Forum

10-04-2012,Od: ...
Nie piszcie w opisie sklepu skrzypiec ze sa derwniane bo to nieprawda ,one sa ze sklejki robione i malowane ,drewniane zaczynają sie od 1800 zł w góre .Wprowadzacie klienta w błąd .

11-04-2012,Od: ...
mam tez skrzypce za 180 zł i tez są ze sklejki ,takie leciutkie
drewniane nie są lekkie
myle sie?

11-04-2012,Od: Jarek
Drewniane zwykle są lżejsze. W sklejce ciężar zależy od grubości i tego co tam użyto w masie klejowej. Mogą to być jakieś prasowane odpady papierowe lub wióry.

11-04-2012,Od: ...
i lutnicy mają jednak inne zdanie na ten temat

11-04-2012,Od: Jarek
Lutnik mówi, że ciężar zależy od gęstości materiału i grubości. Gęstość sklejki świerkowej i drewna świerkowego jest podobna, ok. 45g/cm3. W konstrukcjach przemysłowych można użyć cieńszej sklejki zamiast grubszego drewna i wówczas całość będzie lżejsza. Jednak w tak małym obiekcie jak skrzypce udaje się wykonać instrument z cieńszego drewna niż ze sklejki (która ma 2-3 warstwy). Mówimy tu o tandetnej sklejce z nierównych odpadów, a takiej sklejki nie da się wykonać na super cienko. Dlatego jest ona grubsza, a więc przy tej samej masie właściwej cięższa. Skrzypce drewniane też bywają różne. Everplay, Verona są leciutkie, Corelli są cięższe. Dlatego piszę że przeważnie, a nie zawsze skrzypce sklejkowe są cięższe. Po prostu ważyłem je i wiem jak jest.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):