Forum

13-12-2012,Od: Iwona
Planuję zmienić córce skrzypce z 1/32 na 1/16. Zastanawiam się między modelami Pengano S Light i Sandner SV-300. Cena praktycznie ta sama, czy jest między nimi jakaś zauważalna różnica? Skrzypce są dla drobnej dziewczynki.
Ewentualnie jeszcze zastanawiam się nad Pengano SI Dark, które wstępnie wybrałam też dla starszego syna – 1/8, przesiadka z mniejszych Stentor 1400. Czy w przypadku skrzypiec 1/16 warto dołożyć 200 zł na droższe, czy Pełgano S Light lub Sandner będą brzmieniowo podobne w tym rozmiarze? Aktualnie 1/32 mamy metkowane jako Steinbach, kosztowały koło 300 zł i nie jestem z nich zbytnio zadowolona. Na etapie kupowania tych pierwszych moja wiedza była zerowa, teraz chciałabym bardziej świadomie dokonać wyboru.

14-12-2012,Od: Jarek
Z małego pudła i tak nie ma wielkiego brzmienia. Ważniejsze jest dokładne ustawienie, żeby nie sprawiały kłopotu. Całkiem nieźle wypada Everplay, bo są dość dźwięczne nawet w małych rozmiarach i dobrze ustawione. Pengano ma brzmienie jaśniejsze, bogatsze, więcej harmonicznych, a Sandner ciepłe, spokojniejsze, stonowane. Zależy co kto lubi. Nauczyciele raczej preferują Pengano, a rodzice Sandnera. Pengano SI w bezpośrednim porównaniu brzmi szlachetniej, tańsze modele nieco "pudełkowo"


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):