Forum

11-05-2013,Od: Monika
Witam,kupiłam gitarkę(Oscar Schmit-OC9) z bardzo sceptycznym nastawieniem..w miarę dobra gitara za tę cenę?To przecież niemożliwe!I powiem tak,ładne,solidne wykonanie,a co mnie ujęło? dwie rzeczy:po pierwsze jest"mięciutka" paluchy aż same chodzą,druga rzecz BASY!!!zaskoczenie totalne,wcześniej miałam Hohnera i przestawienie nie było zgrzytem a wręcz odwrotnie.Gitarę mam parę dni,więc odezwę się za jakiś czas,jak już ją wymęczę...na dzień dzisiejszy polecam!!!!

11-05-2013,Od: Jarek
Instrumenty kupowane na skrzypce.pl są faktycznie zwykle bardziej miękkie i lepiej przygotowane niż te same modele kupowane w innych sklepach. Tu przed wysyłką są robione regulacje gryfu oraz korekty prożka i mostka. Dzięki temu gra się łatwiej i przyjemniej.

Gitary Oscar Schmit OC9 i Hohner HC06 są zbliżone jakościowo. OC9 ma nieco grubsze pudło i przez to dobre basy. Jednak także HC06 ma wielu zwolenników ze względu na zrównoważone brzmienie, bogaty dźwięk i dobre wybrzmiewanie. Wybór zależy bardziej od gustu, więc nie przesądzałbym która z nich brzmi lepiej. Każdy słyszy to inaczej i czego innego oczekuje. OC9 ma ładnie uwidocznione słoje drewna, podstrunnicę palisandrową która się nie wyciera, sporą pojemność akustyczną, mocną konstrukcję i regulowany gryf. HC06 wygląda skromniej na tym tle, a mimo to przy bezpośrednim porównaniu jest dość często wybierana z uwagi na brzmienie. Jeszcze bardziej podoba się kupującym w tej klasie cenowej brzmienie Everplay Zebra deLuxe, ale to tak na marginesie.

Oczywiście charakter brzmienia instrumentu można w pewnym stopniu skorygować doborem strun pod własny gust. Trzeba eksperymentować. Nie widziałem takiego zestawienia dla gitar, ale np. dla skrzypiec Thomastik stworzył fajny wykres charakteru brzmienia dla swoich strun: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):