Forum

20-11-2013,Od: Gosia
Zamierzam kupić skrzypce 3/4. Do tej pory dziecko grało na Ever Playach. Nauczyciel chwalił instrument i my również nie narzekaliśmy; bo technicznie bez większych problemów a i brzmienie było w porzadku. Musieliśmy dokupić nowy smyczek (ponieważ ten w zestawie przestał trzymać włosie) oraz żeberko (słabo trzymało się intrumentu - odpadało) więc zmieniliśmy na porządne Wolf. Dziecko robi postępy w nauce i sprawia jej to przyjemność. Zastanawiam się więc nad inwestycją w nieco lepszy instrument, aby poznało różnicę w jakości oraz brzmieniu - zachęcić do dalszej pracy. Wiadomo będą służyły ok. 2 lata i nie chcę wydawać powyżej 1000 zł. Zastanawiam się najpoważniej nad Strunalami, ale biorę też pod uwagę rówież Sandner, Stendor, Pengano itp te nieco lepsze od dotychczasowych. Czy różnica jest warta inwestycji, czy nie będzie ona znacząca? Jeśli chodzi o Strunale to wiem, że nie jest to chiński wyrób, ale czy dzięki temu lepszy od pozostałych i na czym ona polega? Wiem też że muszę dokupić dodatkowo futerał, smyczek, żeberko ale jak wyliczyłam będzie to koszt ok. 800 - 900 zł. Natomiast Stendory, Sandnery czy inne porównywalne będą kosztowały mniej - czy opłaca się i jakość będzie rekompensatą?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):