Forum

18-03-2013,Od: keraj
witam mam pytanie mam 22 lata i od roku uczę się grac na skrzypcach tak dla siebie i rodziny. mam stare skrzypce 3/4 pożyczone od wuja ale muszę je oddać i takie pytanko czy kupując skrzypce 4/4 łatwo przyzwyczaić się do wiekszego rozmiaru czy kupić skrzypce 3/4? mam 176 wzrostu:D

18-03-2013,Od: Jarek
Myślę że łatwo się przestawić bo to tylko 9% różnicy. Rozmiar 4/4 jest w tym przypadku bardziej prawidłowy i zwykle lepiej brzmi z uwagi na większe pudło. Różnica 9% w wymiarach to ok. 29% w objętości akustycznej.

19-03-2013,Od: keraj
a czy skrzypce Verona Violin Custom FT-V11C to dobry wybór czy może polecacie inny model?? kupując skrzypce trzeba odrazu wymienić struny na nowe?? bo słyszałem że mają bardzo słabą jakość!!

19-03-2013,Od: Jarek
Skrzypce Verona Custom są w porządku. Nauczyciele często je wybierają. Oczywiście żaden producent nie daje na starcie super drogich strun, bo byłaby to niegospodarność. Przecież takie struny wiszą na instrumencie wiele miesięcy od wyprodukowania do sprzedaży i ich wartość muzyczna z czasem maleje. Akurat struny w Veronach są w pełni grywalne. Wiele nowych skrzypiec ma znacznie gorsze struny. Opinie w necie trafiają się mniej pochlebne z dwóch powodów: albo ktoś kupił Veronę w sklepie który nie sprawdza instrumentu i trafił na wadliwą strunę, albo porównywał struny fabryczne z bardzo drogimi modelami przeznaczonymi do skrzypiec lutniczych. Ja bym radził pograć na tych co są, a za pół roku sprawić sobie np. Pirastro Piranito lub Tonica.
Sporo też zależy od smyczka. W przeciwieństwie do innych sklepów nie sprzedajemy jak leci. W Veronach połowę smyczków odrzucam na wstępie. Wysyłam tylko najlepsze, najbardziej udane i wybrane egzemplarze albo wymieniam smyczek na lepszy model jeżeli nie ma już z czego wybierać. W przypadku darmowego smyczka dodawanego w zestawie sytuacja jest podobna jak ze strunami. Nie są one najgorsze, ale warto po dwóch latach sprawić sobie smyczek za 300-400 zł. Jak się już umie coś zagrać, to można docenić zalety lepszych strun i lepszego smyczka. To daje instrumentowi nowe życie, a grającemu ułatwia i uprzyjemnia dalszą naukę.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):