Forum

19-11-2012,Od: Iwona
Dla badzo dobrze grającej córki (szkoła muzycna - 6 klasa) chcę kupić pełne skrzypce Yamaha V7 SG, skrzypce kosztują ok 2 700 (komplet z futerałem, smyczkiem i kalafonią) i nie wiem czy to dobry wybór, skrzypce wygladaja pieknie, pieknie brzmią, łatwo wydobywa się dzwiek ... ale wyprodukowane sa w chinach; bardzo proszę o opinie i rady

19-11-2012,Od: Joanna
Witam! Ja osobiście polecałabym skrzypce lutnicze lub ewentualnie manufakturę. Wybór skrzypiec zależy także od znajomości w grze na skrzypcach. Jeśli Pani albo Pani córka się w tym specjalizuje, to w porządku, jednak nie wydaję mi się, żeby tak małe dziecko miało sporą wiedzę w tym temacie. Także ważne jest to, jak córka czuję się grając na tych skrzypcach, bo instrument ma być przecież właśnie dla niej! :) Zwłaszcza, że cena wygląda podejrzanie, gdyż jak sama Pani pisze: komplet z futerałem, smyczkiem i kalafonią. Jedna cena za tyle rzeczy. Może nie jest to najgorsze, jak skrzypce za 300 zł , ale nie ma co kupować dziecku teraz taki chiński instrument, zwłaszcza jeśli jest dobrze grająca i zamierza podjąć dalszą naukę w szkole muzycznej II stopnia. Warto się jeszcze zastanowić i zainwestowac w dobry instrument dla dziewczynki. Ja także mam skrzypce do sprzedania. Po więcej informacji i porad zachęcam do kontaktu ze mną pod numerem telefonu 668-528-714, a także drogą mailową. Mój adres email to: joasia.wojtowicz.92@gmail.com . Pozdrawiam serdecznie, Joasia :)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):