Forum

26-07-2013,Od: Tomek
Możecie mi państwo podpowiedzieć, które skrzypce by mi odpowiadały najbardziej? Mam 21 lat, wcześniej nie grałem na instrumencie, ale śpiewam w chórze od 13 lat i słuch mam dobry. Chciałbym grać raczej klasyczny repertuar, bardziej stonowany, zależy mi na tym, żeby za kilka lat, a może miesięcy, jak chęci spotkają się z umiejętnościami, móc wywoływać ciarki na plecach (bynajmniej nie z powodu fałszów). Chciałbym o ile możliwe takie struny startowe, żeby pasowały barwą do tych melancholijnych solowych skrzypiec z tematów soundtracków. Wiem, że może nie powinienem mieć takich wymagań od skrzypiec fabrycznych, do tego będąc totalnie zielonym. :) Rozważam te z pańskiej oferty, tylko, no właśnie, nie wiem które - tak do 800 zł. Naturalnie wyszło, że zacząłem się sugerować najczęstszymi typami, jakie były polecane innym klientom, czyli Verona Violin Custom FT-V11, Pengano SI Dark (chyba najbardziej mi się podobają), Pengano S Light i były jeszcze jakieś jedne... Jeśli chodzi o stronę wizualną, to mniej mi się podobają jednorodne oraz jaśniejsze odcienie drewna, jakie są np. w Pengano Tonelli. Czy skoro skrzypce z oferty są już wyselekcjonowane od tych mniej udanych modeli, to panuje wyłącznie zasada im droższe, tym lepsze z racji materiału, a jak wybierać z tej samej ceny, to kierować się tylko wyglądem? Proszę o podpowiedź.

29-07-2013,Od: Jarek
Najlepsze będą Pengano SI Dark. Można też rozważyć Sandnera. Skrzypce za podobną cenę będą miały zbliżoną jakość, ale mogą się nieznacznie różnić barwą. Na etapie początkowym nie będzie to miało wielkiego znaczenia.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):