Forum

09-12-2012,Od: Kamila
http://skrzypce.pl/products/corelli.html Chcę kupić te skrzypce, a zastanawia mnie adnotacja "Jest dużo niższa cena z uwagi na minimalne niedoskonałości estetyczne nie przeszkadzające w grze. " Czy powinno mnie to zniechęcić? Jakie jest ich brzmienie? Miłe dla ucha? Czy są warte swojej ceny?

10-12-2012,Od: Kamila
Bardzo proszę o odpowiedź!

12-12-2012,Od: Jarek
Drobne niedoskonałości estetyczne posiadają wszystkie instrumenty poniżej tysiąca złotych, więc tym nie należy się przejmować. Chyba że jesteś osobą bardzo wrażliwą na estetykę, to wtedy trzeba wybierać droższe instrumenty. Podobnie należy to oceniać od strony muzycznej. Skrzypce te mają dużo dodatków, a więc sam instrument można porównywać do skrzypiec o wartości ok. 300 zł. Jak na tą cenę brzmią nieźle. Kilku lutników powtarzało zamówienia więc technicznie są OK. Czy brzmienie jest miłe dla ucha? Zależy kto gra i kto słucha. Jak ktoś się uczy to jest potwornie niemiłe. Jak umie to da radę ładnie na nich zagrać. Czy się będzie podobać? Jednym tak innym nie. Przychodzą dwie osoby i jedna woli brzmienie Corelli inna Pengano. Mnie bardziej pasuje Pengano, ale to nie jest reguła. Czy są warte? Współczynnik cena/jakość jest dobra, ale sporo do oceny dodaje niespotykanie bogate wyposażenie w standardzie i dość dobre materiały jak na tą cenę. Ponieważ skrzypce te są wykonane dość masywnie, są cięższe, grubsza szyjka to raczej polecam męską rękę. Dla Pan bardziej Pengano SI Dark. Są lżejsze i subtelniejsze. Brzmienie trochę bogatsze, szlachetniejsze.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):