Forum

15-04-2012,Od: skrzyp....
Witam ;) Chcę kupić skrzypce elektruczne i mam do tego pytania : po pierwsze - co trzeba w pełnym sprzęcie ( jakies zasilacze , mikrofony ) i jakie byłyby najlepsze ?

15-04-2012,Od: Jarek
Najlepiej jeżeli skrzypce mają aktywną elektronikę, czyli wbudowany przedwzmacniacz. Wówczas sygnał jest wzmacniany blisko przetwornika, jest mniej szumów i zakłóceń. Na początek nie potrzeba specjalnych wzmacniaczy. Można korzystać ze słuchawek lub podłączyć do wieży lub komputera. Potrzebna będzie do tego przejściówka duży jack na chinch do wieży, lub duży jack na mały jack do komputera. Mogę podesłać coś takiego. Skrzypce z aktywną elektroniką są zasilane z własnej baterii 9V. Mikrofon nie występuje, bo rolę zamiany drgań na sygnał elektryczny pełni przetwornik piezoelektryczny umieszczony pod podstawkiem. Nie dajcie się przypadkiem nabrać na tanie przetworniki typu klips, bo jest to brzmieniowa porażka.
Na co trzeba zwrócić jeszcze uwagę: Nie kupujcie skrzypiec w kształcie dolara. Fajnie wyglądają, ale na skutek niedomkniętej konstrukcji naprężenie strun powoduje systematyczne skręcanie chwytni względem osi symetrii i po roku nie da się grać. Zwracajcie uwagę na ciężar. Typowe skrzypce akustyczne ważą około pół kilograma. Elektryczne czasem prawie kilogram, co powoduje zmęczenie i zniechęcenie. Sprawdzajcie czy pasują typowe żeberka, czy jest odpowiednia krawędź jak w normalnych skrzypcach. Nie kupujcie modeli poniżej tysiąca złotych, bo to najniższa półka i można się spodziewać wielu problemów i marnego brzmienia. Optymalny wybór na początek to poziom ok. 1500 zł.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):