Forum

15-07-2013,Od: :)
A jak jest z Ever Playami? Z czego zrobiona jest podstrunnica, kołki, podbródek? Czy w ogóle kołki trzymają strój? Teraz widzę weszły jakieś takie pomarańczowego koloru. Bo miałam kiedyś ever playe, ale osprzęt chyba był z plastkiu,i mi stroju nie trzymały, natomiast brzmienie bardzo fajne, głębokie i donośne. Ze względu na to brzmienie to można się zdecydować na ever play violin ;)

15-07-2013,Od: Jarek
Materiał zależy od modelu. W tańszych osprzęt jest bukowy, w droższych heban lub bukszpan. Na przestrzeni kilkunastu lat nigdy w tej marce nie było plastikowych kołków. W ostatnim roku wprowadzono taki super tani model za 90 zł (220 zł z futerałem i smyczkiem). W nim pojawiają się jakieś plastiki w żabkach od smyczków, ale kołki chyba nadal drewniane. Testowaliśmy je, ale to już zbyt duża oszczędność. Tak tanie polecam tylko do dekoracji.
Z modeli typowych do grania nigdy nie ma problemów z kołkami i trzymaniem stroju, chyba że ktoś nie umie się posługiwać lub nie dba. Wystarczy stosować co jakiś czas odpowiednią pastę do kołków i wówczas ładnie trzyma całkiem jak w dużo droższych instrumentach. Trzeba też zwracać uwagę na sposób nawinięcia strun oraz smarować grafitem rowki prożka.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):