Forum

14-07-2013,Od: Kasia
Czytałam w Internecie opinie o gitarach Ever Play i niestety opinie są słabe.
Rozumiem jednak, że na skrzypcach z serii 6xx da się wydobyć poprawne dźwięki. ;)
Wirtuozem na pewno już nie zostanę, ale chcę, żeby skrzypce mi nie przeszkadzały zbytnio w nauce. Z drugiej strony ważna jest dla mnie cena, bo na początku to na każdych skrzypcach będę grała źle. :D
P.S. Lepiej wybrać przesyłkę kurierską, czy Pocztą Polską. Osobiście preferuję Pocztę, ale obawiam się trochę o przewóz instrumentu.

15-07-2013,Od: Jarek
Spotyka się bardzo dużo opinii pisanych na zamówienie przez marki konkurencyjne. Obiektywna prawda jest taka, że jeżeli instrument ocenia zawodowy muzyk to dla niego każdy instrument poniżej tysiąca złotych jest słaby. Natomiast w bezpośrednim porównaniu kilku marek za podobną cenę to Everplay wypada doskonale. Często sami nauczyciele wybierają tą markę nawet mając do wyboru inne skrzypce o połowę droższe. To o czymś świadczy. Oczywiście sporo zależy od sprzedawcy i sposobu przygotowania do gry, więc supermarkety i wielkie sklepy odpadają. W masowej sprzedaży nikt nie bawi się w poprawki ani usprawnienia.
Kurier jest zwykle szybszy i ma ubezpieczenie, ale musi ktoś być obecny w ciągu dnia.

16-07-2013,Od: Kasia
Dziekuję za odpowiedź. Zastanawiam się też nad Corelli. Tu niby wychodzę ponad zaplanowany budżet, ale...Chciałabym jednak dowiedzieć się dokładniej na czym polega ich wada.

16-07-2013,Od: Agata
Nie mają wady. To raczej drobne niedoskonałości typowe dla wszystkich instrumentów poniżej tysiąca złotych. Żeby uzyskać tak niską cenę trzeba stosować gorsze materiały i pracować 10 razy szybciej niż przy typowych skrzypcach lutniczych. Siłą rzeczy nie jest możliwe wycyzelowanie każdego detalu. Jeżeli budżet pozwala na więcej to można rozważyć wyższy model Everplaya VN20 lub Sandner. Zestawy są mniej bogate ale dzięki temu więcej środków i wysiłku poszło na same skrzypce. W Corelli sporo budżetu pochłonęły materiały i bardzo duża ilość dodatków i wyposażenia, więc mniej zostało na sam instrument i wykończenie. Dźwięk jest mniej czysty, w sensie bardziej zadziorny i chropowaty z dużą zawartością harmonicznych, pasujący bardziej do folku, muzyki irlandzkiej, góralskiej itp. Everplay to dźwięk bardziej jasny i czysty, pasujący do klasyki. Sandner podobnie ale brzmienie cieplejsze, spokojniejsze. Obydwa modele są dokładniej wykończone.

18-07-2013,Od: Kasia.
W porządku, dziekuję za odpowiedź. Miałam wątpliwości, bo na stronie sklepu przy tym modelu te niedoskonalości zostały podkreślone.
Dobrze, w takim razie będę myśleć nad Everplay'em i Sandnerem.
I mam w zwiążku z tym pytanie: czy w zestawie skrzypiec Sandner SV-300 jest też kalafonia?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):