Forum

18-11-2012,Od: STOKROTKA
JAKIE SKRZYPCE KUPIC 10 LATKOWI POCZĄTKUJĄCEMU

19-11-2012,Od: Joanna
Jeśli dziecko postanowi zajmować się tym przez wiele lat swojego życia, należy kupić mu lepsze skrzypce. Na pewno nie wystarczą te za 300 zł. Wiem też, że skrzypce kupione po najniższej cenie, nie są tak naprawdę skrzypcami, tylko czymś skonstruowanym na wzór skrzypiec i swoją brzydką barwą, a raczej jej brakiem, mogą zniechęcić dziecko do grania. Mogę sprzedać także swoje skrzypce i doradzić w wielu sprawach związanych ze skrzypcami. Mój numer telefonu to 668-528-714, Joanna. Pozdrawiam serdecznie :)

20-11-2012,Od: Jarek
Przepraszam, ale przy takiej logice to każdy taksówkarz powinien jeździć Lexusem skoro robi to przez wiele lat swojego życia, a nie np. Skodą (nie obrażając Skody). Oczywiście jest to dobra rada dla osób o nieograniczonym budżecie. Tymczasem w wielu szkołach muzycznych podstawowym instrumentem na początek nauki jest Everplay serii 600. Dzieci uczą się z powodzeniem i wcale nie zniechęcają. Co więcej - jak robiliśmy testy to przy dobrej technice gry postronny słuchacz nie był w stanie stwierdzić czy nauczyciel gra Everplayach za 300 zł czy na lutniczej kopii Stradivariusa za 30 tys zł. Stąd dwa wnioski - więcej zależy od zapału i talentu niż od instrumentu i drugi: na tanich skrzypcach można się uczyć i ładnie grać. Oczywiście nie można przesadzić, bo skrzypce po 200 zł faktycznie są do bani i poważnie utrudnią grę.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):