Forum

09-10-2012,Od: Przemek
Panie Jarku mam proste pytanko
które skrzypce wybrać dla córki , wiem ze ma mieć rozmiar 1/4 , ale zastanawiam się nad
Pengano S Light
i Verona Violin Student ,
z tego co czytałem to Pengano posiada żyłkowanie , natomiast Verona nie posiada ( a podobno lepiej jest mieć purfling w skrzypcach .
które by Pan wybrał mając do dyspozycji 400-600 zl na zakup skrzypiec i całego osprzętu , jeśli natomiast poleca Pan inne chętnie o nich posłucham , córka miała jak na razie 2 lekcje , ale takie na sucho ( skrzypce pożyczone od nauczyciela 4/4) , na 3 lekcje chce żeby miała już swoje własne skrzypce , i miała na czym ćwiczyć , bo widzę ze jak na razie ma checi i nie chce tego zmarnować , z tego powodu proszę o szybka odpowiedz

pozdrawiam i dziękuję

09-10-2012,Od: Jarek
Ostatnio bardzo mi się podobają Sandnery, ale spokojnie można zacząć od Everplay EV-614 za 296 zł. Na początek są aż nadto dobre. W miarę postępów kolejne rozmiary można kupować nieco droższe. Verona Student (nie Custom) wymaga małych poprawek i ma gorszy smyczek. W małym rozmiarze raczej bym postawił na Everplay, bo jest dłuższe wybrzmiewanie i jaśniejszy ton. Nie gubią się szczegóły. W większym rozmiarze raczej Sandner, bo nie są tak krzykliwe lecz nieco stonowane, cieplejsze. Zależy też co kto lubi w brzmieniu. Ktoś powie mało harmonicznych, mało brylantowe... A inny że jego niedoskonałe granie wychodzi tu jakoś lepiej. Pytanie czy lepiej tuszować niedoskonałości techniki by uprzyjemnić sobie granie, czy raczej uwydatniać niedoskonałości gry żeby je słyszeć i doskonalić się?

Na pewno małe pudło rezonansowe jest bardziej ciche i trudne do pobudzenia. Wiele małych skrzypiec prawie wcale nie brzmi. Stąd propozycja Everplay. Wybrzmiewają ładnie mimo małego rozmiaru. Są dokładnie zrobione, nie utrudnią nauki, mają dobre smyczki. Nic więcej nie trzeba prócz zapału.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):