Forum

31-07-2013,Od: MAGDA
Mój syn chce rozpocząć naukę gry na gitarze,bardzo mu się spodobały dwie gitary z Pana sklepu jedna klasyczna Oscar Schmidt USM-OC9 druga akustyczna PENGANO ,akustyczna dlatego że jej brzmienie jest ładniejsze i głośniejsze. On jest harcerzem ,więc gitara potrzebna jest na biwaki i ogniska. Jedyna moja obawa to taka ,że podobno na gitarze akustycznej dość trudno się uczyć,łatwo podobno się zniechęcić? Mam jeszcze jedno pytanie z jakiego materiału jest pudło pengano, no i oczywiście mam nadzieję że nie jest to chiński wyrób? Pozdrawiam i z góry dziękuję za radę .

31-07-2013,Od: Michał
Kraj produkcji wszystkich instrumentów muzycznych zawsze mieści się w Azji. 99% to Chiny, a przy droższych instrumentach Indonezja, Korea. W Europie, USA, Japonii, Australii nie ma fabryk amatorskich ani uczniowskich instrumentów muzycznych. Dlaczego wszyscy przenieśli fabryki do Azji? Ponieważ tam można uzyskać znacznie wyższą jakość przy tym samym budżecie produkcyjnym. To logiczne - zrobienie instrumentu to ręczna robota, bo nie ma maszyny do której wrzucimy drewno i wyskoczy gitara. Jeżeli za wykonanie instrumentu, czyli wiele dni pracy chcemy zapłacić 25 USD, to w Europie nie znajdziemy dobrego fachowca (może stolarza pijaka z zakładu karnego albo kogoś z prac społecznych), a w Azji za to samo zatrudnimy światowej klasy doświadczonego lutnika. To samo materiał: u nas za 25 USD to jedynie dykta i paździeż, a tam selekcjonowane drewno w wysokim gatunku. Dlatego jakość wyrobów chińskich za tą samą cenę jest wielokrotnie wyższa niż europejskich.
Zadajmy sobie pytanie czy w Europie w ogóle realne jest wykonanie instrumentu poniżej tysiąca złotych? Otóż nie. Samo drewno na instrument kosztuje tysiąc złotych, a praca lutnika minimum 4 tys zł. Najgorszy europejski instrument musi więc kosztować więcej niż 5 tys zł.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):