Forum

05-01-2013,Od: Amek
Witam,
Ostanio zakupiłem skrzypce i podczas strojenia zauważyłem, że jeden z mikrostroików jest prawie całkiem odkręcony.
Próbowałem go dokręcić, jednak niestety nie jestem w stanie tego zrobic, "śrubka" sprawia wrażenie jak by miała wyrobiony gwint. Moje pytanie jest takie: jest to kwestia tego, że nigdy tego nie robiłem i zwyczajnie nie umiem (jestem baaardzo początkującym), czy usterka. I czy ewentualna naprawa/wymiana całego mikrostroika czy też samej śrubki będzie bardzo droga czy nie, bo nie bardzo chcę za bardzo oddawać ich na gwarancję, ze względu na, jak podejrzewam, dość długi czas czekania, czy lepiej będzie zanieść je do lutnika i liczyć na nieduży koszt.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

06-01-2013,Od: Jarek
W bardzo tanich skrzypcach gwinty mikrostroików są cienkie i zawodne, zwłaszcza jeżeli nie były przesmarowane. Czasem pomaga zamiana miejscami lub wymiana samej śrubki. Niestety dość często uszkadza się gwint w insercie strunociągu. Wówczas trzeba wymieniać cały strunociąg. Te najtańsze po 30 zł bywają zawodne, więc lepiej kupić za 90 zł Wittnera.
Druga opcja to kupienie strunociągu który nie ma mikrostroików zintegrowanych tylko otwory do mocowania pojedynczych mikrostroików. Dobre mikrostoiki Wittnera są po 8 zł /szt. Razem strunociąg plus 4 mikrostroiki wyjdzie 64 zł. Można przy okazji zmienić folgę za 6 zł. Montaż tego u lutnika to koszt ok. 40 zł


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):