Forum

02-01-2013,Od: Kasia
Witam ! Zastanawiam się nad kupnem nowego instrumentu dla syna. Poprzednie skrzypce to Pengano tonelli 1/4. Obecnie chciałabym zakupić instrument w rozmiarze 1/2 - myślę, że w cenie do 750 zł. Oglądałam instrumenty firmy Hofner - jak ma się ich jakość w porównaniu do np. Strunala? A może nie ma sensu szaleć z instrumentem dla drugoklasisty? Czy jest duża różnica pomiędzy instrumentami z zakresu cenowego 500-600 a 700-900 PLN. Dodam, że syn jest dość szczupły i wątły, ma długie ręce, ale dość szerokie dłonie. Myślę, że lepszy byłby lżejszy instrument. Barwa i wygląd jest nam obojętna - oby brzmiały nieco cieplej od Pengano.

02-01-2013,Od: Jarek
Tak jak pisałem poniżej - jest wysoki model Stentora w dobrej cenie. Strunal jest sprzedawany fabrycznie bez smyczka i futerału więc jak się to doda to wychodzi ok. 900 zł za najbardziej podstawowy model.
Ciepłe brzmienie w tanich skrzypcach oznacza zwykle mniej bogate, mniej szlachetne brzmienie, wygubienie szczegółów w wysokich tonach, zmatowienie, mniej harmonicznych, brzmienie pudełkowe. Owszem trochę mniej wtedy słychać błędy, ale na etapie nauki to nie jest bardzo dobre.
Najcieplejsze brzmienie ma Sandner. Na pewno najmniej drażni otoczenie podczas nieudanych prób i ćwiczeń. Jednak podobny efekt można uzyskać grając z małym tłumikiem gumowym lub hebanowym lub używając strun nylonowych (niestety są one drogie).
Skrzypce droższe zawsze są z lepszego materiału i dokładniej wykonane, więc różnica jest. Najlepiej przechodzić stopniowo w miarę postępów na co raz wyższe modele. Duży skok jakościowy warto wykonać już przy rozmiarze docelowym 4/4. Przy mniejszych rozmiarach zwykle wybieramy kompromis miedzy jakością a ceną. Drogie skrzypce 1/2 warto kupić w dwóch przypadkach: dziecko robi niesamowite postępy i szykuje się zawodowa kariera, lub budżet domowy jest nieograniczony i chcemy dziecku pomóc w nauce nie zważając na koszty.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):