Forum

16-04-2012,Od: Karol
Witam.
Chciałbym się zadać kilka pytań odnośnie nauki gry na skrzypcach.
Czy jest możliwość samodzielnej nauki na skrzypcach? Bez żadnej szkoły, praktycznie tylko z pomocą internetu. W dodatku w ogóle nie znam się na nutach itd. Umiem czytać tylko tabulatury gitarowe. Jeżeli jest to istotne to mam 16 lat, od około 9 miesięcy gram na gitarze, na której właśnie nauczyłem się grać samodzielnie - z pomocą internetu i znajomych. Czy est taka możliwość na skrzypcach, aby być samoukiem i potrafić konkretnie grać?
Dodam też, że chciałbym grać od razu na skrzypcach elektrycznych, gdyż najbardziej podoba się mi ich brzmienie. Czy stracę coś w stosunku do tego, gdybym zaczynał naukę na zwykłych skrzypcach?
W jakiej cenie mógłbym kupić skrzypce elektryczne do nauki na których mógłbym pograć dłuższy czas? Chodzi mi o to, żeby nie kupić czegoś na czym nie da się grać.

17-04-2012,Od: Jarek
Jak jest odpowiedni zapał, to można nauczyć się samodzielnie i praktycznie na byle czym. Jednak bez nauczyciela i dobrego instrumentu akustycznego tego zapału potrzeba znacznie więcej, bo jest to trudniejsza droga. Warto choć czasem skorzystać z pomocy nauczyciela, żeby nie utrwalić sobie złych nawyków utrudniających dalsze postępy. Warto także kupić nieco lepszy instrument, żeby nie utrudniać sobie życia krzywymi i fałszującymi skrzypcami. Na skrzypcach akustycznych lepiej słychać co się robi źle i łatwiej to skorygować. Może w takim razie skrzypce elektroakustyczne?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):