyjątek stanowi Poczta Polska która oferuje specjalną usługę komisyjnego otwarcia w Urzędzie Pocztowym. Jest to droga i nie praktyczna usługa. Konieczne jest zgłoszenie przed nadaniem i opłacenie z góry kosztów usługi otwarcia, samej paczki oraz ubezpieczenia od zwrotu. To może być ok. 35 zł.
Generalnie nie ma potrzeby sprawdzania przesyłki przed zapłatą ponieważ nie ma możliwości poniesienia strat. Przesyłka jest ubezpieczona, towar jest na gwarancji (2 lata), a w razie niezadowolenia jest 10 dni na zwrot. Zwracana jest pełna cena towaru jeżeli nie nosi on śladów użytkowania.

02-04-2012,Od: Paulina
Kolejność nie miała znaczenia gdy pisałam o sprawdzeniu i zapłacie :) ale bardzo dziękuję za odpowiedź, myślę że w niedługim czasie złoże zamówienie.
Czy zostanę powiadomiona wcześniej którego dnia dostarczona zostanie przesyłka (przedział godzin także)? Bo nie chciałabym, żeby kurier pocałował klamkę.

02-04-2012,Od: CD.
Ach i jeszcze jedno, przepraszam że tak męczę... Dlaczego skrzypce Corelli dla leworęcznych są 200 zł tańsze od tych dla praworęcznych? Czy to dlatego, że rzadko kupowane są takie modele? Bo ja jestem leworęczna ale jak pomyślę o pozycji trzymania to mam mętlik: niby i tak mi pasuje i tak (co śmieszne gram na gitarze dla praworęcznych) więc chyba pozostaje mi jedynie sprawdzić u kogoś jak wygodniej leży...

02-04-2012,Od: Jarek
Nie ma żeberka ani drugiego smyczka. Fakt też, że są rzadko kupowane. Jeżeli gitara praworęczna pasuje i jest trzymana typowo (a nie jak u Jacka Kaczmarskiego cienkimi strunami do góry), to skrzypce też powinny być praworęczne. Będzie jak sądzą łatwiejsza przesiadka, bo lewa ręka już umie naciskać struny.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):