Forum

14-05-2012,Od: Lenka
Dlaczego te dwa modele mają dokładnie takie same zdjęcia?
1: http://skrzypce.pl/products/verona.html

2: http://skrzypce.pl/products/pengano_summer.html

Można prosić o dokładniejsze fotografie na stronie? Niektóre niestety nie są zbyt dobrej jakości i źle się je ogląda, żeby się dokładniej przyjrzeć instrumentowi :(

Przy okazji, szukam skrzypiec z ciemniejszego drewna (a może to ciemny lakier? O.o), przy czym nie chcę, żeby był to typowy brąz, tylko coś na przykład w takiej barwie: http://us.123rf.com/400wm/400/400/friday/friday0804/friday080400040/2819334-skrzypce-nad-ciemne-drewno-w-studio.jpg Zależy mi też na ciepłym brzmieniu i na tym, żeby te skrzypce nie były ekstra błyszczące jak wypucowana karoseria samochodu, tylko żeby to był delikatniejszy połysk, ale też nie całkiem mat, czy półmat... coś między półmatem a mocno wypolerowaną powierzchnią... co mógłby Pan (i Wy również) mi polecić? Czy ewentualnie w przyszłości były by tak barwione skrzypce w sklepie tutaj?

15-05-2012,Od: Jarek
Zdjęcia są takie same, bo modele te wyglądają tak samo. Różnią się futerałami i materiałami osprzętu, ale wizualnie są takie same. Większe są różnice między poszczególnymi egzemplarzami niż między modelami. Jest to wykończenie pół matowe (jakby mat nawoskowany z lekkim połyskiem). Kolor jest ciemno brązowy z lekko przecieranymi krawędziami. Nasze zdjęcia są aż zbyt wyraźne. Klienci czasem narzekają że ich egzemplarz miał ciut inny odcień lub inny rysunek słoi drewna. To jest ręczna robota i ręczne lakierowanie, więc każdy egzemplarz i każda partia jest nieco inna. Zdjęcia powinny być mniej wyraźne aby uniknąć przedstawiania szczegółów jednego egzemplarza. Dobrym przykładem jest właśnie to ostatnie zdjęcie z długim odnośnikiem. Kompletnie nie widać co to za skrzypce i jaki mają kolor. Na każdym monitorze wygląda to inaczej. Na pewno nie są tak czerwone. Ciemne tło i nietypowe oświetlenie zniekształca prawdziwy wygląd. Jeżeli drobiazgi są tak ważne to lepiej wybierać skrzypce osobiście, a nie ze zdjęcia, bo można się rozczarować. Nie mogę odpowiedzieć na pytanie czy mamy skrzypce wybarwione jak na zdjęciu, bo każdy komputer i każdy monitor inaczej wyświetla kolory. Zdjęcia w internecie trzeba traktować jedynie poglądowo.

16-05-2012,Od: Lenka
Aha, rozumiem. A czy te dwa modele zalinkowane przeze mnie różnią się czymś szczególnym, istotnym, oprócz dodatków, ceny albo zastosowanych materiałów? Może brzmienie jest ciut inne (z powodu chociażby innych smyczków)? A jeśli chodzi o struny, to jakie są zakładane do skrzypiec w Pana sklepie? Można na przykład poprosić o miękkie, zamiast twardszych (oczywiście za odpowiednią do tego cenę)? Na początku nauki jednak mogą boleć palce, zwłaszcza jeśli skrzypce są na przykład dla dziecka.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

17-05-2012,Od: Jarek
Nie ma wielkich różnic. Pengano jest na hebanie, a Verona ma ciut lepsze wykończenie. We wszystkich skrzypcach są miękkie struny bo to modele typowo uczniowskie. Verona ma struny odrobinę bardziej miękkie, ale są to różnice na prawdę minimalne.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):