Forum

26-07-2013,Od: Tomek
Możecie mi państwo podpowiedzieć, które skrzypce by mi odpowiadały najbardziej? Mam 21 lat, wcześniej nie grałem na instrumencie, ale śpiewam w chórze od 13 lat i słuch mam dobry. Chciałbym grać raczej klasyczny repertuar, bardziej stonowany, zależy mi na tym, żeby za kilka lat, a może miesięcy, jak chęci spotkają się z umiejętnościami, móc wywoływać ciarki na plecach (bynajmniej nie z powodu fałszów). Chciałbym o ile możliwe takie struny startowe, żeby pasowały barwą do tych melancholijnych solowych skrzypiec z tematów soundtracków. Wiem, że może nie powinienem mieć takich wymagań od skrzypiec fabrycznych, do tego będąc totalnie zielonym. :) Rozważam te z pańskiej oferty, tylko, no właśnie, nie wiem które - tak do 800 zł. Naturalnie wyszło, że zacząłem się sugerować najczęstszymi typami, jakie były polecane innym klientom, czyli Verona Violin Custom FT-V11, Pengano SI Dark (chyba najbardziej mi się podobają), Pengano S Light i były jeszcze jakieś jedne... Jeśli chodzi o stronę wizualną, to mniej mi się podobają jednorodne oraz jaśniejsze odcienie drewna, jakie są np. w Pengano Tonelli. Czy skoro skrzypce z oferty są już wyselekcjonowane od tych mniej udanych modeli, to panuje wyłącznie zasada im droższe, tym lepsze z racji materiału, a jak wybierać z tej samej ceny, to kierować się tylko wyglądem? Proszę o podpowiedź.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):